Şimdi Ara

Java Interface Hakkinda Detayli Bilgi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    benim bildigim short veri tipi ile hemen hemen ayni cunki 2 byte.

birde merak ettim siz neden bu kitabi okuyorsunuz ? Java'yi bildiginizi varsayiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psikolojikSorunlu.insan -- 21 Aralık 2017; 17:36:48 >
  • seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    6. bölüme geldim. Type promotions ve Java'da pek önemli olmasa da bitwise işlemlerini, one's-two's complement olayını çok net olarak anlatmış. Genel olarak kitabı tavsiye ediyorum, iyi Java bilseniz de baştan sona taramakta fayda var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    7. bölümdeyim, call-by-reference vs call-by-value farkını anlatmaya çalışırken herif iyice zırvaladı:

although Java uses call-by-value to pass all arguments, the precise effect differs between whether a primitive type or a reference type is passed. When you pass a primitive type to a method, it is passed by value. When you pass an object to a method, the situation changes dramatically, because objects are passed by what is effectively call-by-reference. Remember, when an object reference is passed to a method, the reference itself is passed by use of call-by-value.

Yahu uzatma işte, Java'da call-by-reference yok! Lafı bu kadar dolaştırmanın kime ne faydası var?

Sonuçta daha önce defalarca yazdığım şeyi tekrar ediyorum: bu işlerde tek bir kaynak yok! Core Java serisi iyidir, sonra Oracle'ın resmi tutorial'ları iyi, bunların hepsini okuyacaksınız.

Herbert Schildt aslen C++ elemanıdır ve en iyi o konuda yazar. nitekim Java'yı C++ gibi anlatıyor olabilir. 1920 küsür sayfalık kitap, birçok yeri uzun uzun anlatması gerekli ki o kadar sayfa dolsun :

bircok kez Python'da hep C'deki isaretcilerin gucunu ozlemisimdir "call by reference" icin. demek Java'da da yok :D C yine kendini ozleticek bana... kitabin o kismini bende okumustum gercekten orada sacmalamis dedim bende :D
    pdf yi bende indirdim inanamiyorum. sonunda. tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psikolojikSorunlu.insan -- 24 Aralık 2017; 0:26:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

7. bölümdeyim, call-by-reference vs call-by-value farkını anlatmaya çalışırken herif iyice zırvaladı:

although Java uses call-by-value to pass all arguments, the precise effect differs between whether a primitive type or a reference type is passed. When you pass a primitive type to a method, it is passed by value. When you pass an object to a method, the situation changes dramatically, because objects are passed by what is effectively call-by-reference. Remember, when an object reference is passed to a method, the reference itself is passed by use of call-by-value.

Yahu uzatma işte, Java'da call-by-reference yok! Lafı bu kadar dolaştırmanın kime ne faydası var?

Sonuçta daha önce defalarca yazdığım şeyi tekrar ediyorum: bu işlerde tek bir kaynak yok! Core Java serisi iyidir, sonra Oracle'ın resmi tutorial'ları iyi, bunların hepsini okuyacaksınız.

Zaten yazar burada Java'da call-by-reference olduğundan bahsetmiyor. Metoda obje geçerken, objenin referansının call-by-value şeklinde geçtiğinden bahsediyor.

• Kitap Java programlama dilini anlatıyor, fakat object-oriented programlamayı değil. Abstract şudur, interface şudur, işte şöyle extend edilir.. neden öyle bir şey var, generics ne sağlar, abstract ile interface kıyaslaması nedir, hiçbir bilgi yok, bir defa bile is-a relationship'ten bahsettiğini görmedim.

Sebebi muhtemelen H.Schildt'in aslında C programcısı olması. Aynı kafayla devam ediyor. Daha önce bu kitabın eski baskılarına bakıp eksi notu vermiştim, fakat şimdi üzerinde Oracle Press damgası görünce merak ettim, halbuki değişen pek birşey yok.

H. Schildt C/C++ konusunda bayağı iyidir ancak o alanda da her kitabı iyi değil, sadece biri iyi. Oracle da diger büyük firmalar gibi isim hakkını satın alan bir firma. Microsoft Windows NT'yi geliştirirken kendi mi geliştirdi sanıyorsunuz? DEC'in işletim sistemi VMS'yi geliştiren programcıları işe alarak onlara geliştirtti (wiki)

• Eskiden Sun Mıcrosystems Press kıtapları vardı, ve o kitaplar gerçekten çok kalite adamlar tarafından yazılmış iyi kitaplardır. Ben aynı ayarda bir çalışma beklemiştim, fakat alakası yok. Ve o yazarların hiçbiri artık yeni kitap da yazmıyor, ortalık 1-2 kişiye kaldı.

Sun ve DEC bunlar efsanedir.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.