Şimdi Ara

Jeneratör Seçimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

8kva lık bir jeneratör almayı düşünüyorum araştırmam sonucu Aksa AAP-8000E 8 Kva (4 zamanlı benzinli) almaya karar kıldım kullanmış olan veya bu konularda bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: ayhan89

Merhaba Arkadaşlar,

8kva lık bir jeneratör almayı düşünüyorum araştırmam sonucu Aksa AAP-8000E 8 Kva (4 zamanlı benzinli) almaya karar kıldım kullanmış olan veya bu konularda bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim teşekkürler

Öncelikle yüklerinizi belirtmeniz lazım.

Saygılar...
  • 10 kva lık bir ups kullanıyorum ups ten baktığımda cihaz %20 yük ile çalışıyor diğer değerleri bilmiyorum iş yerimiz 3 katlı bir villa 15 pc var 5 tv 1 buz dolabı 1 bulaşık mak. kombi ve lambalar var bunu elektriksel yük karşılığını bilmiyorum.
  • quote:

10 kva lık bir ups kullanıyorum ups ten baktığımda cihaz %20 yük ile çalışıyor diğer değerleri bilmiyorum iş yerimiz 3 katlı bir villa 15 pc var 5 tv 1 buz dolabı 1 bulaşık mak. kombi ve lambalar var bunu elektriksel yük karşılığını bilmiyorum.

Bina ve ups monofaze mi trifaze mi? Tüm bilgisayarlar aynı anda kullanıyor mu? Klima var mı? Server PC var mı? Elektrikli çay makinası, hidrofor vs kullanıyor musunuz?

Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • monofaze dir server dahil tüm bilgisayarlar aynı anda çalışıyor hidrofor var klima var fakat sadece yazın çalışıyor.
  • quote:

monofaze dir server dahil tüm bilgisayarlar aynı anda çalışıyor hidrofor var klima var fakat sadece yazın çalışıyor.

Hidrofor ve klimanın güçlerinide belirtmeniz gerekli.

• quote:

hidroforun gücünü bilmiyorum ama bu resimdekine benziyor büyük biraz klimalar ise samsung capacity (2.75 - 2.90 Kw) yazıyor.

https://www.google.com.tr/search?q=bilgisayar+kasa+%C3%B6n+kulakl%C4%B1k+giri%C5%9F+kablosu&biw=1920&bih=979&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6I8mVZ62FcinsgH-roDwDg&ved=0CAYQ_AUoAQ#tbm=isch&q=hidrofor&imgrc=CuSih52FqsOeJM%253A%3B_euCXr6Ssdtx_M%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.onlinemakina.com%252Fclass%252FINNOVAEditor%252Fassets%252Fcapamakinalari%252Fhidrofor.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.onlinemakina.com%252FHidrofor%252CLA_611-2.html%3B1544%3B1575

http://www.aksa.com.tr/tr/urunler/dizel-jeneratorler/2556

Linkteki ürünü inceleyin, klima 1-2 adet ise yeterli gelecektir. Birde sigorta kutunuzun fotoğrafını çekip eklerseniz iyi olur.

Verdiğiniz bilgilere göre seçtim jeneratörü.

Saygılar...

• ilginiz için teşekkür ederim kısa sürede resim'ini çekerim bunun dışında küçük jeneratör hiçbir şekilde işimizi görmez yanılıyor muyum?
  • quote:

ilginiz için teşekkür ederim kısa sürede resim'ini çekerim bunun dışında küçük jeneratör hiçbir şekilde işimizi görmez yanılıyor muyum?

Hiçbir şekilde kavramı göreceli biraz. Mesela bana göre elektrik kesintisinde klima kullanmak gereksizdir. Çay makinası kullanmak gereksizdir. Ama bu tip ürünler elektrik kesilip tekrar geldiğinde yani jeneratör çalıştığında devre dışı kalmazlar. O yüzden ya elektrik kesildiğinde jeneratör yükü almadan hemen fişini çekeceksiniz yada tesisatı ona göre düzenleyeceksiniz sadece şebekede çalışacak. Ben olsam sadece ups i jeneratörden beslerim ama monofaze jeneratörde ups çalışmayabilir. Üretici ile görüşmeniz lazım. Ya da jeneratör sadece ups in yüklerini besleyecek ama ups i by pass edeceksiniz.
    Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kerosen -- 22 Nisan 2015; 14:17:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.