Şimdi Ara

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
6
Favori
73.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: buzlucam

ben jamesonda fululuk mululuk görmedim goldmaster 1050 nin görüntüleri buna göre çok yumuşak ve flu... bununla karşılaştırıyorum çünki inceledim..elektroworld den aldım taktım ilk aramada trt hd atv hd atv haber hd hepsini buldu. hotbirdde arte hd şifresizdi onuda anında buldu tunerinde vsde problem yoktu. ilk aramadan sonra yeni programını yukleyip fabrika ayarlarına dondurdum yine hiç problemsiz buldu daha sonra kanlları duzenleyip usb ye yedekledim hiçbir sorun görmedim. Yalnız kanal geçişi biraz yavaş geldi bana birde ben gomulu ccam i çalıştıramadım bendemi sorun yoksa modemdemi yoksa receiverda mı bilmiyorum butun ayarları denedim servera ulaşamadım.

Birebir katılıyorım, ben 1 ay oldu kullanıyorum, HDMI bağlı iken SD görüntü kalitesi 1000 tl lik DM800 den biraz daha iyi bende ikisi de var. Renk problemi yok ve SD görüntü bariz keskin, flu görüntüyü tv den keskinlik açarak keskinleştirmek çözüm olmuyor gerçek kalite için önce alıcının keskin görüntü vermesi gerekiyor.

Ama görüntü kalite değerlendirmesi kişiye göre değişebiliyor şöyleki: kimisi geliyor yan yana iki ekrana bakıyor ve flu görüntüyü keskin görüntüye göre daha iyi diye değerlendiriyor, buna bir çok defa tv show roomlarında şahit oldum. Eğer bariz flu görüntü daha iyiyse o zaman adama sormazlar mı neden HD yayınlar yapılır?

Özellikle SD keskinliği E2 ve CNBCe gibi 16:9 SD kanallarda kendini belli ediyor. HD görüntülerde zaten diyecek yok. Tek eleştiri kanal geçiş hızına olabilir bazen zap yaparken rahatsızlık verebiliyor, onun da çaresi menüden direk kanalın üstüne gitmek.

CCam denemedim 7-13-19-42 dereceler için 4 LNB ye bağlı çalıştırıyorum almadığı kanal olmadı, özellikle 19 Astra da epey FTA HD kanal var benim için fta kanalları temiz göstermesi yeterli şifrelileri özellikle istemiyorum prb oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 4 Kasım 2011; 0:08:26 >
  • kayıt yaparken başka kayıt ve yapılan izlenemiyor bu belki yazılımla düzelebilir büyük eksiklik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

kayıt yaparken başka kayıt ve yapılan izlenemiyor bu belki yazılımla düzelebilir büyük eksiklik.

Bu nasıl oluyor yapanlar var mı Time shift özelliği mi bu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

kayıt yaparken başka kayıt ve yapılan izlenemiyor bu belki yazılımla düzelebilir büyük eksiklik.

Bu nasıl oluyor yapanlar var mı Time shift özelliği mi bu?

normal kayıt kaydırma değil
  • arkadaslar server ne durumda kablosuz net var kablo çekemem bu yuzdn access point le ugrasmam lazım server çalısmıyorsa hic ugrasmayım şimdi.birde bunun icin elmde fazladan bır modm var onu bridge modumu yapmam lazm access point mi bilen var mı?yapamazsam hıc ugrasmadan nextn wifi donusturucusunu alıcam (cekim gucu nasıl acaba laptop kadar çekerse yeterli)
  • bugün tekrar denedim şuanda jsc 1-10 ve doly paketleri açık ccam 9 numaralı server aktif ve çalışıyor . Son yazılımda boşuna ccam 9 nolu kanaldaki 000.000.000.000 lu server ip sini girmeye çalışmayın burada numara gözükmemesi için program oyle gosteriyor malum servera başkası bağlanmasın diye ama server 88.xxx.xx.xxx nolu ip ye 000.000.000 gibi gozukse bile bağlanıyor yayın iyi şuan için kesintisiz. ayarları otomatik tanımlamaya alın.. boyle devam edermi bilmiyorum ama şua anda server çalışıyor. jameson 3003 ün sitedeki son yazılımını yukleyin server çalışıyor. ekim 2 yazılımı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzlucam -- 4 Kasım 2011; 19:48:37 >
  • arkadaşlar server turksattaki kanallar için bir işe yarar mı?
  • quote:

