Şimdi Ara

JEEP RENEGADE ANA KONU (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.720
Cevap
56
Favori
339.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese slmlar arkadasla ben 2015 nıssan juke1.6 cvt skypack kullanıyorum aracımla ılgılı hosuma gıtmeyen ses , konfor ne alan sıkıntım var uzun bır suredır suv arac arastırıyorum test edıyorum suanda ranagade test edmedım sıze sormak ıstedıgım aracın konforu nasıl genelde on koltuklar arkada gore daha rahar oluyor bozuk yolda ondekıler rahat ıken arkadakıler sarsılarak gıdıyor, bozuk yollarda aracın konsolundan yada kapılaından tıkırtı sesı gelıyormu aracın yıllık bakım ucretı nedır ve son olarak sunroof dan yuksek hızlarda ruzgar sesı gelıyormu tesekurederım
  • quote:

Orijinalden alıntı: bahves

Şimdiden hayırlı olsun. Aracın yakıt tüketimi diğer SUV'lara göre çok iyi. Ancak elbette sedanlar kadar iyi değil. Sonuçta 1.5ton ağırlığında geniş lastikli yerden yüksek bir suv.
    Şehirler arası sakin kullanımda rahatlıkla 4.5lt/100km görürsünüz. Sabaha karşı çıktığım Ankara yolculuğunda min 140km/sa, yol düz oldukça 170-180km/sa ile gitmiştim bir sefer, o zaman ki yakıt tüketimi 7.5lt/100km civarı olmuştu. Şehiriçi ise dur&kalk ile alakalı ağır taşıt olduğu için dur&kalklar yakıt tüketimini ciddi arttırıyor. Kısa mesefade rampalı yollarda şehiriçi 8lt/100km yakıt tüketimim var. Ama önceki aracım 1.4 lt motorlu Hyundai i20 idi ve aynı yolda yakıt tüketimim 10lt/100 km idi, yani i20 otomatikten ciddi oranda az yakıyor.

Aracın torku çok iyi, zorlamaya hiç gerek yok ivmeli kullanmazsanız çok düşük tüketim değerleri elde edersiniz.

Araç ile tek pişmanlığım 4x4 modelini almamış olmam, benzinli model de gayet makul tüketim değerleri veriyor. Servis olarak İstanbul'da Otosanayi Master Servis'i tavsiye ederim. Benim ki 2014 model (2014 sonu üretim) güneşlikten ve motor kaputundan ses geliyordu bakım yapan servis belirtmeme rağmen biz ses duymadık birşey yapmadık derken, daha sonra tavsiye ile götürdüğüm master servis 2 ses sorununuda çözdü.

Hocam bu değerler benzinli için mi dizel için mi?

• Donald Draper kullanıcısına yanıt
    Dizel,
    benzinliside sınıfına göre gayet makul, Kuga, XV gibi 10lt/100km üzeri değerler görmezsiniz.
    Aracı sakin kullanırsanız sedan'a yakın tüketim sergiliyor, ivmeli kullanırsanız ağırlığından ötürü doğal olarak tüketimi fazla oluyor.
  • Shackill kullanıcısına yanıt
    tavan yüksekliği fazla olduğu için arka alanı rahat, ancak hatırlatmak gerekir sonuçta B sınıfı Suv, ama B sınıfı Suv'lar içinde en genişi diyebiliriz. tavan yüksekliği sayesinde çoğu C sınıfı Suv'dan ferah bir alan sağlıyor aslında.

