Şimdi Ara

JAİLBREAK ZARARLARI NEDİR - NASIL DOĞRU KULLANILIR- NELER YAPILABİLİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
9.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam arkadaşlar, iphone xlerin garantisi bitti artık. ben de jailbreak yükleyeyim dedim. ancak jailbreak hakkında pek bilgim yok. iphoneu güvenilir olduğu için kullanıyorum ve tüm banka işlemlerini telefonumda gerçekleştirmeye çalışıyorum. acaba jailbreak yüklesem bu güvenilir özellik biter mi? jailbreak doğru kullanılırsa hiçbir zararı yok deniyor. jailbreak nasıl doğru kullanılır? başka zararları nedir? iphoneda en çok torrent kullanamadığım için üzülüyordum. jailbreak ile torrent kullanabilecek miyim? ve eklemek istediğiniz başka jailbreak hakkında bilgileriniz var mı? ne gibi eksileri artıları var?

• aynı sorunlar bende de yaşanmakta.
  • bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarını cevaplıyorum:

jailbreak yaparken garanti konusunun hiç bir önemi yoktur. sıfır aldığım iphone 6'yı daha yedeklemeyı kurmadan jailbreak yapmıştım. bayiideki görevliye ise eski telefonumu garantiye göndereceğim ancak jailbreak var dediğimde bu şekilde kabul etmeyeceğini söylemişti. sonra telefonu sıfırlayıp garantiye gönderdim telefonumu komple değiştirmişlerdi.

ayrıca bu şekilde iphone 3g, 5, 6 ve 7 plus telefonlarımı jailbreaklı kullanıp sıfırlayıp garantiye gönderdim ve değiştirttim.

hatta iphone 6 telefonumu garantiden teslim alırken görevli ile inşallah eski sürüm gelir de jailbreak yaparım demiştim. 9.2.1 sürümü ile gelmişti.
    iphone 7 plusta garantiye yolladığımda güncelleme yapılmamasını, müşteri hizmetlerine jailbreak yapacağımı söylemiştim :D o da bana eski sürüm kullanmak telefonunuza zarar verir vs. diye uydurmuştu.

jailbreak dediğiniz olay zaten sistemi kırmak. bu yüzden kırılmamış işletim sistemine göre güvenlik açığı var. bu konuda dikkatli olarak işlem yapmak sizin yararınıza. 10 senedir jblı kullanıyorum başıma bir iş gelmedi ancak bu gelmeyecek demek olmuyor. her zaman bir şey olacakmış gibi davranın. root şifresini falan değiştirin.

torrent eskiden oluyordu ancak güncel olarak nasıl yapılıyor bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thursy -- 27 Mayıs 2020; 8:57:30 >

• Thursy T kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam cevabınız için, uncover’dan jb yapayım mı güvenilir midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • selamlar,

Sizin işinize yarayacak arayüz ve kontrol yöntemleri ile ilgili geliştirmeler harici çok da macera aramayın. Jailbreak'in amacı Apple'ın getirmediği bazı kolaylıkları sisteme kazandırmak. Çok daha fazla şey de tabi ki yapılabilir. Amaç ücretli uygulamaları kırık olarak yükleme olmamalı, o zaman riske girersiniz çünkü crack dosyaları zaten jailbreak ile açık olan sisteminize zarar verebilir. Bunun haricinde güvenlidir, ben de uzun süredir kullandım. Ama yukarıdaki arkadaşın dediği gibi, birşey olmayacak anlamına da gelmez.
  • Mechanicstorm M kullanıcısına yanıt
    Biraz daha araştırdım hocam. Ben yapmak istediğim şeyleri(korsan dosya vs) işlemlerini pcde gerçekleştireceğim. Çünkü banka işlemleri yapacak bir güvenilir aygıt kalsın. Riske girmeye gerek yok diyip ve arayüz kullanmaya da gerek yok diyip jb yapmaktan vaz geçtim.

• Yıl olmuş 2020 hala jailbreak yapan mı kaldı?
    Müzik için apple müzik spotify
    Film dizi için netflix youtube blutv vb bir suru var
    Denetim merkezi de oldukça doldu.

• oguzhantezel92 kullanıcısına yanıt
    Yok haklısınız, youtube spotify netflix ücretleri çok fazla değil zaten. Ama bazen onlarda olmayanlar torrentte oluyor. Torrent eksikliğini çekiyorum iphone’da.

