Şimdi Ara

JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma (140. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.923
Cevap
20
Favori
77.801
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Flashtool ile pc den mi yükleyeceğim yoksa telefona indirip recovery ile mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kapisiz kullanıcısına yanıt
    recovery..

• quote:

Orijinalden alıntı: hakancetinnet

bu linl maximum rommu yoksa lineage os rommu hocam?

cm13 yazıyo ama bilemedim

birde bunda cift tıklama ve xposed varmı hocam?

benim verdiğim link maximum rom. belmethos'un verdiği link ise lineage os. ikisi de cm13 yani android 6 tabanlı
  • belmethos ve erenyum hocam tesekkur ederim linkler icin.

suan extreme rom kullanıyorum verdiginiz romları deneyecegim en kısa zamanda.en sorunsuz romlar bunlar zannedersem gerisi kisisel zevk meselesidir zaten

• eranyumm kullanıcısına yanıt
    Bana bu ikisinden hangisini önerirsiniz? Özellikle batarya süresi açısından?

• kapisiz kullanıcısına yanıt
    ikisinide denedim lineage daha rahat gibi ama arama yaparken sensor sorunu cıkardı bende.maximumda kulaktan uzaklastırınca anında acılıyo ekran ama lineage romda acılmıyo.xtreme romdada aynı problemim vardı ama onemsemedim.

bu arada ben cihazı sıfırlamadan denedim 2 romuda play store hatası verdi gapps ile yukluyorum ama sorun cıkıyo illa sıfırlamakmı gerekiyo anlamadım.iki romdada 4g sorununu gordum.3g ile cihazı acıp kapatınca problem yok ama 4gde iken cihazı kapatıp actıgınızda sebeke bulamıyo 3gye alıp sonra 4gye gecince kullanmaya devam ediyosunuz.xtereme rom gercekten sorunsuz bu romlara gore.bilmiyorum ama android 6 ve 7 jiayu icin fos gibi.en guzeli lolipop sanki.denemek icin yuklemistim xtreme romun yedegini aldım simdi geri donemiyorum android 6 oldugu icin zannedersem butun herseyi silmekte zor geliyo.bi sure maximum romu denicem zannedersem

eranyum hocam maximum romda engineer moda nasıl giriyosun bi.turlu giremedim.sesi yukseltmek istiyorum ama kodlarla felan engineer menuye ulasamadım

maximum rom sebekeyi ilk acısta aratmak dısında sorunsuz gibi

• quote:

eranyum hocam maximum romda engineer moda nasıl giriyosun bi.turlu giremedim.sesi yukseltmek istiyorum ama kodlarla felan engineer menuye ulasamadım

maximum rom sebekeyi ilk acısta aratmak dısında sorunsuz gibi

hocam ben 4g sorununu zaten yukarıdaki mesajımda belirtmiştim. 4g 'de ilk bağlantı sorunu haricinde benim severek kullandığım bir romdur maximum. zaten sorunsuz bir rom'a denk gelmedim şu ana kadar. extrem'in de sorunları var. bir süre önce tekrar denemek için rc5 yüklemiştim, onu kullanıyorum. rc5'de de bildirim sorunu var, bir de kamerada her zaman olmasa da , gün ışığında blurlaşma sorunu sorunu var. mesela video çekimi yaparken sanki hafif çizgi film efekti verilmiş gibi oluyor.

lineage os'un en son çıkan versiyonunu denedin mi? ben denediğimde dokunmatik ekrandan tepkileri çok geç alıyordu. sanki 1gb ram'li düşük işlemcili bir cihaz kullanıyormuşsun gibi oluyordu. o nedenle hiç beklemeden silmiştim. şu an belki o sorunu düzeltmişlerdir.

maximum rom'a gelince bu romun en önemli eksiği 4g'de kapatıp tekrar açtığında şebekeye bağlanmıyor. senin de dediğin gibi böyle olduğunda 3g'ye alıp sonra tekrar 4g seçince bağlanıyor.

