Şimdi Ara

Jetta 1.2 TSI mı 1.2 Confortline mi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
17.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tüm cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum.
  • 45 bın verıp te 1,2 arabaya bınmem bas bas kasaya gore sagır kalır
    yolda gıderken bır de sırtımda onumu tasıyacam
  • quote:

Orijinalden alıntı: delgadobm

45 bın verıp te 1,2 arabaya bınmem bas bas kasaya gore sagır kalır

İnan senin clio'ndan daha iyi gideceğine eminim.... Araba yolda yapışıyor ben test ettim şahsen ve araın performansı gayet iyiydi.....
  • quote:

+1 püğömünyum bi markaya yakışmıyo o motor
  • Jetta comfortline'da: cruise control ve deri döşeme olduğuna eminmisiniz? Sitesinde öyle görünmüyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: anthon

Merhaba Arkadaşlar

Yeni araç alma arifesindeyim bu 2 model arasında kaldım. Bayiden aldığım en iyi fiyatlara gelirsek trendline için 40.800 confortline için ise 44.300

Bu 2 modeli donanımbazında karşılaştırırsak
    Trendline de ekstra olanlar
    + 16" 5 kollu jant
    350 TL ile arka park sensörü.
    Olmayanlar:
    - MFI yol bilgisayarı (Parktaki bir araca gittik kontrol ettim. Eksik olarak gözüme çarpan hangi kapı açık onu göstermiyor , yerine ledler koymuşlar , gösterdikleri ise : anlık yakıt tüketimi, anlık hız, içindeki yakıt ile ne kadar gittiği, ortalama yakıt tüketimi. bence bunlar standart kullanıcı için yeterli)

Confortline de trendlineye göre ekstra olanlar 44.300 (Fark 3.500 TL)
    +Cruse kontrol
    +Sis farı
    +Dijital bilgi ekranı hangi kapının açık olduğunu gösteriyor. (Trendde göstermiyor led komuşlar ledlerden anlayabiliyosun hangisinin açık olduğunu)
    +Ön taraftaki ızgara ve alttaraftaki tampon havalandırmaları ve kapı cıtaları kromaj kaplı.
    +Direksiyonda fonsiyonel tuşlar.
    +Deri+kumaş döşeme. Derisi yumuşak. Kumaş kaliteli.
    +Arka koltuk ta bardak vs koyabileceğimiz kol dayama.
    +Ön koltuk kol dayaması deri.
    +ESP
    +Hillholder (Yokuşta geri kaydırmıyor)
    +Ön ve Arka park sensörü
    +Far yıkama
    +3-5 ıvır zıvır özellik daha.
    Olmayanlar ise
    - Far sensörü
    - Otomatik Kararan dikiz aynası
    - Yağmur sensörü
    - MFI yol bilgisayarı (Tam olarak nedir bilmiyorum, mevcuddaki dijital ekran herseyi gösteriyor zaten. sanırım hız limiti vs gibi ayar yapabiliyoruz bu olunca. Golf passat sahipleri daha detaylı bilgi verecektir.)

Arkadaşlar internet sitelinden Vw nin rakiplerinin 40-50 bin YTL arasındaki modellerini inceledim. Donanım olsun kalite olsun hepsi birbirine çok yakın. Ama bi alman kalitesi tokluk hissi ve kalitesi yok araçlarda. İç mekan abartıldığı kadar da kötü değil. Sadece kapılardaki plastik sert malzemeden. Fakat kalın ve saglam bir malzeme. En azından kolay deforme olmayacaktır. (Yumuşak plastik hemen çiziliyor.). Ayrıca kaput içinde amortisör yok doğru fakat ben kaputu zırt pırt açmayacağım için dert degil. Ayda 1 ya açarım ya açmam.

Soruma gelince Siz olsanız 1.2 trend mi veya confortmu alırdınız? Ayrıca bu özelliklere bakarak fiyatları aynı seviyede olan toyota,astra sedan, skoda mı alırdınız? Yeni focus u mu beklemeliyiz?

Zahmet edip okuyan arkadaşlara teşekkürler. Bu datalar 1-1 hafta sonu bizzat bayiden aldığım görerek duyarak dokunarak öğrendiğim bilgilerdir.

