Şimdi Ara

Jameson Full HD modeller, sorular, sorunlar. (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
601
Cevap
6
Favori
73.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: caution

ip ayalarını verdikten sonra 9nolu server nası aktif ediliyor ki 3 adet görüyorum ben.

cccam üstünde ok ye basın bir alta iner ordan server 9 u aktif yapın çıkın o kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: MSerkanXXX

quote:

Orijinalden alıntı: biber2006

Serkan hocam kanala göre video format mümkün mü?, hangi formatı seçersem tüm kanallarda sanki aynı format geçerli oluyor çünkü..

haklısınız şimdi kontrol ettim ama işin kötü yanı sd ler 576 i de hd lerde 1080i de çok daha iyi ben 576i de bırakıcam malum hd kanal az birini izlersem değiştiririm artık

TV yayınları sd bile olsa,halen interlaced olarak yapılıyor.. Siz cihazdan p(progressive) olarak seçerseniz cihaz tabi ki
    bu durumda orjinal görüntüyü deforme edecektir. Görüntü kalitesi bu durumda düşecektir... Bu tür cihazların interlaced taramayı
    deinterlaced olarak eş zamanlı yapması randımanı haliyye düşürür.

• quote:

Orijinalden alıntı: arokh

quote:

quote:

Serkan hocam kanala göre video format mümkün mü?, hangi formatı seçersem tüm kanallarda sanki aynı format geçerli oluyor çünkü..

haklısınız şimdi kontrol ettim ama işin kötü yanı sd ler 576 i de hd lerde 1080i de çok daha iyi ben 576i de bırakıcam malum hd kanal az birini izlersem değiştiririm artık

TV yayınları sd bile olsa,halen interlaced olarak yapılıyor.. Siz cihazdan p(progressive) olarak seçerseniz cihaz tabi ki
    bu durumda orjinal görüntüyü deforme edecektir. Görüntü kalitesi bu durumda düşecektir... Bu tür cihazların interlaced taramayı

genel olarak anladım.her gün yeni birşey öğreniyoruz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: arokh

quote:

quote:

Ben de 1080p formatında kullanıyorum yanlış mı yapıyorum bilmiyorum. 1080i'de mi kullansam. Bir fark gözlemlemedim ama iyice bir bakayım yine.

• hd yayınlar 1080i zaten 1080p yayın yok.ama sd lerde 576i yapınca daha iyi oluyor ben maç seyrederken fark etti çok.
  • peki cihazı 2 gündür kullanıyorum.ama bana çok parlak geldi görüntüsü.açıkçası atlantanın o mat ve hoş görüntüsünü bunda bulamadım.varmı acaba bi yolu mat görüntü vermesini sağlamak için.
  • SD yayınlarda 1080i ile 1080p arasında fark gözlemleyemedim. Aynı şekilde 576i ile de 1080p arasında öyle bir fark gözlemlemedim. Başka görüntülerle tekrar deneyeyim, deinterlace işlemi yapılıyorsa bozulma olma yaşanır genelde ama ben de anlamadım. Gözlerim yok bir şey diyor.
  • bende şimdi tekrar baktımda sanırım en güzeli 1080i de kalması ntvspor altyazılardan anlaşılabiliyor çok daha iyi oldu böyle sanki hayret geçen 576i güzel geldi gözüme fazla kurcalamaya gerek yok galiba 1080i de bırakıcam ben artık

heralde benim gözler bana oyun oynuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSerkanXXX -- 17 Aralık 2011; 23:59:39 >
  • Bu ayarlamayı cihaz kendisi düzenlemiyor mu, hd lerde 1080i, sdlerde 576i gibi, ben yinede sd lerde 576i yi tavsiye ederim.
  • Evet kendisi yapıyor zaten. Ben o yüzden değiştirmedim. Ayrıca televizyonu da 1080p olarak kullanıyorum 1080i'de bozulmalar gözleniyor her ne kadar görüntü 1080p olamasa da.
  • arkadaşlar cihazı bende bimeksten aldım tabi yine açık kutu gönderdiler kumandasının naylonu bilr yoktu:))))

neyse aklıma takıldı cihazın olur da kumandası bozulursa nerden bulacağız aynısını fikri olan var mı?interneti taradım hiçbir yerde satılmıyor jameson firması yarıyolda bırakmaz umarım bizi?
  • ne yaptımsa cihazın görüntüsü düzelmedi.bugün itibari ile geriiade edeceğim.halbuki ne ümitlerle almıştım cihazı.son fm yi yükledim ama altyazılar hala titremede,görüntü hala çok parlak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wkend

ne yaptımsa cihazın görüntüsü düzelmedi.bugün itibari ile geriiade edeceğim.halbuki ne ümitlerle almıştım cihazı.son fm yi yükledim ama altyazılar hala titremede,görüntü hala çok parlak.

ben 47 inç tv de izliyorum altyazılarda titreme yok.son fw yi yuklemeden önce vardı bu sorun fw le birlikte kalmadı.etkisi olur mu bilmiyorum ama video formatını dgstrmeyı denediniz mi?
  • Server kanallarının çözülebilmesi için alıcıyı kapatıp açmak gerekiyor sizde böyle bir sorun var mı ?