Yürüyen aksam arazi öncelikli, ben çok başarılı buldum, koltuklar çok rahat.
    Kabinden gelen ses sorunları ise ilk 2014 üretimlerde bol bol geldi. Ancak benim araçta güneşlikten gelen ses dışından bir ses olmadı, onuda servis halletti.
    Hızlı gittiğinizi hissettirmiyor size. Sunroof'dan ise şikayetçi olanda var hiç ses çıkarmıyor diyende. burada yüksek hızlıa giderken sunroof'u yarın açık kullanmamak gerekiyor, rüzgar basıncı fitirllere zarar veriyor galiba, tüm markalar için bu geçerli.
    Servis pahalı, ama sık sık kampanya yapıyor
    ama pahalı :D
    ilk bakım 800TL, ama kampanya var iken 440TL

• Muradovskiy M kullanıcısına yanıt
    Malesef, hangi marka iyiki bu konuda,
    kalite sorun anında ki yaklaşımdır, bu konuda ülkemizde durum hiç iyi değil.
    Özellikle Doğuş Oto VW ve akranları örneğinden sonra diğer hiçbir markaya kızamıyorum. Tüm hukuk dışı tutumlara rağmen insanlarımız kapısında sıra oluyorsa ülkemiz insanı için müşteri ilişkileri önemli değildir.

Bende aracı aldığım ve bakım yaptırdığım yer yüzünden markadan soğumuştum ama sonra farklı servise gittim hizmet kalitesine hayran kaldım, tüm sorunlarımı çok hızlı çözdüler. İşte bir standart olmaması çok kötü.
    Yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahves -- 31 Ağustos 2016; 11:16:49 >
  • bahves B kullanıcısına yanıt
    Yani bagzi sorunlar 2014 midellerde vardi sonrasindaki modellerde sorunlar giderilmis anladim dogrumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shackill

Yani bagzi sorunlar 2014 midellerde vardi sonrasindaki modellerde sorunlar giderilmis anladim dogrumu

Her araçta kasa yenilendiği zaman ilk üretimler sorunlar olabiliyor.
    Renegade'de ilk üretimlerde kabinden gelen ses şikayetleri oldu.
    Ancak kısa sürede Jeep bunları üretimi güncelleyerek düzeltti. Mevcut araçlar içinde nasıl düzeltileceğine dair dökümanlar yayınladılar.
    Türkiyede ki sorun bazı servislerin konudan bi haber olması.
    Benim araç Türkiye'ye göre 2014 model idi ancak fabrika verilerine göre 2015 modeldi, ben de tek sorun güneşlikten ses gelmesi oldu ve servis düzeltti.
    test sürüşü tavsiye ederim...

Eskiden paylaştığım örnek TSB dökümanları

05 - Brakes
    05-007-15 (EMEA only)
    -Front Brake Squeak/Squeal Noise
    vehicles built on or before February 25, 2015
    05-010-15
    -Brakes squealing

08 - Electrical
    08-023-15 REV. A (North America Markets Only)
    -Stored Diagnostic Trouble Codes (DTCs) Found During New Vehicle Preparation
    08-026-15 REV. A
    -Incorrect Language Displayed On The Cluster And Radio
    vehicles built on or before March 03, 2015 (MDH 0303XX) equipped with one of the following radios:
    *Uconnect 3.0 AM/FM (sales code RA1).
    *Uconnect 5.0 AM/FM/BT (sales code RA2).
    *Uconnect 8.4AN AM/FM/BT/ACCESS/NAV (sales code RA4)
    08-052-15
    -Compass Direction Displayed Is 90 Degrees Off
    vehicles built on or before April 23, 2015
    08-053-15 REV. A (Brazil only)
    -Cluster Backlighting Dimming Incorrectly
    08-058-15
    -Vehicle Will Not Start
    vehicles built on or before March 02, 2015
    08-060-15
    -Doors May Not Unlock Using Remote Keyless Entry (RKE)
    vehicles built on or before March 02, 2015
    08-062-15 REV. A
    -RA2, RG2 Radio Software Enhancements
    vehicles built on or before March 02, equipped with UConnect 5.0 AM/FM/BT (sales code RA2)
    08-066-15 (U.S. and Canada only)
    -Improvements To Messages Displayed In The Cluster
    vehicles built on or before April 02, 2015 equipped with Cluster 7.0” TFT Color Display (Sales Code JAJ) or Cluster 3.5” TFT Monochrome Display (Sales Code JAY).
    08-071-15 (NAFTA, EMEA)
    -BCM Update To Correct Various Symptoms
    vehicles built on or before June 16, 2015
    08-073-15 (Brazil only)
    -False Vehicle Security Alarm Activation During Surveillance Mode
    vehicles built on or before July 3rd, 2015
    08-077-15 (NAFTA or EMEA)
    -RA4 RG4 RJ4 Radio Enhancement
    vehicles built on or before June 25, 2015 equipped with one of the following radios:
    * 5N AM/FM/SXM/HD/BT/NAV Radio (Sales Codes RA4).
    * 5N AM/FM/SXM/HD/BT/NAV Radio (Sales Codes RJ4).
    *5N AM/FM/SXM/HD/BT/NAV Radio (Sales Codes RG4)
    08-078-15 (U.S. and Canada Markets Only)
    -Antenna Mast Will Not Screw Into Base
    vehicles built on or after April 12, and on or before June 12, 2015 equipped with UConnect 5.0 AM/FM/BT (Sales Codes RA2)