Kapisiz kardeşim, bu romu özellikle pil konusunda iyi olduğu için tercih edenler olduğunu yabancı forumlarda okudum. herkesin ortak sıkıntısı 4g problemi, bununla ilgili çeşitli şeyler paylaşılmış ama çözüm bulunamamış. bence çok sorun edilecek bir şey değil, biraz kullanım alışkanlığı gerektiriyor. kamerası sıkıntısız. kamera ayarlarında, çekimlerin sd card'a yapılabilmesini sağlayan ayar var. mesela bu ayar lollipop'da yok. benim severek kullandığım romlardan birisidir. ama benim önceliğim şebeke çekimi diyen birine gitmeyebilir.

ses ayarları ve ses yükseltme için dolby atmos yüklemeni tavsiye ederim. alttaki linkten zip'li dosyayı indir, twrp üzerinden yükle, sonra telefon açılınca bas-tiz ses ayarlarını dolby'ye girip istediğin gibi yapabilirsin

https://forum.xda-developers.com/devdb/project/dl/?id=13100

lineage romda iyi gibi geldi.bu s3lerde cihazdan cihaza farklı tepkiler verebiliyo zannedersem romlar.cunku lineage kasılma yapmadı seriydi ama arama sırasında kulaga goturunce ekran kapanıyo sonra powera basmadan acılmıyodu ama baskalarında bu olmuyo.mesela bende xtreme romdada aynı sensor sorunu olıyodu ama rc5 ve maximumda felan olmuyo garip bi olay.maximumda sarj yuzde 15den sonra hızla dusuyo ama xtreme romda bende bu yoktu yuzde 5ten sonra hızla dusuyodu 5 saatten fazla ekran suresi veriyodu xtreme.maximumda 4 saatten fazla ama tam olarak deneyemedim.

ama maximumu tavsiye ederim sebeke bir defalık bisey zaten onemli degil

• jiayu s3 siyah renk ekran lazım nerden bulabilirim
  • bunyas44 B kullanıcısına yanıt
    aliexpressden bulursun hocam trde zor

• quote:

lineage romda iyi gibi geldi.bu s3lerde cihazdan cihaza farklı tepkiler verebiliyo zannedersem romlar.cunku lineage kasılma yapmadı seriydi ama arama sırasında kulaga goturunce ekran kapanıyo sonra powera basmadan acılmıyodu ama baskalarında bu olmuyo.mesela bende xtreme romdada aynı sensor sorunu olıyodu ama rc5 ve maximumda felan olmuyo garip bi olay.maximumda sarj yuzde 15den sonra hızla dusuyo ama xtreme romda bende bu yoktu yuzde 5ten sonra hızla dusuyodu 5 saatten fazla ekran suresi veriyodu xtreme.maximumda 4 saatten fazla ama tam olarak deneyemedim.

ama maximumu tavsiye ederim sebeke bir defalık bisey zaten onemli degil

tekrar rc5 kurma nedenlerimden birisi kamera, diğeri de sanki pili daha uzun gidiyor diye hatırımda kalmıştı. fakat kurduktan sonra gördüm ki, kamerası daha iyi değil, hatta zaman zaman sorunlu. batarya süresi açısından da bir farklılık göremedim

• Arkadaşlar daha önceleride gruba yazıyordum. Yanlış bağlantı sonucu amfiye bağlanan severek kullandığım jiayu s3 ün ( 3gb ramlı) hoparlörleri patlamıştı. Ve şarj olurkende bazen sıkıntı çıkarıyordu, kabloyla oynayıp sağ sol yaptırıp biraz uğraşıp öyle şarj ediyordum.

Xiaomi mi max kullanmaya başladım. jiayu s3 üm bu hali ile birilerinin işine yarar mı bilmiyorum. Açılmasında, çalışmasında, kamerasında, wifisinde, ekranında ( ekranda kullanımdan dolayı kılcal çizikler vs var ) vs sorun yok. Tamamen normal, sadece hoparlörleri çalışmıyor. Rc5 yüklü. Yedek parça niyetine almak isteyen varsa

Kutusunda jiayu s3
    1 adet konpson batarya
    1 adet Da Da xiong batarya

150 tl fiyat düşünüyorum. İlgilenen varsa pm den yazabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2

Arkadaşlar daha önceleride gruba yazıyordum. Yanlış bağlantı sonucu amfiye bağlanan severek kullandığım jiayu s3 ün ( 3gb ramlı) hoparlörleri patlamıştı. Ve şarj olurkende bazen sıkıntı çıkarıyordu, kabloyla oynayıp sağ sol yaptırıp biraz uğraşıp öyle şarj ediyordum.

