Şimdi Ara

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
6
Favori
73.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buzlucam

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

trt hd kanalında ac3 ses çıkışında ses seviyesini değiştiremiyorum. sesi ya açıyor ya da tamamen kısıyor. kumandadan sesi kısmak veya açmak işe yaramıyor. sizde de bu sorun var mı?

DolbyD. sesi direk optikten dışarı verilirse kısılmıyor Dreambox vs. hepsi böyle çaresi AVR den kısacaksın.

Optik veya HDMI dan 2.0 PCM'e çevirerek TV ye verirsen kısılabilir ama tabiki o da 5.1 olmaz.

Optikten çıkan 5.1 sesi ancak Anfiden kısabilirsin

Açıklama için teşekkürler. sesi tvden alıyorum ses sistemim yok. tv kumandasından kısıyorum mecburen.

Yanlış anlamayın ama AC3 sesi tevden almanın fazla bir esprisi yok çünki AC3 teki amaç yonlu ses oluşturup en az 5+1 e bölmek 2 hoparlörü olan tvde bence hdmi den normal sesi alın zaten ac-3 Ü kullanmış olmuyorsunuz sadece optik bağlamış oluyorsunuz.

Hehehe trt hd'yi açınca otomatik olarak dolby ses gözüküyodu o yüzden sordum. uydunun ayarlarından ses çıkışını pcm yaptım düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 5 Kasım 2011; 20:45:55 >

• quote:

@mSERKAN BEN evin elektrik şebekesini internet dağıtım ağına donuşturen ufak routerlardan kullandım bilgisayarlarımda hiçbir sorun yaşamamama rağmen jamesonda bununla ilgili bağlantı sorunu oldu o yüzden artık direkt ethernet kablosuyla modeme bağladım ama kablosuz ethernet wifim var bir ara ayarlayıp onunla tekrar deneyeceğim sende sonucu paylaşırsın. şu anda normal kablolu etherneti kullanmaya devam ediyorum....

ben apartmanın 5.katndan 3.katına alıcam mecbur wifi lazım elimde fazladan kablosuz modem var onu bridge mode da deniycem olmazsa wifi yi ethernet girislı cihazlar için dönüstüren next ve vonets marka buldum pıyasada ikiside aynı cihaz sanırım sizdekide bunlardan biri mi?deneyip sonucu sizde yazarsanız çok işimize yarıycak
  • next-vonets wıfı kopruler 3.kat arası sınyal bulamaz 5 metreyı zor goruyor

aırtıes 4310 accesspoınt alın 150 mbt hızı +3 kat ,4 kat dınlemez devamlı kurdugum cıhaz sorunsuz
  • herkese iyi bayramlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: toronto1

next-vonets wıfı kopruler 3.kat arası sınyal bulamaz 5 metreyı zor goruyor

aırtıes 4310 accesspoınt alın 150 mbt hızı +3 kat ,4 kat dınlemez devamlı kurdugum cıhaz sorunsuz

tavsiye için teşekkür ederim çekim gücünün zayıf olduğunu bilmiyordum bu cihazların az değil 75 tl zarardan kurtardınız beni :) herkesin bayramını kutluyorum
  • bendeki dlink in bir ethernet wifisi aynı zamanda axes point de oluyorrouterda 5 cm lik bir alet ama inanılmaz fonsiyonları var bilgisayarlarda kullanıyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

quote:

tavsiye için teşekkür ederim çekim gücünün zayıf olduğunu bilmiyordum bu cihazların az değil 75 tl zarardan kurtardınız beni :) herkesin bayramını kutluyorum

rıca ederım hayırlı bayramlar
  • quote:

quote:

quote:

rıca ederım hayırlı bayramlar

tavsiyeniz üzerine airties ap alıyorum forumda bir arkadaş çok uygun fiyatlara satıyor.airties air 4452 90 tl ye alıcam hem tv ye hem receivere bağlıyacağım için 4 portlu bunu tercih ettim bir çokda özelliği var . iyiki almamışım vonets veya next

• quote:

bendeki dlink in bir ethernet wifisi aynı zamanda axes point de oluyorrouterda 5 cm lik bir alet ama inanılmaz fonsiyonları var bilgisayarlarda kullanıyorum...

cihazı merak edıp bktmda tr de yok amazondada epey pahalı.airties ap ler en kolay çözum sanırım :) bugun dikkat ettimde begenilmeyen cihazın mavi ışığı benim led tv ile çok modern durdu
  • quote:

MSerkanXXX

dostum senın yazdıgın model modem sana acesspoınt lazım degılmıydı ?

sana airties air 4310 modelı gelır
  • quote:

quote:

MSerkanXXX

dostum senın yazdıgın model modem sana acesspoınt lazım degılmıydı ?

sana airties air 4310 modelı gelır

airties air 4452 dual bant 300 mbps 4 port 1 usb access point/router yazıyordu piyasada 180-200 tl arası çok özelliği var normalde 4310 fazla fazla yeter 90 a buldum forumdan 4 port tv yede bağlarım belki diye ondan bunu alıyım demiştim.arkadaş kargoyu yapmstı bugun yollar olmazsa geri gönderirim 4310 ile değiştirir sorun olmaz sanırım airties urunleri satıyor zaten.ilginiz icin tekrar tesekkurler 75 liraya vonets yerine isimize yarar bir cihaz alıyoruz. :)
  • yetkili kayıp oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

yetkili kayıp oldu.

aynen hic bir yere yazmıyorlar.allahtan sorunumuz yok cihazla.
  • quote:

quote:

yetkili kayıp oldu.