Edit: Imla

• comfortline alın bence..
  • quote:

Orijinalden alıntı: autograph

Jetta comfortline'da: cruise control ve deri döşeme olduğuna eminmisiniz? Sitesinde öyle görünmüyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: anthon

Merhaba Arkadaşlar

Yeni araç alma arifesindeyim bu 2 model arasında kaldım. Bayiden aldığım en iyi fiyatlara gelirsek trendline için 40.800 confortline için ise 44.300

Bu 2 modeli donanımbazında karşılaştırırsak
    Trendline de ekstra olanlar
    + 16" 5 kollu jant
    350 TL ile arka park sensörü.
    Olmayanlar:
    - MFI yol bilgisayarı (Parktaki bir araca gittik kontrol ettim. Eksik olarak gözüme çarpan hangi kapı açık onu göstermiyor , yerine ledler koymuşlar , gösterdikleri ise : anlık yakıt tüketimi, anlık hız, içindeki yakıt ile ne kadar gittiği, ortalama yakıt tüketimi. bence bunlar standart kullanıcı için yeterli)

Confortline de trendlineye göre ekstra olanlar 44.300 (Fark 3.500 TL)
    +Cruse kontrol
    +Sis farı
    +Dijital bilgi ekranı hangi kapının açık olduğunu gösteriyor. (Trendde göstermiyor led komuşlar ledlerden anlayabiliyosun hangisinin açık olduğunu)
    +Ön taraftaki ızgara ve alttaraftaki tampon havalandırmaları ve kapı cıtaları kromaj kaplı.
    +Direksiyonda fonsiyonel tuşlar.
    +Deri+kumaş döşeme. Derisi yumuşak. Kumaş kaliteli.
    +Arka koltuk ta bardak vs koyabileceğimiz kol dayama.
    +Ön koltuk kol dayaması deri.
    +ESP
    +Hillholder (Yokuşta geri kaydırmıyor)
    +Ön ve Arka park sensörü
    +Far yıkama
    +3-5 ıvır zıvır özellik daha.
    Olmayanlar ise
    - Far sensörü
    - Otomatik Kararan dikiz aynası
    - Yağmur sensörü
    - MFI yol bilgisayarı (Tam olarak nedir bilmiyorum, mevcuddaki dijital ekran herseyi gösteriyor zaten. sanırım hız limiti vs gibi ayar yapabiliyoruz bu olunca. Golf passat sahipleri daha detaylı bilgi verecektir.)

Arkadaşlar internet sitelinden Vw nin rakiplerinin 40-50 bin YTL arasındaki modellerini inceledim. Donanım olsun kalite olsun hepsi birbirine çok yakın. Ama bi alman kalitesi tokluk hissi ve kalitesi yok araçlarda. İç mekan abartıldığı kadar da kötü değil. Sadece kapılardaki plastik sert malzemeden. Fakat kalın ve saglam bir malzeme. En azından kolay deforme olmayacaktır. (Yumuşak plastik hemen çiziliyor.). Ayrıca kaput içinde amortisör yok doğru fakat ben kaputu zırt pırt açmayacağım için dert degil. Ayda 1 ya açarım ya açmam.

Soruma gelince Siz olsanız 1.2 trend mi veya confortmu alırdınız? Ayrıca bu özelliklere bakarak fiyatları aynı seviyede olan toyota,astra sedan, skoda mı alırdınız? Yeni focus u mu beklemeliyiz?

Zahmet edip okuyan arkadaşlara teşekkürler. Bu datalar 1-1 hafta sonu bizzat bayiden aldığım görerek duyarak dokunarak öğrendiğim bilgilerdir.

Edit: Imla

Şuanda gelenler almanya paket olduğundan.....

