Şimdi Ara

İzmir'de tavsiye edebileceğiniz volvo servisi? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
4
Favori
22.189
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • VOLMAR da Kemal ve serdar ustalar gayet bilgili ve tecrubeliler. Ben 70000 bakımını yaptırdım s40 ımin. Fiyatlar da iyi. İnsana ve araca gösterilen saygı bence en önemlisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

Wwwengin, hocam merak ettim. Sorun neydi?

Sorun Araç 90 Km üzerinde seyir ederken boşa atılır ve frene basılırsa stop diyordu.

Örneğin ileride yanan krımızı ışığı görüp boşa atayım oraya kadar yavaş yavaş dursun dediğimde.

Araç vitese takılı iken hiçbir sorunu yoktu. 60 km ile giderkende bir problemi yoktu.

Nese çözdük kurtulduk :)
  • Herkese selamlar!aracım 1999 S70 T5 özellikle izmir dışından kulaktan duyma gitmedikleri servisleri önerenler sizlerin önerisi ile övülen servislerden birine gittim yaşadığım olay :2011 ekim ayında aracımı aldığım gün bobinlerden biri ömrünü tamamlamış bunun farkında değilim ancak ateşleme arızası olduğunu düşünüyorum ancak daha önce bobinli aracım olmadığı için kesin kanaat getiremedim 2 gün sonra bu forumda başka başlık altında önerilen VOLSER isimli özel servise gittim bilgisayara takıldı 1. silindir tekliyor uyarısını gördük servis yetkilisi ısrarla aracın 1 gün serviste kalması gerektiğini söyledi kablolar kötü durumda bunlar tek tek incelenecek DEĞİŞTİRİLECEK birinde kopukluk olabilir motor sıcaklığından izole etmek için makaronlanacak dedi çiğ kokusuna rağmen bobin veya buji değiştirmeyi denemeden,aracımı servise bıraktım ertesi sabah telefon ''aracınızın bobini arızalanmış değiştirdik bir süre çalışır halde beklerken 2. bobinde yandı 2.yi değiştirirsek sırayla diğerleride YANAR bobinlerin hepsini değiştirmemiz gerekiyor'' dedi ve(servise gittiğimde yüzüme kesin yanar demiyorum yanabilir dedi) makaronlama işleminin yapıldığını söyledi,masrafın 800 kusur tl olacağını söyledi bunlar olmadan şu durumdaki borcumunda 330 tl (130 tl bobin 200 tl makaronlama kablo kontrol ve değişimi)olduğunu söyledi olduğu gibi bırakılmasını ben servise gelene kadar hiçbir işlem yapılmamasını söyledim gittiğimde kapak ve kaput kapatılmış yapılan işlemi görmek istediğimde servis yetkilisi tarafından ''NEYİ GÖRECEKSİNİZ'' sorusu geldi tabiki neye para ödeyeceğimi durumlarından sonra açıldı makaronlama işlemi yapılmış vsvs tekrar ayni arıza ile aracımı aldım bu arada anahtar göbeğinden kaynaklı far sorunu vardı bunuda para almadan söyledi çok teşekkür ediyorum çok makbule geçti böylelikle volseri servis dışı ettim kendim için.ayni gün bobin siparişi verdim seyahat esnasında kardeşim taktı o günden beridir bobinle ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadım daha sonra kış aylarında iç anadoluda yaşadığım sorunlara rağmen hiçbir servise götürmedim izmire döndüğümde VOLEGE özel servisini buldum bu makaronlar açıldığında kabloların değişmediği gibi çoğunun kısa devre vaziyette makaronlandığını gördük rezalet bir durumdaydı,sağolsun volegede Ercan ve Bahtiyar ustanın titiz çalışmaları sonucu aracım şuan çok iyi durumda şehir dışında herhangi bir sorunda telefonla verdikleri destek için ayrıca teşekkür ediyorum diyeceğim şudur ki KULLANMADIĞINIZ SERVİSİ ÖNERMEYİN! ben VOLEGE özel servisini öneriyorum güvenle aracınız teslim edebileceğiniz teknik kapasitesi yüksek fiyatlandırması gayet makul bir servistir aracım ankarada arıza yapsa çekiciye yükler volegeye götürürüm başka servise veya ustaya kesinlikle dokundurtmam.

