Şimdi Ara

İzmir İngilizce Kursu Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
17.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba arkadaşlar, 11. sınıf öğrencisiyim. Hedefim yurtdışında üniversite eğitimi almak. Toefl sınavına hazırlanacağım. İngilizce seviyem; söylenenleri anlıyorum ama cümle kuramıyorum maalesef. A1 seviyesinden başlamak istiyorum bu yüzden. İzmir'de nereleri önerirsiniz?

Bu arada Teol Dil Okulları hakkında bilgisi olan var mı?
    24 ay, 680 saat eğitim + Londra'da 1 ay (ulaşım, konaklama, eğitim ücreti okuldan) + ikinci yabancı dil hediye diyorlar.

Bayağı yattı kafama burası ama ekşi sözlükte hiç iyi yorum yok bu okulla ilgili

Ekleme: Uzun süre okul dolayısı ile yurtdışında dil eğitimi alamam maalesef ama türkiyede iyice geliştikten sonra önümüzdeki yaz yurtdışına çıkabilirim. İmkanım olursa lisede son senemi de yurtdışında okumak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi N-Baranov. -- 15 Kasım 2015; 15:50:29 >

• Gideceğin yerin TOEFL yada IELTS skorundan hangisini istediğine bir bak araştır sınava ona göre hazırlan derim ki ikisi de zor sınavlardır ve sınav ücretleri de iyidir. Ben bir dil kursu çalışanı olarak sektör içinde bulunduğumdan dolayı şu şekilde tavsiyelerde bulunabilirim.
    1. Önünde zaman varken hiçbir şeyi sıkıştırmadan doğru düzgün bir çalışmayla sağlam adımlarla ilerle
    2. A1 çok sıkıcı gelebilir eğer temelin varsa, onun için seviye tespit sınavına girip en azından bi eğitmen görüşü al eğitime ona göre başla
    TEOL olayına gelince açıkcası ne kadar ücret talep ediyorlar bilmiyorum ama 1 aylık londra eğitimi, yol parası ve konaklama ücretlerini kendin gitmen halinde ne kadara mal edip, onların söyledikleri ücretle karşılaştırmanı öneririm. Bir çalışan olarak olumsuz olarak bir şey söylemek etik olmaz ki sistemleri ile alakalı da bilgim yok.
    Açık olcam forumları uzun zamandır kullanmıyordum ama sanal ortamdan bir ihtiyacım olduğunda araştırmaya başlayınca varlıklarını yeniden hatırladım ve benim de içinde bulunduğum konularda fikirlerimi yazmam gerektiğini düşünüp içinde bulunduğum sektörle alakalı yorumlara giriştim. Şu anda dil okulu çalışanıyım ve bulunduğum yere herhangi bir indirim talep etmeksizin kardeşimi kendi ellerimle kaydedip eğitime başlattım. Herhangi bir şekilde bir yabancıymış gibi davranıp öneride bulunmak gibi bir harekette de bulunabilirdim ki yapanların olduklarına eminim, açık yüreklilikle konuşmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Ben Alsancak Gül Sokak'ta American House'dayım gelirsen beklerim en azından kafanda sorular varsa onları yanıtlarım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: nemocan

