Şimdi Ara

^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^ (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
17
Favori
23.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    şimdi hocam ben sizin sıkıntıyı tam olarak anlayamadığımı düşünüyorum birazdaha detaylı açarsanız iyi olur.. 4.5@ de kasmıyor 4.7@ demi takılmalar meydana geliyor , hangi değerler ile oynuyorsunuz sıcaklıklar vs.. anlık arta bilir güncel olarak takip ediyormusunuz veya yaptığınız işlemde Core durumları %100 e çıkıyor olabilirmi , Ram testi yaptınızmı söyledimmi sizin için bilemiyorum 1.3 saat ram testi iyi olur , ram frekansını cpu bus hızına çekip tekrar deneyip biraz veri paylaşırsanız üstünde deneme yanılma ile fikire varabiliriz..
  • Merhaba arkadaslar benim sorunum su i5 2500k islemcim asus maximus iv gene z anakartim var 8gb g skill tek ram ve cm nepton 120xl sogutmam var oc yapatiktan sonra stres teste 45dk veya bi saatte hic hata vermiyor ama oyunlarda bazen mavi ekran aliyorum yardim edebilir misniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^

4.7 cektim işlemciyi 1.370 voltaj , 3000 mhz düşürdüm ramleri birde böyle deniyeyim , öncesinde 3200 mhzdeydi ramler belki ondandır 1-2 güne kendini belli eder zaten pc ;)
  • Psycho53 P kullanıcısına yanıt
    Hocam gene basinizi agriticam ama bir sorum var size :) i7 6700k yi montaj yaptim anakart 1.360 v veriyordu core. Fazla geldi bana sicakliklarda 70-75 arasiydi su an ben 1.120 yle stock hizlarda stabil calistiriyorum. Sicakliklar 63 u gecmiyor yuk altinda sizce nasil voltajlar iyi mi cikti bu sefer islemcim ?

• Xender_Cage kullanıcısına yanıt
    Estafurullah.. Normaldir anakart bios una bağlı olarak abartır voltajı.. 1.35v düzeyinde overclock'suzken bile verir affetmez.. 1.344 veriyor benimki auto , Gpu sunu dahili kullandığım ve cache/core voltajı bir olduğu için ilişmiyorum çeksin kerata voltajını , ama en doğrusu herzaman düşük minimal voltajda sabitlemektir siz doğrusunu yapmışsınız ben sadece ekran kartım olmadığı için tölerans tanıdım işlemcime yanlış örnek teşkil etmesin.. Daha doğrusu ekran kartını çıkartıp taktıktan sonra tölerans tanıdım mecburen.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xender_Cage

Hocam gene basinizi agriticam ama bir sorum var size :) i7 6700k yi montaj yaptim anakart 1.360 v veriyordu core. Fazla geldi bana sicakliklarda 70-75 arasiydi su an ben 1.120 yle stock hizlarda stabil calistiriyorum. Sicakliklar 63 u gecmiyor yuk altinda sizce nasil voltajlar iyi mi cikti bu sefer islemcim ?

Benim suanki kullandigim g3258 pentium o bile autoda 1.3v yakin veriyor 3.2ghzde ben ise 1.280v ile 4.4ghzde kullaniyorum hicbir oyun yada testte cakilma yasamiyorum
    O voltaj gayet iyi hatta islemciniz golden bile cikmis olabilir sogutucu varsa 4.8ghz deneyin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 12 Kasım 2016; 14:10:47 >

• Overlord7134 kullanıcısına yanıt
    Banada baya iyi cikti bu sefer gibi geldi voltaj gercekten düsük evde degilim eve gidince deniyecem bakalim
  • Arkadaslar bilgisayarci bir arkadasim su an kullandığım sivi sogutma en fazla 1 sene sonra bozulur gibi bir imada bulundu. I7 6700k islemcim stock 4.0ghz de calistiriyorum. Sivi sogutmamda corsair h110i gt

Uygun bir oc degeri varsa ayrintili olarak yazabilir misiniz?

