Şimdi Ara

JAZZ ELITE MÜSECCEL MARKA SAHİFESİ :)) (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.478
Cevap
6
Favori
115.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ehliyeti alalı 3 yıl oldu ama araba kullanmayı pek bilmiyorum.Büyük şehirde oturunca yoğun trafikten de çekiniyorum. Bu arada çocukta olunca araba iyice ihtiyaç olmaya başladı. İlk arabam olarak tipi hoşuma giden ve sürmeside kolay olacağını düşündüğüm 1999 -2000 opel corsada karar kılmıştım. Ama yoğun trafikte sürmesi kolay olsun diye otomatik düşünmemek elde değil.Bir akrabamda tiptronik honda jazz var ve oldukça memmun.Şu an dediğim opel corsayı alabilirim.Ama diğer taraftan 5-6 ay bekleyip sonbaharda yeni kasa jazz çıkınca eski kasalar biraz daha ucuzlar diye uzun zamandır istediğim jazzı almayı da düşünüyorum.Otomatik vitesi araştırdım.Bu konuda en iyisi Honda tiptronik olduğunu gördüm.Otomatik kullanması zor ve masraflı olduğu konusunda da uyarıda aldım.Düz vitesi kullanamayan birinin otomatiği zor kullanacağınıda söylediler.Ne yapacağımı şaşırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kallus -- 7 Nisan 2008; 21:56:45 >
  • söylentilere kulk asma , otomatik kullanmanın hiç bir zorluğu ve masrafı yok , aksine kullanımı son derece kolay ve zevkli helde honda olunca, seninm almayı planladığın jazz da 7 ileri mükemmel bir vites sistemi var , yağ gibi gidiyor valla
  • Arkadaşlar bi türlü cvp bulamadım, herhalde soruma cvp bulabileceğim doğru yer burasıdır

2004 model temiz jazz elit (tiptronik)
    ve
    2004 model temiz jazz (sadece jazz galiba, öyle bir donanım yoksa ES) (tiptronic)

bunların ederi nedir?
    İkine 21500 ikincisine 20500 fiyat aldım..

İkisi de temiz 40 bin km bakımlı boyasız sorunsuz..

Ayrıca hangisini tavsiye edersiniz?

Yardımcı olun da arkadaşlar aranıza katılayım teşekkürler..
  • seni anlamak zor adaş, 2008 otomatik jazz (veya city) 27 bin, düz viteslisi ise 25 bin, sen kalkıp 21500 e 2. el alıyorsun...şaka gibi ya
  • Çarşamba çekiliyor, haftaya pazartesi kardeşine elegans otomatiği çekiyorsun inşallah...

quote:

Orjinalden alıntı: caucass

seni anlamak zor adaş, 2008 otomatik jazz (veya city) 27 bin, düz viteslisi ise 25 bin, sen kalkıp 21500 e 2. el alıyorsun...şaka gibi ya
  • inşallah.....asıl o zaman seyret muhabbeti
  • Kendimize ait bi forum sitesi kurarız artık
  • benim bi tane var zaten , istersen üye olabilirsin , gerçi ben bile pek fazla uğramıyorum ama
    adres sansüre kurban gitti, pm attım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caucass -- 8 Nisan 2008; 0:24:39 >
  • ****'ın karşılığı ne ola ki? Bağlanılmıyor...
  • sansür varmış, pm attım orada çıkmışmı
  • pm'de de çıkmamış. Şimdi uyarırlar bizi konu başlığına göre takılın diye
  • Şu an otomatik jazz 30dan aşağı veren yok sıfırını.. benim sıfır alacak gücüm de yok.. sizce ne kadardır piyasası peki dediğim araçların?

quote:

seni anlamak zor adaş, 2008 otomatik jazz (veya city) 27 bin, düz viteslisi ise 25 bin, sen kalkıp 21500 e 2. el alıyorsun...şaka gibi ya
  • arkadaşlar. yakında otomatik araba almayı düşünüyoruz. şu an da jazz ı inceliyorum.
    jazz ın konforunun eksik olduğunu çok sert bir araba olduğunu duydum. Bir de ön değil de arka koltuklarının rahat olmadığını; baldır desteğinin yetersiz ve sırt kısmının çok dik olduğunu gördüm. yanlış mıyım? objektif yorumlar çok değerli olacaktır. yüksek hızlarda direksiyonunun da sertleşmemesinin dışında tam kafamdaki araba. gene de alabilirim. fakat bu 3 önemli eksiği var. saygılar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: selçuk3403

arkadaşlar. yakında otomatik araba almayı düşünüyoruz. şu an da jazz ı inceliyorum.
    jazz ın konforunun eksik olduğunu çok sert bir araba olduğunu duydum. Bir de ön değil de arka koltuklarının rahat olmadığını; baldır desteğinin yetersiz ve sırt kısmının çok dik olduğunu gördüm. yanlış mıyım? objektif yorumlar çok değerli olacaktır. yüksek hızlarda direksiyonunun da sertleşmemesinin dışında tam kafamdaki araba. gene de alabilirim. fakat bu 3 önemli eksiği var. saygılar.

