Şimdi Ara

Just Cause 2 Fatal DirectX Error ÇÖZÜMÜ %100 Sorunsuz Çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
2
Favori
23.981
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen yıl
  • Cevaplayan Üyeler 31
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 14
  • Ortalama Mesaj Aralığı 50 gün 8 saat 2 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 10
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • tolgakutukcu (14 mesaj) emreakyel (4 mesaj) pirir666 (3 mesaj) chevanton (1 mesaj) 001ali001 (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (10 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
1 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> FPS/TPS >> Just Cause 2 Fatal DirectX Error ÇÖZÜMÜ %100 Sorunsuz Çalışıyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    459 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    İnternette çok aradığım ve hiçbir Türkçe forumda bulamadığım çözümü Türkçe olarak aktarmaya çalışacağım arkadaşlar.

1) Önce aşağıdaki linkten nVidia Inspector indiriyoruz
    http://download.orbmu2k.de/files/nvidiaInspector.zip

2) Arşivdeki tüm dosyaları aynı yere çıkarttıktan(ayıkladıktan) sonra nvidia inspector'u açıyoruz

3) "Driver Version"'un karşısında driver versiyonumuz yazıyor, onun yanında bir vida ve anahtardan oluşan küçük bir simge var, tıklıyoruz. Bu aşamada bazı arkadaşlar bahsedilen simgeyi göremediğini söylüyor. Nvidia Inspector'un yeni sürümlerinde o simge bazen gözükmüyor arkadaşlar. Onun yerine indirdiğiniz zip dosyasının içindeki nvidiaProfileInspector.exe dosyasını açarak aynı yere ulaşabilirsiniz.

4) Açılan pencerenin en üstündeki "Profiles" kısmından Just Cause 2'yi seçiyoruz.

5) Ekranın aşağısına doğru inince "Shim Rendering Mode Options per application for Optimus"u buluyoruz ve karşısından
    "SHIM_RENDERING_OPTIONS_DEFAULT_RENDERING_MODE"'u seçip (açılan seçim ekranınında en üstte) pencerenin sağ üst köşesinden Apply changes diyerek değişiklikleri uyguluyoruz ve nvidia Inspector'u kapatıyoruz.

6) Oyunumuzun masaüstünde kısayolu yoksa oluşturuyoruz ve kısayola sağ tıklayıp "Özellikler"i açıyoruz.
    [EK BİLGİ: Eğer oyunun steam versiyonuna sahipseniz masaüstündeki simge yerine C:\Program Files\Steam\steamapps\common\just cause 2 klasöründeki JustCause2.exe adlı dosyanın kısayolunu masaüstüne oluşturmanız ve işlemi o kısayol üzerinde yapmanız gerekli.]

7) Hedef yazan kısmın karşısındaki adrese tırnaktan sonra bir boşluk bırakıyoruz ve /dxadapter=0 yazıyoruz ve tamam diyerek pencereyi kapatıyoruz.

8) Oyunu çalıştırıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgakutukcu -- 26 Nisan 2017; 1:59:35 >

|
    |

• Çavuş
    84 Mesaj
    Olmadı.
  • Yüzbaşı
    459 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: cangalip

Olmadı.

Tüm adımları eksiksiz yaptığınıza emin misiniz? Ayrıca bunu DirectX'in son sürümünün zaten yüklü olduğunu varsayarak yazdım. İsterseniz TeamViewer'dan bağlanıp ben halledebilirim
    |
    |
  • DH Yönetici
    12843 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tolgakutukcu

quote:

Orijinalden alıntı: cangalip

Olmadı.

Tüm adımları eksiksiz yaptığınıza emin misiniz? Ayrıca bunu DirectX'in son sürümünün zaten yüklü olduğunu varsayarak yazdım. İsterseniz TeamViewer'dan bağlanıp ben halledebilirim

Alıntıları Göster
    Eyvallah. Sadece kısayola kod yazınca kasma sorunu oluyor. Ancak nvidia Inspector ile işi halledince kasma da gidiyor.

• Yüzbaşı
    459 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: bkaakco

Eyvallah. Sadece kısayola kod yazınca kasma sorunu oluyor. Ancak nvidia Inspector ile işi halledince kasma da gidiyor.

Rica ederim.
    |
    |
  • Er
    4 Mesaj
    Hedef kutusunda belirtilen /dxadapter=0 adi gecerli degildir diyor. Herseyi 2 kere kontrol ettim, lutfen yardim edin

Cihaz:

Asus K55V

i5 versiyonu

(2 adet grafik kardi bulunuyor, bazilari sorunun bu oldugunu soyledi)
  • Yüzbaşı
    459 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Selamlar, bir boşluk bırakarak veya bir boşluk bırakmadan direk yapıştırmayı dener misiniz?

Veya oyunun kurulu olduğu klasördeki oyunun exe dosyasından masaüstüne kısayol oluşturun, bir de ona deneyin.

İsterseniz ben de TeamViewer ile bilgisayarınıza bağlanıp yardımcı olmaya çalışırım
    |
    |
    emreakyel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    4 Mesaj
    quote:

Selamlar, bir boşluk bırakarak veya bir boşluk bırakmadan direk yapıştırmayı dener misiniz?

Veya oyunun kurulu olduğu klasördeki oyunun exe dosyasından masaüstüne kısayol oluşturun, bir de ona deneyin.

