Şimdi Ara

JETTAYI LPG İLE KULLANANLAR BURADA TOPLANALIM MI? (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
2
Favori
37.412
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 2009 yılının aralık ayında 46000 km. de aracıma Ankarada PRINS marka lpg taktırdım.Şu anda araç 70000 de maşallah tık yok.Geçen bayram kayseriden ankaraya 50tllik lpg ile geldim 3 kişi bagaj ful dolu 400 km.yapmışım çok memnunum.Kesinlikle tavsıye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbs02

quote:

Orijinalden alıntı: efsaneadam12

nekadar yakıyor jetta lpg li olarak ögrenebilirmiyim?

dostum bende 1.6 102Hp Tiptronik Jetta var

LPG'yi yeni taktırdım en son istanbuldan Adıyaman'a 1230KM yaptım

ortalama 0,140TL/km yaktık

Merhaba,

Hangi marka sistem taktırdınız acaba reklam olmasın diyorsanız pm atabilirseniz sevinirim. Bir de nerede taktırdınız. Üzerinden zaman geçmiş biraz yeni bir sorun çıktı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tırıt

2009 yılının aralık ayında 46000 km. de aracıma Ankarada PRINS marka lpg taktırdım.Şu anda araç 70000 de maşallah tık yok.Geçen bayram kayseriden ankaraya 50tllik lpg ile geldim 3 kişi bagaj ful dolu 400 km.yapmışım çok memnunum.Kesinlikle tavsıye ederim.

Sizin aracınız da otomatik vites mi yoksa düz vites mi? Otomatik ise Vites değişimleri sırasında bir sorun yaşıyor musunuz? Ya da arabada normalde olmayan herhangi bir hata ile karşılaşıyor musunuz?
  • merhaba arkadaşlar,

2007 102hp. tiptronik jetta kullanıcısıyım.

aracı yeni aldım. 100.000km de hemen lpg taktırdım.

dönüşümü kartal oto sanayide sunar lpg de zavoli taktırdım.

şuan 50tl. ile 190 km. gidiyo ( 26 kr./km şehir içi) sizce uygun mu? sizinki ne kadar yakıyor?

1000 km. sonra ayar için çağırdılar. ayar sonrası düşer mi?
  • selam dostum, hayırlı ğurlu olsun öncelikle, güle güle kullan! Ben de 1 hafta önce 2008 model DSG mid 1.6 102 bg modelini aldım. ZAVOLİ marka taktırdım, çalışma, sarsıntı, geçiş olarak şuana kadar kusursuz, şehir içinde ölçme fırsatım olmadı ama dünden beri şehir içi şehir dışı karışık 380 km yol yaptım. 103 tl lik LPG daha bitmedi. 400 km den sonrası benim için yeterli zaten. Cunki şuan aldığım LPG nin litresi 2.36 tl/lt, ve araç tüple beraber 1450 KG! az uz bir miktar değil, bundan önceki dizel meganım şehir dışında 4.5 lt/100 km yakarken araç 1170 kg idi, bu çok önemli bir faktör! ben de 1000 km ayar dönemini bekliyorum, düşer diyorlar, düşer inşAllah!
  • aynı araca sahibiz, sizinki de comfortline ise herşeyi aynı diyebiliriz.

bende brc var, 100 km de yaklaşık ortalama 8-10 lt yakıyorum. en üstü alırsak 100 km de 10 lt diyelim (bunun altındadır) kmde 0,1 lt. ben ankarada 1,69 dan gaz aldığıma göre km de 17 kr yakıyorum. ama dediğim gibi en üst yakma değeridir bu.

kıyaslamanız açısından yazıyorum....

quote:

Orijinalden alıntı: ugurunda

merhaba arkadaşlar,

2007 102hp. tiptronik jetta kullanıcısıyım.

aracı yeni aldım. 100.000km de hemen lpg taktırdım.

dönüşümü kartal oto sanayide sunar lpg de zavoli taktırdım.

şuan 50tl. ile 190 km. gidiyo ( 26 kr./km şehir içi) sizce uygun mu? sizinki ne kadar yakıyor?

1000 km. sonra ayar için çağırdılar. ayar sonrası düşer mi?

• Orijinalden alıntı: kocaballi

aynı araca sahibiz, sizinki de comfortline ise herşeyi aynı diyebiliriz.

bende brc var, 100 km de yaklaşık ortalama 8-10 lt yakıyorum. en üstü alırsak 100 km de 10 lt diyelim (bunun altındadır) kmde 0,1 lt. ben ankarada 1,69 dan gaz aldığıma göre km de 17 kr yakıyorum. ama dediğim gibi en üst yakma değeridir bu.

kıyaslamanız açısından yazıyorum....