Bir defa açıldıktan sonra tüm kanallar sorunsuz izleniyor ama uzun bir süre türksat izledikten ve stby dan sonra paketlere döndüğünüzde şifrelileri açmıyor, fakat alıcıyı reset ettikten sonra tekrar servere bağlanıp kanallar açılıyor.

IP ayarı otomatikde ama sabit IPde de sanki aynı şey olmuştu
  • quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

Server kanallarının çözülebilmesi için alıcıyı kapatıp açmak gerekiyor sizde böyle bir sorun var mı ?

Bir defa açıldıktan sonra tüm kanallar sorunsuz izleniyor ama uzun bir süre türksat izledikten ve stby dan sonra paketlere döndüğünüzde şifrelileri açmıyor, fakat alıcıyı reset ettikten sonra tekrar servere bağlanıp kanallar açılıyor.

IP ayarı otomatikde ama sabit IPde de sanki aynı şey olmuştu

Daha sunucuyu aktif etmesem de Türksat dışındaki uydulardan kanal eklemek istediğimde bazı kanallar açılmaz oluyor. Yeniden başlattığımda çözülüyor. Ev ahalisi de teknoloji özürlü olduğu için artık cihaza hiç dokunmuyorum.

• quote:

quote:

ne yaptımsa cihazın görüntüsü düzelmedi.bugün itibari ile geriiade edeceğim.halbuki ne ümitlerle almıştım cihazı.son fm yi yükledim ama altyazılar hala titremede,görüntü hala çok parlak.

ben 47 inç tv de izliyorum altyazılarda titreme yok.son fw yi yuklemeden önce vardı bu sorun fw le birlikte kalmadı.etkisi olur mu bilmiyorum ama video formatını dgstrmeyı denediniz mi?

42" PQ200R Plazma tvm var. Özellikle vodafone,turkcell..vs gibi reklamlarda alttan hızlıca geçen o bilgi bantı yazılarında harfler birbirine giriyor,okunmuyor. NTV, CNNtürk gibi kanallardaki haber bant geçişleri yavaş hızlı olduğu için onlarda bir sorun yok ama hızlı geçişler maalesef ki bu uydu alıcısında sorunlu. Hızlı alt yazıları titretiyor,harfleri birbirine karıştırıyor.

Televizyonda sorun olacağını düşünmüyorum çünkü diğer uydu alıcısını kullanırken böyle bir sorun yoktu.

Şu an en son yazılım (14 kasım 2011) yazılımı yükledim.

Kanal geçişleri halen daha çok yavaş. Yeni yazılımla düzelttiler mi diye düşündüm ama düzeltilmemiş halen 3-4 sn civarında yavaş.. Özellikle showtv kanal geçişinde çok bekliyor. Kanal geçişleri ile ilgili uydu menüsünde herhangi bir ayar da yok. Donarak geçme olsa ona da razıyım. Ekranın kararıp beklemesine fitil oluyorum.

Ayrıca kanal düğmesine basmamla kanalın ekrana gelme süresinde de senkron problemi var. Kanala basıyorsun sonradan algılayıp kanal geçişi yapıyor. Siz bu arada kanal geçişi olmadı zannedip bir daha basınca bu sefer iki kanal birden atlıyor. İşlemci kötü desem değil, ram 8mb az desem az değil. Yani şu var ki bundan önceki neta 100s uydu alıcımda ne işlemci ne de ram var. Kanal geçişleri ve menü hızı oldukça tatminkardı. Bu işlemci ve bu ram'e rağmen bu kanal geçişlerindeki yavaşlığı anlayamıyorum. Yani bunca işlemci ve ram'e rağmen. Herşeyi yaptılar ama bi şu menü hızını ve kanal geçiş hızını mı yapamadılar.

Bu uydu alıcısında bence ses sorunu da var. Sesi sonuna kadar açın, açılmamış gibi.. İllaki tvnin sesini de açmak zorundasınız. Ses seviyesini gösterir çubukta bir kırmızı kısım var. O kırmızı kısma getirin, hatta sonuna getirin ses artmıyor.

Yeni yazılımla beraber server'a 1 paket daha eklenmiş. Paketler favorilerde. 3 favori var. İçlerinde hotbirden hd kanallar da var. Sorunsuz izlenebiliyor.

Kısacası bu uydu alıcısını(js-3003) kullandıkça soğuyorum. Bu yazılardaki sorun da düzelmezse garantiye göndereceğim..

• quote:

Orijinalden alıntı: dejaay

quote:

quote:

42" PQ200R Plazma tvm var. Özellikle vodafone,turkcell..vs gibi reklamlarda alttan hızlıca geçen o bilgi bantı yazılarında harfler birbirine giriyor,okunmuyor. NTV, CNNtürk gibi kanallardaki haber bant geçişleri yavaş hızlı olduğu için onlarda bir sorun yok ama hızlı geçişler maalesef ki bu uydu alıcısında sorunlu. Hızlı alt yazıları titretiyor,harfleri birbirine karıştırıyor.