İnşallah olmazda
  • quote:

quote:

quote:

yetkili kayıp oldu.

İnşallah olmazda

inşallah.zaten görüntü kalitesi gayet iyi bana yetiyor yeni yazılıma vs. gerek yok.bi patlarsa server patlar onada yapcak bişi yok.daha onuda deneyemedim ya bekliyorum a.p. gelsin bi bakıcam.
  • tek sevmediğim nokta kayıt yaparken diger kayıtlar seyredilemiyor.
  • quote:

tek sevmediğim nokta kayıt yaparken diger kayıtlar seyredilemiyor.

ben o işten hiç anlamıyorum arkadaslar yazsaydı iletirdik bunu
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: acerx

arkadaşlar bu gün bimeks mağazadan aldım ama şok oldum elimde next 2000x plus var verdiği görüntü jameson dan çok iyi iade etmek için aradım başka bir ürünle değiştirebilirsiniz dediler next minix hd nasıldır acaba? yoksa son yazılımı yükleyince düzelirmi ?

ya acaba ben başka bir uydu alıcımı kullanıyorum siz JAMESON 3003 Ü HDMI dan bağlayı en az 720 p ÇÖZÜNÜRLÜKTE ve LCD izliyorsunuz değilmi, nasıl şok oldunuz bendemi var bir tuhaflık!!! next 2000 xplus ın goruntusu jameson a göre çok yumuşak bu bir kalite göstergesi değilki 4-5 pixel birleştirilip tek flu görüntü yapılıyor siz bunu kalitemi zannediyorsunuz , Saçma önyargılarla ürünü alıyorsunuz bence kendinizide etkiliyorsunuz. HD receiver nedir bence onu bir araştırıın yanyana 3 tane hd recevierı koyun hdmi den bağlayıp oyle karşılaştırın goruntuyu. Bana sizin söylediğiniz çok enteresan geldi, siz next minix i alın ve takın o zaman anlarsınız farkı.
    @Drboone :Optik AC3 çıkışta SES Dijital veri olarak iletilir ve çıkışın bağlandığı... aygıttan ses açılıp azaltılıp çoğaltılıp kapanır dünyadaki hiçbir aygıtta; optik çıkıştan alınan ses kuvveti çıkışın alındığı cihazdan ayarlanmaz.! Çünki ses şiddeti dijital olarak iletilmez sadece frekansı karakteri vs..si iletilir aletinizde bir bozukluk yok.Receiverin kumandasından ac3 optik sesi azaltıp çoğaltamzsınız böyle bir sistem şu anda olamaz... bağladığınız ses sisteminden ayarlanır. bÜTÜN diğer cihazlardaki gibi...

@ buzlucam
    Evet hdmı dan samsung 40 c650 lcd tv ile bağlanıyorum sizde bir tuhaflık olup olmadığını bilemem ama tv deki kaliteyi anlayacak kadar hd receiver ne olduğunu gayet iyi biliyorum saçma önyargıya gelince cihazı alınca tüm görüntüleri hd yapacak diye bir ön yargıyla almadık bu işde profesyonel olmaya bilirim ama burdan yardım ve bilgi isteyen birisine hakaret eder gibi ifadeler çok yakışıksız olmuş ben teknik bilgi istemedim cihaz hakkında yaptığım yanlış bir şeymi var yapacağım bilmediğim bir ayarı varmı diye sormuştum.

ayrıca cihazı test ederek alma şansım olmadı ama elimde jameson 3050 fta cihaz var tüplü tvde kullanıyorum çok memnunum almamda onun etkisi çok büyük.

• normal sd yayın 720*576 = 414720 pixele karşılık gelir hd yayın yaklaşık bunun 4 katıdır sdyi kareleşme yapmadan göstermek mümkün değildir benim yazdıklarımda bir hakaret unsuru falan da yok..
  • quote:

normal sd yayın 720*576 = 414720 pixele karşılık gelir hd yayın yaklaşık bunun 4 katıdır sdyi kareleşme yapmadan göstermek mümkün değildir benim yazdıklarımda bir hakaret unsuru falan da yok..

sd yayını kabloluyla karşılaştırdım 3003 daha net ve detaylı ilerde foto da gönderecem.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.