Şimdi Ara

İzmir'de Ucuz Otogaz Fırsatları (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
982
Cevap
21
Favori
67.421
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: glorieux

Novak otogaz 2,98 tl oldu fiyatımız,tavsiye üzerine gelen arkadaşlar menzil bilgilerini de hesaplayıp paylaşırlarsa daha faydalı olabilir.

Fiyatın düşük olması aynı km gitmeyince bir şey ifade etmediğinden ,özellikle bu işle ilgilenen taksici ve emekli daha fazla vakti bulunan müşterilerimiz mevcut.

Onların bize aktardığı başka yerlerde 10 kuruş ucuz bile olsa örneğin 300km yerine 270km gidince bir depoyla ucuz kavramının sadece uzaktan gözüken litre fiyatı olduğunu kendileri bildirmektedir.

Hava saatinin olduğu bölgede su çeşmesi yok doğru bunun yerine yıkamanın uzak köşesinde boşta bir su çeşmesi var onu kullanıyor ihtiyacı olanlar motora vs su tamamlamak için ya da silecek suyuna.

Her akşam oto süpürgenin filtreleri temizlenmekte ve iyi çekişi olması için arkadaşlarımız özen göstermektedir.
    Siz diğer firmalar a göre daha uygun fiyat verirdiniz heryerde 3.39 iken ben sizden 3.27 alıyordum şimdi niye bpden de fazla fiyat verdiniz rekabet için bir miktar aşağıda olmanız gerekmezmiydi

• Kadirdalgic kullanıcısına yanıt
    arkadaşa bende katılıyorum.
    şahsen bu indirim sonrası aklımda sizden almak vardı ama...
  • Ağaçlı yol Opet 2,98

Ankara Caddesi yan yol ak parti binası yakını Shell 2,99

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

Siz diğer firmalar a göre daha uygun fiyat verirdiniz heryerde 3.39 iken ben sizden 3.27 alıyordum şimdi niye bpden de fazla fiyat verdiniz rekabet için bir miktar aşağıda olmanız gerekmezmiydi

Alıntıları Göster
    Evet haklısınız bazen fiyat dengeleri değişiyor dediğim gibi 10 kuruşa kadar farklar bir depoda 3 tl yi bulmuyor.Bu bakımdan ben 5 kuruş fiyat ucuz diye ucuz km yaptığımızı düşünmüyorum.

Bir müşterimizin anısı sanki kendi başımdan geçmiş gibi anlatıyorum .

Ben 2,98 litre fiyatı x30 litre =89,40 tl ye depomu fullüyorum novak otogazdan örneğin ve aracımın kilometresini sıfırlıyorum.Bu depoyla 250 km gittiğimi kendim test ediyorum.Bir sonraki gaz alışımda yine 90tl gaz alıyorum ve sıfırladığım km 250 yi gösteriyorsa doğru ölçüm yaptığımı düşünüyorum.

Eksik hesapladığım rakam da her gün örneğin 3 km sabah çalıştırdığımda araç benzinle çalışıyor.Benzin maliyetini görmezden geliyorum.

Başka bir sefer ise örneğin 2.90 tl den X30 litre=87 tl ye ucuz olduğunu sadece litre satış fiyatına bakarak karar verdiğim bir istasyondan yakıtımı alıyorum.

Oldukça mutluyum yüzüm gülüyor hesapta 3 tl kardayım.Aynı ürünü aldım ve param cebimde kaldı aklımı seveyim diye kendimce içimden geçiriyorum.Eğer bu depoyla 250 km veya daha fazla yaparsam herşey süper olucak.Ancak tekrar ucuz fiyatlı istasyondan depoyu fulluyorum 2.sefer yine 87 tl alıyor.Tam o sırada alt tarafta sıfırladığım kilometre göstergesinde 235 km gösteriyor.

Kendimce heralde yanlış hesap yaptık bugünlerde hava yağışlıydı deyip tekrar 3.depo olarak ucuz istasyondan alıyorum.Kilometreyi sıfırlıyorum 4.depoyu fullediğimde yine 240 km menzil yaptığımı görüyorum.

Oysa ki benim 3 tl ucuza gitmem için en az 250 km yapmış olmam gerekiyordu.Sonra eskiden beri aldığım yere gidiyorum falanca yerde fiyat sizden biraz daha düşük lütfen sizde aynı fiyat yapın ben sizi tercih edicem fiyat dışında genel olarak memnunum diyorum.

(Yaşanmış olaydır yıllardır ticari taksisi olan kendine ait 2 adet de hususi lpg li aracı olan bir şahıstan bahsediyorum)

Sıkça sorulan sorulardan;
    -Her firma lpg yi aliağadan alıyor o halde aynı gaz değil mi?

cevap;Her firma başka bir satıcıdan farklı kalitelerde gaz alıyor demirören grup çoğunlukla cezayirden kendi lpg tankerleriyle ithalat yapıyor.Daha fazla km yapması ve yokuşlarda verim kaybı olmamasını temel sebeplerinden.

