Şimdi Ara

İZMİR Büyükşehir Belediyesinin Özel OTOPARK ile aşkı REZALETİ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende yakın bir sokakta oturuyorum. zaman zaman aracımı o park yerine bırakıyordum. yapılan gerçekten çok iğrenç bir şey. şu anda o özel otopark tabelaları her yere asılmış durumda. orası bomboş duruyor. hem orası sokak bile değil nasıl yasak koyabiliyorlar anlamak mümkün değil.

hep birlikte hemşehri iletişim merkezine yazmak lazım.

http://him.izmir.bel.tr
  • Tahminen kaymakamlığın yanı/arkası olduğu için güvenlik sebebiyle böyle bir uygulama yapılmış olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker1041

bende yakın bir sokakta oturuyorum. zaman zaman aracımı o park yerine bırakıyordum. yapılan gerçekten çok iğrenç bir şey. şu anda o özel otopark tabelaları her yere asılmış durumda. orası bomboş duruyor. hem orası sokak bile değil nasıl yasak koyabiliyorlar anlamak mümkün değil.

hep birlikte hemşehri iletişim merkezine yazmak lazım.

http://him.izmir.bel.tr

Bakın HIMi hafife almayın. Benim belediyede çalışan samimi bir arkadaşım var, onun yapabileceği bir iş için rica ettim bana 'ben müdüre söylesem oraya ekip çıkarmaz, hime yaz hemen hallederler' demişti. Gerçekten de hime çok dikkat ediyorlar. Direk yazın böyle böyle diye.

• valla otoparkçılar pek tekin tipler değil. hep oralarda geziniyorlar.

him e şikayet ettim bende. gerçi kimi kime şikayet ediyorsam...
  • Bir gece dubaları ve tabelayı komple sökün Ceza yazarlarsa tabela olmadığı için itiraz edersiniz

• öncelikle araçları parkettiğiniz yerin;

kaldırım olmadığına dair kesin bilgi var mı ?
    birilerinin özel mülkü olmadığına dair kesin bilgi var mı ?
    orası ile ilgili planlanmış herhangi bir stand veya başka sosyal aktivite yeri olarak ayrılmadığına dair kesin bilgi var mı ?
    belediyeye gidip bu tür çalışmanın bilgileri dahilinde olup olmadığına dair kesin bilgi var mı ?
    karalama kampanyası yapmaya çalışanlara ise ancak gülerim emin olunu izmir büyük şehir belediye başkanı bu sokağı bilmiyordur bile. bu işin başındaki müdür ile iletişime geçiniz belkide oda bilmiyordur şefin aldığı bir karardır. ilk önce sorunun kaynağını bulmak gerekli. sonra çözümü hep birlikte üretiriz.

şahsen benimde boş arsam olsa fırsattan istifade bende otopark olarak kullanırdım. boş duracağına belirli bir gelir getirir.

edit: dikkatimi çeken diğer bir konu (PARKETME VE DURAKLAMA YASAKTIR TABELASI)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TSY -- 26 Mart 2017; 12:22:1 >

• Göttingenli Ethem kullanıcısına yanıt
    aynı sokaksa taksi durağının olduğu yerde taksiler rahatça durabiliyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

aynı sokaksa taksi durağının olduğu yerde taksiler rahatça durabiliyor mu?

orası pek kullandığım bir güzergah değil ama taksiciler de kuka ve tabelalarla kapatmışlar. Sanırım kendileri rahatça park ediyorlardır.
  • TSY kullanıcısına yanıt
    hocam siz olayı çok yanlış anlamışsınız. fotolarda kapatılan yer 40 yıldır park ettiğimiz park alanı. özel otoparkın açıldığı yer ise burdan 50 metre uzakta başka bir alan.

işin ilginci özel otopark açıldığı gün bizim bu park ettiğimiz 25 araçlık alan belediye ekiplerince aynı fotoda olduğu gibi dubalarla kapatıldı.

bu kapatılan alan özel mülk falan değil. bildiğiniz sokak yanında park alanı.
  • umutyorulmaz3535 U kullanıcısına yanıt
    Hocam asıl olayı gerçekliği ile ele alırsak benim öngörüm yüksek ihtimalle kaldırım olarak ayrılmış alandır. Siz 40 yıldır oraya parkediyor olmanız hala park etmeye devam edeceksiniz anlamını taşımaz olaya tarafsız bakalım ki doğru sonuca doğru adımlarla ulaşalım. Ortada yanlış bir uygulama varsada her türlü destekte bulunurum. Otoparkı açan kişi de şikayet etmiş olabilir başkasıda yada oradan geçen vatandaşta olabilir.

Öncelikle yapılması gereken iş veya adım bunu kapatan ekibi bulmak ve hangi gerekçeyle bu emri kim vermiş ve imar biriminden oranın imar şeklini öğrenmek gerekli. Bunları öğrendikten sonra yapılacaklar zaten belli.

• Bizim burda bizimkentte de yaptilar otopark acilinca butun sokaklara duba koyuldu bir ay surmedi hepsini mahallleli bicti

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TSY kullanıcısına yanıt
    hocam arkadaşın dediği gibi orası kaldırım falan değil. özellikle araç park alanı olarak düzenlenmiş bir yer. hatta kilit parke şeklinde pembe taşlarla araç paketme çizgileri falan belirlenmiş yani.
  • birleşip sökün hepsini
  • ilker1041 İ kullanıcısına yanıt
    arkadaki bina kamu binası gibi duruyor güvenlik sebebi ile park yeri iptal edilmiş olabilir yani işin özeti kısacası bunu yapana sebebini ve neye göre yaptığını sormak gerekli ilk önce. sonra enine boyuna detaylı tartışırız kuru gürültü olmaktan öte geçmez şuan ki konuşmalarımız.
  • hemen gelişmeleri paylaşayım. belediyeden ses yok ama otoparkçılar her yeri tabelalarıyla donatmış durumda...

İZMİR Büyükşehir Belediyesinin Özel OTOPARK ile aşkı REZALETİ
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.