Intelin programi ile mi yapmaliyim bu islemi yoksa ekstrem bir programla mi bunu gerceklestireyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gentlement39 -- 13 Kasım 2016; 21:58:14 >
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    Kanka pentium çarpan kilitsiz olanlarida alıyormusun sıralamaya ?
    Onlarda k serisi sayılır aslında
    Ev aldim biraz borcum vardi diğer extrem pc satip borclarimin birazini kapattim binlara yakın bi paraya komple bu sistemi dizdim
    4.4ghz günlük kullanıyorum stok fanla soğutucu olsa daha üst değerler çikar diye tahmin ediyorum
    Bazi benchmarklarda çoğu i5ten ve i7lerin single core performanslarindan daha iyi sonuç alıyorum
    Overclocksuz hiçbir bileşen yok 750ti ile yağ gibi açmadığı oyun yok gibi!..
    cl9 2133 çok denedim yemiyor ramler aslında 1866mhz biraz takoz çikti sanirsam
    işlemci golden chip değil ama kötüde değil 1.3v ile 4.5ghz cikiyor soğutucum olsa 4.8 görür sanırım 1.5v yakın değerlerle bu şekildede iyi 200liralik işlemciye stok fan bile fazla
    Geçenlerde bi işlemci gördüm i5 4690k 1.2v 5ghz görüyordu Pcden soğudum golden geçmiş o mücevher olmuş

^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^

4790k'nın küçük kardeşi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 20 Kasım 2016; 16:21:5 >

• asus maximus viii extreme assembly anakart ez modda performansı seçiyor ve advanced modda xmp açıyorum fakat bios eski ayarlara alıyor kendini işlemci 6700k soğutma h115i ramler gskill biosu fazla kurcalamak istemiyorum ama başka ayar mı var eksik yaptığım
  • 2600k 2500k varmı
  • Beyler soğutucumu değiştirdim, Zalman CNPS12X'e geçtim 1-2 güne elimde olacak. 6700K ile kullanan var mıdır acaba bu soğutucuyu? 4.5ghz stabil o.c istiyorum üstesinden gelir mi acaba rahatlıkla?
  • brnbry kullanıcısına yanıt
    CNPS12X ulaştimi eline hocam kaça mal oldu CNPS12X fiyat yuksekse biraz daha ustune koyup forumdan 2. El temiz 240 mm su sağutma alabilirdin @brnbry

• 6600k 4,5 ghz 1.325V 71 derece işlemci sıcaklığı sizcr nasıl yüksek mi yoksa güvenli mi?

• sensation45 kullanıcısına yanıt
    43$ + 12$ kargosu vardı kargoyu sildirdim 145 lira civarına mal oldu. 4.5ghz stabil o.c ile kullanıyorum (1.265v), prime95'de 67 derece civarını geçmedi. aida64 stres testte 62-64 civarlarındaydı. Boşta 29-32 arası gidip geliyor. Oyunlarda, programlarda herhangi bir mavi ekran ile karşılaşmadım henüz 2-3 haftadır durum böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brnbry -- 2 Ocak 2017; 16:55:36 >
  • brnbry kullanıcısına yanıt
    Hayirlisi olsun hocam bu aylarda 4.5 ghz de stabil ama yaz aylarinda baya farkedecektir @brnbry

• konu baya sakin nerde 7700k cılar bugün 1 saat kadar test yaptım degerler bu şekilde

• Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    Vayyy hayirli olsun kanka şahane değerler yine bulmuşsun şansli işlemciyi peki 4790k ile 7700k kiyaslarsan hangisi daha cok isiniyor?delid varmi zendeki işlemcide isilar cok iyide ondan sordum?Gerci custom sogutma vardi normal yane!

peki 7700k overclock performansi iyi diyorlar geneli 5ghz goruyor diyorlar dogrumu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 20 Mayıs 2017; 15:15:33 >
  • İ7 7700k rahat 5 ghz yi göruyor ince ayara gerek yok isi konusuna gelince delid var tabi

• ^^K Serisi İşlemcileri KırbaçlayaN o.c Değerlerini Paylaşanlar Kulübü^^
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.