Şimdi Ara

Japonlar Aksaray'a Otomotiv Yatırımı Yapacak (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
3.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fabrikayi acsin istihdam sağladığı anda paramin yettigi toyotayi alacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aksaray zaten 700 dönüm yer. Secim önü yalan haberlerinden biri iste.

Yarın da "Batman'da petrol bulundu"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 10 Eylül 2013; 22:29:26 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Aksaray zaten 700 dönüm yer. Secim önü yalan haberlerinden biri iste.

hocam sen istanbul aksarayile karıştırdın heralde, haber il olan 68 plakalı aksaraydan bahsediyor. wikipediadan bak istersen yüzölçümüne ben aksaray üniversitesinde öğretim üyesiyim yolunuz düşerse gelin 700 dönüm lük şehrimizi gezdireyim size

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 10 Eylül 2013; 22:55:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevket861

quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

quote:

quote:

quote:

Toyota ve Hondanın kurulu tesisleri var zaten aynı yeri büyüterek devam edebilirler
    Benim tahminim Mitsubishi
    çünkü yeniden yapılanma surecindeler.

Suzuki veya Nissan da olabilir fakat Mazda veya Subaru olması çok zayıf ihtimal.
    Vw grubu ve bmwyi de bekleriz.
    hatta Volvo chevrolet hepsi gelsin fabrika açsın.

Honda degil, toyota degil. Mitsubishi bence imkansiz cunku bir defa modelleriyle avrupaya hitap etme derdinde degiller hala. Gerci hollandada fabrika kapadilar buraya acma ihtiyaci duymus olabilirler.

Mitsubishidense mazda daha buyuk ihtimal bence.Ancak ben diye de direk bir otomobil ureticisindense otomotiv sanayiine hizmet veren baska bir fabrika oldugunu dusunuyorum, atiyorum sanziman ureten jatco mesela.

2015 de yeni kasa Lancer tanıtıacak.
    yeni asx tanıtılacak
    mirage tanıtıldı
    attarge tanıtıldı
    ve bu araçlar avrupaya ve ülkemize hitap eden araçlar
    bir d segmenti tanıtılırsa gayet çeşitli olur.
    1.0 mivec
    1.2 mivec
    1.6 mivec
    1.8 mivec
    2.0 turbo mivec
    1.8 dizel
    mitsubisinin kullandığı motorlar
    bunlara
    1.0 turbo mivec
    1.6 turbo dizel bir motor da eklenirse tam olur.
    cvt ve manuel seçenekleriyle avrupaya hitap yolunda ilerlerler
    tabi Mazda da aynı şekilde yeniden yapılanma içerisinde
    Subaru ve Suzuki benliğini korumaya devam ediyor.
    parça üreten bir firma da olsa farketmez
    ihracat ihracattır.

1.6 ve alti dizel otomatik olmayan hicbir arac su anda ulkemize hitap etmiyor. Findik motor minyatur arabalar da buna dahil.

Ya da fabrika cikis LPG'li olmali.

Avrupa ulkelerinin cogu da japon kullanmiyor ki onlarin derdi vergiler degil hem fiyati yuksek geliyor hem de adamlar vatansever oldugu icin kendi ulkesinin markasini tercih ediyor.

Aslinda mitsubishinin temel problemi binek araca fazla onem vermiyor olmasi. Adamlarin yuzlerce sektorde binlerce urunu oldugu icin otomotiv olsa nolur olmasa nolur gozuyle bakiyorlar.

Dolayisiyla mitsubishinin sadece turkiye degil, dunyanin herhangi bir yerine otomotiv yatirimi yapacagini dusunmuyorum.

Ama olur mu olur, keske olsa, en cok sevinenlerden biri ben olurum, hem marka hem de ulkemiz adina.

Son donemde yeniden yapılanma
    Avrupa fabrikasının kapanması
    bilmiyorum belki bundan sonra önem verecek gibiler ( bence)
    otomatik şanzımana gelince cvt + 1.6 dtec benzeri bir dizel motor olabilir ama malum cvt belirli torku taşıyabiliyor
    cvt geliştirilebilir bence

CVT'de tork sorunu yok ki tamamen maliyet meselesi.

USA'deki araclari arastirin, 2.2-2.4 motorlu, 2 tonluk outlander jipler CVT.

Baska markalarin (nissan, subaru mitsu ile birlikte basi cekiyor) dizel+cvt araclari da var.