Xiaomi mi max kullanmaya başladım. jiayu s3 üm bu hali ile birilerinin işine yarar mı bilmiyorum. Açılmasında, çalışmasında, kamerasında, wifisinde, ekranında ( ekranda kullanımdan dolayı kılcal çizikler vs var ) vs sorun yok. Tamamen normal, sadece hoparlörleri çalışmıyor. Rc5 yüklü. Yedek parça niyetine almak isteyen varsa

Kutusunda jiayu s3
    1 adet konpson batarya

hocam konuyla ilgisi yok ama da da xiong marka pili kullanma tecrübeni oldu mu? konpson ile kıyaslayınca nasıl? daha mı iyi, daha mı kötü?

bir de daha önce burada yazmıştınız, hoparlörleri değiştirdiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

quote:

Orijinalden alıntı: 2

Arkadaşlar daha önceleride gruba yazıyordum. Yanlış bağlantı sonucu amfiye bağlanan severek kullandığım jiayu s3 ün ( 3gb ramlı) hoparlörleri patlamıştı. Ve şarj olurkende bazen sıkıntı çıkarıyordu, kabloyla oynayıp sağ sol yaptırıp biraz uğraşıp öyle şarj ediyordum.

Kutusunda jiayu s3
    1 adet konpson batarya

hocam konuyla ilgisi yok ama da da xiong marka pili kullanma tecrübeni oldu mu? konpson ile kıyaslayınca nasıl? daha mı iyi, daha mı kötü?

bir de daha önce burada yazmıştınız, hoparlörleri değiştirdiniz mi?

Hocam hayır hoparlörleri değiştirmedim, şarj konusunda da sorun var, bazen şarj oluyor bazen olmuyor. Telefon lazımdı o dönem bende önce mı 5s aldım, sonrada mi maxa geçtim. Da da xiong pili bir dönem kullanmıştım konpson daha kaliteli hocam ve daha uzun süre gidiyordu. Da da xiongu çok tavsiye etmiyorum. Zaten batarya mAH gerçekçi değil, 3900 yazıyor ama 3000 ancak var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2 -- 20 Temmuz 2017; 6:13:34 >

• Arkadaşlar benim eski jiayu s3 için aşağıdaki parçadan almıştım ama malum kazadan sonra takmak nasip olmadı, almak isteyen arkadaş varsa gönderebilirim. Ürün sıfırdır.

JIAYU S3 Ana Konu-İnceleme Yardımlaşma

Jiayu s3 usb board + mikrofon

• size ve s3 kullanıcılarına iyi haberlerim var. bir süredir tekrar RC5'e dönmüştüm , daha önce söylediğim gibi rc5'ten beklediğim batarya performasını alamadım ayrıca kamera video çekiminde de sorunlar vardı. sonra belmethos'un verdiği Sandstrangers LineageOS13 'un son sürümünü yükledim. daha önceki sürümlerde tespit ettiğim tepkisizlik sorunu devam ediyor. ilk yüklediğinde iyi gibi geliyor ama biraz apk vs. yükleyip simgelere tıkladığınızda sanki 1GB eski nesil işlemcili bir telefon kullanıyormuşsunuz gibi bir his veriyor gerçekten tepki süreleri çok yavaş. ilk denediğimde daha berbat durumdaydı, şimdi biraz düzelmiş gibi görünse de sorun devam ediyor ayrıca daha önce bu sorun var mıydı bilmiyorum, maximum rom'daki gibi ilk açılışta 4G şebekesine bağlanamama sorunu bu romda'da mevcut. anlaşılan bu sorun android 6'dan kaynaklanıyor.