bugün tekrar denedim şuanda jsc 1-10 ve doly paketleri açık ccam 9 numaralı server aktif ve çalışıyor . Son yazılımda boşuna ccam 9 nolu kanaldaki 000.000.000.000 lu server ip sini girmeye çalışmayın burada numara gözükmemesi için program oyle gosteriyor malum servera başkası bağlanmasın diye ama server 88.xxx.xx.xxx nolu ip ye 000.000.000 gibi gozukse bile bağlanıyor yayın iyi şuan için kesintisiz. ayarları otomatik tanımlamaya alın.. boyle devam edermi bilmiyorum ama şua anda server çalışıyor. jameson 3003 ün sitedeki son yazılımını yukleyin server çalışıyor. ekim 2 yazılımı...

sonunda halledebilmene sevindim baya uğraştırmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahho88

arkadaşlar server turksattaki kanallar için bir işe yarar mı?

cihazdaki gömülü serverdan bahsediyorsan hayır.hotbirde 2 paket açıyor sadece.ancak cihaza kendin server ekleyebilirsin
  • Ben de ekim 2011 yazılımıyla bir problem yaşamadım. Server stabil bir şekilde çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

quote:

bugün tekrar denedim şuanda jsc 1-10 ve doly paketleri açık ccam 9 numaralı server aktif ve çalışıyor . Son yazılımda boşuna ccam 9 nolu kanaldaki 000.000.000.000 lu server ip sini girmeye çalışmayın burada numara gözükmemesi için program oyle gosteriyor malum servera başkası bağlanmasın diye ama server 88.xxx.xx.xxx nolu ip ye 000.000.000 gibi gozukse bile bağlanıyor yayın iyi şuan için kesintisiz. ayarları otomatik tanımlamaya alın.. boyle devam edermi bilmiyorum ama şua anda server çalışıyor. jameson 3003 ün sitedeki son yazılımını yukleyin server çalışıyor. ekim 2 yazılımı...

evet çok uğraştırdı ama sonunda çözdüm :), araya router bağlayınca algılamada sorun yaşadım direkt bağladım yine olmmamıştı sonunda aDSL ŞİFRE BOLUMUNU CİHAZDA BOŞ BIRAKTIM MODEMİDE SIFIRLAYIP tekrar bağladım şu an sorunsuz server oldukça iyi hiç kesinti yaşatmıyor :)... yalnız benim merak ettiğim ne kadar download yaptığı cihazın benim bağlantı 6 gb lık sınırlı.....
  • trt hd kanalında ac3 ses çıkışında ses seviyesini değiştiremiyorum. sesi ya açıyor ya da tamamen kısıyor. kumandadan sesi kısmak veya açmak işe yaramıyor. sizde de bu sorun var mı?
  • arkadaşlar bu gün bimeks mağazadan aldım ama şok oldum elimde next 2000x plus var verdiği görüntü jameson dan çok iyi iade etmek için aradım başka bir ürünle değiştirebilirsiniz dediler next minix hd nasıldır acaba? yoksa son yazılımı yükleyince düzelirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

trt hd kanalında ac3 ses çıkışında ses seviyesini değiştiremiyorum. sesi ya açıyor ya da tamamen kısıyor. kumandadan sesi kısmak veya açmak işe yaramıyor. sizde de bu sorun var mı?

DolbyD. sesi direk optikten dışarı verilirse kısılmıyor Dreambox vs. hepsi böyle çaresi AVR den kısacaksın.

Optik veya HDMI dan 2.0 PCM'e çevirerek TV ye verirsen kısılabilir ama tabiki o da 5.1 olmaz.

Optikten çıkan 5.1 sesi ancak Anfiden kısabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 5 Kasım 2011; 19:54:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acerx

arkadaşlar bu gün bimeks mağazadan aldım ama şok oldum elimde next 2000x plus var verdiği görüntü jameson dan çok iyi iade etmek için aradım başka bir ürünle değiştirebilirsiniz dediler next minix hd nasıldır acaba? yoksa son yazılımı yükleyince düzelirmi ?

İyi görüntü meselesi kişiye göre ve göreceli olduğundan internetten alın beğenmezseniz iade edin diye forumda yazılıyor.

Ben internetten aldım görüntüyü beğendim kullanıyorum ama beğenmeyen beğenmez yukarda da yazıldı kimi kişi keskin görüntüden hoşlanmıyor soft CRT tipi görüntü sizin için iyi ise bunu tercih etmeyin .

