Şimdi Ara

İZMİR FOÇA JANDARMA KOMONDO YEDEK SUBAYLAR BURAYA (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
501
Cevap
6
Favori
137.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: webislander

2008 de 13 haftaydı dağda 1 hafta kalmıştık ve gerçekten çok sıkmışlardı bizi.daha sonraları gevşemiş gibi görüyorum çünkü biz internet cafenin önünden geçmeye vakit bulamazken sonraki dönemlerde giden arkadaşlar bayağı bir internetteydi.bizde doğuya gitme psikolojisi vardı.psikopat bir astsubay vardı doğuya gittiğinizde cebinizde bir mermi bırakın pkk yakalarsa onunla kafanıza sıkın yoksa çok kötü muameleler yaparlar size derdi.5 dakika mola bizim için 50 dk gibi kıymetliydi.

Evet aynen dediğiniz gibi. ben 2010 da Foça'daydım. Eğitimler belirsizlikten dolayı sizin zamanınızdaki gibiydi (arazide 1 hafta kaldık, hayatı idameye gittik vs.) ama bir önceki dönem kuralardan doğu kalktığı için kimse üstümüze gelmedi. Eğitim faaliyetleri bitince ya da tanımlı atışlar, belirli alt sınırlara (barfiks vs.) ulaşılınca rahat bırakılıyorduk. Ani denetimler vs. hiç olmadı. Gece hiç kaldırılmadık vs. Eğitimlerde intikallerde hiç ceza verilmedi. İstirahat kullanılanlara hiç ilişilmedi...

2011den sonra galiba eğitimler de düşürülmeye başlanmış. Arazide kalış süresi kısaltılmış (galiba 3 güne inmiş)vs.

Şimdi kendi şahsi görüşüm bu gelişmelerin olması bir açıdan doğru (sizin tecrübelerinizi merak ediyorum ve tabi bilemiyorum) zira oradaki eğitimle içinde bu işin hamuru olmayan birisinin (yetenek olarak, kapasite olarak değil) gidip de subay konumunda orada olmasını bırakın normal birlikte bile olmasına anlam veremiyorum ve bizim gördüğümüz eğitim bence ancak düzgün bir orduda er olmaya yetecek eğitimdi diye düşünüyorum. (en azından sıfırdan düzgün ateş etmeyi öğrendik, fiziksel kapasitemiz standartlara ulaştı, çeşitli taktikleri (pusu, intikal, patlayıcı çeşitleri vs.) öğrendik) ve bu eğitim 13 hafta sürdü. matıklı olan ya israil modeline geçilmesi ya da isviçre modeline geçilmesi...

orada geçirdiğim zamanlarımı ve devrelerimi özlüyorum ve seviyorum. ama pratikte artık sadece birer anılar. Oradaki eğitimi ve erlere verilen eğitimi karşılaştırınca da büyük eksikliklerin olduğunu görüyorum...

asteğmenlik olayına ise inanılmaz kıl kapıyorum. meslekci dışında sınıf asteğmenine kesinlikle karşıyım...

Saygılar sevgiler.

• 353. dönem izmir foça yedek subay jandarma varsa irtibata geçelim
  • vayss komutanlarimin konusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık yeni mekanım burası bende İZMİR FOÇA'yım acemlıkte burda yazılan herseyı okuyacagım ayrıca izmire cıkanlar varsa irtibata geçelim. Yeni acemiğini yapmış yada yapmakta olan dedeler varsa her türlü bilgise açığım

saygılarımla
  • Selam arkadaşlar.

aslen izmir karşıyakalıyım. yedek subay olarak eski foçaya gıdıyorum. Buraya uzaktan gelecek arkadaşlara nasıl gıtmelerı gerektıgını hangı yolu ızleyeceklerını kısaca paylaşmak isterim.

Havayoluyla geleceksenız direk izban metrosu var havalımanında. ona menemen yonune bıneceksınız. son durakta ınıceksınız bu yaklasık 1saatlik bir yolculuk tahmini. indiginiz yerden foçaya otobusler kalkmaktadır direk inilen yerde. orda otobus soforune soylersenız sızı yakında ındırcektır okulun.

