Şimdi Ara

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar. (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
600
Cevap
6
Favori
73.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ekim yazılımı yüklü ve kamaxx ın verdiği kazır kanal listesini ve bisslerin olduğu dosyayı da usb den attım
    1234 yoluyla baktığım zaman 10 satır biss girilmiş görünüyor.
    trt hs ntv spor ve açık ancak hot bird ve astra da hiç bir hd kanal izleyemiyorum. smart kartı takın yazıyor

yardımcı olabilecek var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: only-e30

Ben server falan kullanmıyorum.

Ekim yazılımı yüklü ve kamaxx ın verdiği kazır kanal listesini ve bisslerin olduğu dosyayı da usb den attım
    trt hs ntv spor ve açık ancak hot bird ve astra da hiç bir hd kanal izleyemiyorum. smart kartı takın yazıyor

Ben server kullanmıyorum demişsiniz; cihazdaki 9. server aktif edilmeden ve internet ağ config yapmadan hotbird'den HD kanal izleyemezsiniz

Biss keyler ancak NTV spor ve TRT HD den ancak maç yayını olduğunda işe yarar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

quote:

Ben server kullanmıyorum demişsiniz; cihazdaki 9. server aktif edilmeden ve internet ağ config yapmadan hotbird'den HD kanal izleyemezsiniz

Tamam teşekkürler ben server olmadan

ÜCRETSİZ olan yabancı HD kanalların izlenebileceiği tahmin etmiştim.

• quote:

quote:

quote:

Tamam teşekkürler ben server olmadan

ÜCRETSİZ olan yabancı HD kanalların izlenebileceiği tahmin etmiştim.

Hotbirdde Ücretsiz Hd kanal sadece 1 adet var Arte HD, onu normalde izlersiniz ama o da zaman zaman biss sifresine girebilir: Link

http://tr.kingofsat.net/freqs.php?&pos=13E&standard=All&hdtv=1&ordre=freq&filtre=Clear

Buna karşılık 115 tane HD sifreli var Jameson 9. nolu server ile yaklaşık bunların 30-35 tanesi izleniyor:
    Link

http://tr.kingofsat.net/freqs.php?&pos=13E&standard=All&hdtv=1&ordre=freq&filtre=no

19' Astrada 18 tane şifresiz HD kanal var ben bazen izliyorum ama almancadır muzik maç konser falan oluyor

Link

http://tr.kingofsat.net/freqs.php?&pos=19.2E&standard=All&hdtv=1&ordre=freq&filtre=Clear

• bu makinayı internetten nerede bulabilirim arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

bu makinayı internetten nerede bulabilirim arkadaşlar?

Bimeksden bulabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farukkk

quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

bu makinayı internetten nerede bulabilirim arkadaşlar?

Bimeksden bulabilirsiniz.

malesef 3003-3004 yok hocam
  • Ekim yazılımında server kullanımında sorun yok kasım yazılımı out oldu

paketleri açtığınızda şifreli kanallar hemen açılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 24 Aralık 2011; 1:14:10 >
  • quote:

Ekim yazılımında server kullanımında sorun yok kasım yazılımı out oldu

paketleri açtığınızda şifreli kanallar hemen açılıyor

evet server kullanan arkadaşlar ekim yazılımını yüklesin bende dünden beri bakıyorum hiç donma vs olmadı.2-3 msj üstte linkini verdim ordan indirebilirler.
  • quote:

19' Astrada 18 tane şifresiz HD kanal var ben bazen izliyorum ama almancadır muzik maç konser falan oluyor

Link

http://tr.kingofsat.net/freqs.php?&pos=19.2E&standard=All&hdtv=1&ordre=freq&filtre=Clear

Kaçlık çanak kullanıyorsun?
  • Cihaz çok güzel hd kanallarda görüntü kalitesine diyecek yok.sd kanallarla ilgili bir yorum yapmıyorum neticede bu cihaz hd alıcı olduğundan hem hd hem sd kaliteli olsun diye bir beklentim yok. Hd kanalların yayınlarındada farklılıklar var en iyilerinden bir tanesi trt hd. Kıyaslama yaparken aynı kanallara bakarak yapmak gerek. Elinize mercek alıp sd yayınlarda şu var bu var derseniz o başka tabi genel olarak kalite iyi.

Cihazla ilgili online destek alabileceğimiz bir yer yok anca telefon edersek eminim ellerinden desteği vereceklerdir fakat bir forum ortamında yada kendi internet sitelerinde destekleri yok.

Benim sorunum e-satadan kayıt yaptığımda kaydı geri izleyemiyorum.En son 14 ekim yazılımı yüklü.Henüz buradan cevap yazan olmadı.En iyisi firmayı arayıp söylemek.İşte problemde burada herkes sorunları için firmayı ararsa pekte pratik olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arokh

quote:

Link

Kaçlık çanak kullanıyorsun?

