Şimdi Ara

İzmir'de Ucuz Otogaz Fırsatları (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
981
Cevap
21
Favori
67.422
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: glorieux

Novak Otogaz Ltd Şti yetkilisiyim böyle bir sohbete rastlamak bizi çok sevindirdi.

Sizin aracılığınızla buradan pompa bar basıncı olayına bir açıklama yapmak istiyorum .

Pompalar değişken basınçta çalışmaktadır.1 araca lpg dolumu yapılırken daha düşük basınçta, 6 araca aynı anda gaz dolumu yapılırken makine kendisi otomatik basıncı ayarlamaktadır.Hatta fazla araç olduğunda zaman zaman çift motor devreye girmekte basıncı dengelemektedir.

Yıllar içinde hava basıldığını iddia eden yüzlerce kişiye eğer gerçekten biliyorsanız ya da bildiğini düşündüğünüz birisini çağırıp ispatlayın size araba vericem dedim.Ciddi ve noter onaylı olarak da yapabilirim.

Ancak bunu söylerken dediğinizin aksi çıkarsa ödeyeceğim aracın yarı ücretini sizden isterim diye de teklif sunarım.Bugüne kadar kime söylediysem zaten bende birinden duymuştum vs vs diye yanıtladı.

Lpg tamirine gittiğim yerlerden birisi bana da aldığım yeri değiştirmemi tavsiye etti.Aynı sorun için 4 defa gittikten sonra.Problemi çözemeyince böyle baştan savma bir cevap verdiğini düşünüyorum.

Daha sonra bu işten anladığımı öğrenen lpg tamircisi garantiden değiştirmesi gereken lpg gaz enjektörümü ücretsiz olarak değiştirdi.

Bayraklı da folkart kulelerine yakınız ,salhane bölgesi olarak geçmektedir.Google da bayraklı milangaz lpg yazınca konum tam olarak çıkar.
    herhangi bir lpg ile ilgili şüphesi veya tereddütü olan varsa çayımızı içmeye beklerim.Gaz almanız önemli değil mutlaka bekleriz yolunuz üzerindeyse.

Ayrıca bölgemizdeki en çok lpg satan istasyon olduğumuzu da bu işten biraz anlayan herkes tahmin edebilir.

Bu bilginin yararlı olduğunu düşünen birkaç kişi olursa uzun bir yazı daha yazmayı planlıyorum vaktim olduğunda.

Direkt olarak sorunuz varsa da yanıtlayabilirim bilmediğim bir konu olursa da yetkili servisten öğrenip size yanıt verebilirim.

Bir sonraki mesajımda mastermetreyle gaz dolumunun doğru eksiksiz yapıldığının nasıl anlayabileceğimizi anlatmayı planlıyorum.

29/10/2018 güncel indirimli lpg fiyatımız 3,29 tl dir.

Ayrıca otogaz alanlara araç dış yıkama 4 tl ,süpürge 1 tl şeklindedir.
    Merhaba

çok güzel yazmissiniz teşekkürler.

Lpg de bayiler arasında bu kadar uçurum neden var merak etmekteyim mesela ben sizden çok fazla yakıt alan birisiyim vatan computer ilerisindeki İpragaz dan da çok aldım mesela orası 3.59 iken siz 3.29 ayrıca westpark daki BP de yakıt 3.64 iken Manavkuyu BP de 3.29 kavuklar Shell de ise 3.39 bu farklar yakıt kalitesi ile alakalı ise neden 2 farklı bp de bu kadar fiyat farkı var aydınlatabilir misiniz bizleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kadirdalgic kullanıcısına yanıt
    Fiyat olayı serbest piyasaya göre şekillendiği için bazen bir bölgede yakın ve rekabet halinde pek çok istasyon bulunduğundan o bölgenin fiyatı diğer taraflara göre ciddi fark etmektedir.

10 kuruşun altındaki farkların tercih sebebi olabileceğini düşünmüyorum.

Pek çok müşterimiz aracının yolda gazı bitmesine rağmen kısa bir yolu benzinle gelip ısrarla başka yere güvenemediklerini belirtmektedir.Bizler de kalibrasyon denilen pompanın doğru rakamlarda verdiğinin kontrolünü yaparken bizzat başında bulunmaktayız.

Mastermetre denilen ölçüm cihazıyla kontrole gelen yetkili servis bizim verdiğimiz 100 litre gazın gerçekte 100 litre olup olmadığını cihazın içinden gaz geçirerek ölçer.

Bu cihaz bu iş olduğundan çok hassastır.bazen aynı pompadan 200-300 litre gaz geçirerek tekrar tekrar doğruluğunu inceler.

