Şimdi Ara

Jetta 1.2 TSİ Çeker mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
1
Favori
7.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben de jetta 1.2 tsi alıcaktım comfortline'ı 44 e bıraktılar geçen ay,uzunca bir de test surusu yapma sansım oldu.
    Araçta 4 kişiydik ve kalkışlarda ,ara hızlanmalarda olsun gayet seri ve atak.
    Şehir dışı yolda sürdüğümde (tem-ttarena bölgesi) sakin kullanımda anlık tüketim de 5-6 litre civarlarına iniyor çok rahat.

Ama gelelim amasına,araç maslak trafiğine soktum tüketim geldi 13-14-15 litrelere.
    Test aracının genel ortalama tüketimi 12.8 litreydi.Hadi 2-3 litre test aracı agresif kullanımındandır desek,araç malesef istanbul şartlarında 10-11 arası yakacak gibi geldi bana.
    Sonuç-> vazgeçtim.
    Performansına laf yok,gayet yerinde bir araç.
    Hayırlı olsun alanlara.
  • 1.6 TDI çekiyorsa 1.2 TSI her türlü çeker.
  • performansı gayet yeterli bir motor. 1.2 tsi skoda yeti var arkadaşta. 10 litrenin altına düşüremedi aracını daha. beygir gücüne ve hacmine göre çok tüketiyor. 2.0 accord şehir içinde 1,2 litre fazla tüketiyor el insaf.
  • Bu işte bir gariplik var ama bilmiyorum zamanla görücem. 10 litre nedir arkadaşım ya 9 aydır bu aracı araştırıp aldım. Kaç kez jettası olanlara sordum söyledikleri 7-8 arası yakıyoruz. Ama ara ara forumlarda 10 litre yakıyorum diyenler oldu. Farklı farklı vw satıcılarına sordum. İsterseniz yaktırırsınız ama normal bir sürüşte yakmaz dedi. Her neyse dün aracı teslim aldım Ankara da ortalama bir trafikte şehiriçinde kontağı 8.1 le kapattım. Kendimde test etmiş oldum. Üstelik araba henüz 50 km de zamanla düşüyor önceki aracımdan da biliyorum. Dün enişteme verdim test et diye jetta 1.6 benzinlisi var enişte basıyor 3000-3500 devirde vites değiştiriyor. Araba 9.8 litre gösterdi. Sizin arkadaşta tahminen böyle sürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cracker21

Bu işte bir gariplik var ama bilmiyorum zamanla görücem. 10 litre nedir arkadaşım ya 9 aydır bu aracı araştırıp aldım. Kaç kez jettası olanlara sordum söyledikleri 7-8 arası yakıyoruz. Ama ara ara forumlarda 10 litre yakıyorum diyenler oldu. Farklı farklı vw satıcılarına sordum. İsterseniz yaktırırsınız ama normal bir sürüşte yakmaz dedi. Her neyse dün aracı teslim aldım Ankara da ortalama bir trafikte şehiriçinde kontağı 8.1 le kapattım. Kendimde test etmiş oldum. Üstelik araba henüz 50 km de zamanla düşüyor önceki aracımdan da biliyorum. Dün enişteme verdim test et diye jetta 1.6 benzinlisi var enişte basıyor 3000-3500 devirde vites değiştiriyor. Araba 9.8 litre gösterdi. Sizin arkadaşta tahminen böyle sürüyor.

Benzinli arabada 3000 devirde vites değiştirmek gayet normal.

• quote:

Bu işte bir gariplik var ama bilmiyorum zamanla görücem. 10 litre nedir arkadaşım ya 9 aydır bu aracı araştırıp aldım. Kaç kez jettası olanlara sordum söyledikleri 7-8 arası yakıyoruz. Ama ara ara forumlarda 10 litre yakıyorum diyenler oldu. Farklı farklı vw satıcılarına sordum. İsterseniz yaktırırsınız ama normal bir sürüşte yakmaz dedi. Her neyse dün aracı teslim aldım Ankara da ortalama bir trafikte şehiriçinde kontağı 8.1 le kapattım. Kendimde test etmiş oldum. Üstelik araba henüz 50 km de zamanla düşüyor önceki aracımdan da biliyorum. Dün enişteme verdim test et diye jetta 1.6 benzinlisi var enişte basıyor 3000-3500 devirde vites değiştiriyor. Araba 9.8 litre gösterdi. Sizin arkadaşta tahminen böyle sürüyor.