Bende 120 cmlik sinuta çanak var Hotbird merkezde astra ve eutelsat multifeed yani 19-13-7 tek çanakta, alış seviyleri 100 den aşağı düşmez

Turksat için 90 cm ayrı bir çanak var

Şu anda baktım astrada 10 adet HD şifresiz favoriye atmışım erste, zdf, arte, 2 servus, anixe, sky sport news, sonnenklar, qvc . dr dish

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 24 Aralık 2011; 21:48:15 >

• Arkadaşlar,

Bu uydu alıcıyı forumlardan epey bir takip ettim.

Dreambox DM500S'den HD uydu alıcıya geçmek; bu esnada da CS olayını bırakmamak istiyorum.

Beklentim: iyi bir HD görüntü (Philips 42" plazmam var), media player (avi - mkv kesinlikle olmalı), kart paylaşımında problem yaşatmaması.

menü kullanımı, kanal geçiş hızı ikinci önceliğim...

bunun karşısındaki alternatifim Linx Ne-1070 (veya Linx Ne-1090).

Konu hakkında tavsiyesi olanların iletmesi ricasıyla...

Saygılar..
  • şu anda yüklenebilecek key dosyası hangisidir arkadaşlar link verebilir misiniz?
  • ben depo sitesinden next 19500 superior güncel softcam i indirip, içine example bissleri de yapıştırıp atıyorum cihaza..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MD34

Arkadaşlar,

Bu uydu alıcıyı forumlardan epey bir takip ettim.

Dreambox DM500S'den HD uydu alıcıya geçmek; bu esnada da CS olayını bırakmamak istiyorum.

Beklentim: iyi bir HD görüntü (Philips 42" plazmam var), media player (avi - mkv kesinlikle olmalı), kart paylaşımında problem yaşatmaması.

menü kullanımı, kanal geçiş hızı ikinci önceliğim...

bunun karşısındaki alternatifim Linx Ne-1070 (veya Linx Ne-1090).

Konu hakkında tavsiyesi olanların iletmesi ricasıyla...

Saygılar..

kanal geçiş hızı yavaş değil çok yavaş menü kullanımıda benim pek hoşuma gitmedi örneğin ok basınca kanal sıralaması geliyor iki sıra ekranı yarım yamalak kaplıyor zapladığın kanalı göremiyorsun şöyle tek sıra halinde olsa yanında küçük bir ekran görüntüsü seçtiğimiz kanalı görsek daha iyi olur kanısındayım iki sıra olunca sağdan sola yukarıdan aşağıya kanal aratıyorlar
    ama alet hd görüntü harika sd normal ben kanal geçiş hızı yavaş olduğu için şimdilik kullanmıyorum ama hd kanallar çoğalırsa veya dsmart gibi üyelik alırsam o zaman kullanmayı düşünüyorum.

• HD cihazların hepsinde hd kanal harikadır, dolayısıyla sd kanallar ve diğer hususlar ayırıcı rol oynar.
  • quote:

Bende 120 cmlik sinuta çanak var Hotbird merkezde astra ve eutelsat multifeed yani 19-13-7 tek çanakta, alış seviyleri 100 den aşağı düşmez

Şu anda baktım astrada 10 adet HD şifresiz favoriye atmışım erste, zdf, arte, 2 servus, anixe, sky sport news, sonnenklar, qvc . dr dish

120'lik çanakla üstelik multifeed olarak Astra yı çekiyorsa çok iyi... Multifeed olayı uzun süreden beri aklımda,verim alabilirmiyim diye
    düşünüyordum... Sıralamayıda aynı düşünüyorum,19° , 13° , 7° uyduları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arokh

quote:

120'lik çanakla üstelik multifeed olarak Astra yı çekiyorsa çok iyi... Multifeed olayı uzun süreden beri aklımda,verim alabilirmiyim diye
    düşünüyordum... Sıralamayıda aynı düşünüyorum,19° , 13° , 7° uyduları.

Düzgün bir çanakla 90lık olarak da astrayı multifeed yapabilirsin 120 şart değil, 120 çok güçlü oluyor kar yağmur fazla etkilemez.

bizim batı bölgelerinde astra alış seviyeleri çok iyi aslında tek 60cm anten yeterli multifeed olarak 90 da yeterlidir.

Aşağıdaki haritalara bak koyu renk 60cm

https://sat.ses.com/webservice/images/7404665

https://sat.ses.com/webservice/images/7404835

ben 120 liği 28 derecedeki astra için almıştım bir süre kullandıktan sonra bu şekle getirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: biber2006

ben depo sitesinden next 19500 superior güncel softcam i indirip, içine example bissleri de yapıştırıp atıyorum cihaza..

Next keyleri birebir uyar mı, format olarak examplekey deki biss format ları biraz farklı

Jameson hangisini kullanır?

example daki:

BISS key
    ------------------------------------------------------------------------------------
    ------------------------------------------------------------------
    B 00481 11766 17DE 1909060011766000 ;(004.8E)

next biss key:

; Biss
    ;********************************************************************
    B 1FFF 10722:27500:H:004:0004 107220A215050721 ;TRKKYIV (4.0°W)
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.