Şimdi Ara

Jaguar X-type (01-09) Sahipleri Buraya.. (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
25
Favori
78.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, 2003 Md. 147.000km 2.5 V6 AWD sahibiyim. Aracımın 3 tane çözmek istediğim eksiği var. Benden önceki sahibi aracın katalizörlerini boşaltmış, arıza ışığını yakıyor sürekli ve kimseyi rahatsız etmeyen ama beni rahatsız eden bir fazla ses söz konusu. Bu işi uygun yollu çözen var mı? Lakin 2 adet katalizör mevcut, biraz pahalıya çıkıyor.
    Ateşleme bobinlerini en uygun hangi marka önerirsiniz?
    Yolcu ön koltuğumun içerisindeki Airbag Sensörü arızalanmış, bunu nereden bulabilirim veya farklı bir çözümü var mıdır? Koltuğun altındaki kablolara direnç v.s. gibi işlemler okudum.
    Şimdiden herkese teşekkür ederim.
  • Katalizör benim kedide de yok ve bence daha hoş... :) Bu arada ciddi sıkıntılarım var araçla ilgili. Engine Systems fault ve Gearbox fault hatası eşliğinde motor LIMP modda sürekli. Aküyü bir kaç saat çıkartıp taktıktan sonra normale dönüyor. Zaman zaman aşırı su kaybı hatta farklı hortumlardan benzin kaçağı bile oldu.Su kaybı belli seviyelerde kronik bu araçlar için ama benimkisi 2-3 dakika tüm hazneyi boşaltacak cinsten. Sıvı kaçakları sonradan kendi kendine düzeldi ama LIMP mode sürekli olacak gibi bir durum. Küçük bir şehirde olmanın dezavantajı da var, araba 3 tamirciye gitti ama hepside cihaz eksikliğinden dolayı soruna çözüm bulamayacaklarını söylediler. Asıl sebebi çözümlerini ezbere bildikleri araçları tamir etmek istemeleri. Sanki F16 götürdüm de arkadaşların boyunu aştı.

20 km mesafe bir yerde cihazı olan bir arkadaşa götüreceğim tabi ki geçici olarak LIMP modundan çıkabilirsem.Ayrıca kendime bir OBD2 okuyucu da aldım ki kendim hataları sürekli takip edebileyim.Kargoyu dört gözle bekliyorum.

Diğer bir başka arıza ise yani LIMP modunda olmadığı zamanlar sabit olan bir arıza; araç belli bir süre 3000 devir üstü yapamıyor. Isınması gerekiyor motorun bu sınırı aşması için. Vites geçiş sıkıntıları da oluyor bazen.

Bu kadar arıza yazmışsın düzeltmiyorsun diyebilirsiniz. Haklısınız ama burası böyle sanayiisi işe yaramaz. En son çare olarak Antalya Jaguar servisine bir şekilde aracı götüreceğim.Aracın benden önceki sahipleri bir vida bile sıkmamışlar tek yaptıkları klasik bakımları. Elden geçmesi gereken bir ton sensör v.s var

• Turkay_34 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    Son model bir x type alacaksanız aşağıdaki yorumlarımı okumayın.

Büyük bir şehirdeysen Jaguar düşünebilirsin yoksa tavsiye etmiyorum. Ben de x type 2003 v6 benzinli var ve sürekli bir arıza çözümü peşindeyim. Buradaki iklimin çok sıcak olması da etkenlerden biri. Mesela bugün farkettim ki farların kaputa değen dıştan görünmeyen kısımları erimiş :)
    2003 x typelar ford mondeo motoru ve alt yapısı kullanıyor. Dizeller de motor olarak Ford galiba. Bu sebeple bazı ortak parçalar bulabilirsiniz. Bu dönemlerde yapılan Jaguarlar sıkıntılı - kolay arıza yapan araçlar olarak bilinir. İngilizler de bu yüzden pek sevmediler. Özellikle Türkiye'de insanımızın araç bakımını sadece iki adet filtre ve yağ değişimi sanmalarından dolayı yaşlı bir Jaguara binmek benim gibi çılgınların merakı olabilir sadece. Mesela benimkinde toplu olarak arıza saldırısı altındayım. Sensör sensör işin peşindeyim.