iyi habere gelince , son olarak bir de Mados'un son çıkardığı android 7'sini deneyeyim dedim. ilk yüklemede açıkçası hiç ümitli değildim. çünkü daha önce bu romun önceki sürümlerini çok defa yükledim ama hep eksik bir şeyleri vardı. ama bu sefer gerçekten iyi olmuş. özellikle batarya performası çok iyi, mesela bugün tam şarj ile bütün gün telefon elimdeydi, çift sim aktif, birisi 4G'den bağlı , diğeri 2G. data internetti zaman zaman, wifi ise tüm gün açıktı. buna rağmen 5 s. 57 dk. ekran süresi aldım. (telefon yaklaşık 17 saattir açık) daha önce de telefonun 30 saat kadar bekleme süresi ile 5 s. 30 dk. kadar ekran süresi almıştım. maximum rom, RC5 de dahil önceki romlarda 4,5 - 5 saat kadar ekran süresi alabiliyordum. batarya performansı maşaallah diyeyim böyle. kaldı ki , benim bataryayı alalı 1 yıldan fazla oldu, kapasitesinde illa ki düşüş var. pil ölçüm cihazı ile daha önce 2850 mA civarı çıkarken, şu an 2700 mA civarı dolmuş gösteriyor.. daha yeni bir batarya ve tek sim kullanarak daha iyi sonuçlar da alınabilir. ayrıca rom'da göze çarpan önemli bir aksilik de olmadı şu ana kadar. yaklaşık 4-5 gündür bu romu kullanıyorum. kamera olarak önceki android 7 sürümlerine göre gelişme var. ışığın az olduğu ortamlarda çok iyi olmasa da genel itibariyle kamera performansı da tatmin edici düzeyde. ayrıca mados extra menüsünün içeriği de oldukça zengin. android 7 'de xposed kurulamıyordu, muhtemelen halen öyledir. ama ayarların zenginliğinden dolayı hiç xposed'a da ihtiyaç duyulmuyor. android'in en son sürümünün 7.1.2 kullanılması da cabası... çekim sorunu da yok. 4G seçili de olsa ilk açılışta bağlanıyor. romun tek sıkıntısı şu diyebilirim: hızlı şarj açık dğilse telefon çok geç şarj oluyor. kendi orjinal şarj aleti ile 5 saatte falan doluyor. ama bu çok sorun değil, hızlı şarjı açabilirsiniz ya da telefon zaten günü çıkarıyor, gece yatmadan önce şarja takılınca, sabaha kadar doluyor... ben fast charge'ı açtım ve 1300mA'e ayarladım. malumunuz 1700'e kadar ayarlanabiliyor. zaten benim elimde şu an 2 A'lik şarj cihazı yok, jiayu'nun kendi şarj aleti 1A ve onu kullanıyorum. pil ölçüm cihazı ile kademe kademe denedim. 1200'de telefon tam 1A ile şarj oluyor, 1300'ü seçince 1,07 ile 1,10 A civarında bir akımla şarj oluyor. 1A'lik şarj aleti ile yapılabilen maksimum dolum bu. bu şekilde yeterince hızlı bence üstüne gerek yok. bu şekilde de 3,5-4 saatte doluyor tabi. ama 2A'lik bir şarj aleti ile denerseniz 1300'de tam 1.3 A de veriyor olabilir, o zaman sonuçlar değişir. bu arada hızlı şarj açık değilse telefon 0,75 A ile şarj oluyor

arkadaşlar kısacası bu romu tavsiye ederim, şarj süresinin biraz uzun olması haricinde ( o da yukarda paylaştığım şekilde bence sorun değil) bir sıkıntıyla karşılaşmadım. alttaki linkten indirebilirsiniz.

ama önce Android 7.1.2 için TWRP dosyasını güncellemeniz gerekiyor. https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195902349

Mados 7.1.2 https://forum.xda-developers.com/devdb/project/?id=16842#downloads

buradan indirebilirsiniz, en son sürüm olan 4 Haziran sürümünü kullanıyorum. ben önce RC2 flashtool versiyonu ile bilgisayardan Format all download yapıp sıfırladım ve rc2 yükledim. sonra maui meta ile kalıcı imei atıp, hafıza kartından mados 7.1.2'yi yükledim. sizin de böyle yapmanız şart değil tabi ki ama aklınızda bulunsun. android 7'de imei atamıyorsunuz cihaza. chameelepohne gibi uygulamalar 7 uyumlu değil ve işe yaramıyor. sizinki kalıcı imei ise (yani çok oynamadıysanız imei ile) wipe yaparak deneyebilirsiniz. aynı performansı alırsanız sorun yoktur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 8 Ağustos 2017; 1:7:5 >

ben xtreme roma geri dondum ama bur omu denicem hocam.sarj suresi baya guzelmis cok sasırtıcı.imei yazmayı halledip denemek lazım.bikac gun telefonu elleyemem.siz birazdaha inceleyin eger eksi bi durum gorurseniz uyarırsınız hocam.rc5 xtreme referans romlar lolipopta.android6 icinde maximumda pek sorun goremedim.android 7 icinde sizin dediginiz rom sorun cıkarmazsa hala guncel bi cihazımız var demektir :)

emeginize saglık

Merhaba,
    FM Radyo var mı? Açıklamada belirtilmemiş...
  • 
Sayfa: önceki 138139140141142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.