• quote:

Orijinalden alıntı: Asetat

Yanlız alacak arkadaşları şimdiden uyarayım
    Aracım henüz 600 Km. de ancak yakıtından çok da memnun değilim.
    Az yakması için çok düşük devirde kullanmanız gerekiyor.
    Normal kullanımda şu anda 100km de 9,5 litre değerleri alıyorum :(

bu değerler normal 1.2 lt diye az yakacak beklentisi yanlış , sonuçta 1200 kg civarı bir kasayı taşıyacak .

dizel veya lpg dışında benzinli motorlar için az yakıyor söylentisi tam bir efsane , vw zaten bu işin psikolojik desteğini almak için hacimleri küçültüyor diye düşünüyorum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

İnan senin clio'ndan daha iyi gideceğine eminim.... Araba yolda yapışıyor ben test ettim şahsen ve araın performansı gayet iyiydi.....

benım clıodan beklentılerım bellı ama bı cettadan basınca gıtmeyınce
    super b 1,4 ganımet heryer de alanlar 1000 pısman o kasa 1 4 gıtmıyor dıye

• 1.2 TSI motor 105 HP 175 NM
    1.4 TSI motor 122 HP 200 NM

Hayret ki 1.4 TSI Superb'teki motorla benim Passat'taki motor aynı, ben basınca çok iyi gidiyor, hem de çok çok iyi gidiyor! 1.4 TSI motorlu Superb veya Passat alıp pişman olan varsa "gitmiyor" diye lütfen buraya gelsin. Ayrıca "her yerde alanlar 1000 pişman" çok iddialı olmuş. Bunun gerçekle bağdaşdığını sanmıyorum.

Forumdaki 220 Passat üyesinin yarısı 1.4 TSI kullanıyor, pişman olan yok, Superb'te de öyle.

quote:

quote:

quote:

benım clıodan beklentılerım bellı ama bı cettadan basınca gıtmeyınce super b 1,4 ganımet heryer de alanlar 1000 pısman o kasa 1 4 gıtmıyor dıye

• quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

1.2 TSI motor 105 HP 175 NM

Hayret ki 1.4 TSI Superb'teki motorla benim Passat'taki motor aynı, ben basınca çok iyi gidiyor, hem de çok çok iyi gidiyor! 1.4 TSI motorlu Superb veya Passat alıp pişman olan varsa "gitmiyor" diye lütfen buraya gelsin. Ayrıca "her yerde alanlar 1000 pişman" çok iddialı olmuş. Bunun gerçekle bağdaşdığını sanmıyorum.

Forumdaki 220 Passat üyesinin yarısı 1.4 TSI kullanıyor, pişman olan yok, Superb'te de öyle.

quote:

quote:

quote:

benım clıodan beklentılerım bellı ama bı cettadan basınca gıtmeyınce super b 1,4 ganımet heryer de alanlar 1000 pısman o kasa 1 4 gıtmıyor dıye

Üstad bir araca karşı eleştiri yapıcaksan kulaktan dolma bilgiyle değil kendi bilginle araştırarak ve gözlemleyerek yapıcaksın. Ben jetta 1.2 tsi yi test ettim de konustum. 1.5 clio yu da kullandım komsumuzun var. Sen çok iddaalı konusuyorsun ama boş laf!.....

• üstteki cevabı okuyunca yazımı sildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi autograph -- 8 Şubat 2011; 13:27:04 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Üstad bir araca karşı eleştiri yapıcaksan kulaktan dolma bilgiyle değil kendi bilginle araştırarak ve gözlemleyerek yapıcaksın. Ben jetta 1.2 tsi yi test ettim de konustum. 1.5 clio yu da kullandım komsumuzun var. Sen çok iddaalı konusuyorsun ama boş laf!.....

sen kafayı clıoya takmıssın konumuz dusuk cc agır kasalı otomobıller

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam düşük hacimli ağır araçlara takayım kafamı o zaman bana çekmiyor diyen insan bul ya da hitler motorda daha iyi kaçıp yolunu bulduğunda daha az yakan araç göster.... Seninki maksat forumda bulunmak Adam 1.4 motora 122,140,160,170 hp koyuyor 1,6 motora 180 hp koyuyor ve on numara kaçıyor. Sana bir insignia ile passat test sürüşü yapmanı öneririm.......

