Şimdi Ara

Jetta 1.2 TSI mı 1.2 Confortline mi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
17.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Mazda fiyat indirimine gitti. Tavsiyem mazda 3 impressive almanız.
    Isıtmalı koltuktan esp ve tcs ye kadar, hatta Arka Araç İzleme Sistemi (RVM)'ye kadar herşey var. Tercih sizin. Saygılar
     Jetta 1.2 TSI mı 1.2 Confortline mi
  • mazda yazmısınız skoda yazmıssınız pekı soruyorum sıze turkıye sartlarında kım ıkıncı elıne onların para verır??gercekcı olalım jetta hem 1,2 motoruyla ekonomık hemde ıcının ferahlıgı ıle bagajının buyuk olmasıyla cok ıdeal bı araba bugun satıyorum de en fazla 15 gun kalsın elınde ayrıca arac gıtmez arkadasla ıstanbulda gıden araban olsa ne olcak sankı en fazla 2. cevre yolunda basabılırsın gaza sahıl yolundan havaalanı yoluna hertarafta eds var şak dıye yazıyolar cezayı al jetta 1,2 tsi krallar gıbı kullan arabanı
  • valla comfortline jetta ve trendline jetta arasındali sadece ESP FARKI 5000 tl eder gerisi bedavaya geliyor bence
    mazda tutmaz arkdaşlar türkiyede sebep yedek parç ave ikinci el
  • unutmadan bir not daha SKODANINDA ikinci el çok iyi değil bilginiz olsun
  • Seat Leon Style full donanım alın. 37.000 TL
  • seatta iki gün sonra sağdan soldan çıt çıt tıkırdamalar gelmeye başlayabilir ama showroomda gördüğüm kadarıyla artık jetta da seat kalitesine doğru yaklaşmış. ha leon alınmaz mı alınır, az daha 1.4 tsi style alıyordum döndüm ibiza style aldım. onun da 215 lik lastiklerini kaldırdılar simit gibi lastik koydular ben aldıktan 1 ay sonra. ne yapıyor bu vw gubu anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anthon

1.2 motor 105bg 170 tork bence son derece yeterli. Ben 1.2 motoru dizele alternatif olarak gördüğüm için tercih ediyorum. Dizel de ole çok az yakmıyor. Hele memlekette kalitesiz dizel yakıtlar varken ayrıca da bu dizel motorlarda DPF denen arızalandığında 10 milyara kadar arıza çıkartabilen filtre duruken, kalitesiz yakıttan arızalanabilecek bir enjektörün 2-4 bin TL olduğun da düşünürsek dizel almam diyorum. Tabi bu benim tercihim. Araçtan çok yüksek de performans beklemiyorum. 1500 de turboyu acıp 4000 lerde kapatması sollamalarda sorun yaşatmayacağı anlamına gelir. Araç gitmez diyen arkadaşlar test etmeden yorum yapmasınlar. Araç gayet güzel gidiyor. Aile aracı olarak sakin kullanılacak. Unutmadan 1.2 motorun vergi avantajı yıllık 1 depo benzin kadar olacak.(her ay 1 depo yakıt harcayan bir aile için) Bunu da yakışa pay ettiğimizde ortalama bence 6 litreye kadar düşecektir. (İstanbul için ) Şimdiki 4 lira olan benzin fiyatından hesapladığımızda 25 kuruş yapar. Dizel e yakın bir değer.

Yakıt değerleri karşılaştırması 1.2 TSI vs 1.6 TDI

Şehir içi 100km TSI: 7.1 TDI: 5,7
    Şehir dışı 100km TSI:4,9 TDI: 3,9
    Ortalama TSI:5,7 TDI: 4,5

Fabrika verilerini yakalamak istanbulda pek mümkün değil o yüzden 1 litre eklemek gerekiyor üzerine.

Bence 1.2 vergi avantajı , düşük yakıt tüketimi, dizele göre daha sorunsuz olması, bakım masraflarının dizele göre nispeten ucuz olması, DPF ve enjektör arıza riski olmaması ile tercihim olacak.