Belki bu yorum geç kalmıştır ve bir Jaguar almışsınızdır. Aldıysanız hayırlı olsun diyelim.

• meteXavante M kullanıcısına yanıt
    Arızalarınız için geçmiş olsun, Ankara da veya İstanbul da ustalarla görüştünüz mü? Bilmeyen adamların kurcalaması veya zaman/para kaybı yerine bir bilene danışmakta fayda olur mutlaka. Çözüö bulduğunuzda bizleride haberdar edersiniz.
  • ahmet240 A kullanıcısına yanıt
    merhaba yok mu bir Allah ın kulu satan
  • 2007 model executive aldım bugun siyah değişen yok iki parça boya var hasar kaydı Parça paça 13 bin. Kadar km 380 bin ama motor çok iyi bakımlı masraf yapılmış kapartoda 1000 TL kadar masraf var 35 bin TL ye anlaştık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun .
    ben 80 bine kadar bakıyorum.az km li düzgün bir araç bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmet240

Hayırlı olsun .
    ben 80 bine kadar bakıyorum.az km li düzgün bir araç bulamadım.
    Teşekkür ederim hocam, araba km ye göre motoru çok iyi geçen sene yapılmış expertiz raporu da var. Bakacağım yakıta felan eğer kafama yatmazsa satarım en azından aldığım paraya gider galiba sonuçta 35 bine araçta kalmadı. Birde benim araç high paketmiş en dolusu galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi educationist -- 24 Ağustos 2019; 21:43:36 >
  • buluderya B kullanıcısına yanıt
    merhaba

ben az km (en fazla 60-70 bin km ) 80 bin tl ye kadar dört çeker bir benzinli arjinal jaguar arıyorum.ilginize teşekkür ederim.size hayırlı müşteriler
  • ahmet240 A kullanıcısına yanıt
    Anladim, ben tesekkur ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Acaba jaguarcılar hangi forma takılıyor.bir tane az km li jaguar bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: meteXavante

Merhaba,
    Son model bir x type alacaksanız aşağıdaki yorumlarımı okumayın.

Büyük bir şehirdeysen Jaguar düşünebilirsin yoksa tavsiye etmiyorum. Ben de x type 2003 v6 benzinli var ve sürekli bir arıza çözümü peşindeyim. Buradaki iklimin çok sıcak olması da etkenlerden biri. Mesela bugün farkettim ki farların kaputa değen dıştan görünmeyen kısımları erimiş :)
    2003 x typelar ford mondeo motoru ve alt yapısı kullanıyor. Dizeller de motor olarak Ford galiba. Bu sebeple bazı ortak parçalar bulabilirsiniz. Bu dönemlerde yapılan Jaguarlar sıkıntılı - kolay arıza yapan araçlar olarak bilinir. İngilizler de bu yüzden pek sevmediler. Özellikle Türkiye'de insanımızın araç bakımını sadece iki adet filtre ve yağ değişimi sanmalarından dolayı yaşlı bir Jaguara binmek benim gibi çılgınların merakı olabilir sadece. Mesela benimkinde toplu olarak arıza saldırısı altındayım. Sensör sensör işin peşindeyim.

Belki bu yorum geç kalmıştır ve bir Jaguar almışsınızdır. Aldıysanız hayırlı olsun diyelim.
    Hocam henüz almadım, bizim aslanın işlerini çözdük çok şükür, doğru zamanda doğru ustaya gitmek lazımmış, arızalarla uğraşıyorum dediniz, istanbul maslak civarı iseniz isim yapmış bir usta var, bende ilk başka yol yordam bilmezken cherokeeyi birkaç ustaya götürdüm yaparız ederiz dediler fakat neredeyse 1 sene süründüm, yeri geldi 3 ay arabayı görmedim, görmek istemedim sanayi sokaklarında yattı, ama sonunda bu işi tam anlamıyla yapanı bulunca bütün problemler ortadan kalktı, bu yüzden aynı şeyleri yaşamanızı istemem,