Bp firması da anlaşma gereği toptan olarak demirören milangazın gazını satın alıp dağıtımını kendisi yapmaktadır.Toptan fiyatına piyasa fiyatına göre kendi fiyatlandırmasını bağımsız olarak yapmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glorieux -- 12 Ocak 2019; 15:15:19 >

• Bayraklı folkart yakını milangaz salhane 2,95 tl güncel fiyatımızdır.
  • glorieux G kullanıcısına yanıt
    bende depo fulledim bu akşam. menzil ve performans tespiti yapıp bilgi vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: glorieux

Bayraklı folkart yakını milangaz salhane 2,95 tl güncel fiyatımızdır.
    Vatan bilgisayar ilerisindeki İpragaz dan 2 senedir alıyordum bu aralar sizin istasyon dayım son 10 depoyu sizden doldurdum menzilde gayet iyi gidiyor yakıtınız

• onuryildirim kullanıcısına yanıt
    aydında neden pahalı 3.40 civarı indirmiyorlar kartel var

izmir de fulleyem artık shell 100 e 10 puan var bide

• organize de ki eski milangaz da durum nedir ?
  • menemen shell 2.95

• quote:

Orijinalden alıntı: bozyaka2535

aydında neden pahalı 3.40 civarı indirmiyorlar kartel var

izmir de fulleyem artık shell 100 e 10 puan var bide
    Çok şaşırdım doğrusu, zira her yaz gelirim memlekete ve düşük lpg fiyatlarına imrenirim. İncirlova civarındaki Moil istasyonu da mı 3.40?
  • bozyaka2535 B kullanıcısına yanıt
    Aydın merkez en son 3.10 civariydi, ilcelerde 3.40 doğru. Nazilli BP 3 TL

• münzevii M kullanıcısına yanıt
    ucuzdu normalde bu 40 kr indirim tam yansıtmadılar şaşırdım bende. cünkü izmir aydın hep aydın ucuzdu

• Işıkkent Bp 2.84

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadirdalgic

Vatan bilgisayar ilerisindeki İpragaz dan 2 senedir alıyordum bu aralar sizin istasyon dayım son 10 depoyu sizden doldurdum menzilde gayet iyi gidiyor yakıtınız

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederiz değerli yorumunuz için ,bu grupta bilgili kişilerin paylaşım yapması çok güzel sadece fiyatın tek başına ucuz olmadığını belirtmiş oluyorsunuz.
    Menzil pahalı fiyatlı olan lpg ile aynı olmazsa mesela 10 kuruş indirimli olup bir depoda örneğin 4 tl ucuz almanızın karşılığı olmuyor. İzmir'de Ucuz Otogaz Fırsatları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glorieux -- 3 Şubat 2019; 13:10:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iwd35

hocam 2 yıldır salhane novak tan alıyorum ve her 10000km de gazcımın dediği "filtrelerin tertemiz, aldığın gaz güzel".
    sizin böyle demenize çok şaşırdım düzenli olarak tek bir yerden alın inceleyin isterseniz. 10000km bakımım yaklaştı sayılır buradan size durumu bildiririm. ancak farklı çıkacağını sanmıyorum(umarım). eğer farklı çıkarsa ben de değiştiririm.
    Teşekkür ederiz buna novak otogaz olarak duyduğumuza ,birkaç kişi daha bu hususu soruyordu o yüzden bizim makinelerin üzerinde bulunan filtreleri erken değiştirip değişim sırasında fotoğraf çekmeyi planlıyorum.Hatta çıkan filtreleri bir müddet şeffaf bir poşette bir müddet tutup soranlara gösteriyordum geçmiş senelerde.

Sonuçta araçlara gitmeden önce de makineye zarar vermemesi için su arıtma filtrelerine benzer şekilde büyük olarak lpg dispenserlerinin içinde 4 adet büyük filtre mevcuttur.

Bende kendi lpg li aracıma önce 10bin de değiştiriyordum biraz maliyetli olduğu için araçta bir öksürme veya çekişten düşme hissettiğim zaman değiştiriyorum.

Aklıma gelmişken lpg kullanımı sırasında kısa süreli bazı çekişten düşmelerin bende otogaz kaynaklı olduğunu düşünürdüm buji ve buji kablosu değişimi sonrası bunların ortadan kaybolduğunu kendim deneyerek tecrübe ettim.

Lpg li araçlar için elimizde corolla eski kasaya uygun buji ve renault 12 toros ve clio ya uygun bujiler kalmıştır.Piyasada 15tl den satılan bujileri 10 tl ye veriyoruz marketten devamı olmadığı için.Ayrıca gaz kesici içindeki mini filtreleri 5 tl den veriyoruz.10 farklı çeşidi var elimizde minik kağıt filtrelerin.Ayrıca atiker ve zavolliye ait büyük sıralı sistem lpg filtrelerinden de bulunmaktadır.

Bazı araçlara ait hava filtrelerini benzin istasyonu marketimizden 10 tl den veriyoruz.Uygun bir zaman hangi araçlara ait hava filtrelerinin 10 tl olduğunun da bir listesini paylaşıcam.

Yazılarda bir sorun mevcutsa bir kısmını silebilirim kurallar vs olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi glorieux -- 3 Şubat 2019; 13:4:20 >

• dün akşam gaz bitti, pazar günü alırım dedim, sabah uyandığımızda zamlandık.
    hay bin kunduz.
  • emircanlardan 3.03'ten almıştım 3.23 pazar fiyatı olmuş
  • son zamlardan sonra

bayraklı folkart Milangaz 3.28
    Manavkuyu BP 3.29
    ağaçlı yol OPET 3.32

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.