1.2 gitmez 1.4 alanlar pişman diyen arkadaş için ise diyeceğim bu tip ufak motorları almasınlar kesinlikle. 4.000 motor öneririm kendilerine. Vergi ve yakıt avantajları ile uzun yıllar binmelerini de temenni ederim. (20 bin lira yıllık vergi ve ort 25 litre 100/km)

Görüşlerinde haklısın ancak bir iki nokta var,
    105Hp ve 170Nm değerlerini dikkate alırken grafiklere dikkat et. Genellikle en üst devirlerde max güç alırsın, orta devirlerde de max tork alırsın. TSI motorda normal kullanım devri olan 2000-3000 devir arasındaki değerleri normal 1.6 motorlar ile karşılaştır. Aşırı besleme sebebiyle atıyorum 3000 devirde 50Hp üretirken 4000 devirde 60hp, 6000 devirde 100hp üretiyorsa canını sıkabilir. Sollama yaparken illa bağırtman gerekebilir yani aracı.

Bir de yüksek hacmin nedendir hala çözmüş değilim ama şöyle bir artısı var,
    Mesela Focus 1.6 Dizel 90HP 215Nm, Astra 1.3 Dizel 90HP 200Nm. Teorik olarak arada hissedilmeyecek kadar bir fark olması lazım ama fark baya baya hissediliyor. Aynı durum 1.2 de de olmasın... Test etmeden almamanı öneririm aracı.

• quote:

Orijinalden alıntı: delgadobm

quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

1.2 TSI motor 105 HP 175 NM
    1.4 TSI motor 122 HP 200 NM

Hayret ki 1.4 TSI Superb'teki motorla benim Passat'taki motor aynı, ben basınca çok iyi gidiyor, hem de çok çok iyi gidiyor! 1.4 TSI motorlu Superb veya Passat alıp pişman olan varsa "gitmiyor" diye lütfen buraya gelsin. Ayrıca "her yerde alanlar 1000 pişman" çok iddialı olmuş. Bunun gerçekle bağdaşdığını sanmıyorum.

Forumdaki 220 Passat üyesinin yarısı 1.4 TSI kullanıyor, pişman olan yok, Superb'te de öyle.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smg05
    quote:

45 bın verıp te 1,2 arabaya bınmem bas bas kasaya gore sagır kalır
    yolda gıderken bır de sırtımda onumu tasıyacam

İnan senin clio'ndan daha iyi gideceğine eminim.... Araba yolda yapışıyor ben test ettim şahsen ve araın performansı gayet iyiydi.....

benım clıodan beklentılerım bellı ama bı cettadan basınca gıtmeyınce super b 1,4 ganımet heryer de alanlar 1000 pısman o kasa 1 4 gıtmıyor dıye

Üstad bir araca karşı eleştiri yapıcaksan kulaktan dolma bilgiyle değil kendi bilginle araştırarak ve gözlemleyerek yapıcaksın. Ben jetta 1.2 tsi yi test ettim de konustum. 1.5 clio yu da kullandım komsumuzun var. Sen çok iddaalı konusuyorsun ama boş laf!.....

sen kafayı clıoya takmıssın konumuz dusuk cc agır kasalı otomobıller

abi bu devirde hala 90'ların şahinci mantığını güdüyorsunuz ya helal olsun.Neymiş küçük motor çekmezmiş, çok yakarmış... kullanmadan işkembeden salla. Adamlar senin bindiğin gaz tenekelerini yapıp araba diye satanlar gibi milletin artık teknolojisini kullanmıyorlar, milyonlarca para yıllarca da emek döküyorlar. Kullan ondan sonra konuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozeronut -- 2 Haziran 2012; 2:24:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozeronut

abi bu devirde hala 90'ların şahinci mantığını güdüyorsunuz ya helal olsun.Neymiş küçük motor çekmezmiş, çok yakarmış... kullanmadan işkembeden salla. Adamlar senin bindiğin gaz tenekelerini yapıp araba diye satanlar gibi milletin artık teknolojisini kullanmıyorlar, milyonlarca para yıllarca da emek döküyorlar. Kullan ondan sonra konuş

ah birde konuyu hortlatmamış olsaydınız...

tavsiyem yorum yazmadan önce tarihlere bakmanız yönünde olacak.

saygılar...
  • arkadaşlar merhaba bende jetta 1.2 tsı almayı düşünüyorum yalnız yakıt durumu çok kafamı karıştırıyor bilgisi olan varsa cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler ...
  • Comfortline kesinlikle aradaki farki hakediyor bir kere esp var hillholder var..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aradaki fark, comfortline diyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.