18 - Performance
    18-043-15 REV. A
    -2.4L Powertrain Diagnostic And System Enhancements
    vehicles built on or before June 30, 2015 (MDH 0630XX) equipped with a 2.4L engine (Sales Code ED6) and 948TE transmission (Sales Code DFH)
    18-060-15 (NAFTA)
    -Flash: 1.4L Diagnostic And System Improvements
    vehicles built on or after February 02, 2015 (MDH 0202XX) and on or before August 21, 2015 (MDH 0821XX) equipped with a 1.4L Engine (Sales Code EAM) and a 6-Speed C635 Manual Transmission (Sales Code DE1)

21 - Transmission
    21-030-15
    - Transmission Shift And Drivability Enhancements
    vehicles built on or before May 6, 2015 (MDH 0506XX) equipped with a 2.4L engine (Sales Code ED6) and 948TE transmission (Sales Code DFH).
    21-032-15 REV. A (NAFTA, EMEA)
    -Transmission Shift And Drivability Enhancements
    vehicles built on or after May 12, 2015 (MDH 0512XX) and on or before July 8, 2015 (MDH 0708XX) equipped with a 1.4L
    21-038-15
    -Drivetrain Control Module C2020-01 ECU Internal Fault setting in the DTCM
    vehicles built on or before May 19, 2015 equipped with All Wheel Drive (Sales Code DFH).
    21-040-15 (International Only)
    -Transmission Shift And Drivability Enhancements
    vehicles built on or before May 25, 2015 equipped with a 2.0L diesel engine (Sales Code EBT) and 948TE automatic transmission (Sales Code DFH)

22 - Wheels
    22-001-14 REV. A
    -Steering Wheel Vibration Diagnostic Procedure

23 - Body
    23-020-15 (Latin America Vehicles Only)
    -Replace Missing Manual Release Cover For The Electric Fuel Door
    vehicles built on or before May 25, 2015
    23-025-15 (Brazil only)
    -Rear Door Glass Stain
    vehicles built on or before May 09, 2015 with sales code XL9 – Portuguese (Brazil) Language
    23-030-15 (NAFTA, LATAM)
    -Door NoiSes And/Or Door Functions Inoperative
    vehicles built on or before February 24, 2015

24 - Heating & AC
    24-003-15 (NAFTA, EMEA)
    -Air Conditioning Inoperative
    vehicles built on or before June 23, 2015
    24-004-15 (LATAM/BRAZIL ONLY)
    -Air Conditioning Performance
    vehicles built on or before June 23, 2015

• çok seri
  • bahves B kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekurederim test icin randevu gerekiyormu en kisa zamanda test edicem

