Şimdi Ara

İzmir`de Hi-Fi ve Home Cinema ekipman satan ve demo yapan yerler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
6.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Bu yazılan mağazalar hala mevcut mu?
  • bazıları değişti, bazılarının içeriği azaldı, gittikçe kötüye gidiyor yani. Baykal elektronik car hi-fi olayına girdi. Çok az sayıda ürün var demo için. Best Buy kapandı, Agora enplus az sayıdaki ürünleri tamamen kaldırdı ama Çankaya tarafında olan devam sanırım. Bunların yanında Karşıyaka'da eski Girne Migros'un ara sokağında tam karşısında BTR Sound adında fena olmayan bir mağaza var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorefest_nl

bazıları değişti, bazılarının içeriği azaldı, gittikçe kötüye gidiyor yani. Baykal elektronik car hi-fi olayına girdi. Çok az sayıda ürün var demo için. Best Buy kapandı, Agora enplus az sayıdaki ürünleri tamamen kaldırdı ama Çankaya tarafında olan devam sanırım. Bunların yanında Karşıyaka'da eski Girne Migros'un ara sokağında tam karşısında BTR Sound adında fena olmayan bir mağaza var.

Sağolun. Karşıyakada olduğumdan son dediğinize bakıcam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gidip baktın mı? Çeşit fiyatlar nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sascha35

Gidip baktın mı? Çeşit fiyatlar nasıl?

Evet baktım, yaklaşık 2 ay kadar önce.
    Arkadaş oldukça ilgili ve kibar birisi. Mağazada kaldığım 45 dk boyunca sorduğum her soruyu cevapladı.
    Bunun yanında çoğu hi-fici gibi karşılarında çok anlamayan birini gördüklerinde "ellerindeki malı göklere çıkarma hastalığı da" mevcut.
    Pioneer'ın vasat, kuleli 5li sistemine 1000 TL falan istedi. Ben o zaman, şimdiki kadar bilgi sahibi değildim tabi bişey demedim.
    Dükkanda bol çeşit olmasa da her ihtiyaca uygun birkaç model bulunabiliyor.
    Yaklaşık 8-10 tane AVR, yine aynı miktarda stereo amfi var, hoparlör olarak jamo-pioneer-infiniti (aktif)-wharfadale gibi markaların bilindik modelleri var. Yine TTAF'ın standı mevcut.
    Sanırım çok sirkülasyon olmadığı için fiyatları da tutarsız ya da tutturabildiğine oluyor.

İzmir'de hep aynı sorun var, çoğu hifi mağazasını gezdim (zaten 3-5 tane) kimisi Focalden başka satmıyor (Egemen gibi), kimisi sadece Misson, Castle gibi İngiliz satıyor (ismini hatırlayamıyorum Akustanın hemen yanında), kimisi sadece Harman ve JBL satıyor (akusta gibi) ve herkes de elinde olmayan malı kötüleyip elinde olanın en iyisi olduğunu iddia ediyor.
    İkinci el piyasası da ölü, bu mağazalarda 1-2 parça amfi ve hoparlör dışında ikinci el hiçbişey göremedim.

Benim gibi İzmir'de olup bu işe yeni başlayacak, giriş seviyesi bir sistem kuracak arkadaşlar için tavsiyem, gidip bu mağazadaki esnaflarla muhabbet edip bilgi alışverişinde bulunabilirler, en önemlisi dinleyip kulak dolgunluğu edinebilirler. Neticede herkesten birşey öğrenilebiliyor. Ama iş satın alma konusuna gelince İzmir mağazalarının İstanbul'la rekabet şansı oldukça az. Bunu en az 8-10 cihaz fiyatını 3-4 mağazadan karşılaştırmış birisi olarak söylüyorum.
    Tabi bunun yanında herşey indirimli almak değil, cihazı aldığınız yere gidip soru sormak, yardım almak da önemli, gerçi zaman da önemli, herkesin yolu o taraflara düşmeyebilir.
    Ben mesela cebimdeki telefonla iki dakikada bir hoparlörün incelemesini hem de kullanıcısından okumayı tercih edenlerdenim, benim için satıcıdan çok kullanıcının görüşü daha değerlidir çünkü gerçektir.