Yazılımı güncellemenin faydası var ama genel karakteri fazla değişmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 5 Kasım 2011; 19:40:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: acerx

arkadaşlar bu gün bimeks mağazadan aldım ama şok oldum elimde next 2000x plus var verdiği görüntü jameson dan çok iyi iade etmek için aradım başka bir ürünle değiştirebilirsiniz dediler next minix hd nasıldır acaba? yoksa son yazılımı yükleyince düzelirmi ?

ya acaba ben başka bir uydu alıcımı kullanıyorum siz JAMESON 3003 Ü HDMI dan bağlayı en az 720 p ÇÖZÜNÜRLÜKTE ve LCD izliyorsunuz değilmi, nasıl şok oldunuz bendemi var bir tuhaflık!!! next 2000 xplus ın goruntusu jameson a göre çok yumuşak bu bir kalite göstergesi değilki 4-5 pixel birleştirilip tek flu görüntü yapılıyor siz bunu kalitemi zannediyorsunuz , Saçma önyargılarla ürünü alıyorsunuz bence kendinizide etkiliyorsunuz. HD receiver nedir bence onu bir araştırıın yanyana 3 tane hd recevierı koyun hdmi den bağlayıp oyle karşılaştırın goruntuyu. Bana sizin söylediğiniz çok enteresan geldi, siz next minix i alın ve takın o zaman anlarsınız farkı.
    @Drboone :Optik AC3 çıkışta SES Dijital veri olarak iletilir ve çıkışın bağlandığı... aygıttan ses açılıp azaltılıp çoğaltılıp kapanır dünyadaki hiçbir aygıtta; optik çıkıştan alınan ses kuvveti çıkışın alındığı cihazdan ayarlanmaz.! Çünki ses şiddeti dijital olarak iletilmez sadece frekansı karakteri vs..si iletilir aletinizde bir bozukluk yok.Receiverin kumandasından ac3 optik sesi azaltıp çoğaltamzsınız böyle bir sistem şu anda olamaz... bağladığınız ses sisteminden ayarlanır. bÜTÜN diğer cihazlardaki gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buzlucam -- 5 Kasım 2011; 20:25:46 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

quote:

evet çok uğraştırdı ama sonunda çözdüm :), araya router bağlayınca algılamada sorun yaşadım direkt bağladım yine olmmamıştı sonunda aDSL ŞİFRE BOLUMUNU CİHAZDA BOŞ BIRAKTIM MODEMİDE SIFIRLAYIP tekrar bağladım şu an sorunsuz server oldukça iyi hiç kesinti yaşatmıyor :)... yalnız benim merak ettiğim ne kadar download yaptığı cihazın benim bağlantı 6 gb lık sınırlı.....

şu aralar zamanım yok 10-15 gün sonra wifi bridge kurmayı deniyeceğim becerebilirsem burdan paylaşırım.
  • quote:

quote:

trt hd kanalında ac3 ses çıkışında ses seviyesini değiştiremiyorum. sesi ya açıyor ya da tamamen kısıyor. kumandadan sesi kısmak veya açmak işe yaramıyor. sizde de bu sorun var mı?

DolbyD. sesi direk optikten dışarı verilirse kısılmıyor Dreambox vs. hepsi böyle çaresi AVR den kısacaksın.

Optik veya HDMI dan 2.0 PCM'e çevirerek TV ye verirsen kısılabilir ama tabiki o da 5.1 olmaz.

Açıklama için teşekkürler. sesi tvden alıyorum ses sistemim yok. tv kumandasından kısıyorum mecburen.
  • @mSERKAN BEN evin elektrik şebekesini internet dağıtım ağına donuşturen ufak routerlardan kullandım bilgisayarlarımda hiçbir sorun yaşamamama rağmen jamesonda bununla ilgili bağlantı sorunu oldu o yüzden artık direkt ethernet kablosuyla modeme bağladım ama kablosuz ethernet wifim var bir ara ayarlayıp onunla tekrar deneyeceğim sende sonucu paylaşırsın. şu anda normal kablolu etherneti kullanmaya devam ediyorum....
  • quote:

quote:

quote:

Açıklama için teşekkürler. sesi tvden alıyorum ses sistemim yok. tv kumandasından kısıyorum mecburen.

Yanlış anlamayın ama AC3 sesi tevden almanın fazla bir esprisi yok çünki AC3 teki amaç yonlu ses oluşturup en az 5+1 e bölmek 2 hoparlörü olan tvde bence hdmi den normal sesi alın zaten ac-3 Ü kullanmış olmuyorsunuz sadece optik bağlamış oluyorsunuz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.