Bunu yaparken gaz cihazdan geçtikten sonra tabanca pompanın içinde standart bulunan dolum ağzına bağlanır.Yani devirdaim gibi yapılarak ölçüm işleminden sonra tekrar ana depomuza geri döner.

Ölçüm işleminin doğru eksiksiz yapıldığını gördükten sonra kendi mühürünü basar sonrasında ise devletin ölçü ve ayarlar idaresi tekrar kontrole kendi mastermetre cihazı ile gelip yapılan işleme onay verip kendi mühürünü basar.

Siz bu mühürleri koparmadan pompanın ayarına müdahale edemezsiniz ve devlet vatandaşı koruma görevini yapmış bulunur.

Bizler de pompanın fazla vermemesi için de aynı ölçümü sık sık yetkili servise yaptırırız .

Genellikle vatandaşın hava basılmış dediği olay örneğin siz marketten alışveriş yaparken pompacının 20 tl lik gaz koyduğunu söylemesidir.Gerçekte sizin aracınıza sadece hortum bağlanmıştır ve hiçbir şekilde gaz gitmemiştir.

Bunu anlamanın en kolay yolu ise gaz dolumu sırasında aracınızın başında beklemeniz ve yazarkasa fişi alarak aracınızın plakası ve aldığınız rakamı kontrol etmektir.

Bir sonraki yazıda yazarkasadan çıkan fişin sizin için ne öneminin olduğundan güvenilirliğinden bahsedicem.

• glorieux G kullanıcısına yanıt
    daha yeni çınarlı kadoil denedim yakında bayraklı milangaza misafiriniz olurum.
  • quote:

Fiyat olayı serbest piyasaya göre şekillendiği için bazen bir bölgede yakın ve rekabet halinde pek çok istasyon bulunduğundan o bölgenin fiyatı diğer taraflara göre ciddi fark etmektedir.

Pek çok müşterimiz aracının yolda gazı bitmesine rağmen kısa bir yolu benzinle gelip ısrarla başka yere güvenemediklerini belirtmektedir.Bizler de kalibrasyon denilen pompanın doğru rakamlarda verdiğinin kontrolünü yaparken bizzat başında bulunmaktayız.

Mastermetre denilen ölçüm cihazıyla kontrole gelen yetkili servis bizim verdiğimiz 100 litre gazın gerçekte 100 litre olup olmadığını cihazın içinden gaz geçirerek ölçer.

Bu cihaz bu iş olduğundan çok hassastır.bazen aynı pompadan 200-300 litre gaz geçirerek tekrar tekrar doğruluğunu inceler.

Bunu yaparken gaz cihazdan geçtikten sonra tabanca pompanın içinde standart bulunan dolum ağzına bağlanır.Yani devirdaim gibi yapılarak ölçüm işleminden sonra tekrar ana depomuza geri döner.

Ölçüm işleminin doğru eksiksiz yapıldığını gördükten sonra kendi mühürünü basar sonrasında ise devletin ölçü ve ayarlar idaresi tekrar kontrole kendi mastermetre cihazı ile gelip yapılan işleme onay verip kendi mühürünü basar.

Siz bu mühürleri koparmadan pompanın ayarına müdahale edemezsiniz ve devlet vatandaşı koruma görevini yapmış bulunur.

Bizler de pompanın fazla vermemesi için de aynı ölçümü sık sık yetkili servise yaptırırız .

Genellikle vatandaşın hava basılmış dediği olay örneğin siz marketten alışveriş yaparken pompacının 20 tl lik gaz koyduğunu söylemesidir.Gerçekte sizin aracınıza sadece hortum bağlanmıştır ve hiçbir şekilde gaz gitmemiştir.

Bunu anlamanın en kolay yolu ise gaz dolumu sırasında aracınızın başında beklemeniz ve yazarkasa fişi alarak aracınızın plakası ve aldığınız rakamı kontrol etmektir.

Bir sonraki yazıda yazarkasadan çıkan fişin sizin için ne öneminin olduğundan güvenilirliğinden bahsedicem.
    Yararlı bilgi için teşekkürler uğrayacağım bende

• quote:

faydalı bilgiler için teşekkürler, devamını da bekliyoruz.
    ben yakıt alırken hem fiyatı hem de kredi kartı yada sadakat kartı kampanyalarını takip ediyorum. dolayısıyla işletme olarak bunları da düşünmenizi öneririm nacizane.