• Bende aracımı önce Şerif ustaya götürmüştüm. Ancak pek memnun kalmadım. Daha sonra VOLMAR da Kemal bey ve Serdar beyle tanıştım. Sizlerde tanıdıktan ve aracınızı bir kere götürdükten sonra başka servis aramayacaksınız. Modern bir servis olmasının yanında bakım ücretleri de makul. İşlerinide severek yapıyorlar. Size ekstra bir masraf da çıkartmıyorlar. Şiddetle tavsiye ederim.
  • Kesinlile volmar diyorum bilgi ilgi beceri tecrube kesinlikle cok iyiler gozu sadece parada olan onsanlar degil c30 umun bakimlari ve bircok arkadasimin arabasinin bakimlari icin gittik hicbir sorunla karsilasmadan uygun fiyata bakim yaptilar. Yeni s60 im icin garantinin bitmesini bekliyorum..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meteg

İzmir Bornova 2. Sanayide Şerif usta var.tavsiye ederim..

katılıyorum
  • iyi günler arkadaşlar 2004 s60 aldım. aracın bakımlarının yapılması gerekiyor. kayışların, yağın, filtrelerin ve bujilerin değişmesi gerekiyor. ayrıca araç motor arıza yakıyor. aldığımdan iki gün sonra yandı ışık. ne kadar bir masraf çıkar tahmini olan varsa yardımcı olursa sevinirim. malum maddi durumlardan ötürü rakam yüksek çıkıcaksa parça parça yaptırmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe84caf

iyi günler arkadaşlar 2004 s60 aldım. aracın bakımlarının yapılması gerekiyor. kayışların, yağın, filtrelerin ve bujilerin değişmesi gerekiyor. ayrıca araç motor arıza yakıyor. aldığımdan iki gün sonra yandı ışık. ne kadar bir masraf çıkar tahmini olan varsa yardımcı olursa sevinirim. malum maddi durumlardan ötürü rakam yüksek çıkıcaksa parça parça yaptırmayı düşünüyorum.

Yağ, filtreler, Bujiler yaklaşık 500 tl tutar. Kayıştan kastın triger ise bilyeleri vs ile 300-350 civarı tutar. Yani 800-850 tl diyebiliriz toplamda. Arıza ışığı için sebebini bilmeden tahmin yürütmek mümkün değil. Ve bu fiyatlar insaflı özel servis fiyatlarıdır. :) gittiğin servise göre değişkenlik gösterebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 29 Ocak 2013; 23:44:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orijinalden alıntı: efe84caf

iyi günler arkadaşlar 2004 s60 aldım. aracın bakımlarının yapılması gerekiyor. kayışların, yağın, filtrelerin ve bujilerin değişmesi gerekiyor. ayrıca araç motor arıza yakıyor. aldığımdan iki gün sonra yandı ışık. ne kadar bir masraf çıkar tahmini olan varsa yardımcı olursa sevinirim. malum maddi durumlardan ötürü rakam yüksek çıkıcaksa parça parça yaptırmayı düşünüyorum.

Yağ, filtreler, Bujiler yaklaşık 500 tl tutar. Kayıştan kastın triger ise bilyeleri vs ile 300-350 civarı tutar. Yani 800-850 tl diyebiliriz toplamda. Arıza ışığı için sebebini bilmeden tahmin yürütmek mümkün değil. Ve bu fiyatlar insaflı özel servis fiyatlarıdır. :) gittiğin servise göre değişkenlik gösterebilir.

teşekkürler. anlaşılan kendimizi biraz ayarlamamız gerekiyor.