Televizyonda sorun olacağını düşünmüyorum çünkü diğer uydu alıcısını kullanırken böyle bir sorun yoktu.

Şu an en son yazılım (14 kasım 2011) yazılımı yükledim.

Kanal geçişleri halen daha çok yavaş. Yeni yazılımla düzelttiler mi diye düşündüm ama düzeltilmemiş halen 3-4 sn civarında yavaş.. Özellikle showtv kanal geçişinde çok bekliyor. Kanal geçişleri ile ilgili uydu menüsünde herhangi bir ayar da yok. Donarak geçme olsa ona da razıyım. Ekranın kararıp beklemesine fitil oluyorum.

Ayrıca kanal düğmesine basmamla kanalın ekrana gelme süresinde de senkron problemi var. Kanala basıyorsun sonradan algılayıp kanal geçişi yapıyor. Siz bu arada kanal geçişi olmadı zannedip bir daha basınca bu sefer iki kanal birden atlıyor. İşlemci kötü desem değil, ram 8mb az desem az değil. Yani şu var ki bundan önceki neta 100s uydu alıcımda ne işlemci ne de ram var. Kanal geçişleri ve menü hızı oldukça tatminkardı. Bu işlemci ve bu ram'e rağmen bu kanal geçişlerindeki yavaşlığı anlayamıyorum. Yani bunca işlemci ve ram'e rağmen. Herşeyi yaptılar ama bi şu menü hızını ve kanal geçiş hızını mı yapamadılar.

Bu uydu alıcısında bence ses sorunu da var. Sesi sonuna kadar açın, açılmamış gibi.. İllaki tvnin sesini de açmak zorundasınız. Ses seviyesini gösterir çubukta bir kırmızı kısım var. O kırmızı kısma getirin, hatta sonuna getirin ses artmıyor.

Yeni yazılımla beraber server'a 1 paket daha eklenmiş. Paketler favorilerde. 3 favori var. İçlerinde hotbirden hd kanallar da var. Sorunsuz izlenebiliyor.

Kısacası bu uydu alıcısını(js-3003) kullandıkça soğuyorum. Bu yazılardaki sorun da düzelmezse garantiye göndereceğim..

ben bugün ürünü iade ettim.tüm video formatlarını denedim.ama maelesef düzeltemedim ve görüntüsü çok parlak.burda markadan bahsetmek istemiyorum ama atlanta ile bu cihazın görüntüsü arasında bana göre çok fark var.aslında atlantadanda soğudum satmayı planladım hatta ilan bile verdim ama yeni yazılım yükleyince atlanta düzeldi.birde belkin marka 1.4 hdmı kablo aldım inşallah onunla hiç sorun yaşamam diye düşünüyorum.ama bu cihazın jameson un güzelliği mkv filmleri 3d sbs filmleri bi mediaplayer gibi çok rahat oynattı.onun harici beni çokta tatmin etmedi.görüntü olayı göreceli bir olay ben sevmem başkası sever.belki ilk kez hd uydu alıcısı alan kişi bunu beğenir.ama benim şahsi fikrim görüntü olayında sınıfta kaldı bu jameson 3003.herkese iyi forumlar...

• kanal geçişleri yavaş buna katılıyorum.altyazılarda titreme olduğuna katılmıyorum.görüntü konusunda da kişiye göre değişir sonuçta kimi parlak kimi mat sever.
    sonuç olarak bu cihaz 250 tl civarlarında bu fiyata sundukları çok çok iyi(server+e sata+görüntü kalitesi)
    .bütçeniz uygunsa tabiki daha iyi alternatifler var bu tartışılmaz.
  • quote:

kanal geçişleri yavaş buna katılıyorum.altyazılarda titreme olduğuna katılmıyorum.görüntü konusunda da kişiye göre değişir sonuçta kimi parlak kimi mat sever.
    sonuç olarak bu cihaz 250 tl civarlarında bu fiyata sundukları çok çok iyi(server+e sata+görüntü kalitesi)
    .bütçeniz uygunsa tabiki daha iyi alternatifler var bu tartışılmaz.

MSerkanxxx

Server kullanımında stby daki cihazı açtığında hemen şifreyi çözüyor mu yoksa reset gerekiyor mu?

Mesela sabah stbydan kapattık akşam geldiğimizde açtık fakat şifreli kanallarda "smart kart takın" mesajı çıkıyor, cihazı bir aç kapa reset yapınca şifreli kanallar açılıyor, bir daha saatlerce kesintisiz kullanıyorsun.

Bizde bir sorun olabilir mi?

teşekkürler

• ben nadir açıyorum server ı ama şimid baktım direk açtı gene belki arada yapıyordur hiç reset vs atmadım
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.