Yani zinciri yeterince saglam yaparsaniz dert tasa yok ama maliyeti artiyor illaki.

Ayni durum klasik otomatiklerde (tork konvertor) de mevcut.

Adam otobus-kamyon yapiyor, tork konvertorlu. Halbuki tork konvertor de hassas bir sistem. Yeterince para harcayinca dayaniklisini yapmak gayet mumkun.

Gerci CVT ile tork konvertoru birbirine karistirmamak lazim. Biri sanzimanin karsiligi, oteki kavramanin. CVT'nin onunde de tork konvertor var sonucta :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catalyst -- 10 Eylül 2013; 22:49:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: werty_tr

quote:

hocam sen istanbul aksarayile karıştırdın heralde, haber il olan 68 plakalı aksaraydan bahsediyor. wikipediadan bak istersen yüzölçümüne ben aksaray üniversitesinde öğretim üyesiyim yolunuz düşerse gelin 700 dönüm lük şehrimizi gezdireyim size

Adam tesbiti yapmis arastirmaya gerek duymuyor.

"Secim oncesi yalan haber".

Bu saatten sonra 1 gecede yapilsa fabrikayi gorse yine inanmaz. Fabrika ayarina almis kendini.

• Mazda gelirse baya sevinirim

• gelsin kardeşlerimiz
  • Japonlar gelip piyasa da iyi yer edinsinler.. İlk aracımız Mitsubishi Colt'tu hatırlarım da Kaz dağlarını hiç bayılmadan performanslı şekilde çıkardık hiç bir mekanik sorun da vermedi maşallah. Sorunsuzluk konusunda çok iyiler
  • quote:

quote:

quote:

Adam tesbiti yapmis arastirmaya gerek duymuyor.

"Secim oncesi yalan haber".

Bu saatten sonra 1 gecede yapilsa fabrikayi gorse yine inanmaz. Fabrika ayarina almis kendini.

zihniyet hocam zihniyet... yazık gerçekten çok yazık, olaylara bakış açıları bu kadar mı dar bu kadar mı kısıtlı..
    birisi fabrika açar yandaş olur, diğeri fabrika kuracak olur, seçim yalanı derler...

• quote:

/>

Aksaray'ın çoğu zaten boş araziden oluşuyor, yatırım yapılırsa Türkiye'de ki en iyi sanayi şehirlerinden biri
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Edit: Bari reklam yapalım
    Buda köyümüzden gece çekilmiş bir fotoğraf.
     Japonlar Aksaray'a Otomotiv Yatırımı Yapacak

Hasan Dağı

@bianconera
    Hemşerim mersodan günde 70-75 tane araç çıkıyor, adamlar paraya para demiyor vallahi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi createemir -- 10 Eylül 2013; 23:33:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

Mizahi penguenden, haberi hurriyet.com.tr'den okur bunlar. (Gazeteyi eline almisligi bile yoktur).

Bunlarin babalari da boyle, dedeleri de boyleydi, yapacak birsey yok.

Bunlarin eline firsat gecse 10 senelik emegi 1 senede carcur edip ulkeyi sogana cevirme kaabiliyetine de haizdirler. Allaha cok sukur ki ulkede hep azinliklardi, hala da azinliklar. Sayilari da azalmaya devam ediyor cok sukur.

Kiskanclik siyasetiyle ulkeye en cok zarar veren seviyesiz muhalefet de bunlarin isidir.

Devekusu bunlari gorseydi, bir daha kafasini ayni kuma gommezdi!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catalyst -- 10 Eylül 2013; 23:49:39 >
  • Orijinalden alıntı: catalyst

Fabrika ayarina almis kendini.

• Aksaray'a cok yolum düştü, ben de akademisyenim zamanında bu tip buyuk yatırımlar icin danışmanlık da yaptım.

Akademisyen olarak kaynağınız cok super onu da belirtmeliyim.

Digerlerini tek tek cevaplamayacağım, bu isler böyle. Adamlar yazar, siz de alır coşkuyu saga sola saldırırsınız. Bildiginiz bu.

Yapıldığında gelin uyandırın beni bu derin uykudan, acın gözlerimi olur mu elektrik santrali fiyaskosundan sonra normal böyle viraller.