Jaguar konusuna gelecek olursak hep içimde kaldı bu araç, model olarak 2008 - 2009 üstü temiz bi araç alırsam sorun yaşamayacağımı düşünüyorum, yani en geç cherokeeyi satınca 1 sene içinde almayı düşünüyorum, biraz kullanıp hevesimi alınca tekrar satarım diye düşündüm, ama yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum, alırsam dizel almayı planladım yada benzlinli olup 6 silindir değilde varsa 4 silindirli olan.. birde vergidir sigortadır nedir bunları merak ediyorum, çünkü aynı paralara 60bin ile 80 bin arası) birkaç yıl daha eski c180 de alabilirim ama bir esprisi yok, çünkü genç işi olduğu için pek cazip gelmiyor bana.. iyi forumlar diliyorum

• Özelliklede motor versiyonu mesela ilk etapta otomatik düşünüyorum, dizel olabilir, yada benzinli olup makul olan modeli (tüp düşünmüyorum)

Örnek verecek olursak gc lerde dizel olarak 2.7 ler tutuluyor Hemde peynir ekmek gibi, sonrasında 3.1 lerde tutuluyor ama 3.0 dizeller tutulmuyor ve tamircilerde 3.0 alıp gelme diyorlar gemi motoru sistemi ile aynı ve sürekli arıza veren bir motor modeliymiş. Benzlinli olanlarda ise 4.7 5.2 ve 5.9 olanlar tutuluyor,

• Merhaba arkadaşlar ,

Bir kaç gündür x type için arayışa girmiş bulunmaktayım. 2.2D versiyonu ilgimi çekiyor fakat çok az araç mevcut. Kesinlikle otomatik istiyorum ve benzinlinin yükünü kaldıramıyabilirim ( hem parça maliyeti hemde yakıt ) 2.2D motorlar yine mondeo ile aynı parçalarımı kullanmakta bilen varmıdır? Birde tavsiye edermisiniz?
  • Merhaba,
    Bir kaç defa konusu geçmiş ama tam cevabı havada kalan probleme ait tecrübemi paylaşmak istiyorum.

Konu: Abs ve dsc uyarı ışıklarının yanması.
    Jantlarımdan birisine kaynak yapılması gerektiği için benim Jantımı ve lastiğimi alıp bana daha küçük ebatlı başka bir jant-lastik verdiler. Ebatlar farklı olduğu için, tekerlerin tur sayısı farklılaştı. Bu sebeple abs ve dsc uyarı ışığı yaktı araç. Kendi jantımı alınca bu arza lambaları söndü.

Diğer bir konu ise kaputun üzerindeki simge. Ben park halinde de kayit yapabilen bir kamera aldım. Aküyü bitirmemesi için de park kiti aldım. Akü seviyesi azalınca kaydı kesiyor. Böylece çalınma zarar verme konusunda caydırıcılık konusunda kameranın faydası olabilir. belkide zarar verenin tesbiti halinde zararın tanzimi için de faydası olur.

Heavy_duty otomatik kapanan yan ayna konusunda, fikir verdiğin için teşekkürker. Bunu araştırcam takıldığım yerde senden destek isteyeceğim.

Benim arabamdaki küllüğün gri renkli kapağı çok çizilmiş. Bunu boyanıp boyanmadığını bilen var mı ? Ama arabama yakışmayacak bir iş istemiyorum. Tonu tutması lazım. Hatta öncesinde bi zımpara boya olsa pürüzsüz olur.

• Merhaba arkadaşlar xtype tamir el kitabı nereden bulabiliriz yada indirebiliriz

• 2002 model 2.5 benzinli. Surekli 4wd
    180bin de araç
    Tavsiye eder misiniz?

• jaguar x type 2.1 ex. araca sahibiz araç 87 binde tüp taktırma konusunda düşünceleriniz nedir? hangi marka tavsiye edersiniz
  • ynsayyldz Y kullanıcısına yanıt
    İlk sıraya prins ikinci sıraya brc sonra ise Atiker Gold serisi olabilir.

• X type 3.0 sport için parçaları Ford dan bulabilirmiyim ?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.