• 1.2 motor 105bg 170 tork bence son derece yeterli. Ben 1.2 motoru dizele alternatif olarak gördüğüm için tercih ediyorum. Dizel de ole çok az yakmıyor. Hele memlekette kalitesiz dizel yakıtlar varken ayrıca da bu dizel motorlarda DPF denen arızalandığında 10 milyara kadar arıza çıkartabilen filtre duruken, kalitesiz yakıttan arızalanabilecek bir enjektörün 2-4 bin TL olduğun da düşünürsek dizel almam diyorum. Tabi bu benim tercihim. Araçtan çok yüksek de performans beklemiyorum. 1500 de turboyu acıp 4000 lerde kapatması sollamalarda sorun yaşatmayacağı anlamına gelir. Araç gitmez diyen arkadaşlar test etmeden yorum yapmasınlar. Araç gayet güzel gidiyor. Aile aracı olarak sakin kullanılacak. Unutmadan 1.2 motorun vergi avantajı yıllık 1 depo benzin kadar olacak.(her ay 1 depo yakıt harcayan bir aile için) Bunu da yakışa pay ettiğimizde ortalama bence 6 litreye kadar düşecektir. (İstanbul için ) Şimdiki 4 lira olan benzin fiyatından hesapladığımızda 25 kuruş yapar. Dizel e yakın bir değer.

Yakıt değerleri karşılaştırması 1.2 TSI vs 1.6 TDI

Şehir içi 100km TSI: 7.1 TDI: 5,7
    Şehir dışı 100km TSI:4,9 TDI: 3,9
    Ortalama TSI:5,7 TDI: 4,5

Fabrika verilerini yakalamak istanbulda pek mümkün değil o yüzden 1 litre eklemek gerekiyor üzerine.

Bence 1.2 vergi avantajı , düşük yakıt tüketimi, dizele göre daha sorunsuz olması, bakım masraflarının dizele göre nispeten ucuz olması, DPF ve enjektör arıza riski olmaması ile tercihim olacak.

1.2 gitmez 1.4 alanlar pişman diyen arkadaş için ise diyeceğim bu tip ufak motorları almasınlar kesinlikle. 4.000 motor öneririm kendilerine. Vergi ve yakıt avantajları ile uzun yıllar binmelerini de temenni ederim. (20 bin lira yıllık vergi ve ort 25 litre 100/km)

• quote:

Orijinalden alıntı: Asetat

Yanlız alacak arkadaşları şimdiden uyarayım
    Aracım henüz 600 Km. de ancak yakıtından çok da memnun değilim.
    Az yakması için çok düşük devirde kullanmanız gerekiyor.
    Normal kullanımda şu anda 100km de 9,5 litre değerleri alıyorum :(

Selam Arkadaşlar ,

Bende ciddi ciddi 1.2 TSI Jetta Comfortline düşünüyorum.
    Benim için en önemli etken yakıt tüketimi , araç tercihimi buna göre kullanacağım.
    Aracın kağıt üzerindeki değerleri çok iyi , ben istanbul içinde (yalnız sıkışık trafikte değilim)
    kullanımda ortalama 6.5 - 7.0 yakacağımı düşündüm.Sizce bu değerler doğrumudur , yoksa hayalmi görüyorum?
  • dosyum aklın yolu bir; 1.2 litre motorlu arabaya sırf üzerindeki logo yüzünden o kadar para verilmez. skoda octavia ya bakın. kaldı ki jetta lar meksika üretimi; ayrupa malı değil.

kolay gelsin.
  • skoda son yıllarda güzel arabalar üretiyor
    ama octaviaya ya 3-5 sene sonra 40 bin tl para vermezler 25-30 bin tl ye satarsınız. ama jetta olunca gene 40 civarı gider.
  • 1.2 arabaya 45.000 tl paramı
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Siz hiç o bahsettiğiniz aracı kullandınız mı acaba? Yok ben 5 aydır ve 8.000km'dir kullanıyorum da bendeki araç mı hatalı diye düşündüm sizin ulvi görüşlerinizden sonra...

Konuyu açan arkadaşım; aradaki maliyeti kaldırabiliyorsanız Comfortline almamak büyük hata olur kanımca. 3.500-TL fazla ödeyerek araca kattıklarınız bu maliyetten çok daha fazla getirisi olan şeyler...

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.