Şimdi Ara

jazz 9940B 5.1 ses sistemi PROBLEMM... (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Fırtına

Neyse biraz dusunelim..

hocam şu an ben bu sistemden vazgeçtim zaten sadece subu değerlendirmek istiyorum.set çalışsa bile sanırım beni tatmin etmeyecek bu saatten sonra.pioneer in htp-071 diye bir seti var 500 tl ye buldum o sete bu subu monte etmeyi düşünüyorum yani bu hoparlörleri kullanmayacağım artık.
  • hocam bir de bence sorun 9 pin disi konnektorlerlerde degil de onlarin oturdugu ana kart temas yerlerinde olabilir .cunku disi konnektorler sub da da dak da da tam sabit degil oynuyor biraz.bu 9 pini icat edenin ben...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quatrros kullanıcısına yanıt
    Alacaginiz sisteme woofiri aktif olarakmi baglicaniz, pasif olarakmi.. Benimde soylebir dusuncem var; anfi karti ile, dekoderi ptt kargo ile alsam, 9pinlerin yerine baska soket uydursam. Neyapa bilecegimi tam kesinlestirmem gerekli..

• quote:

Alacaginiz sisteme woofiri aktif olarakmi baglicaniz, pasif olarakmi.. Benimde soylebir dusuncem var; anfi karti ile, dekoderi ptt kargo ile alsam, 9pinlerin yerine baska soket uydursam. Neyapa bilecegimi tam kesinlestirmem gerekli..

tamir için mi?
    aktif olarak bağlasam daha iyi olmaz mı?
  • Tamir icin tabikide, burada cözüm uretmek icin paylasim yapiyoruz.. Sistemin calismasini cözmeye calisiyorum. Dekoderi 220volta ayrica bagliyormusunuz yoksa gucunu wooferdanmi aliyor. Aktif olarak baglamaniz icin, woofiri tek basina fise takinca 9pin girislerinden ses almasi gerekir.. 8nolu yada 9nolu pinlerden biri

• quote:

Tamir icin tabikide, burada cözüm uretmek icin paylasim yapiyoruz.. Sistemin calismasini cözmeye calisiyorum. Dekoderi 220volta ayrica bagliyormusunuz yoksa gucunu wooferdanmi aliyor. Aktif olarak baglamaniz icin, woofiri tek basina fise takinca 9pin girislerinden ses almasi gerekir.. 8nolu yada 9nolu pinlerden biri

hocam ne demek tabi ki çok teşekkür ediyorum size ben..
    tabi ki dekoderi ayrıca bağlıyorum prize subun ve dekoderin fişini takıyorum yalnız dekoder ve sub arasında bağlantı kuran 9 pin kabloyu çekince sub un elektriği gidiyor..
  • İste onemli olan nokta o. Dekoderden kumandadan kapatincada sub kapaniyor degilmi.
    Dekoderin kablosundan ilk 3pinden birinden start voltaji cikiyor.. Sub semasinda neden +15v cikis gidiyor dekodere anlamadim. Farkli modelmi acaba

• quote:

İste onemli olan nokta o. Dekoderden kumandadan kapatincada sub kapaniyor degilmi.
    Dekoderin kablosundan ilk 3pinden birinden start voltaji cikiyor.. Sub semasinda neden +15v cikis gidiyor dekodere anlamadim. Farkli modelmi acaba

dekoderden kapatınca veya kumandadan dekoderi kapatınca sistem komple kapanıyor zaten.ama elektrik oluyor sistemde.sub da kapanmıyor elektrik hala oluyor zira sub dan zzz diye bir ses gelmeye devam ediyor.bu sesi kesmem için yani sistemdeki elektriği kesmem için ya subun arkasındaki on off tuşundan kapatmam ya da dekoder ve sub arasındaki 9 pin kablosunu çıkarmam gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quatrros -- 26 Temmuz 2014; 2:17:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: quatrros

quote:

İste onemli olan nokta o. Dekoderden kumandadan kapatincada sub kapaniyor degilmi.

dekoderden kapatınca veya kumandadan dekoderi kapatınca sistem komple kapanıyor zaten.ama elektrik oluyor sistemde.sub da kapanmıyor elektrik hala oluyor zira sub dan zzz diye bir ses gelmeye devam ediyor.bu sesi kesmem için yani sistemdeki elektriği kesmem için ya subun arkasındaki on off tuşundan kapatmam ya da dekoder ve sub arasındaki 9 pin kablosunu çıkarmam gerekiyor.