Gideceğin yerin TOEFL yada IELTS skorundan hangisini istediğine bir bak araştır sınava ona göre hazırlan derim ki ikisi de zor sınavlardır ve sınav ücretleri de iyidir. Ben bir dil kursu çalışanı olarak sektör içinde bulunduğumdan dolayı şu şekilde tavsiyelerde bulunabilirim.
    1. Önünde zaman varken hiçbir şeyi sıkıştırmadan doğru düzgün bir çalışmayla sağlam adımlarla ilerle
    2. A1 çok sıkıcı gelebilir eğer temelin varsa, onun için seviye tespit sınavına girip en azından bi eğitmen görüşü al eğitime ona göre başla
    TEOL olayına gelince açıkcası ne kadar ücret talep ediyorlar bilmiyorum ama 1 aylık londra eğitimi, yol parası ve konaklama ücretlerini kendin gitmen halinde ne kadara mal edip, onların söyledikleri ücretle karşılaştırmanı öneririm. Bir çalışan olarak olumsuz olarak bir şey söylemek etik olmaz ki sistemleri ile alakalı da bilgim yok.
    Açık olcam forumları uzun zamandır kullanmıyordum ama sanal ortamdan bir ihtiyacım olduğunda araştırmaya başlayınca varlıklarını yeniden hatırladım ve benim de içinde bulunduğum konularda fikirlerimi yazmam gerektiğini düşünüp içinde bulunduğum sektörle alakalı yorumlara giriştim. Şu anda dil okulu çalışanıyım ve bulunduğum yere herhangi bir indirim talep etmeksizin kardeşimi kendi ellerimle kaydedip eğitime başlattım. Herhangi bir şekilde bir yabancıymış gibi davranıp öneride bulunmak gibi bir harekette de bulunabilirdim ki yapanların olduklarına eminim, açık yüreklilikle konuşmanın daha doğru olduğunu düşünüyorum. Ben Alsancak Gül Sokak'ta American House'dayım gelirsen beklerim en azından kafanda sorular varsa onları yanıtlarım :D

Teşekkürler hocam, bahsettiğim okul aylık 300 tl. A1 in sıkıcı geleceğini düşünmüyorum çünkü en baştan başlamak istiyorum, iyice otursun herşey yerine :) Bahsettiğim okul hakkında olumsuz yorumlar okudum aklım karıştı lakin çok cazip geliyor yine de

• izmirde en iyi İngilizce kursu kesinlikle perfect engilish...

giden başka arkadaş varsa bilir eğitim kalitesi çok yüksek.. ismi gibi perfect
  • quote:

Orijinalden alıntı: zkngkky

izmirde en iyi İngilizce kursu kesinlikle perfect engilish...

giden başka arkadaş varsa bilir eğitim kalitesi çok yüksek.. ismi gibi perfect
    izmirde kesinlikle gidilmemesi gereken bir kurs Turk Amerikan Derneği dir arkadaslar.http://www.tadyabancidilkursuizmir.com/ şeklindedir. Bornova,Karsıyaka ve Balçova'da şubeleri bulunmaktadır.Öğretmenlerinin çoğu üniversite öğrencisi olup kesinlikle eğitmen değillerdir.Kursa kayıt olmadan önce vaat ettikleri birçok şeyi yerine getirmediklerini kursa devam eden öğrencilerle konuşma fırsatı yakalayıp anlayabilirsiniz.Kesinlikle uzak durun......

• Arkadaslar konu kapanmis mi ? Yok mu tavsiyesi olan. Ben hafta sonu american life'a gittim orada bir hoca ile yarim saat speaking yaptik. Bakin yarim saat ingilizce konustuk ve kadin bana sen a2'sin dedi. Neyse yok artik dedim. Eve gelip kendi sitelerinden a1 a2 b1 b2 c1 c2 seviye tespit sinavlarini cozdum ki seviye tespit sinavlarinda listening de dahil pc uatunde olabilecek her sey vardi. Sonuc olarak internette yaptigim testte c1 ciktim. Sonra kurstan beni arayip durmaya basladilar l, efensim b1den baslatalim sistemimiz farkli falan diye. Yok ama o yaptiklari pazarlama teknigi vs. Olmadi.