Otobusle gelecekler için terminalden dırek gıdıs mevcutmu bılmıyorum ancak su var.

indiğiniz yerin dibinde menemen yenigaraj dolmusları mevcut. bunlara bınıp yıne son durakta ınılmelı. menemenden foça zaten cok yakın 10dakkada bır otobus kalkmakta yıne dolmus soforuyle iltibata gecılmelı sızı en yakın durakta ındırecektır.

Ayrıca burdaki deneyımlı arkadaşların yorumlarını okumak ıcıme bıraz su serpti. asteklere doğunun kalktıgı bılgısı ne kadar dogru bırı bu konuda kesın bır bılgı verebılırse cok memnun olurum.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: al3sta

Selam arkadaşlar.

aslen izmir karşıyakalıyım. yedek subay olarak eski foçaya gıdıyorum. Buraya uzaktan gelecek arkadaşlara nasıl gıtmelerı gerektıgını hangı yolu ızleyeceklerını kısaca paylaşmak isterim.

Havayoluyla geleceksenız direk izban metrosu var havalımanında. ona menemen yonune bıneceksınız. son durakta ınıceksınız bu yaklasık 1saatlik bir yolculuk tahmini. indiginiz yerden foçaya otobusler kalkmaktadır direk inilen yerde. orda otobus soforune soylersenız sızı yakında ındırcektır okulun.

Otobusle gelecekler için terminalden dırek gıdıs mevcutmu bılmıyorum ancak su var.

indiğiniz yerin dibinde menemen yenigaraj dolmusları mevcut. bunlara bınıp yıne son durakta ınılmelı. menemenden foça zaten cok yakın 10dakkada bır otobus kalkmakta yıne dolmus soforuyle iltibata gecılmelı sızı en yakın durakta ındırecektır.

Ayrıca burdaki deneyımlı arkadaşların yorumlarını okumak ıcıme bıraz su serpti. asteklere doğunun kalktıgı bılgısı ne kadar dogru bırı bu konuda kesın bır bılgı verebılırse cok memnun olurum.

Saygılar

as devrem bilgiler için sağol aynı kaygıları bende taşıyordum doğu için fakat 2010 dan beri yokmuş bu olaylar artık sanırım profesyonel askerler ile polis özel harekat bakıyor bu işlere en güncel bilgiyi gidip görüp öğreneceğiz orada görüşmek dileğiyle...

• Devrem nerden geliceksın özelden paylaş bilgilerini istersen bulalım bırbırımızı orda yabancılık cekmeyelım.
  • 352.dönem yedek subaylardan yardımcı olabilecek yok mu yahu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMOK!

352.dönem yedek subaylardan yardımcı olabilecek yok mu yahu ?

Evet 352. dönem yedek subay arkadaslar biraz yarımcı olursa seviniriz. En son eğitimi onlar gördüler en doğru ve güncel bilgiyi siz verebilirs bize şimdiden teşekkürler.
  • 352.dönemden arkadaşları beklemekteyız haydi beyler yardımcı olalım alt devrelere
  • quote:

Orijinalden alıntı: redgarenk

sağolasın arkadaşım,
    bu bilgi belkide en gerekli bilgilerden biri oldu... zamanında bi hesap kartı vardı ziraatten onu bulmaya çalışayım olmazssa tavsiye ettiğin gibi kantinden o çipli kartlardan alırız.

352. dönem bizlere bir bilgilendirme yapsan = )
  • arkadaşlar bide subay adaylarına 3 numara traş istenmez denıyor subay trası olup gıdın falan denıyor. Ne kadar dogru ne kadar yanlıs.
  • 349 KSD olarak safranbolu'da yaptim, bizim oraya gelen 347 ve 349 asteklerin hepsi foca'dan gelmisti, muhabbet etmistim.