Adam %97 doluluk oranına ulaştık diyor. Daha da 700 dönüm artık neyse vereceğim diyor. Cümle de super hatırlatmaya bak

"Aksaray'ın tarihi İpek Yolu üzerinde olduğunu hatırlatan Çağlar, "Stratejik olarak çok önemli bir konumdayız. Aksaray Osb'nin tercih edilmesinin bir başka sebebi ise Ortadoğu'ya çok yakın olmamız. Türkiye'de en çok yatırım alan iller arasında ilk sıradayız" ifadesini kullandı."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 11 Eylül 2013; 0:08:13 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: avensis42

Mizahi penguenden, haberi hurriyet.com.tr'den okur bunlar. (Gazeteyi eline almisligi bile yoktur).

Bunlarin babalari da boyle, dedeleri de boyleydi, yapacak birsey yok.

Bunlarin eline firsat gecse 10 senelik emegi 1 senede carcur edip ulkeyi sogana cevirme kaabiliyetine de haizdirler. Allaha cok sukur ki ulkede hep azinliklardi, hala da azinliklar. Sayilari da azalmaya devam ediyor cok sukur.

Kiskanclik siyasetiyle ulkeye en cok zarar veren seviyesiz muhalefet de bunlarin isidir.

Devekusu bunlari gorseydi, bir daha kafasini ayni kuma gommezdi!

Arkadas yanlis anlamis bi yorum yapmis da bu ofke nedir boyle?
    Kimmis azinlik nasi boyle bi kanaate vardin bi mesajda?

• quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

Oh paşalara bak.

Beleş arsa.

Yerli birisi olsa önüne milyon tane engel yabancı gelince herşey bedava.

Gerçekten yazık!!!

Beğenmediğiniz o yabancı yatırımcılar Türkiye'den çekildiği anda 5 Tl olan benzin 10 Tl ye ,ÖTV ler bir anda 2 katına çıkar.
  • quote:

quote:

Bu yanlış anlaşılmayı da düzelteyim,

Aksaray'lari karıştırmadım. Fabrikayı yapsınlar, OSB karşısındaki disi ahsap kebapcida herkese benden durum.

• Thomassee kullanıcısına yanıt
    böyle bir teşvik yabancı sermayeye has bir durum değil nitekim yerli yatırımcıların fabrikalarını biraz araştırırsan (kasteddiğim fabrikalar küçük,orta büyüklükteki işletmeler değil) çoğunun arazi hibesi yanında belli bir sene vergi muafiyetleri de almış olduklarını öğrenebilirsiniz.

Edit:
    Şimdi biraz hangi firma olabilir diye düşününce geçen çok yakın bir arkadaşım ile muhabbet ediyordum İşte 2015'e yeni bir fabrika açıcaz. Yeni açılan fabrika da departman Şefi olabilirim demişti.(kalite kontrol)

Arkadaşımın bağlı olduğu kurum Türkiye'de üretim yapan bir japon otomotiv firmasının Yine Türkiye'de üretimi olan ana yan sanayi firması Firmanın ismini gizli bir bilgi olduğu için paylaşamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamza_007 -- 11 Eylül 2013; 0:28:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m_a_s

quote:

Oh paşalara bak.

Beleş arsa.

Gerçekten yazık!!!

Beğenmediğiniz o yabancı yatırımcılar Türkiye'den çekildiği anda 5 Tl olan benzin 10 Tl ye ,ÖTV ler bir anda 2 katına çıkar.

İşte buna dışa bağımlılık diyoruz.
  • quote:

quote:

quote:

Bu yanlış anlaşılmayı da düzelteyim,

Aksaray'lari karıştırmadım. Fabrikayı yapsınlar, OSB karşısındaki disi ahsap kebapcida herkese benden durum.

aksarayları karıştırmadınız, yani aksarayın 700 dönüm olduğunda ısrarcısınız. ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 11 Eylül 2013; 0:40:35 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: m_a_s

quote:

Oh paşalara bak.

Beleş arsa.

Gerçekten yazık!!!

İşte buna dışa bağımlılık diyoruz.

dışa bağımlılık dediğiniz sorunun kaynağı da dışarıdan mı geliyor sizce , ne zaman tüketen yerine üreten olmaya başlarsın işte o zaman dışa bağımlılıktan kurtulursun, yıllardır doğrudan gelir desteği verildi de ne oldu binlerce kamu kurumunu dolandıran vatandaşlarımız oldu, o kredileri layıkıyla kullanmak isteyenler de zarar gördü.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.