Binde töleransı nedir mesela benzinde binde 5 motorinde binde 3 olarak eksik ayarlarlar

• ismi belli olmayan bir yerden arkadaş gaz aldı. Memo gaz tarzı bir markaydı sanırım.
    36 litrelik depoya 42 litre gaz bastılar.
    Arkadaş itiraz etti. Bizim pompanın basıncı yüksek o yüzden dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero01

ismi belli olmayan bir yerden arkadaş gaz aldı. Memo gaz tarzı bir markaydı sanırım.
    36 litrelik depoya 42 litre gaz bastılar.
    Arkadaş itiraz etti. Bizim pompanın basıncı yüksek o yüzden dediler.
    Demek ki hala hile hurda devam ediyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasinbişkin

Binde töleransı nedir mesela benzinde binde 5 motorinde binde 3 olarak eksik ayarlarlar
    Binde töleransı olarak lpg de yüzde 1 ya da 1000 de 10 dur.Siz zaten üst üste mastermetreyle ölçüm yapsanızda 1000 de 1 lik farklar çıkar.Çünkü 50 tl de durmaya ayarlanan pompa belki 49.70 de durabilir.Bunlar para tutmaz ya da kilometre kontrolüyle fark etmek imkansızdır.Büyük ihtimal yazılım 50.20 tl de durup 50 tl yazacağına 49.80 de durup ekranda 50tl yazarak yuvarlama yapacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

Demek ki hala hile hurda devam ediyor

Alıntıları Göster
    Burdaki mesajla birlikte de çok sık karşılaştığımız bu olaya açıklık getirmek üzere birkaç kelime yazıyorum.

Biliyorsunuz tanktaki yazan litrenin %85 i kadar dolum yapılır.Mesela üzerinde 100 litre yazan bir tank 85 litre otogaz almalıdır.Eğer sizin tanktaki şamandıra mükemmel çalışıyorsa bu şekilde olucaktır.

Müşterilerimiz der ki ben aracı 10 senedir kullanıyorum hiçbir zaman örneğin 30 litreden fazla gaz almaz diye belirtir.Mesela bizden 33 litre aldığının fişi elindedir.Müşterimize ne anlatırsanız anlatın aklında 3 litre kazıklandığı fikri belirmiştir.

Bu şüpheyle konuşma üslubunu da bozarak hakarete başlamıştır.Bu aşamada hemen bagajı açıp bana tankın üzerindeki değerleri okumasını isterim.Müşteride bu söylediklerimin yalan olduğunu düşünüp itiraza devam eder.

Eğer sizin anlattığınız gibi 3 litre hata yapmışşa makina doldurduğu 100 küsür tl tutan gazın tamamını hediye edeceğimizi belirtirim.Çok sevinen müşterimiz hızlıca bagajındaki tüm eşyaları yere atarak tankın üzerinde anlattığı bilgiyi doğrulayacak (max 30 litre gaz alır olayını) bilgi arar.

Genellikle orta boy bir tankta 40 ya da 42 litre tank kapasitesi diye belirtir.Bu 42 litrenin %85 ise 35,7 litre max gaz alır diye belirtir.Bunu yazan tank üreticisidir.

Şimdi müşterimiz genellikle bir özür bile dilemeyerek.Kendi bilgisiyle 30 litre max gaz alır dediği depoya bizim 33 litre gaz basmamız gerçekte ise 35 litreye kadar gaz basılabileceğini kendisi görmüştür.

Bizler makina hata yapmaz demiyoruz ancak düzenli kontrolleri yapılan bir makine hata yapsa bile çok az milimetrik bir sapma olacağını biliriz.

Aksi de iddia edilebilir belki ama insan makineden daha fazla hata yapmaya müsaittir.Mesela dalgınlık veya alışkanlık gibi.

Bizim kullanıcılardan ricamız hatanın kendinizde de olabileceğini göz önüne alarak itirazlarda da bunu göz önüne almalarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glorieux -- 12 Kasım 2018; 18:23:17 >

• quote:

Binde töleransı olarak lpg de yüzde 1 ya da 1000 de 10 dur.Siz zaten üst üste mastermetreyle ölçüm yapsanızda 1000 de 1 lik farklar çıkar.Çünkü 50 tl de durmaya ayarlanan pompa belki 49.70 de durabilir.Bunlar para tutmaz ya da kilometre kontrolüyle fark etmek imkansızdır.Büyük ihtimal yazılım 50.20 tl de durup 50 tl yazacağına 49.80 de durup ekranda 50tl yazarak yuvarlama yapacaktır.

Alıntıları Göster
    Son 3 depodur sizden alıyorum yakıtı şuan a kadar pek sıkıntı olmadı bu şekilde devam ederse sizden almaya devam edicem

Bayi Tank içerisindeki emiş pompası seviyesinde hile oluyor mu? Eğer pompa yüksekte olursa sadece hava çeker sıvı almıyormuş doğru mu?

Birde sayaçlar ölçü ayarlar tarafından yıllık periyotta mı konttolleri gerçekleştiriliyor tşk..