İlk 3 sayfa da resimli açıklamaları vardı baldır desteği vs.Bende 2007 elite var sınıfına göre çok konforlu bile diyebilirim.Size anlatılanların hepsi hikaye.Ben gerçeği söyleyeyim.Dik yokuşta 2 kişiden fazla olduğunda eski tabirle kaptırarak gelmen lazım yoksa bayılıyor.Kötüsü bu, bunu da en kötü 2-1 yapar aşarsın.

• quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Arkadaşlar bi türlü cvp bulamadım, herhalde soruma cvp bulabileceğim doğru yer burasıdır

2004 model temiz jazz elit (tiptronik)
    ve
    2004 model temiz jazz (sadece jazz galiba, öyle bir donanım yoksa ES) (tiptronic)

bunların ederi nedir?
    İkine 21500 ikincisine 20500 fiyat aldım..

İkisi de temiz 40 bin km bakımlı boyasız sorunsuz..

Ayrıca hangisini tavsiye edersiniz?

Yardımcı olun da arkadaşlar aranıza katılayım teşekkürler..

Fiyatlar bana makul geldi.Ama ben İzmir'deyim.İstanbul'daysan fiyatlar buraya göre daha düşük oluyor.İkisi arasında dersen tabi ki elite.Arada ki farkı 1000.- liraya doldurman mümkün değil.

• 2004 model elite jazzların teknik özelliklerini nerden öğrenebilirim? Mesela, arka frenler disk mi kampanamı? ASR var mı? Dİreksiyonda otomatik vites değiştirme varmı? vs vs.. spesifik bilgileri yani..
  • quote:

2004 model elite jazzların teknik özelliklerini nerden öğrenebilirim? Mesela, arka frenler disk mi kampanamı? ASR var mı? Dİreksiyonda otomatik vites değiştirme varmı? vs vs.. spesifik bilgileri yani..

direksiyondan vites 2002 modellerinde bile var, es lerde arkalar disk, asr hiç bir model de yok.

arka koltuk meselesne gelince, diğer araçların koltuk yapısına göre biraz sert ve ince yapılılar, ama otutuş pozisyonu oldukça yukarda ve diz mesafesi olağanüstü sviyede olduğu için bir konfor problemi yok.
  • quote:

2004 model elite jazzların teknik özelliklerini nerden öğrenebilirim? Mesela, arka frenler disk mi kampanamı? ASR var mı? Dİreksiyonda otomatik vites değiştirme varmı? vs vs.. spesifik bilgileri yani..

benim city de dediklerinin hepsi var, eminimki aynısının HB si olan jazz dada tamamı vardır, zaten abs olan arabaların tamamında 4 disk fren oluyor, yani bir araçta abs varsa 4 disk kesin vardır, kaldıki bunun otomatik şanzımanı CTV denen süper bir şey, kademesiz vites, konik bir vites sistemi düşün , istenirse 7 değil 17 vitesli bile olabilir, programlanırsa tabii, ben aracımı izmir bayisiyle takışıp gidip denizli (Sadıkoğlu) bayinden aldım , denizliden izmire gelinceye kafdar yol bitmesin istemiştim valla, çok nefis bir araba, o fiyatınıda sonuna kadar hakediyor, şu anda aşağı yukarı 2 kaTINA ALDIĞIM CİVİCte ne varsa city de de var gibi

• Elite CVT'nin özelliklerini Honda.com.tr'den detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz..Aklımdaki bir kaç farkı söyleyeyim: 4 disk, 4 hava yastığı, direksiyondan kumandalı müzik, sunroof, dikiz aynasında geniş açı vs..
    Bu arada ABS olan bir araçta mutlaka 4 teker disk olacak diye bir kural KESİNLİKLE yoktur..benim jazz, elit değil, sport , ABS ve EBD var ama ön frenler disk, arka kampana..Yanlışı yazan arkadaş okur mu bilemiycem ama diğer arkadaşların bilgisine..
    quote:

quote:

benim city de dediklerinin hepsi var, eminimki aynısının HB si olan jazz dada tamamı vardır, zaten abs olan arabaların tamamında 4 disk fren oluyor, yani bir araçta abs varsa 4 disk kesin vardır, kaldıki bunun otomatik şanzımanı CTV denen süper bir şey, kademesiz vites, konik bir vites sistemi düşün , istenirse 7 değil 17 vitesli bile olabilir, programlanırsa tabii, ben aracımı izmir bayisiyle takışıp gidip denizli (Sadıkoğlu) bayinden aldım , denizliden izmire gelinceye kafdar yol bitmesin istemiştim valla, çok nefis bir araba, o fiyatınıda sonuna kadar hakediyor, şu anda aşağı yukarı 2 kaTINA ALDIĞIM CİVİCte ne varsa city de de var gibi

• quote:

Orjinalden alıntı: terapist70

Elite CVT'nin özelliklerini Honda.com.tr'den detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz..Aklımdaki bir kaç farkı söyleyeyim: 4 disk, 4 hava yastığı, direksiyondan kumandalı müzik, sunroof, dikiz aynasında geniş açı vs..
    Bu arada ABS olan bir araçta mutlaka 4 teker disk olacak diye bir kural KESİNLİKLE yoktur..benim jazz, elit değil, sport , ABS ve EBD var ama ön frenler disk, arka kampana..Yanlışı yazan arkadaş okur mu bilemiycem ama diğer arkadaşların bilgisine..
    quote:

quote:

o zaman senin önlerde abs etkin arkalarda normal fren uygulaması var heralde

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.