Şimdi Ara

izmir.....türkiyenin modern şehri (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
374
Cevap
2
Favori
19.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu beğenmemek huyu da zaten çekmemekten geliyo başka bir şey demiyorum. demiştim düzeltiyim çekememekten geliyyor diyim
  • buçuklar fazla takılmamış daha konuya...hayret..
  • 2000 yıl dünya başkentliği yapmış bir şehirle izmiri kıyaslıyorsunuz!
    İstanbullular muhattab bile almasın bence bu tartışmaları.İzmir güzel şehir mi evet.Ama istanbulun ancak bir ilçesi olur.O da benim oturduğum pendik filandır.Bu arada kurtköy merkez giremez herkes :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cudam

izmir mavisehirden kareler

izmir.....türkiyenin modern şehri

• evimizin fotosunu yayınlamışsınız.
    Ben kırlangıç bloklarındayım.
  • Bu İzmirliler, İstanbul'u görmemiş anlaşılan. Modern ve çağdaşlıktan bahsedeceksek İstanbul, Türkiye'nin bütün illerinden üstündür. Tarihi mekanları boldur. En iyi kulüpler İstanbul'dan çıkmadır. (Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş) Peygamberimizin bile İstanbul ve Fatih Sultan Mehmet hakkında sözleri vardır.

Sultanahmet

İstiklal Caddesi

Bakırköy Meydanı

Boğaziçi köprüsü

Daha tartışmaya gerek yok.

• Eger modernlikten kastınız sehircilik ve planlama ise, izmire modern diyene gülüp gecersin. İzmiri modern yapan insanlarıdır.
  • izmirde bi odtü yok :D
  • bu istanbullularneden kıskanclık yapıp izmirlilerle kendilerini kıyaslıyor ?

konak iskeleden denize bakışş

• quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

Ankaranın üstüne şehir tanımam. Zaten üstüne şehir olsaydı başkenti Ankara yapmazlardı adam olun.

bitiyorum bu elemana, sağlam başşak geçiyor ya.
    ayrıca good charlotte benim oraların fotolarını koymuş. koyma hocam ya:D istanbul iyi güzelde, çok gecekondu var ya. şehrin 4 te 3'ü çöp gibi:D para yoksa sefalet yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demonchild -- 15 Mart 2011; 19:30:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

18 yıldır izmirdeyim hiç bir avantajını görmedim

Ah ulan ah şurda yaşamak vardı

aynen ya Vancouver ( kanada ) favori şehrim kısmet olursa seneye dil eğitimine gitmeyi planlıyorum vancouver'a :))

• Yarışmaya Gaziemir'den katılan arkadaşları DH Gaziemir Kulübüne bekliyoruz
    http://forum.donanimhaber.com/m_47504399/mpage_1/f_/key_//tm.htm#47504399
  • quote:

Orijinalden alıntı: anLhnTa

quote:

Orijinalden alıntı: Cro-X

18 yıldır izmirdeyim hiç bir avantajını görmedim

Ah ulan ah şurda yaşamak vardı

aynen ya Vancouver ( kanada ) favori şehrim kısmet olursa seneye dil eğitimine gitmeyi planlıyorum vancouver'a :))

Yerinde olmak isterdim valla harika bir yer

• quote:

Orijinalden alıntı: Xenom

İzmiri izmir yapan insanı bu arada şehirden ziyade.

İnsanlar daha modern daha kültürlü vs. Kıro fln varsa da göçmendir.

Bu ne demek oluyor.göçmenler kıro mu ????
  • izmir mi? pehh. izmirin sürücülerine deli olurum. bir araba kullanırlar, manyak eder adamı. öyle hareketler yapıyorlarki sinirlenmemek elde değil.
  • bayraklı sahilden bir kare

• meles deltası (bayraklı)

• quote:

Orijinalden alıntı: Faramir

Bu İzmirliler, İstanbul'u görmemiş anlaşılan. Modern ve çağdaşlıktan bahsedeceksek İstanbul, Türkiye'nin bütün illerinden üstündür. Tarihi mekanları boldur. En iyi kulüpler İstanbul'dan çıkmadır. (Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş) Peygamberimizin bile İstanbul ve Fatih Sultan Mehmet hakkında sözleri vardır.

...

Daha tartışmaya gerek yok.

Aga İstanbulluyum ama keşke İstanbul'da yaşayanlarla yerli İzmirlileri değiştirebilsem. Daha geçen sene Ayamama deresi taştıktan sonraki yağmayı görünce İstanbulluların yüzde 50 sinin ne mal oldukları ortaya çıktı. Yolda kalp krizi geçirsen kimse dönüp bakmaz.

Ayrıca sallama. Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) ın zamanında İstanbul Doğu Roma İmparatorluğunun başkentiydi. Adı da o zaman Constantinople'du. Hadi Peygamberimizin Constantinople hakkında sözleri oldu diyelim. Onu anladık da nasıl Fatih Sultan Mehmet ile ilgili nasıl sözleri olacak? Arada 700 sene var. Daha biz Türklerin tarih sahnesinde adı daha üne bile kavuşmamış. İnsan sallar da biraz destekli sallar. Bu söylediklerim üzerine eğer tutup ta Peygamberimizin gelecek ile ilgili Fatih hakkında şu şu sözleri var diye iddia edersen, bu sefer hem yalan söylemiş olursun hem de Ku'ran ı inkar etmiş olursun. Bu da kafirliğe girer ve İslam'ı siyasi çıkarlara alet etmiş olursun. Maide Suresi 44.Ayet : İnsanlardan korkmayın, benden korkun. Ayetlerimi az bir bedel karşılığında satmayın. Kim Allah’ın indirdiği (hükümler) ile hükmetmezse işte onlar kâfirlerin ta kendileridir.

Bunlara ek olarak şekil A da görüldüğü gibi İstunbulluların azınmayacak bir kısmı sözlükteki cahil kelimesine karşılık gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rascon -- 15 Mart 2011; 23:44:15 >

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.