Guncelse sizi. Onerileriniz var midir ?
  • English time Izmir şubesine geçen sene kayıt olmuştum. ingilizceyi önce konuşarak öğreten bir sistemleri var. ben yurtdışına çıkmak için biraz pratik olur diye başladım. öğretmenlerin hepsi yabancı. sınıfta türkçe konuşturmuyorlar. ingilizce konuşmak zorunda bırakıyorlar. çok kısa zamanda bu şekilde ingilizcemi geliştirdiğimi düşünüyorum. arkadaşlarıma tavsiye ettim. onlarda erasmus sınavını english time sayesinde kazandılar. sizede tavisye ediyorum. gidin bir görüşün derim. derslere hiç aksatmadan devam ederseniz olumlu sonuçlar alacaksınızdır. konuşma sınıflarının ücretsiz ve ömür boyu olması bir avantaj. iniglizcenizi unutmamanız için düşünülmüş. size istediğinizden daha fazlasını verecek bir eğitim sistemleri var.
  • izmirde ingilizce deyince gerçek bir marka olan Akademik Batı Dilleri tek.bir çoğumuzun ailesinden mutlaka bir kişi gitmiştir buraya.şuanda ege bölgesinedki öğretim kadrolarının birçoğu buranın eski öğrencisi.kendilerine ait sistemleriyle 30 yılı geçkin süredir izmirde eğitim veriyorlar.türkiyede tömer ve akedemik batı dillerinin kuruluş yılı aynı 1984! .tam anlamıyla ingilizceye hakim olacağım diyorsan,üniversitede akademik kariyer hedefin ya da yurtdışında eğitim planın varsa düşünme derim.niye bu kadar yazdın diye soruyorsan toefl dan bana 90 aldırmış olması ve gerçekten bu kuruma inanmam bu sorunun cevabı aslında.gerçekten herkese tavsiye ediyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esranev -- 1 Haziran 2018; 16:9:29 >
  • Teol dil kursuna kuzenim gitmişti. Onların yurt dışı eğitim olanakları online tekrar eğitimleri ücretsiz kur tekrarları var. Sen zaten yurt dışında okumayı düşünüyormuşsun Teol’ de bu imkanın var bence sen bi düşün.
  • konu sahibi hariç yazanların çoğu mesaj sayısı çift haneye ulaşmayan hesaplar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Agonize

konu sahibi hariç yazanların çoğu mesaj sayısı çift haneye ulaşmayan hesaplar
    İZmir de Time dil okuluna gitmiştim bir dönem indirim sitesinden alıp, çok memnun kalmıştım kanada dan gelen bir hoca vardı ingilizce konuştuyordu sadece ama sonradan öğrendik Türkmüş ve Türkçe de konuşabiliyordu yorumlara bakayım diye girdim ama hakikaten 2 yorumu olan 2sinde de bir kurumu öven yorumcular toplanmış bu başlıkta konuyu açan arkadaş hariç. orayı beğenmiştim kapanmadıysa bir fiyat vs öğrenmek istiyorum aslında. googlede aramalarda kapalı gibi artık nedense.