İsterseniz ben de TeamViewer ile bilgisayarınıza bağlanıp yardımcı olmaya çalışırım
    Dediginizin hepsini yaptim, ama hala olmuyor, sanirim bu benim bilgisayarim ile ilgili birsey. Baska yerlerda arastirdim, 2 grafik kardi olunca oyunun kafasi karisiyomus, bu arada oyun crackli,http://www.****.me'den indirdim.
  • Yüzbaşı
    459 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Allah Allah, ben de anlamadım şimdi. Farklı bir hata için bu çözümü deniyor olabilir misin acaba? Bu arada ekran kartlarından Intel olmayan nVidia değil mi? Bir de benim bakmamı istersen beni Skype'tan ekleyebilirsin: tolgakutukcu
    |
    |
    emreakyel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    4 Mesaj
    quote:

Allah Allah, ben de anlamadım şimdi. Farklı bir hata için bu çözümü deniyor olabilir misin acaba? Bu arada ekran kartlarından Intel olmayan nVidia değil mi? Bir de benim bakmamı istersen beni Skype'tan ekleyebilirsin: tolgakutukcu
    Ekran kartlari:

nVidia GeForce en son surum

Intel HD

Zaman ayirdiginiz icin tesekkur ederim.
    |
    |
  • Er
    4 Mesaj

Iste error:

Fatal DirectX error !

Code:3

ResultL0x887A0002 DXGI_ERROR_NOT_FOUND

The game will now exit. Try Starting the game with /failsafe if the problem persists
    |
    |
    tolgakutukcu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    1 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: emreakyel

Iste error:

Fatal DirectX error !

Code:3

ResultL0x887A0002 DXGI_ERROR_NOT_FOUND

The game will now exit. Try Starting the game with /failsafe if the problem persists
    Ya arkadaşım ben steamdan aldım oyunu fakat boşu boşuna param gitti win 8.1 6gb ram i5 ge force 635m kullanıyorum sizin dediklerinizi yapıyorum oyun açılmıyordu sizin dediklerinizi yaptım açıldı ve oyuna başladım adam helikopterden atladı sonra Just Cause 2 çalışmayı durdurdu olmaya başladı lütfen yardım edinn
    |
    |
  • Er
    9 Mesaj
    Dediklerinizi yaparak sorunu çözdüm çok teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    459 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Rica ederim dostum sorunun çözüldüğüne sevindim
    |
    |
    Butcher23 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    146 Mesaj
    quote:

Rica ederim dostum sorunun çözüldüğüne sevindim
    vida ve anahtar dediğin yere basılmıyor nedense bende bu hatayı alıyorum sürekli
    |
    |
  • Er
    7 Mesaj
    quote:

İnternette çok aradığım ve hiçbir Türkçe forumda bulamadığım çözümü Türkçe olarak aktarmaya çalışacağım arkadaşlar.

2) Arşivdeki tüm dosyaları aynı yere çıkarttıktan(ayıkladıktan) sonra nvidia inspector'u açıyoruz

3) "Driver Version"'un karşısında driver versiyonumuz yazıyor, onun yanında bir vida ve anahtardan oluşan küçük bir simge var, tıklıyoruz

4) Açılan pencerenin en üstündeki "Profiles" kısmından Just Cause 2'yi seçiyoruz.

5) Ekranın aşağısına doğru inince "Shim Rendering Mode Options per application for Optimus"u buluyoruz ve karşısından

"SHIM_RENDERING_OPTIONS_DEFAULT_RENDERING_MODE"'u seçip pencerenin sağ üst köşesinden Apply changes diyerek değişiklikleri uyguluyoruz ve nvidia Inspector'u kapatıyoruz.

6) Oyunumuzun masaüstünde kısayolu yoksa oluşturuyoruz ve kısayola sağ tıklayıp "Özellikler"i açıyoruz.

7) Hedef yazan kısmın karşısındaki adrese tırnaktan sonra bir boşluk bırakıyoruz ve /dxadapter=0 yazıyoruz ve tamam diyerek pencereyi kapatıyoruz.

8) Oyunu çalıştırıyoruz.

Hepsini yaptım.Her adımı yaptım olmuyor.TeamWiever'den ayarlayabilirmisiniz zamanınız varsa ?

Skype'den ekliyorum.

• Yüzbaşı
    293 Mesaj

Bende de omadı. TeamWiever'dan bağlanabilirmisiniz eğer müsait olursanız ?
    |
    |
    XonurdumanX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    264 Mesaj
    quote:

3) "Driver Version"'un karşısında driver versiyonumuz yazıyor, onun yanında bir vida ve anahtardan oluşan küçük bir simge var, tıklıyoruz

"SHIM_RENDERING_OPTIONS_DEFAULT_RENDERING_MODE"'u seçip pencerenin sağ üst köşesinden Apply changes diyerek değişiklikleri uyguluyoruz ve nvidia Inspector'u kapatıyoruz.

8) Oyunu çalıştırıyoruz.

Allah Senden Razı Olsun Kardeşim Arayıp Durmuştum Çok Teşekkür Ederim Bu Arada Güzel Dediğin Gibi Yapınca Oluyor
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Mcgrayver0

quote:

8) Oyunu çalıştırıyoruz.

Allah Senden Razı Olsun Kardeşim Arayıp Durmuştum Çok Teşekkür Ederim Bu Arada Güzel Dediğin Gibi Yapınca Oluyor
    çok teşekkür ettim dostum yazdıklarının tamamını uyguladım ve artık oyun açılıyor
    |
    |

• Er
    1 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tayfun mutlu

çok teşekkür ettim dostum yazdıklarının tamamını uyguladım ve artık oyun açılıyor

Alıntıları Göster
    Kardeş ben o programı yükledim ama hiç bir yere tıklayamıyorum ?
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Masal Oku
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.