Şimdi Ara

İZMİR FOÇA JANDARMA KOMONDO YEDEK SUBAYLAR BURAYA (23. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
6
Favori
137.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    millet bu yıl 2800-2900 lardan bahsediyo ben 2007 yılında 2250 alıyodum :) komando tazminatı doğu görevi falan kuradan izmiri çekenler 1300 falan alıyolardı. 450 tl komando olduğum için fark vardı. @onrgnr @onrgnr
  • onrgnr O kullanıcısına yanıt
    hatıra yüzüğüde alın helde komando bıçalı ben bilevlettim onu odamda halen duvarda asılı :)
  • Bende efsane 303. dönemdeydim.
    Bölük Komutanı: Yüzbaşı Erhan KOPAR
    Komando Okul Komutanı: Albay Ata KALKAN
    Tugay Komutanı: Tuğgeneral İbrahim YAŞAR

her anı ruhuma işlediği için unutmak mümkün değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrgnr

selam arkadaslar

vay be bayağı değişmiş ben 313 tüm 2006 aralıkta gittim foçaya heralde ya bizim dönem yada 315 den sonra bidaha doğuya j.komando asteğmen yollamadılar. ben kuramı çektüm bilgöl komando taburu çıktı. 1 -1,5 ay kadar merkezde kaldıktan sonra Genç ilçesi yayla köyü karakoluna gittik tabur olarak. çok şeyler gördük. foça iyidir candır halen eğitimi disiplini aynı ise insana çok şeyler katar. tuvalet kapı arkalarında yazılar vardı bizim dönemimizde önceki dönemlerin yazdığı. genel tatbikatta, hayat-ı idamede, büyük traverslerde nelere dikkat edeceğimizi neler ile karşılaşacağımızı fana yazardı. her yemeğe mutlaka sürünerek giderdik neden mı uygun adımı birisi mutlaka bozardı :) . zamanın nasıl geçtiğini anlamazdık sabah erkenden kalkar kahvaltı sonrası silahları alıp eğitime çoğu zaman öğlen yemeğe geri dönerdik. sonra tekrar spor sonra yemek gece eğitimi ve tabiki yatmadan önce dersler. hayat-ı idamenin son günü 100 gr et verirlerdi ozaman bilmiyom şimdi varmı? o eti yerken yere oturdum elii yere koydum ve köze denk geldi o yanık elle barfiks çekmek zorunda kalmıştım spor testinde. sürünmeye sıra geldiğinde en sona gelmeden tellerin altında sürünme vardıya oraya gelmeden avuç içim taşa denk geldi refleks olarak kendimi geri kaldırdım. noldu sonra geri bida 50 mt fazladan süründüm :) erhan yüzbaşı vardı ne adamdı ya. " LAN MAL, SEN DEĞİL MAL, SENİN YANINDAKİ MAL. :) LAN MAL HERİFLEN GÜNEYDOĞUDA TERÖRİSTİN GÖTÜNDE LAMBA YANMAYACAK DİYE BAĞIRIRDI GECE ATIŞLARINDA) NEYSEKİ GÜZELCE BİTTİ. usta birliğinde biraz acı şeyler yaşadım ama benden daha kötülerinide yaşayanlar vardı biliyordum şükür ettim hep. bingöl sağ gözede benim timimin askeri gözümün önünde mayına bastı. 2 op. sonra başka biri kendini vurdu. yan timden bir asker şehit oldu vs vs. ama forumda bazı yerlerd yazdıkları gibi para ile yaşayamayacağınız şeyler yaşadık biz doğu ve g. doğuya giden asteğmen arkadaşlar. foçada 1 kere helikoptere binmiş deli olmuştum çok hoşuma gitmişti. usta birliğine gidince skorskyleri talsi gibi kullanmaya başlıyorsun. karakoldasın birden telsizden çağrı geliyor 5 dk içinde toplanın uçar birlik harekapı op.a gidiyoz ne günlerdi be neyse herkese kolay gelsin hayırlı teskereler. @al3sta

319. dönemdim 3 te 2 miz doğuya gitti.bizden sonrakilerden de doğuya giden çok oldu.ondan sonra gevşemeler başladı.zaten şimdi 1 haftalık hayati idame yok bildiğim kadarıyla.yani bizim dönemler gibi ağır değil..