• Aracını bu kadar çok seven insanları bir arada görmek çok güzel, Şerif usta'nın oğluyum Tuna Sarıçay
    Öncelikle usta olarak saygı duyduğum babam şerif usta, kemal abi, serdar abi her biride işlerinde başarılı ve dürüst insanlardır ve kesinlikle yapılan işlerin garantisini verebilen ustlardır...
    herkezin bir memnuniyet şekli vardır, ben kipadan alışveriş yapmam migrostan daha çok memnun dermiş gibi =)

yukarıda bir arkadaşımız T6 almış hayırlısı olsun, kardeşim öncelikle müşteri her zaman haklıdır ve saygı duyarım, dükkanımızda 850,960 yeri gelir 244 olduğu oluyor sebebi hem babam bu işin ustası olduğu için hemde herkezin sizin gibi 20 bin tl si olmadığı için gücleri ona yetiriyor =) ayrıca dükkanımız yetkili servisten eksik kalıcak bir şekilde donanım eksikliği değil fazlalılığı olan bir dükkandır, [:-
  • 3 yıldır Volmar'a gidiyorum. Serdar ustadan da Kemal ustadan da çok memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: VolvoUsta

Aracını bu kadar çok seven insanları bir arada görmek çok güzel, Şerif usta'nın oğluyum Tuna Sarıçay
    Öncelikle usta olarak saygı duyduğum babam şerif usta, kemal abi, serdar abi her biride işlerinde başarılı ve dürüst insanlardır ve kesinlikle yapılan işlerin garantisini verebilen ustlardır...
    herkezin bir memnuniyet şekli vardır, ben kipadan alışveriş yapmam migrostan daha çok memnun dermiş gibi =)

yukarıda bir arkadaşımız T6 almış hayırlısı olsun, kardeşim öncelikle müşteri her zaman haklıdır ve saygı duyarım, dükkanımızda 850,960 yeri gelir 244 olduğu oluyor sebebi hem babam bu işin ustası olduğu için hemde herkezin sizin gibi 20 bin tl si olmadığı için gücleri ona yetiriyor =) ayrıca dükkanımız yetkili servisten eksik kalıcak bir şekilde donanım eksikliği değil fazlalılığı olan bir dükkandır, [:-

Merhaba,

Bana laf atmışsınız, cevap hakkı doğmuş, cevap yazayım. :)
    Öncelikle belirteyim, otomobiller konusunda bilgisiz biri değilim. 40 yaşında bir makina mühendisiyim. Mekanikten az da olsa anlarım.
    Bendeki s80 t6 2005 model ve şu anda piyasası 35.000 civarlarında, 20.000 değil.
    Diğer kullandığım araçlar 2013 BMW X1 ve 1999 Honda Accord 3.0 V6.
    Ve şunu da belirteyim, kimseyi sahip olduğu arabadan dolayı hor görmedim, görmem de. Mekanı da küçümsemem. Benim otomobillerimde öyle çok pahalı, ulaşılamaz araçlar değiller.
    Eski otomobilleri de severim.
    Ama bir mekanda bulunan otomobiller, o mekanın müşterileri ve mekan hakkında fikir verir. Ne yazık ki durum bu.
    Emektar spring'im ile Honda ve Volvo'yu götürdüğüm ustalar ve mekanlar farklıdır. Boyacılarım, döşemecilerim bile farklıdır.

Şerif usta ile ilgili bir anımı anlatma zamanı gelmiş demek ki.
    volvo'nun şanzımanı arızalandı ve otomatikçi arap usta (ceylan oto) revizyonunu tamamladı. 4500 tl gibi masraf çıkardı, helali hoş olsun, ellerine sağlık, sapasağlam yaptı.
    Aracı teslim almaya gittiğimde kalfası ile test sürüşüne çıktık. Şanzımanda bir sorun yoktu, ama motordan bir zırıltı geliyordu.
    "Normal olması lazım, şuradan dönüver, Şerif Usta'ya gösterelim" dedi.
    O vesile ile babanızla tanışmış olduk.

Derdimi anlattım, kaputu açtı baktık, rölanti motorundan geliyormuş, normal dedi. "Hiçbir sorun, şanzıman tamiri ile ilgili montaj hatası yok" dedi.
    "Hatta seninki az bile, diğerlerini bir duysan" dedi.

