Şimdi Ara

JAGUAR F PACE 2016 (ANA KONU) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
4
Favori
8.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bir de ben şansımı deneyeyim.Bir ilanda ilan sahibi arkadaş 105 bin bakımının 43 bin tl tuttuğundan bahsetmiş var mıdır aslı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blacklotus01 B kullanıcısına yanıt
    Baskı balata 30 bin :P

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu ölü de olsa, 2016 modelini 1,5 yıldır kullanan olarak, sorusu olan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışayım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ordos

Konu ölü de olsa, 2016 modelini 1,5 yıldır kullanan olarak, sorusu olan arkadaşlara yardımcı olmaya çalışayım.

Merhabalar, 2016 Rsport (2017 ye trafiğe çıkışlı) modelini 2 ay önce aldım. Oldukça memnunum ama sormak istediğim bazı konular var, yardımcı olursanız çok memnun olurum:

1) 2016-2018 serisi olanlarda klasik motor sorunu olduğundan bahsediliyor. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

2) Araçta çarpışma önleyici sistem ve AEB bulunuyor. İkisinin arasındaki fark ne? Özelliklerden ikisini de aktif hale getirdim ancak bugüne kadar çalışıp çalışmadığını test edemedim.

Araç ekran görüntüsünü daha sonra atabilirim.

3) Aracı aldığımda tek anahtarlı geldi. Anahtarı ekteki gibidir. Üzerinde kilitleme simgesi var. Buraya 2 kere ardarda bastığımda korna çalarak kilitleniyor. Tek basarak kilitlediğimden ne farkı var? Ayrıca ne kadar denediysem anahtarsız giriş özelliğini kullanamadım. Yani araca girerken mutlaka anahtarlıktaki kilit açma tuşuna basarak açıp giriyorum; araç kolunu tutarak, dokunarak ya da yaklaşarak kapı açılmıyor. Bunun bir yolu var mı acaba?

JAGUAR F PACE 2016 (ANA KONU)

4) Sanırım Apple Car Play özelliği yok, bunu sonradan taktırabilir miyim? Siz taktırdınız mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Aklıma soru gelirse yine yazabilirim  JAGUAR F PACE 2016 (ANA KONU) 

• quote:

Orijinalden alıntı: bosphorus2021

Merhabalar, 2016 Rsport (2017 ye trafiğe çıkışlı) modelini 2 ay önce aldım. Oldukça memnunum ama sormak istediğim bazı konular var, yardımcı olursanız çok memnun olurum:

1) 2016-2018 serisi olanlarda klasik motor sorunu olduğundan bahsediliyor. Bu konu hakkında bilginiz var mı?

2) Araçta çarpışma önleyici sistem ve AEB bulunuyor. İkisinin arasındaki fark ne? Özelliklerden ikisini de aktif hale getirdim ancak bugüne kadar çalışıp çalışmadığını test edemedim.

Araç ekran görüntüsünü daha sonra atabilirim.

3) Aracı aldığımda tek anahtarlı geldi. Anahtarı ekteki gibidir. Üzerinde kilitleme simgesi var. Buraya 2 kere ardarda bastığımda korna çalarak kilitleniyor. Tek basarak kilitlediğimden ne farkı var? Ayrıca ne kadar denediysem anahtarsız giriş özelliğini kullanamadım. Yani araca girerken mutlaka anahtarlıktaki kilit açma tuşuna basarak açıp giriyorum; araç kolunu tutarak, dokunarak ya da yaklaşarak kapı açılmıyor. Bunun bir yolu var mı acaba?

4) Sanırım Apple Car Play özelliği yok, bunu sonradan taktırabilir miyim? Siz taktırdınız mı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Not: Aklıma soru gelirse yine yazabilirim  

Alıntıları Göster

selamlar bende aracı 2. el aldığımdan 1 yıl üstüdür kullanmaktayım, dolayısı ile bildiğim kadarını yazayım;

1- bendim aldığım 2016 model aracın, motoru 2020 yılında değişmişti. Evet bu motor da (land rover da aynı 2.0 dizel motoru kullanıyor bazı araçlarında) sıkıntı olduğu ve değişim gerektirdiği söyleniyor. bende aldığım araçtan ve 2018 discovery sport (aynı motoru kullanan) kullanan ve motoru değiştiren bir arkadaşımdan bunu tecrübe ettim. Aracı gösterdiğim usta da "motor değişmemiş (2020) olmasa,almanı tavsiye etmezdim dedi" . Ancak bu sorun oranı %1 civarındadır ve bu kadar yıldır sorun olmadıysa, daha da olmayacağını düşünüyorum.

2-benim aracım portfolio plus , bende çarpışma önleme (gerekli zamanda oto fren yapma) ya da adaptif cruise control (öndeki araca göre sürat ayarlama) yok. yalnızca buna benzer şerit takip var (şerit dışına çıkınca direksyon sallanması). donanımımız farklı dolayısı ile belki sizde vardır.

3.bende 2 anahtarı da var. kornalı kilitin bi farkı yok uyarı amaçlı. Ama esas anahtarsız giriş olmaması kanayan yara. Maalesef bende de yok.ben kitapçığından da inceledim olanlarında kapının kolunun içinde eli algılayan bir şey var. o yoksa yoktur, bende de yok.

4.ben taktırmadım ,zaten benimkinin ekranı da görece küçük, göstergelerim de dijital değil.

araç benim beklediğimden az yakıyor şehir içi kullanımda (ort. 30 km sürat) 8 litre civarında sizde de benzerdir umarım. Eleştirebileceğim nokta arka koltuğun bagaja doğru ileri geri gidebilmesini isterdim, çünkü çoğunlukla boş duran uzun bir bagaj alanı var, ancak arka koltuk diz mesafesi daha iyi olmalıydı.

• ordos O kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba 2020 modellerde de motor aynı 180 beygirlik diye biliyorum.Bu yıldan itibaren üretilen motorlarda sorunlar giderilmiş midir bir bilginiz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yukarda yazdığım gibi, usta (eski LRJ servisi çalışanı, şimdi kendi dükkanı olan) sorunsuz dedi, onun yalancısıyım

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.