• buraya dusenlere simdiden hayirli olsun cok rahat kursiyerlik yapicaklar.askerlik demiyorum dikkat.telefon serbest odalar 10 ar kisilik 3 hafta yanasik duzen sonra yemin toreni daha sonra sabah 8 13.30 arasi anfilerde dersler 3.30 6 arasi spor.1.30 3.30 arasi bildiginiiz kogusta yatiyoruz.cok rahat kisacasi.yeminden sonra hafta ici bir gun aksm 6 10 arasi carsi hafta sonu sabah 8 aksam 10 carsi daha ne olsun.kantin 24 saat acik .yuzde 10 luk dilime girenler kura yerleri arasindan istedigi yeri secebilir.kalma gibi bi durum yok son sirada da olsan istedigin yer gelme ihtimali var.gidecegimiz yerler egitim birlikleri kastamonu hatay yeni eski foca manisa bilecik aydin canakkale safranbolu bornova ankara baska da bi yer yok her yer guzel sayilir.kisaca kebap.....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackkjack

buraya dusenlere simdiden hayirli olsun cok rahat kursiyerlik yapicaklar.askerlik demiyorum dikkat.telefon serbest odalar 10 ar kisilik 3 hafta yanasik duzen sonra yemin toreni daha sonra sabah 8 13.30 arasi anfilerde dersler 3.30 6 arasi spor.1.30 3.30 arasi bildiginiiz kogusta yatiyoruz.cok rahat kisacasi.yeminden sonra hafta ici bir gun aksm 6 10 arasi carsi hafta sonu sabah 8 aksam 10 carsi daha ne olsun.kantin 24 saat acik .yuzde 10 luk dilime girenler kura yerleri arasindan istedigi yeri secebilir.kalma gibi bi durum yok son sirada da olsan istedigin yer gelme ihtimali var.gidecegimiz yerler egitim birlikleri kastamonu hatay yeni eski foca manisa bilecik aydin canakkale safranbolu bornova ankara baska da bi yer yok her yer guzel sayilir.kisaca kebap.....

dostum benim de burası çıktı da telefon falan serbest olayını anlamadım yahu. bu işte bir gariplik yok mu demezler mi ne işi var sende falan diye?

J.KOMD.OKL.K.LIĞI/FOÇA / FOÇA / İZMİR yedek subay jandarma ve branşı 103 olarak çıktı. uzun dönem çok şükür. Yalnız şu branş olayını anlamadım. ve telefon götüreceğim ama ne bilim şüpheliyim. laptop götürsek sorun olur mu ki acaba? biraz pc bağımlısıyım ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi psychomax13 -- 22 Temmuz 2014; 13:31:55 >

• dostum arama falan olmuyor cantana kimse bakmiyo giriste.bak bende ilk basta supheliydim note 2 yle geldim.kendi kogusumuzda 4 tanr 3 lu priz var dusun ortami.laptop getirmedigime pisman oldum sen er degilsin sana yapilan muamele astegmen kimse karismaz siz zaten kaan astegmene denk geliceksiniz.iyi adamdir

• dostum arama falan olmuyor cantana kimse bakmiyo giriste.bak bende ilk basta supheliydim note 2 yle geldim.kendi kogusumuzda 4 tanr 3 lu priz var dusun ortami.laptop getirmedigime pisman oldum sen er degilsin sana yapilan muamele astegmen kimse karismaz siz zaten kaan astegmene denk geliceksiniz.iyi adamdir

• quote:

Orijinalden alıntı: blackkjack

dostum arama falan olmuyor cantana kimse bakmiyo giriste.bak bende ilk basta supheliydim note 2 yle geldim.kendi kogusumuzda 4 tanr 3 lu priz var dusun ortami.laptop getirmedigime pisman oldum sen er degilsin sana yapilan muamele astegmen kimse karismaz siz zaten kaan astegmene denk geliceksiniz.iyi adamdir

eyvallah dostum içim baya rahatladı sağolasın :)
  • 355ler ne zaman bitiyor acemilik?
  • Sizi burda en çok zorlayacak şeyler yemin törenine kadar sürekli yanaşıp düzen yapmak ve TSB dersleri olacaktır(bir kisminiz spordan yırtmak için revire gidecek. sporla aranız iyi ise sıkıntı olmaz)
    Daha sonra alacağınız dersler ve uygulamalar için dağ bayır gezrceksiniz. Dersler kısa sürecek fakat siz bu dersler için dağ bayır gezrceksiniz.(bu kadar rahatlık içinde bunlar da olsun, sonuçta askersiniz :-)) kebap bir acemilik dönemimiz olacak. Silah atisiniz falanca nerdeyse yok denilebilecek kadar az.(çok fazla heveslenmeyin)
    Telefon konusuna gelince de, evet biz telefonları rahat kullandık.bu rahatlık biraz gözlerine battığı için size sıkıntı çıkarma ihtimalleri olabilir, o yüzden telefon getirecekler eğitim süresi boyunca telefonlarını kapalı tutsunlar.

