Şimdi Ara

Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ana ünite sony

subwofer jbl gt5 15

oval cadence flash serisi 75 wat rms

anfi sound magus vs 90.4

mono anfi ve birde mid takımı bağlamak istiyorum kapılara

aracım tofaş dogan

bu bas 300 vat rms ne tavsiye edersiniz anfim 90 x4rms bide mid takımı istiyorum 200 maksium 250 tl lik

bnm düşüncem ikinci el bi jbl 600.1

birde bnm ana ünite tek amfi çıkışlı bunu y kabloyla çoğatınca aynı performans olur dedi bi tesisatci abimiz
    anfi dönüştürücü takıptamı daha iyi olur yoksa çogaltmaylamı

yardımınız için smdiden tesekkürler

mid sony jbl infinity 16cm  Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi
     Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi

• quote:

Orijinalden alıntı: erkan487

sistemim şuan

ana ünite sony

subwofer jbl gt5 15

oval cadence flash serisi 75 wat rms

anfi sound magus vs 90.4

mono anfi ve birde mid takımı bağlamak istiyorum kapılara

aracım tofaş dogan

bu bas 300 vat rms ne tavsiye edersiniz anfim 90 x4rms bide mid takımı istiyorum 200 maksium 250 tl lik

bnm düşüncem ikinci el bi jbl 600.1

birde bnm ana ünite tek amfi çıkışlı bunu y kabloyla çoğatınca aynı performans olur dedi bi tesisatci abimiz
    anfi dönüştürücü takıptamı daha iyi olur yoksa çogaltmaylamı

yardımınız için smdiden tesekkürler

mid sony jbl infinity 16cm  Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi
     Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi Jbl gt5 38cm mono anfi önerisi

Y kabloyla çoğaltmak aparattan daha iyi olur.
    Tesisatın doğan arabasına göre gayet iyi normal bir avrupa araba vurduğu bassın iki katını vurur senin arabanda çünkü izolasyon diye bir şey yok

Öncelikle elindeki soundmagus amfin hoparlörlerin için çok iyi

ben aynı markanın Soundmagus vs500.1 Mono amfisini kullanıyorum aynı şekilde 38cm çapında kicker bass besliyorum gayet memnunum senin yapman gereken

Soundmagus 500.1 gayet yeterli.
    Ön Kapılarınada Ceplik pandizotla beraber 16CM alpin mid takımı almanı tavsiye ediyorum

• yardım için teşekkür ederim

bu anfiden önce m.a audio 50x4 vardı kolonlardan ses alamıyodum ama bas daha şiddeli vuruyodu
    bikaçtane tuş nardı onları oynatınca çok şiddetli oluyodu ama amfi arızalandı bnde bunu aldım
    ve bu amfi baglanınca sanki arkaya bi takım daha kolon koymusuz gibi ses inanılmaz deyişti çok çok iyi oldu

sond magusa yönelirim gayet başarılı bi anfiymiş ilk defa kullandım ama tek anfi çıkışından bütün sistem nasıl olucak mesela

bi anfiye bütün kolonları takmak gibi olmazmı bu ses yine aynı ayarda ama sadece kolon fazlalıgı gibi olur düşünüyorum bunu ben

bu konuda hiç bilgim yok pişman olmak istemiyorum hersey bitince
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan487

yardım için teşekkür ederim

bu anfiden önce m.a audio 50x4 vardı kolonlardan ses alamıyodum ama bas daha şiddeli vuruyodu
    bikaçtane tuş nardı onları oynatınca çok şiddetli oluyodu ama amfi arızalandı bnde bunu aldım
    ve bu amfi baglanınca sanki arkaya bi takım daha kolon koymusuz gibi ses inanılmaz deyişti çok çok iyi oldu

sond magusa yönelirim gayet başarılı bi anfiymiş ilk defa kullandım ama tek anfi çıkışından bütün sistem nasıl olucak mesela

bi anfiye bütün kolonları takmak gibi olmazmı bu ses yine aynı ayarda ama sadece kolon fazlalıgı gibi olur düşünüyorum bunu ben

bu konuda hiç bilgim yok pişman olmak istemiyorum hersey bitince

öncelikle forumdaşım senin kafan karışmış ben yardımcı olacağım sana iyi dinle beni.

elindeki amfi 4 kanal.
    elinde 1 takım oval var. bunlar 2 kanal demektir sterio yapacağımız için herbiri ayrı kanala bağlanacak
    geriye kaldı 2 kanal diğer 2 kanal ovallere gitti.
    bu 2 kanalada Alpin mid takımını bağlıyoruz 4 kanal amfi tam takım sterio bir şekilde ön arka ayarı yapılabilir vaziyete geldi.

şimdi geliyoruz subwoofer için mono amfi sistemimize

aküden gelen şase kablon en az 4GA kalınlığında olmalı yoksa kablo ısınır ve düzgün ses alamazsın.
    bir oto tesisatında en önemli şey altyapıdır her zaman söylerim alt yapın sağlam olmazsa ne bağlarsan bağla verim alamazsın.
    kabloyu yapıyoruz ondan sonra sana bi 2.5 farad kapasitör alırsan daha iyi olur bass ritimli vurur ve aküyü yemezsin

aküden 4GA şase kablosu cektikten sonra kapasitöre kablo cekip ordan iki amfiyede elektrik çekeceksin sonra teypteki rca dan y kablo ile 2x rca bağlayacaksın.
    Mono amfiyede elindeki bası 4ohmda süreceksin yormaya gerek yok rahat kaldırır.

olay bu kadar basit kafanı fazla kurcalama göründüğünden kolay.

sadece biraz değişiklikler yapman gerekiyor (masraf içerir :D)

• Bildiğim kadarıyla o hoparlör gt5 değil gto serisinden.Amfi çıkışlarını direkt kablo ile çoğalt bir sorun olmaz, jbl 600.1 de yeterli gelir
  • AlptekinCK kullanıcısına yanıt
    jbl gto 1204d olması lazım evet
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.