Şimdi Ara

Just Cause 2 Fatal DirectX Error ÇÖZÜMÜ %100 Sorunsuz Çalışıyor (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
25.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teamwiewerdan girip yardım edecek olan var mı ? hala yapamadım şu şeyi sonda ki /dxadapter=0 yazınca kabul ettrmiyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackerlet

Teamwiewerdan girip yardım edecek olan var mı ? hala yapamadım şu şeyi sonda ki /dxadapter=0 yazınca kabul ettrmiyo

Arkadaşın problemini teamviewer'dan hallettik. İmkanım oldukça yardımcı olmaya çalışıyorum arkadaşlar.
    Oyunun steam versiyonuyla ilgili ufak bir detay var, onu da ilk mesaja ekleyeceğim bu arada.
  • ben nvidaya giriyorum hiçbir yere basamıyorum o dediğiniz anahtar işaretine basamıyorum ne yapmam gerekiyor biri yardım edebilirmi ? Fatal directx error code:15 result:0x80070057:E/ınvalıdarg
  • tolga sen bi teamwiwerden halletsen
    bide baya bi zaman geçti :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgakutukcu

İnternette çok aradığım ve hiçbir Türkçe forumda bulamadığım çözümü Türkçe olarak aktarmaya çalışacağım arkadaşlar.

1) Önce aşağıdaki linkten nVidia Inspector indiriyoruz
    http://download.orbmu2k.de/files/nvidiaInspector.zip

2) Arşivdeki tüm dosyaları aynı yere çıkarttıktan(ayıkladıktan) sonra nvidia inspector'u açıyoruz

3) "Driver Version"'un karşısında driver versiyonumuz yazıyor, onun yanında bir vida ve anahtardan oluşan küçük bir simge var, tıklıyoruz

4) Açılan pencerenin en üstündeki "Profiles" kısmından Just Cause 2'yi seçiyoruz.

5) Ekranın aşağısına doğru inince "Shim Rendering Mode Options per application for Optimus"u buluyoruz ve karşısından
    "SHIM_RENDERING_OPTIONS_DEFAULT_RENDERING_MODE"'u seçip pencerenin sağ üst köşesinden Apply changes diyerek değişiklikleri uyguluyoruz ve nvidia Inspector'u kapatıyoruz.

6) Oyunumuzun masaüstünde kısayolu yoksa oluşturuyoruz ve kısayola sağ tıklayıp "Özellikler"i açıyoruz.
    [EK BİLGİ: Eğer oyunun steam versiyonuna sahipseniz masaüstündeki simge yerine C:\Program Files\Steam\steamapps\common\just cause 2 klasöründeki JustCause2.exe adlı dosyanın kısayolunu masaüstüne oluşturmanız ve işlemi o kısayol üzerinde yapmanız gerekli.]

7) Hedef yazan kısmın karşısındaki adrese tırnaktan sonra bir boşluk bırakıyoruz ve /dxadapter=0 yazıyoruz ve tamam diyerek pencereyi kapatıyoruz.

8) Oyunu çalıştırıyoruz.

5. maddede "Shim Rendering Mode Options per application for Optimus" diye bir şey yoktu ben de o adımı atladım ona rağmen işe yaradı sağolasın

• @Khione onu yapmayınca genelde düşük performans veriyo ama performansta sıkıntı yoksa tamamdır. Sende sağol kardeşim
    @Wowowowoowow Halledelim kardeşim PM attım
    @furkan1454 Nvidia programını yönetici olarak çalıştırmayı ve sağ tıklayıp grafik işlemci seç menüsünden yüksek performanslı nvidia'yı seçerek çalıştırmayı deneyin bakalım çözülecek mi
  • tolgakutukcu kullanıcısına yanıt
    abi lütfen yardım et ya lütfen abi bu oyunu itnarnet kafede oynadım çok sevdim abi lütfen team wierden yapalım abi lütfen skpe adresimide istersen verrim lütfen yardım et abi :(
  • Sağ olun çalıştı kısayoldaki kodu girerken hata alanlar kapatıp tekrar denesinler bende oldu.
    abi baya zaman geçti aradan ama programı indirdim giriyorum hiçbir yere basılmıyor Teşekkürler.
  • FinezerZ F kullanıcısına yanıt
    kardeşim küçük bir simge var tornavida var ona basılması lazım bir de yönetici olarak çalıştırıp basmayı dene
  • sayende oyunu çalıştırdım, teşekkürler hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Winchester

sayende oyunu çalıştırdım, teşekkürler hocam.

rica ederim, iyi elenceler.
  • anlattıklarından sonra çözememek tam bir aptallık olmalı harikasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asusmasus

anlattıklarından sonra çözememek tam bir aptallık olmalı harikasın.

Estf. öyle demeyelim hocam herkes basit konularda sıkıntı yaşayabilir :D
    Çok teşekkür ederim iyi eğlenceler dilerim
  • İşe yaradı, teşekkürler.
    Malesef gösterdiklerinizi harfiyen yapmama rağmen olmadı hocam. Sistemim oyunu çok rahat kaldırabilecek güçte ama olmuyor. Directx güncellemesini de yaptım
  • quote:

Orijinalden alıntı: chevanton

Malesef gösterdiklerinizi harfiyen yapmama rağmen olmadı hocam. Sistemim oyunu çok rahat kaldırabilecek güçte ama olmuyor. Directx güncellemesini de yaptım

selam hocam, mutlaka bir noktayı atlıyor olmalısınız. teamviewer'dan yardımcı olmamı ister misiniz
  • iyi akşamlar hocam . ben oyunu steamdan aldım indirdim Fatal Directx Error ! Code : 1 Result :0x80004002: E_NOINTERFACE hatası alıyorum dediğin programda hiç biyere tıklayamıyorum hiç bişey yazmıyor büyük ihtimal amd ekran kartım olduğundan sizin verdiğiniz kodlarıda denedim olmadı bu sorunu nasıl çözebilirim . istersen team viewer verebilirim çözmen için yeterki şu oyunu açmama yardımcı ol

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EAVenAdex -- 24 Ocak 2016; 20:37:51 >
    Teamviawerden bağlanırsan bana mutlu olurum
  • Jellq J kullanıcısına yanıt
    Şu anda bilgisayarım tamirde, yarın gelecek gelince bakalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.