• sırada S kullanıcısına yanıt
    bilgi verme sırası sende kardeş :)
  • izbulucu038 İ kullanıcısına yanıt
    kaçıncı donemsiniz siz?
    kızılsu atış alanı , bixi atışları , gece atışları bizim dönemde gayet güzeldi , sıktığımız manevralar vs...
  • Biz 355. Donemiz. Kızılsuya sadece 1 kez gittik ve gece atisimiz olmadı hiç

• Asteğmenler acemilik sonrası 5 te mesai bitince çarşıya falan çıkamıyor mu kafasına göre. ? Ev tutanlar falan varmış. 1 gun için mi tutuyorlar evi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhablar,
    bEN 358. DÖNEMDE OLACAĞIM YOKMU 357. DÖNEMDEN KİMSE SON DURUM HAKKINDA BİLGİ VEREBİLECEK? SON DURUM NEDİR NASILDIR?
  • igetyou İ kullanıcısına yanıt
    kardeşim ben 357.dönemdim yeni bitti bizim hayırlı olsun şimdiden 12 hafta kursunuz olacak biraz yorucu bi kurs ancak bi şekilde bitiyor sabırlar zorlanıyor vücudun sınırlarını keşfediyosun ama eskisi gibi ağır eğitimler olmuyor eğitim birliklerine gittiğimiz için komando kursu almıyosun merak ettiğiniz başka bişey olursa buradan yardımcı olmaya çalışırım
  • Öncelikle cevabın için teşekkür ederim.
    sizin dönemde nerelere dağıtım yapıldığını merak ediyorum. jandarma komando okulu olunca i ayrıca yds botlardan kantinde rahat bir şekilde bulunabiliyormu? malum birçok modeli var hangisi uygundur bilmediğimizden bot durumu konusunda soru işaretleri oluştu kafamda. son olarak komutaların yedek subaylara karşı tutumu nasıl ?
    birde izinler ve evci çıkma konusunda bilgi verebilirsen memnun olurum. ben izmirliyim akrabalarımın bir kısmı izmirde evci çıkmak için kaçıncı dereceden akrabamızın o ilde yaşıyor olması gerekiyor?
  • igetyou İ kullanıcısına yanıt
    dağıtım olarak toplam 11 veya 12 yer olacak en doğu hatay var diğerleri batıdaki eğitim birlikleri. yds botlar kantinde mevcut alabilirsin oradan iki çeşit var fermuarlı zaten kullnışlı botlar tavsiye ederim ben almıştım yalnız bi bot 20 lira daha pahalı olanın bazı numaraları olmuyor 20 lira pahalı olan biraz daha hafif ama farketmez rahattır. komutanlardan çok duyarsın biz burada asteğmenleri istemiyoruz burası komando okulu diyecekler her seferinde, başta sert olacaklar biz nereye geldik diyebilirsiniz ama aslında asteğmenler sevilirler seviye yüksek olduğu için hatta geçen bi başçavuş en çok asteğmenleri seviyorum söyleneni kapıyolar hemen diyordu sevilir asteğmenler zaten söz dinleyen denileni yapan arıza çıkarmayan gruptur asteğmen kursiyer grubu eğitimler başta zorlar yanaşık düzen sıkar biraz ama sonradan zevkli hale gelir dağ bayır gezersiniz ben hep diyordum içtimalarda foçada asteğmen kursiyerliği beklemek yürümek ve koşmaktır diye :) buna hak vereceksin oradan oraya sürüklerler ama bu da askerliğin ve de asteğmenliğin bedeli...izin konusunda yemin töreninden yani 2 hafta sonra evci çıkabilirsin herhangi bir akraban bile çıkarabilir yine en başta 1. derece akraba istiyoruz deseler de akrabalarından biri seni evci çıkarabilir. kura yerleri hatay eski foça yeni foça bornova bilecik çanakkale aydın ankara kastamonu, safranbolu, kırkağaç...bu arada yüzde onluk dilime giren kura yerini kendi seçer orada sınavlar olacaksınız yazılı ve uygulamalı aldığınız derslerden sınavlar olacak kasmaya gerek yok herkes bitirir kursu disiplinsizlik yapmadığınız sürece sınavlar sadece sıralamayı belirliyor. tekrar hayırlı olsun unutamayacağın 12 haftada başarılar dilerim sana :)

• uzmanlığınızda başarılar dilerim. bende bu döne yenifoçada yedek subay olarak askerliğii yapacağım eğitimler ve sporlar hakkında biraz daha detay verebilirmisiniz. her eğitimi yapamazsak sorun olur mu mesela koşuyu tamamlayamasam yada balfix çekemesem sorun olur mu. birde koğuşlar hakkında bilgi verirmisiniz kilit kullanımı serbest mi yedek subay oldugumuz için
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.