Ama bana normal gelmiyordu, iki senedir kullandığım arabamı bilemeyecek miydim.
    Volmar'a Serdar'ın yanına gittim.
    Kaportayı açmamla, sesi farketti. Rölanti motorunun orada bir yeri kastırarak monte etmişler. Motor başka bir metale değerek zırıltı çıkarıyormuş.
    Bir civatayı gevşetti ve ayar yaparak tekrar sıktı, bütün ses gitmişti.

Konuda ilk yazdığım izlenimimdir ve gördüğümü yazdım. O sırada gittiğimde dükkandaki arabalar onlardı.
    Bu mesajımda yazdığım ise bizzat yaşadığım bir olaydır.

Babanız eminim iyi bir ustadır ki yıllardır sanayide bir mekan işletiyor. Bu bir başarıdır. Kendisini tebrikederim,saygı da duyarım.
    Allah hayırlı işler versin.

Ama ben bu olayı bizzat yaşadım ve şimdilik Volmar'dan çok memnunum.
    Babanıza ve size de iş ve özel hayatınızda başarılar dilerim.

Bu olayı şimdiye kadar anlatmamıştım veya yazmamıştım ama siz direkt beni muhatap alınca anlatma gereği hissettim.

Bu arada belirteyim, Volmar'dan komisyon veya burada yazdığım için özel indirim almıyorum. :):)

Selamlar ve iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bal974 -- 8 Mart 2014; 21:43:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• volmar ı kesinlikle tek geçiyorum. gerçekten bilgili ilgili insanlar. kendilerini volcar da çalışırken tanımıştım. yıllar önce öğrendikleriyle değil kendilerini sürekli geliştirerek yollarında ilerlemekteler. bir derdiniz olduğunda gözünüz kapalı gidebilceğiniz bir servis. güzel insanlara buradan selam yolluyorum. yakında garantisi bitecek olan s60 t4 üm kendilerine emanet olacak. wwwengin kardeşimle uzun zamandır görüşemiyorum kendisinin izlenimleri ve yorumlarına %100 katılıyorum.

saygılar.
  • Ben de bu gun kendileri ile tanisma firsati buldum..hatta bir arac aldim...arabayi baska bir yere gostyermeye bile gerek duymadim..o kadar guvendim serdar bey e..bunda en etkili olan sey ise beni o volmar a yollayan bir ahbabim ve oradaki musterilerin cok ama cok memnun olmalariydi..
  • Volmara bu kadar kişi gitmiş. Rica etsem bana standart 1.6 dizel için bakım fiyatlarını söylebilir misiniz?
    (mazot polen vb filtreler değişmişse onlarıda belirterek fiyat söylerseniz çok sevinirim.)
    Birde volmarda triger kayışı değişim fiyatını merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necrophilia -- 21 Mayıs 2014; 12:38:21 >
  • fiyatları iyimi?
  • Şerif usta
  • Yolunu şaşırdıgım Volmara arkama bakmadan geri döndüm beni ikibin liralık volant arızasından kurtaran Serdar ve Kemal ustama teşekkurler.Siz benim gibi yapmayın Volmardan şaşmayın.Herkeze kazasız belasız iyi günler.

• Yeni aldığım volvo aracı tavsiye üzerine izmir ata sanayideki demircioğlu özel volvo servisine götürdüm(volvocu Hasan usta) hayatımda bu kadar film fırıldak görmedim iyi usta olmak yetmiyor arkadaşlar birazda iyi niyet olması gerekiyor. Şerif Ustaya henüz gidemedim ama bir parçanın fiyatını sormak için aradığımda bizde parçayı başka yerden alıyoruz isterseniz numarayı verelim siz tedarik edin dedi bu bence sanayide kolayca karşılaşamayacağın bir davranış
  • İzmir'de Vol-Mar'a götürebilirsiniz. Ankara'da volvo yedek parça işi yapıyoruz, İzmir'de önerebileceğim yerlerden biridir.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.