1.2 arabaya 8.1 bile çok çok fazla değil mi? Siz niye 1.2 aldınız az yaksın diye değil mi?

• 1.6 TSI motoru da bekliyoruz VW grubundan.
  • 1.2 tsı ucarda. benzınıde ucurur.

performanslı kullanımda 8-10 lt çik
  • Bu forumdaki arkadaşları anlayamıyorum gerçekten. Arkadaş demişki 1.2 TSI ya 8.1 fazla değilmi fabrika verisi 7.1 ve araç henüz 50 km de ayrıca az yaksın diye alsam dizel satıp benzinli almam dizelde 9 ayda 6000 km yapabildim ancak. Diğer arkadaşta benzinlide 3.000 devir normal diyor :) arkadaşım o eskidi artık o eski tip motorlar için geçerli bir durum çünkü torku ancak yüksek devirlerde alabiliyorsun bu araçta tasarruf istiyosan yol bilgisayarına uyacaksın oda 2000 devirde değiştir diyor. Her neyse zevk bu kişiden kişiye değişir ama ben jetta ya resmen aşığım :) beyaz bir kuğu gibi duruyor aşağıda ara sıra kesişiyoruz. Kapılar plastik olsun ama dışı güzel olsun. Tam bir Audi çakması araç :) bu kadar yazmamı mazur görün arkadaşlar 9 ay önce zamlardan dolayı almayıp vazgeçtiğim aracı arada focus kullanarak yeni alabildim. Ama focusta güzel araçtı çok güçlü sağlam. Söylediğim gibi zevk bu hiçkimsenin tercihine kötü diyemem.

• 1.6 civic falan kullanma bulutlardan yazarsın sonra.
  • anteni uzat çok daha iyi çeker.
  • quote:

bu rakamları yakaladığınız güzergah nedir hocam. çünkü ankaradaki güzergahların çoğu şehir içi sayılmaz. bir kaç bölge ve bu bölgelerdeki belirli saatler hariç şehir içi ile pek alakası yok. ben bile çok yaktığı dilden dile dolaşan civic ile çok kasmadığım halde 9 litre (lpg)ortalamanın üstüne çıkmıyorum.

bu arada tsi motorlara gerçekten alışmak gerekiyor. aynı araç, aynı motorla 7 literiyi görende var 14 ü de.

• geçende bizim amcaoğlunun 1.2TSI ile geziyoruz sonra baktım solumda şahin bizi geçiyor bende gaza geldim bastım gaza araba gitmiyor son anda aklıma geldi turboyu açayım dedim açmamla uçmamız bir oldu
  • quote:

güzergahlar neresi? dur kalk trafikte o 1.2 tsi jettaya 7,8 litre yaktır arkadaş yetisini vermeye hazır. çevre yolunda sabit 60 km ile gidip arada bir trafiğe girip ortalama 8 litre yakmak nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unknownartist -- 23 Mart 2012; 20:48:43 >

• 1.2 motor ucsa ucsa ne kadar ucacak alt tarafı 125 hp falan en fazla anca tofaş geçer zaten

bugun arkama insignia yapısınca anladım benim araba gitmiyor. borcu bitsin 2.0 200hp ini alıcam bugun ders oldu bana.
  • iyide ben bu zamana kadar 1 tane bile 1.2 tsi çekmiyor diye bi başlık görmedim
    kendimde test ettim gayet güzel gidiyordu sen niye kendi kendine gelin güvey oluyorsunki "ben çekmiyor diyenlere cevap veriyorum" falan filan diyerek
    aracın hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sissil

1.2 motor ucsa ucsa ne kadar ucacak alt tarafı 125 hp falan en fazla anca tofaş geçer zaten

bugun arkama insignia yapısınca anladım benim araba gitmiyor. borcu bitsin 2.0 200hp ini alıcam bugun ders oldu bana.

125 değil 105 hp
  • Leonda bu motoru düz vites olarak kullandım.Bildiğiniz yarış amaçlı olmayan tüm atmosferik 1.6 lt motorları özellikle ara hızlanmalar,kısacası normal kullanımda çok rahat bir şekilde arkasında bırakacak bir üretim.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakkagan -- 29 Şubat 2016; 22:00:27 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.