• Shackill kullanıcısına yanıt
    Ben randevu almamıştım ancak aramakta fayda var.
    Eğer yılda 20.000km'den fazla yol yapmıyorsanız şiddetle 4x4 benzinli modele bakmanızı öneririm. Daha önce videolarını paylaşmıştım, aracın en başarılı olduğu nokta arazi,
    arazide işim olmaz diye düşünmeyin araç sizi bu yönde tahrik ediyor.
  • Arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. Türkiye'de 1.4 benzinli otomatik versiyonlarda 4x4 seçeneği var mı? Fiyat listesinde göremedim çünkü. Ayrıca aracı kış koşulları ağır yerlerde kullanan var ise tavsiye verebilir mi?

• m3l1h M kullanıcısına yanıt
    elbette var, renegade'in en büyük özelliği kendi segmentinde ki SUV'lar arasında Subaru'lar ile arazi yetenekleri en üstün olan araçtır.
    Üstelik orjinal aksesuarları ile arazi için pek çok işlemi servislerde orjinal aksesuarlar ile yaptırabilirsiniz. vinç taktırma, yükseltme gibi.
    Ayrıca şaşi'si alt koruma takmaya uygundur, Bu konuda en deneyimli yer master servis, uzmanlık olanları bu, mutlaka videolarını izleyin
    Bahsettiğiniz araç bu
    Jeep Renegade 1.4L MultiAir2 Turbo Benzinli 9ATX AWD Limited (Otomatik) 170 115.200 TL +1.885 TL

https://www.youtube.com/watch?v=PSfacO3A_Gg

https://www.youtube.com/watch?v=DFC3ZeKHldI
    https://www.youtube.com/watch?v=UP_rTCarZ04
    https://www.youtube.com/watch?v=PSfacO3A_Gg
    https://www.youtube.com/watch?v=Jywa0e6xpao
    https://www.youtube.com/watch?v=eXHTGIy3xCo
    https://www.youtube.com/watch?v=a3EC18MTdRI

örneğin sebil gibi satılan kia ve hyundai araçların AWD sistemi
    https://www.youtube.com/watch?v=5vgkJ8HePhM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bahves -- 3 Eylül 2016; 18:05:47 >

• Şu anda eski kasa Nissan Qashqai ve yani kasa Mercedes A180 AMG sahibiyim ve araçlardan biriini değiştirip c segmenti bir suv almayı planlıyorum.

Her ne kadar B segmenti olsada Birkaç gündür bu araçla ilgili bilgi topluyordum bugun bayide inceleme ve test sürüşüne çıkma şansı buldum.

İlk olarak kendi aracımı Jeep Renegade'nin yanına park edip boyut karşılaştırması yaptım ve Jeep'in daha yüksek olduğunu gördüm. Benim için bir SUV'daki en önemli şeylerden biri cüsse olduğu için çok hoşuma gitti. Yeni Qashqai'nin benim eski kasadan daha alçak olduğunu düşünürsek Renegade için büyük bir artı.

Gelelim incelemelerdeki artılara;
    + Kocaman bir cam tavanı olması, üstene bu tavanın açılıp sunroof olması
    + Motoru çok beğendim, 120 beygir ve 320 tork büyük avantaj
    + Müzik sistemi kaliteli idi
    + Araç ilk çalıştırmada soğuk olmasına rağmen çok sessizdi.
    + Metalik boyada fiyat farkı olmaması. Böylece beyaz renk alıp şirket aracı gibi gezmek zorunda kalmıyorsunuz.