• Jailbreakli iPhone kullanmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Thursy

bildiğim ve tecrübe ettiğim kadarını cevaplıyorum:

jailbreak yaparken garanti konusunun hiç bir önemi yoktur. sıfır aldığım iphone 6'yı daha yedeklemeyı kurmadan jailbreak yapmıştım. bayiideki görevliye ise eski telefonumu garantiye göndereceğim ancak jailbreak var dediğimde bu şekilde kabul etmeyeceğini söylemişti. sonra telefonu sıfırlayıp garantiye gönderdim telefonumu komple değiştirmişlerdi.

ayrıca bu şekilde iphone 3g, 5, 6 ve 7 plus telefonlarımı jailbreaklı kullanıp sıfırlayıp garantiye gönderdim ve değiştirttim.

hatta iphone 6 telefonumu garantiden teslim alırken görevli ile inşallah eski sürüm gelir de jailbreak yaparım demiştim. 9.2.1 sürümü ile gelmişti.
    iphone 7 plusta garantiye yolladığımda güncelleme yapılmamasını, müşteri hizmetlerine jailbreak yapacağımı söylemiştim :D o da bana eski sürüm kullanmak telefonunuza zarar verir vs. diye uydurmuştu.

jailbreak dediğiniz olay zaten sistemi kırmak. bu yüzden kırılmamış işletim sistemine göre güvenlik açığı var. bu konuda dikkatli olarak işlem yapmak sizin yararınıza. 10 senedir jblı kullanıyorum başıma bir iş gelmedi ancak bu gelmeyecek demek olmuyor. her zaman bir şey olacakmış gibi davranın. root şifresini falan değiştirin.

torrent eskiden oluyordu ancak güncel olarak nasıl yapılıyor bilmiyorum.
    arkadaş servisten çıkmamış ki döşek sermis oraya bütün aldığı telleri garantiye yollamış

• Yani zamanında SwiftKey yokken cydiada vardı.
    Bluetooth sınırsız açılıp her yerden veri gönderiliyor Du.
    Oyun içi satın almalar bedava oluyordu.
    3g butonu bile yoktu onları ekliyordun.
    Ev wifisine bağlanınca password kalkıyordu.
    Ssh kurup telefonda yazılım geliştirebiliyordun.
    Reklam engelleyici leri her uygulama için açabiliyordun.
    Bunun gibi şeyler.

Çok uzun yıllar kullandım iphone 5 6 6s te. Son sürümlerde jb tether gelince androide geçtim.

Kaynağı belli olmayan twekaleri yüklemezsen sorun olmaz. Yıllarca kullandım hack gibi bir şeyle karşılamadım.(tavsiyedir. Kesin diye birşey söyleyemem)

IPhone pişmanlıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi goygoy06 -- 28 Mayıs 2020; 17:11:41 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kolonyali K kullanıcısına yanıt
    Torrent eksikliği bende de oluyor tel 5s nasıl çözülür bilgin varmı
  • İsmet korkut İ kullanıcısına yanıt
    Maalesef hocam tek yok jailbreak sanırım.

• goygoy06 kullanıcısına yanıt
    Jb tehter nedir?

• Kolonyali K kullanıcısına yanıt
    Hocam cihaz her kapandığında ve ya pili bittiğinde baştan jb işlemi uygulanması gerekiyor tether jb de. Untether jb de ise 1 kere yapıyorsun ve kalıcı oluyor.
  • Bankacılık işlemlerini telefondan yapıyorum dedin. Kaynağı belirsiz tweak yüklersin bir gün bilmeden. başına iş alırsın.

Bu mesajı yazdıgım telde 12.4 uncover jb var.
    Bankacılık işleri için kullandıgım telefon ise her zaman son ios sürümüne güncellenmiş olur. Güncelleme yapmayıp riske atmanı tavsiye etmem jb olmasa bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-69F3BB092 -- 28 Mayıs 2020; 19:34:55 >
  • Haklısın hocam. Jb yapmamaya karar verdim. Yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi jb tehter olayı varmış. Hiç değmez para transferlerini riske atmaya.

• 5,6 yıldır kullanıyorum bir kere sorun yaşamadım. İphone 6,6s,8 plus,x,xs max hepsine jb yaptım. Hepsi garantiliydi hangi kör cahil bu garanti bozuluyor. uhabbetini uydurdu bilmiyorum ama şehir efsanesinden ibaret sadece. Ve jb yıllar da geçse asla vazgeçmeyeceğim bir işlem istediğim gibi kullanıyorum cihazı şu özellik yok mu. Gir cydia aylarca yıllarca bekliyeceğin özellik elinin altında hem de 2 sn de:) Bilmiyen de düşe kalka telefonu sürekli çökerte çökerte öğreniyor. Bu işin kuralı bu bumu kimse anlatarak başaramaz tecrübe etmen çok önemli. Bol şans :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhatsn -- 28 Mayıs 2020; 20:55:46 >
  • Serhatsn kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam tecrübe çok önemli bu konuda haklısınız. Ama bu deneme yanılma tecrübesini para transferi yaptığım bir telefonumdan yapamıyorum.

(Bu arada hocam sen de benim gibi iphone x alma hatası etmişsin sanırım. Yeni garantisi bitti ve teknik servise en az 10-15 defa göndermişimdir.)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.