• egemene ben de uğramıştım hkts16 serisini almayı düşünüyordum. Satıcı bana ona o kadar para vereceğine focal al hem daha hesaplı hem ses kaliteleri aynı demişti
  • Focal'in Harmandan iyi olacağı kesin de nasıl daha hesaplıymış anlamadım.
  • bende onu anlamadım zaten. bir modele baktım 850 euro fiyatı vardı. Bende başka bi yerden 900 liraya hkts16 aldım geçtim
  • quote:

Orijinalden alıntı: basis35

bende onu anlamadım zaten. bir modele baktım 850 euro fiyatı vardı. Bende başka bi yerden 900 liraya hkts16 aldım geçtim

Nerden aldın acaba?
  • gittigidiyordan faturalı kapalı kutu
  • quote:

Orijinalden alıntı: basis35

gittigidiyordan faturalı kapalı kutu

Teşekkür ederim
    Bir link rica etsem, alacaklar içinde iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: sascha35

Gidip baktın mı? Çeşit fiyatlar nasıl?

Evet baktım, yaklaşık 2 ay kadar önce.
    Arkadaş oldukça ilgili ve kibar birisi. Mağazada kaldığım 45 dk boyunca sorduğum her soruyu cevapladı.
    Bunun yanında çoğu hi-fici gibi karşılarında çok anlamayan birini gördüklerinde "ellerindeki malı göklere çıkarma hastalığı da" mevcut.
    Pioneer'ın vasat, kuleli 5li sistemine 1000 TL falan istedi. Ben o zaman, şimdiki kadar bilgi sahibi değildim tabi bişey demedim.
    Dükkanda bol çeşit olmasa da her ihtiyaca uygun birkaç model bulunabiliyor.
    Yaklaşık 8-10 tane AVR, yine aynı miktarda stereo amfi var, hoparlör olarak jamo-pioneer-infiniti (aktif)-wharfadale gibi markaların bilindik modelleri var. Yine TTAF'ın standı mevcut.
    Sanırım çok sirkülasyon olmadığı için fiyatları da tutarsız ya da tutturabildiğine oluyor.

İzmir'de hep aynı sorun var, çoğu hifi mağazasını gezdim (zaten 3-5 tane) kimisi Focalden başka satmıyor (Egemen gibi), kimisi sadece Misson, Castle gibi İngiliz satıyor (ismini hatırlayamıyorum Akustanın hemen yanında), kimisi sadece Harman ve JBL satıyor (akusta gibi) ve herkes de elinde olmayan malı kötüleyip elinde olanın en iyisi olduğunu iddia ediyor.
    İkinci el piyasası da ölü, bu mağazalarda 1-2 parça amfi ve hoparlör dışında ikinci el hiçbişey göremedim.

Benim gibi İzmir'de olup bu işe yeni başlayacak, giriş seviyesi bir sistem kuracak arkadaşlar için tavsiyem, gidip bu mağazadaki esnaflarla muhabbet edip bilgi alışverişinde bulunabilirler, en önemlisi dinleyip kulak dolgunluğu edinebilirler. Neticede herkesten birşey öğrenilebiliyor. Ama iş satın alma konusuna gelince İzmir mağazalarının İstanbul'la rekabet şansı oldukça az. Bunu en az 8-10 cihaz fiyatını 3-4 mağazadan karşılaştırmış birisi olarak söylüyorum.
    Tabi bunun yanında herşey indirimli almak değil, cihazı aldığınız yere gidip soru sormak, yardım almak da önemli, gerçi zaman da önemli, herkesin yolu o taraflara düşmeyebilir.
    Ben mesela cebimdeki telefonla iki dakikada bir hoparlörün incelemesini hem de kullanıcısından okumayı tercih edenlerdenim, benim için satıcıdan çok kullanıcının görüşü daha değerlidir çünkü gerçektir.