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasinbişkin

Bayi Tank içerisindeki emiş pompası seviyesinde hile oluyor mu? Eğer pompa yüksekte olursa sadece hava çeker sıvı almıyormuş doğru mu?

Birde sayaçlar ölçü ayarlar tarafından yıllık periyotta mı konttolleri gerçekleştiriliyor tşk..
    Emiş pompasının seviyesiyle ilgili böyle bir sistem hiç duymadım.Alçakta veya yüksektede olsa mastermetre cihazı normal bir araca gaz alıyormuş gibi ölçüm yapmaktadır.

Yani sizin dediğiniz bilgi doğru da olsa ölçümde bu çıkacaktır.

Tekrar belirtiyorum en sık hile pompacının 20 tl gaz doldurdum deyip gerçekte hiç dolum yapmadığı olaydır.Marketten alışverişe bile gitseniz dönüşte sizin araca özel kesilen fişinizi isteyip kontrol ettiğinizde içiniz rahat olabilir.

Ancak lpg göstergesi biraz sıkıntılı bir olay olduğunu da hatırlatmak da fayda var.Her iki araçtan birinin göstergesi ve şamandırası sağlıklı çalışmaz.

Elinizde plakanıza göre yazarkasa fişi olduktan sonra sadece ışık bir tane daha yeşil yanmadı diye verilmediğini iddia etmek de yanlış olabiliyor.

Ölçü ayarlar yıllık mühürü kontrol eder doğru.Ama onun dışında ani olarak da yılda birkaç kez olmadık zamanlarda uğrayıp hızlı kontrol diye hem mühürleri hem de ölçümü yapar mastermetre cihazıyla.

Yetkili serviste mühür koparma yetki belgesi mevcuttur.Mühürü kopardıktan sonra yapılan ayar sonrası harcını yatırıp ölçü ve ayarlardan ilgili kişi gelip tekrar mühür yapar.

Yani zaman zaman yılda 4 defa da mühür sökülüp tamirat yapılıp tekrar ölçüm için yetkililer gelmektedir.

Bizde özellikle yaz ve kış geçişlerinde veya tamirlerden sonra ,herhangi bir şüpheyle karşılaştığımızda sık sık kalibrasyon testini
    yaptırırız.

Makinenin eksik basması gibi fazla basması riski de mevcuttur.

Sadakat kartları ve chip paralarla ilgili sorular gelmiş özelden bayraklı milangaz otogaz istasyonumuzda malesef bu tarz kredi kartı puanları vb geçmemektedir.Nedenlerini de detaylı başka bir yazıda paylaşıcam.

İşletmemizde 4 tl oto dış yıkama (doblodan büyük araç otogazlı değilse yıkanmaz) ve self servis üç motorlu güçlü oto süpürge 1 tl ile kullanılabilir.

GÜNCEL FİYATIMIZ 3.29 TL DİR.

Bölge fiyatlarına ve bir depoda kaç km gittiğinizi de ölçüp biraz daha uygun litre fiyatlı olanlardan bile uygun olduğunu kendiniz test edebilirsiniz.

Önemli olan sadece litre fiyatı değil ölçüm yaptıktan sonra km başına düşen değerdir hepimiz bildiği bazen de unutabildiği.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glorieux -- 14 Kasım 2018; 14:12:5 >

• Kadirdalgic kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkür ederiz özellikle daha önceden istasyonun yerini bilmeyenler olabiliyor.İzmire yeni tayini çıkanlar olabiliyor.

Bizler de müşteriler arkadaşlarımın tavsiyesi ile geldim ,arabama yeni otogaz taktırdım sizi tavsiye ettiler dediklerinde çok mutlu oluyoruz.

sizden ricamız google haritalarda çıkan milangaz bayraklı novak otogaz kısmını da yorumunuzu paylaşmanızdır.
    Teşekkürler

• Otogarın orda efes fabrikası karşısı kadoil 3,09 izmirde gördüğüm en düşük fiyat şuan

• tüm akaryakıt istasyonlarında 2019'da kredi kartlarındaki puan ile alışveriş ve puan kazanımının son bulacağı konuşuluyor. var mıdır başka böyle birşey duyan?
  • karabağlar shell ve BP 3.29

• çınarlı kadoil 3.29

bayraklı milangaz 3.29

pınarbaşı kadoil 3.09

çınarlı aytemiz emircanlar 3.27

karabağlar BP ve shell 3.29 (karabağlar belediyesinin orda)

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpha Centauri

çınarlı kadoil 3.29

bayraklı milangaz 3.29

pınarbaşı kadoil 3.09

çınarlı aytemiz emircanlar 3.27

karabağlar BP ve shell 3.29 (karabağlar belediyesinin orda)
    Hocam bayraklı Milangaz 3.27 yapmış dün

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.