Nobet tutarken, en son 349 yeni gelen astekle muhabbet ederken, safak kac abi dedi, daha var 38 gun demistim, cocuk foca'da 38 gun kaldiginda askerligim bitti gozuyle bakiyordum demisti.
  • Herkese Selamlar,

Kastamonu ardından İzmir Yeni Foça hayırlısıyla hepinize şimdiden hayırlı tezkereler.

2. grup varsa iletişime geçebiliriz.

Bir de 2.grupların sülüslerini ne zaman alabiliyoruz bilginiz var mı ?
  • 352. dönem de bu eğitimden geçmiş bir kardeşiniz olarak son dönem ve muhtemel karşılaşacağınız durum hakkında bilgi vereyim.Biz 11 hafta eğitim gördük ama 1 haftası bayram tatili olarak gitti.353. dönem olarak sizin 10 hafta eğitim göreceğiniz söyleniyordu.ilk 3 hafta yanaşık düzen eğitimi alacaksınız.(sağ dön, sola dön,tören yürüyüş) ve yemin töreni.sonraki haftalarda işin zor kısmı başlıyor özellikle ilk dönemlerde tsb dersinden sıkılacak üffleyeksiniz.Sürekli dağa çıkıp eğitim alacaksınız eğitim ve dersler oralarda işleniliyor.Zaman ilerledikçe bu konulara alırşınız.Saç tıraşı olarak subay diye tabir edilen tıraşla gidebilirsiniz 3' e 5'e bakmayın.İnternette foça ile ilgili videoları izleyip de stres yapmayın bu eğitim astsubaylar dahi almıyor ki en zor eğitim onlara ve teğmenlere veriliyor.Görev yerleriniz de karabük,çanakkale,manisa,aydın,izmir foça(eski,yeni,bornava),ankara(beytepe),safranbolu,zonguldak,bilecik,hatay olacak.Bunlar dışında yer yani doğu yok içiniz rahat olsun.(siz sormadan ben cevaplayayım 3 ay 57 lira öğrenci harcı alacaksınız,sonrasın da komando birliğinde görev alırsanız 3 bin ile 3 300 arası, diğer yerler takriben 2700 2900 arası maaş alır.

• kardeşim saolasın bilgiler için.

Ben izmirden geliyorum yemin torenınden sonra evci cıkma durumum olurmu bu konuda sıkıntı cıkartırlarmı. Birde yemin törenınden once pazar gunlerı ziyaret edebilirmi annem babamlar?
  • 353. Dönem Yedek Subay Adayı Arkadaşlar öncelikle hepinize hayırlı olsun.
    Ben 352. dönemde foçadan mezun oldum.
    Zorlu ve stresli bir eğitim sizleri bekliyor.
    Temel savaş ve Beden eğitimi denen bela ders hepimizi bezdirmişti.
    Cep telefonlarınızı götürün rahatça kullanabilirsiniz.
    Spor ayakkabı ve bot kantinde satılıyor. 100TL civarı
  • al3sta A kullanıcısına yanıt
    Yemin töreninden sonra ailenin gelmesi durumunda evci çıkabilirsin. Evli kardeşlerin veya annen-baban evci çıkman için yeterli.
    Yemin törenine kadar dışarı çıkamayacaksınız. Ancak yemin töreninden sonra hafta içi 1 veya 2 gün. (saat.akşam 6 dan 10'a kadar) Cumartesi-Pazar ise (Saat: sabah 8den akşam 10'a kadar çarşı izniniz olacak)
    Ek olarak Kantinin içecek bölümü 24 saat açık
  • dostum sagol bilgilendırme için.

Artı olarak sormak ıstedıgım 13ünde teslim oluyorum ben. direk 5 gun sonraki pazar gunu beni görmeye gelebilir mi ailem bunu merak edıyorum. Geleceklerınden değil mantıgı anlamak derdım sadece:D
  • isteyenin istediği zaman ailesi gelebilir nizamiye de görüşür.Her hangi bir sıkıntı yok eğer dağda eğitimde değilsen.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.