• Ben gecen sene perfect english te egitim aldım sistemleri cok iyi hatta hala konusma derslerine gidiyorum kurs bittikten sonrada gidebiliyorsun oyle bir hakkın oluyor. Hocaları cok iyi ve ilgileniyorlar b1 den sonra yabanci hocalar ingilizce ders anlatiliyor. Hastalandim 2 hafta gudemedim tekafi ettiler sinav zamani derslere girdim fakat hep aklim okuldaki sinavlarda olduğundan adapte olamadım relafi dersi ayarladim ve konulari tekrar anlattilar. Her turlu ilgileniyorlar. teşekkür ederim. Ustelik diger kurslara göre de ekonomik. Arkadasimin biri seviyeyi gecemedi ucretsiz seviye tekrari yaptırdılar egitim ön planda ogretmek icin bence hersey yapılıyor geriye kalan is öğrencide...
  • PERFECT ENGLİSH
  • Bence bir admin gelip kapatmali bu konuyu.. adam 2015'de yazmis ve insanlar SPAM yapmaktan insanlar gozu kor olmus. 1 mesaj / 2 mesaj olanlar hepsi..
  • Agonize kullanıcısına yanıt
    Siz kaydoldunuz mu hocam bir yere abim için bakıyorum Toefl a girecek bu arada dediğiniz dershaneye kaydoldum çok teşekkür ederim
  • iki sınava da 20 gün farkla girmiş biri olarak toefl ieltsden daha zordu diyemiyorum. aynı şey tam tersi için de geçerli. ikisininde avantaj ve dezavantajları var. İngilizce seviyesi çok da iyi olsa eğitimle ilgili destek almak şart bana göre.. Ben Akademik Batı Dillerinde Ömer Hocamla Toefl hazırlandım..Ben gerçekten çok verim aldım, konuşmada çok büyük sıkıntım vardı, hocam sayesinde aştım beni cezbeden özellikle de buydu..Reklam olarak algılanmasın tüm samimiyetimle yazıyorum..
  • izmirde eğitim almak isterseniz deneyimlerim den söylemeliyim ki akademik batı dilleri izmirdeki güzel bir dil okulu . tömer iyi denebilir. eğitim fakültesi öğrencisi olarak makale yazmayı öğrendim. tavsiye ediyorum .
  • sürekli perfect english yazılmış arkadaşlar izmirde okullara kayıt olamasamda çok ciddi eğitim verenkurumlar var . özellikle bu hafta akın dil eğitime gittim bilgi almak için diğer eğitimlerini bilmiyorum ama ysd de oldukça izmirde iyi olduklarını düşündüm .eğitim almadım ama personelden eğitim kadrosuna kadar çok ama çok hoşuma gitti . ben genel olarak daha öncede bahsettiğim gibi hem akademik batı dillerindeki akademik ve genel ingilizceyi de orada öğrendim güzel bir eğitimi var . demek istediğim sadece perfect english yazılması çok tuhaf iyi olabilir ama yorum hiç yapılmamıs ve kurum hakkında genel bilgi vermemissiniz . ve saat ve zamanlarım olsa alsancakta amerikan kültürde derneği de iyi buralara gidip konuştunuzmu veya perfect english yada başka bir yeri iyi derken neye göre iyi diyorsunuz . bazı insanlar bişey öğrenemesede hemen çok iyi diyor kurumlardaki kişileri severek böyle kıyaslama olmamalı . ölçme değerlendirme hangi kıyaslamaya göre yapılıyor yada daha önce ingilizce eğitimi aldınız mı hangi kurumlara göre .... eger birilerine fayda sağlamak istiyırsanız gittiğiniz ve gerçekten memnun kaldığınız yerleri yazın bazı arkadaşlar çok inandırıcı gelmiyor. okullardan beklentiler neler bilmiyorum ama okul ve öğrenmedeki beklentilerin arasındaki önce farkı ayırtsin dil öğrenmek isteyenler. bazen hiç bir şekilde öğrenemeyenlerde var çok kolay öğrenelerde var sadece kurs değil szilerinde çaba göstermenizi düşünüyorum . Akademik olarak okulda hiç makale yapamazken akademik batı dİllerinin sistwemiyle rahat bir şekilde minumum hatayla çeviri yapıyorum . elbette uzman değilim ama doğrusu öğrendiğim seyin farkında bilincindeyim . okul size herseyi öğretemez yol gösterir bunun farkı bilincine varmalı insanlar .mesela akın da dil eğitimi almadım ama kitaplarıyla yds çalışıp anlıyorum öğreniyorum . okula gitmeden benim hOcamdan ingilzce dersler dinliyorum mantığını öğrenmek okula gitmeden biraz biseyler çalışmak bizler için faydalı çok uzun yazdım daha da yazmak isterim ama lütfen gitmediğiniz okullara yada hakim olmadıgınız sistemi anlatmaya kalmayın . saygı herzaman hayatımıza dahil edilmeli . iyi yerler biliyorsanız kibarca ve doğru bir şekilde yazın arkadaşlar herseyden evvel yanıltmak olmayan bişeyi yazmak doğruı değil. şimdiden dil anlamınmda HERKEZE BASARILAR DİLERİM .

• Akademik Batı dilleri öğrencisi olarak tavsiye ederim. Anlatmaya başlarsam reklam yapıyorsun diyebilirler bu yüzdenhttps://www.akademik.com.tr/ inceleyin..
  • OYDEM ve Akademik arasında kalmıştım ben. Kendi yayınlarını kullanmaları beni etkilemişti ve bölüm hocamın da önerisi üzerine Akademik Batı Dilleriyle devam ettim.Ders öğretmeninin konulara hakimiyeti ve öğrencileri teşvik yöntemleri mükemmel.Başta hocamız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.