Emin arkadaş daha iyi bilir ama benim bu durumdan anladığım, dekoder sub'ı kapatmıyor. Hâli ile sub kendi başına elektriğe bağlı olduğunda doğru pinlerden ses sinyali iletilebilirse ses verebilecektir. Yani bu durumda sub için pre out çıkışı olan bir AVR'ye bağlanırsa çalışacaktır. Benim fikrim bu yönde.

Bu arada htp 071 seti alırsanız, elinizdeki sub'ı bu AVR'ye sub pre out çıkışı olmadığı için bağlayamazsınız. Bunu unutmayın. Ha bununla uğraşmam, direkt seti alır kullanırım derseniz, ona birşey diyemem.

Bunun dışında yakındaki bir media Markt'ta bu setten teşhirde varsa ön hoparlörlerinizi götürüp deneme yapabilirsiniz. Bu şekilde Avr vs alıp hoparlörleri değerlendirme fikri ne kadar mantıklı olur, onu da değerlendirmiş olursunuz.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    hocam set hep boyle calisiyordu en basindan beri zaten.dekoderi kapatinca sistem kapaniyordu ama elekyrik hala oluyordu sistemde tv kumandasi gibi dusun. hocam 071 konusunda cok kararsizim.bir elektronikci halledemez mi bu aktif pasif olayini acaba?bu sette kullanilan vsx 321 i inceledim.kagit uzerinde guc olarak 520 ,322 ve 323 ten cok farkli degil hemen hemen butun kodekleri cozuyor . hoparlorleri de ne kadar kotu olsa da ,surraundlari plastik olan,ici sallanan ve tizi hic olmayan benim J-S den daha iyidir. ama ne yapacagima tam olarak karar veremiyorum ....

bir de hocam arc ile ilgili vestel led tv kullaniyorum firmayi aradim hdmi ciksta arc var mi diye...donmediler daha tv nin ozelliklerinde yazmiyor ama tv nin anakart semasinda 1 numarali hdmi cikisinda hdmi arc ve hdmi cec ozelligi goruluyor.biraz da avr yi buna gore alacagim.

TV'de ARC yazısı varsa o özellik vardır. Yoksa olmayan özelliği yazıp tüketiciyi yanıltmaktan sağlam tazminat öderler.

Bunun dışında Avr'yi tamirciye götürüp, pasif sub çıkışını aktif sub çıkışına çevirmeyi unutun. Avr çok daha karmaşık bir cihaz. Onu yapacak adam zaten Jazz seti tamir ederdi :-)

Bu arada htp 071 set sizin işinizi görür muhtemelen. Birazcık bası sizin Jazz'a göre eksik kalabilir sadece. Eğer ileride daha fazla para yatırıp, daha iyi hoparlörler alırım diye bir düşünceniz yoksa bu seti alıp mutlu Mesut yaşayabilirsiniz.

anladim hocam.aktif woofer takilmaz bu avr ye.yalniz vestel in olayi daja trajikomik olmayan ozelligi yazmak degil tv de kullandiklari anakart ta arc ozelligi var vestel klavuzunda vs yazmiyor.yani adamlar olan ozelligi yazmiyor.yahu elin adami ozellik yazmak icin bahane ariyor bunlarin haberi yok

Hocam,, htp-071 cihazında pasif woofır çıkışı var,, 100w arkadaşın hoparlorüde 100w. Woofer kablosunu içerden dikkatlice alıp bağlıyabilir.
    Htp-071 cihazında 2ch analog audio out (RCA) çıkışı bulunmakta,, bu çıkışı 9pin girişe kanalın birini girip kullanılabilir sanıyorum. İşte bağzı durumlar buna engel.
    9 pin dın jack yerine nasıl birşey yapılabilir,, mesela şu daha az sorun çıkarır, hatta çıkarmaz uzun vadede;http://www.bimel.com.tr/urun/a-df-09-pp-z#bigImages
    2. ihtimal; dekoder bölümüne 4 adet stereo 3.5mm dişijak (3ü ses için, 1isi mute ve +15v için). Sub bölümüne ise 8 adet RCA jak; 6sı ses için,, 2si mute ve +15v).. piyasada doğrudüzğün dişi jak yok.
    DIn kablosu çekiliyken,, anahtarı açıncada hoparlorlerden tıssss sesi geliyormu.. geliyorsa, subun dın girişinin 8 veya 9 nolu pinine metal bir parça ile dokunabilirmisiniz, elinizde temas etsinki vücudunuzdan sinyal alsın ses versin. (birbirine değmedikçe sakıncası yok).
    Normal çalışırken hiçmi ses yok yoksa kabloyla oynadıkça kafasına göre takılıyormu,,, boştaki tıssss sesi tüm hoparlorlerden geliyormu.