Eksiler ise;
    - Aynalar fazla arkada bu görüşü baltalıyor. Keşke aynalar A sütünunda olsa imiş
    - Fiyatı. Standart limited versiyon için dizel manuel 96,500 tl (sunroof için ekstra 6.500 tl) dediler. Fiyatı duyunca pazarlık dahi yapmadım. Bu paraya C-SUV alırım.
    - Bagajı biraz daha büyük olmalı idi
    - 1.6 dizel'de 4x4 olmaması. Benim için çok büyük bir eksiklik.
    - Egea direksiyonu olması

Genel olarak araç çok hoşuma gitti ve Almayı planladığım araçlar arasına ekledim. 73-74.000 civarına temiz Limited versiyon alırım gibi duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Donald Draper -- 4 Eylül 2016; 7:43:58 >

• JEEP RENEGADE kullanan arkadaşlardan, karşılaştıkları arıza ve sorunlarla ilgili, geri bildirim olsa karar vermek açısından faydalı olur.
    kullananlar arıza ve sorunları paylaşabilirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greyhawk -- 9 Eylül 2016; 20:33:11 >
  • Böyle bir video buldum, tek kelime ile harika. Herkez izlemeli

• @
    quote:

Orijinalden alıntı: greyhawk

JEEP RENEGADE kullanan arkadaşlardan, karşılaştıkları arıza ve sorunlarla ilgili, geri bildirim olsa karar vermek açısından faydalı olur.
    kullananlar arıza ve sorunları paylaşabilirmi ?

sanırım, JEEP RENEGADE kullananların araçla ilgili hiç sıkıntısı olmuyor. tanıtım videoları dışında bir paylaşım olmuyor. araçla ilgili hiçmi problem olmuyor ? iyi yanlar önemli. ama karar verirken asıl önemli olan sıkıntılarıda görmek olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greyhawk -- 12 Eylül 2016; 12:30:39 >
  • Bende gecenlerde arkadaslara bu konuyla.ilgili sorunsormustum edindigim.bilgiye gore 2014 yilindaki uretiler modellerdeki sikayetker goz onunde bulundurularak sonraki senelerde uretilen araclarda bu sorunlar ortadan kaldirilmaya calisilmis tek halledilemeyen sorun camtavanli modellerdeki ruzgar sesiymis

• quote:

Orijinalden alıntı: Shackill

Bende gecenlerde arkadaslara bu konuyla.ilgili sorunsormustum edindigim.bilgiye gore 2014 yilindaki uretiler modellerdeki sikayetker goz onunde bulundurularak sonraki senelerde uretilen araclarda bu sorunlar ortadan kaldirilmaya calisilmis tek halledilemeyen sorun camtavanli modellerdeki ruzgar sesiymis
    jeep müşteri hizmetleri nasıl ?
    müşteri talepleri ve şikayetleri ile ilgileniyorlarmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greyhawk -- 14 Eylül 2016; 16:23:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: greyhawk

jeep müşteri hizmetleri nasıl ?
    müşteri talepleri ve şikayetleri ile ilgileniyorlarmı ?

Müşteri hizmetlerinden ben memnun kalmadım...
    Ben hem facebook hemde twitterdan müşteri hizmetleri yetkilileri ile görüşmek istediğimi bildirdim.. 4 gün sonra sabah ofise girdiğimde aradılar. Telefonu açacak vakit bulamadım. Sonrasında aradım kendilerini. Size tekrar geri dönüş yapacağız dediler ama aramadılar..
    Benim görüştüğüm bayide müşteri temsilcileri benim düşündüğüm şekilde hizmet vermediler. İstediğim şey sipariş verdiğim ve yolda olduğunu söyledikleri araç hakkında bilgi almak istiyordum. Belki ana distribütör firma ile iletişimleri kötü veya yetersiz. Onlarda suç olmayabilir ama ben genel olarak Jeep firmasından memnun olmadım ve verdiğim siparişi iptal ettim.

Ama şunu söyleyeyim.. Sosyal medyada yazılan yazıları takip ediyorlar... Benim onlar hakkında yazdığım yazıları da okumuşlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muradovskiy -- 18 Eylül 2016; 1:22:50 >

• müşteri hizmetlerinin kalite meselesi en az satın alınan ürün kalitesi kadar önemli...
  • 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.