Arkadaşın sözlerinin bir kısmına ben de katılıyorum. Alsancakta oturduğum için Alsancağın tamamındaki mağazaları çok iyi biliyorum. İstanbula da sık sık gittiğim için bayiiler ve perakende satış yapan distribütor firmaları da gezdim. Bana artık yetmeyen sistemimi değiştirmek için hepsinden fiyat aldım. Herkes aynı değil elbet ama neredeyse hepsinde az ya da çok şu gibi tutumlar oluyor: anlamadığınız bir nokta olursa aşağılama, kaçırdığınız bir model varsa kazıklama, ya da ellerinde olan satışını yaptıkları modelleri kakalama! Kötünün iyisi derken bir sonraki seyahatimde alışverişimi İstanbuldan tamamlamaya karar vermişken kayınvalidemin oturduğu sitenin karşısında olan ve bu kadar zamandır farketmediğim için çok dövündüğüm son anda karşıma çıkan Karşıyakadaki Btr sound için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Mağazanın sahibi olan Can Bey almak istediğim ürünün markasından, hedef bütçemden önce benim müzik zevkimi, kullanacağım odanın metrajını, ileriye dönük hedeflerimi, odanın akustiğini gibi bir çok soru sorup bilgi aldıktan sonra bana bir çok alternatif önerdi. 2 eski arkadaş gibi iki saate yakın sadece o ürün bu ürün kıyaslamalarını yapıp konuştuk. Mağazada ona yakın set-up ve herbirine bağlı yirmiye yakın hoparlörü bir saat kadar zaman daha ayırıp dinletti. Mağaza iki katlı ve takriben 200 m2 civarında, verdiğim rakamlar sadece hazırda dinletiye açık olanlar; bir de raflarında teşhirde olanlarla açılmamış kutular cabası. Paylaşılan bilgiler, sunulan hizmet, satış garantilemekten uzak içten sohbet beni o kadar tatmin etti ki o günkü bir iş toplantımı erteledim, ayrılamadım mağazadan! İçeri girmeden önce kafamdaki hazır sistemin toplam rakamı İstanbuldan almam durumunda 14000 tl olacaktı. Aynı ürünleri distribütör satışından daha ucuza 12700e bırakabileceğini söyledi. Benim seçtiğim sistemin kabinlerini canlı canlı orada dinledim yani adamın elinin altındaydı zaten! Ama Can Beyin benim de ortak fikrimle önerdiği ürünler, akustik düzenleme ve kurulum da dahil 9400 tl tuttu!! Amaç para kazanmak olsa benim ilk seçimim illaki ona daha çok para kazandıracaktı. Bu mağazada birbirinden segment olarak da farklı olan çok fazla marka bulunuyor. Belki teşhirde ya da demoda belirli bir sayının üstüne çıkılamadığı için kısıtlıymış gibi görünüyor olabilir eğer bu sayılar size az gibi göründüyse (3 pikapı 6 ayrı set-up ta 12 çift hoparlörle dinlemek bana oldukça fazla geliyor İzmirde)ama eğer sorarsanız neredeyse aklınızdaki her türlü markanın bayiiliğini yaptığını anlarsınız. Türkiyeye giren tüm markaların bayiiliğinin olduğunu söyledi. O anda mağazada bulunmayan ürün için de ertesi gün teslim diyor. Fiyat politikasının da ben ne ürün sorduysam İstanbul da dahil en az kar marjlı olduğunu farkediyorum. Bir guru olmasam da yılların merakından oldukça iyi takip ediyor ve anlıyorum ürünlerden. Ha bu insanlar illaki para kazanacak o kadar ürünü alıp mağazalarına koyuyorlarsa bir an gelecek bir ürününden daha çok bir an gelecek diğerinden daha çok kazanacak. Herkesin kendi ticareti sonuçta. Önemli olan biz tüketici için, bir hifi mağazasının bize doğru bilgi vermesi ve paranın değil doğru ürün satarak memnuniyetin peşinde olması, ki hep ona gidelim:) Ben birinin bana 100 tl daha az vereceği ama benim sistemimle uyumsuz bir ürünü alacağıma bendeki sistemi anlayan beni doğru yönlendiren birinden başka bir ürünü 200 tl pahalıya alırım. Hoş, ben sistemimin en uygun fiyata Can Beyden aldım ama artık ona öylesine güvendim o kadar memnun kaldım ki, başka zaman daha fazla bir fiyat verse dahi bunu araştırıp fazla olduğunu bile bilmem:) umrumda da olmaz açıkçası. Ben şimdi evimde mutlu mesut sistemimin keyfini çıkarıyor, arada bir bişeyler sormak için Can Beyi rahatsız ediyor ve kayınvalideme gitmek için can atıyorum:)))

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.