• quote:

9 pin dın jack yerine nasıl birşey yapılabilir,, mesela şu daha az sorun çıkarır, hatta çıkarmaz uzun vadede;http://www.bimel.com.tr/urun/a-df-09-pp-z#bigImages
    2. ihtimal; dekoder bölümüne 4 adet stereo 3.5mm dişijak (3ü ses için, 1isi mute ve +15v için). Sub bölümüne ise 8 adet RCA jak; 6sı ses için,, 2si mute ve +15v).. piyasada doğrudüzğün dişi jak yok.
    DIn kablosu çekiliyken,, anahtarı açıncada hoparlorlerden tıssss sesi geliyormu.. geliyorsa, subun dın girişinin 8 veya 9 nolu pinine metal bir parça ile dokunabilirmisiniz, elinizde temas etsinki vücudunuzdan sinyal alsın ses versin. (birbirine değmedikçe sakıncası yok).
    Normal çalışırken hiçmi ses yok yoksa kabloyla oynadıkça kafasına göre takılıyormu,,, boştaki tıssss sesi tüm hoparlorlerden geliyormu.

hocam selamlar tekrardan
    din kablosu çekiliyken sub un anahtarını açınca zzzzz diye ses gelmiyor ancak kabloyu dekodere takınca ses geliyor...
    şimdi bu durumla ilgili olarak size daha detaylı anlatayım emin hocam.

setin center hop bozulduğunda sadece ön iki hop. sub ve dekoderi elektronikçiye götürdüm.sonra adam yaptı felan eve getirdim sistemi komple kurdum bütün hoplörleri taktım bu defa arka sağ hop. dan ses gelmiyordu ses gelmediği gibi boştayken zzzz sesi de gelmiyordu.
    kabloyla oynadım biraz felan zzzz sesi gelir gibi olup tekrar gidiyordu...kablodandır dedim burdaki bir tv tamircisinden başka bir 9 pin kablo buldum onu taktım bu defa arka sol da hiç elektrik yok boştayken zzz sesi de yok.fakat arka sağ da bu defa zzzz sesi var ama müzik film sesi felan yok ama zzzz var....

sonra bir müddet böyle kullandım sadece center +ön sağ ve sol ve sub çalışıyordu fakat ön sol da bişey vardı bir gidip bir geliyordu.ben kabloyla oynuyordum ses zor da olsa geliyordu bu şekilde stereo olarak kullandım fakat şimdi ön sol da gitti zzzz sesi var ama sesi ne kadar açsam da kabloyla oynasam da müzik sesi yok ön sol da.

yani şu anda sistemi açtığımda sadece sub +center +ön sağ da ses var diğer 3 hoparlörde ses yok.

bu arada dekoderin ordaki 9 pin dişi girişiyle oynayınca değişiklik oluyordu ses te sub un dişi 9 pin girişi az da olsa etkiliyordu fakat fazla etkili değildi.

tabi sistemi stereo kullanırken de bazen bass lar süper çalışıyor bazen de bass çalışıyor ama son derece cansız çalışıyordu.sistemin sesini komple %70-80 civarına getirdiğimde ise hoparlörlerde bir bozukluk meydana geliyordu.bazen de stereo şeklinde sorunsuz full bass süper ses veriyordu.kafasına göre takılıyordu yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

TV'de ARC yazısı varsa o özellik vardır. Yoksa olmayan özelliği yazıp tüketiciyi yanıltmaktan sağlam tazminat öderler.

Bunun dışında Avr'yi tamirciye götürüp, pasif sub çıkışını aktif sub çıkışına çevirmeyi unutun. Avr çok daha karmaşık bir cihaz. Onu yapacak adam zaten Jazz seti tamir ederdi :-)

Bu arada htp 071 set sizin işinizi görür muhtemelen. Birazcık bası sizin Jazz'a göre eksik kalabilir sadece. Eğer ileride daha fazla para yatırıp, daha iyi hoparlörler alırım diye bir düşünceniz yoksa bu seti alıp mutlu Mesut yaşayabilirsiniz.

turuncu üstad bişey soracağım pazartesi günü büyük ihtimal vsx 520 yi alıyorum fakat bişey aklıma takıldı.vsx 520 her kanal için 130 watt'a kadar destekliyor.benim sub 100 watt hoparlörler ise 20 watt rms.şimdi amfiden sesi açınca hoparlörleri patlatır mıyız malum amfi çok güçlü kalacak hop .sisteminin yanında?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.