1.69 gaz bulmuşsun helal olsun.....
  • merhaba 2006 da 2006 model 102 lik 1.6 midline aldım km 12500 şu an oldu 76.000 km. ve günlük en az 50 km yapıyorum gönlümde teleflex taktırmak var o da 2000tl. landi renzo tavsiyesi aldım jettada landi renzo kullanan varmı sorun varmı yakıt durumu nedir değermi

teşekkür ederim
  • ArkadAslar Merhaba;

2006 Model 102 HP Jetta aldim yeni aracim 80000km ve hic lpg takilmamis, aracima lpg taktirmayi dusunuyorum fakat kafama takilan bazi sorular var:
    Hangi marka tavsiye edersiniz, sehir icinde lpg ile ne kadar yakiyor takdirdigim takdirde problem oluyormu satarken sikinti yasarmiyim aylik 1000 km yapiyorum yaptigim masrafa degermi. Jetta 102 hp ye lpg taktiran arkadaslar deneyimlerini paylasirlarsa sevinirim.

Selamlar
  • Bende yeni 2006 Jetta Comfortline aldım. Uzun araştırmalarım sonucunda Tartarini taktırdım. MtmKit e de güzel diyorlardı fakat ben araştırmalarım sonucun Tartarinide karar kıldım. Şehir içi hesaplamadım fakat şehir dışı benzin hariç 190 kuruş yaktı. 200 km lik bir yolda test ettim. yolun yarısını 150 km/h ile gittim. diger kısmında sakin kullandım aracı. şehir içi henüz hesaplamadım. Takan usta onemli olmakla birlikte bende bir sorun çıkartmadı şimdiye kadar. Fakat 2 hafta oldu taktirali. Arıza lambasını ilk denememde egzoz arıza gosterdi fakat usta yeniden ayara soktu sonra bir kere daha yandı fakat kendisi sondu bi sure sonra. Bir dahada yanmadı arıza lambası. Fakat ustanın dedigine gore bir kere daha gidermişim ayar için. Satarken sıkıntı degil avantaj olur senin icin lpg takili olmasi. yillik 12000 km yol yaparki buda lpg taktirmana deger sonucunu cikarir. Ben şu ana kadar çok şükür gayet memnunum.. Tavsiye ederim. Çekiş problemi yaşamadım.

• Arkadaslar merhaba,
    VW Jetta 1.6 comfortline 102 hp sahibiyim lpg taktirmaya karar verdim fakat marka konusunda biraz kararsizim.BRC oneriyorlar fakat tam karar veremedim. Hangi markayi onerirsini?
    Yorumlariniz icin simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracım 2008 model triptonik 1.6 jetta tavsiye üzerine ben lovato marka taktırdım.çok memnunum.son zamlardan sonra 26.09.2012 itibari ile lpg fiyatı (2.39 tl) olmak şartı ile 0,25 krş yakıyor.bilginize...
  • sorularınızı cevaplarım...
  • daha sonra ekomax taktırmayı düşünüyorum.takarsam bilgileri paylaşırım....

• 1.6 MPI motoru olan arkadaşlar. Gönül rahatlığı ile her türlü LPG kitini taktırıp yıllarca sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Tabi ki tercihen BRC, Prins, Lovato, Tartarini gibi tanınmış ve yerli olmayan (İtalyan - Hollanda gibi) markaları öneririm.

TSI ve FSI araçlara LPG taktıklarını iddia edenler var yalnız 1.6 MPI motor kadar sorunsuz ve arızasız çalışmıyor. Hem de takılması 2 kat daha maaliyetli oluyor. Bu fiyatlara da LPG taktırmak saçma oluyor. Aracınızı satıp bu farkı üzerine koyduğunuzda dizel araç alabiliyorsunuz. Bu motorlara 3.000 TL. civarı rakamlara LPG uygulaması yapılıyor. Bir arıza olması durumunda da, bir bu kadar cebinizden çıkıyor. Bu motorlar MPI motorlara göre çok daha karmaşık yapıda oldukları için her türlü elektronik ve yakıt sistemi arızalarına daha müsait.

Bu montajı yapanlara sorun. MPI motor mu TSI - FSI motorlar mı LPG ye daha uygundur diye ? Dürüst bir satıcıysa size dediklerimden farklı birşey söylemeyecektir. Dİkkat edin ben bu motorlara "LPG takılamaz" demiyorum. Sadece MPI motor daha uygun ve sorunsuzdur diyorum.

LPG düşünenler 1.6 MPI motora örneğin BRC kitini 1.500 TL. gibi bir rakama taktırıp yıllarca sorunsuz ve arızasız kullanabilirler. VW markasında diğer motor tiplerine LPG düşünmeyin. Yılların tecrübesiyle benden sizlere bir öneri.

İyi forumlar arkadaşlar...

• 2009 jettam var lpg li eps veriyor ne yapmam gerekir tşkler
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.