Şimdi Ara

Jeneratör Voltaj Dalagalanması sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Aksa AAP 1200 Jeneratörü, Powerful 1200 VA Otomatik voltaj regülatörüne bağladım.

ucunada 2 adet masaüstü bilgisayar bağladım. bilgisayarlar 500w psu'ya sahip fakat normal kullanımları 300w'ı hiç geçmiyor.
    boşta ise 150w kullanımları var.

2 bilgisayarı aynı anda taktığımda voltaj çok düştüğü için voltaj regülatörü korumaya geçiyor.
    tek bilgisayarı taktığımda yine bir dalgalanma oluyor ama çalışıyor. voltaj 230'dan 210-205'e kadar düşüyor.
    birinci bilgisayarın açılmasını bekleyip ikinciyi taktığımda yine voltaj çok düşüyor ve koruma moduna geçiyor.

ilgili jeneratörün 900w 3.3A güce kadar desteği var. akım korumalı priz de 720w'a kadar çalışmakta.

zaten voltaj regülatörlü prizi şebeke elektriğine bağladığımda sorunsuz kullanabiliyorum.

jeneratörün bu kadar dalgalanması normalmidir ?
    aradan voltaj regülatörünü çıkarırsam sorun yaşarmıyım ?

iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orcnd -- 10 Eylül 2017; 21:11:3 >

• Sınırda bi tercih yapmışsınız. Ama sorunun kaynağı regülatör olabilir.
  • karafetva K kullanıcısına yanıt
    regülatörü aradan çıkartıp jeneratöre doğrudan bağlarsam sorun yaşarmıyım ?
    jeneratörle bilgisayarlar arasına bir koruma önlemi gerekiyor mu ?
  • orcnd kullanıcısına yanıt
    Önce jeneratörü çalıştırıp, sonra yükü bağlamak en önemli nokta, zararı olmaz, aynı şeyler olursa, demekki jeneratör yetersiz
  • Power ları pek bilmiyorum. Aslında sistemleri giriş ne olursa olsun çıkışı sabit vermek üzerine olmalı. Bu halde, powerlar giriş aralğı genişse zati regülatör önemli değil. Sadece jeneratöre gerek kalmadan kısa kullanım için regülatör aküsü ihtiyaç.
  • Kondansatör gerekebilir.Kompanzasyon konusunu araştırın.Endüktif yükler fazla akım çeker.Muhtemelen jenaratörün akımını geçiyor.
    Ancak uygun kondansatörle akımı normal sınırlara indirebilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba Arkadaşlar, bu uygulamayı google play store üzerinden ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz.
    Uygulamada kompanzasyon ve harmonikler konusunda konunun özü bilgiler ve sistem kurulumu sırasında ihtiyacınız olabilecek bütün hesaplamaları bulabilirsiniz. Uygulamayı google play store üzerinden KOMPANZASYON yazıp aratarak veya aşağıda verdiğim linkten indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appybuilder.m_buyukbulgurcu.Kompanzasyon_rklm

Uygulama ÜCRETSİZDİRJeneratör Voltaj Dalagalanması sorunu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.