Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

İyi Parti - Seçim Vaatleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
135
Cevap
3
Favori
8.503
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> İyi Parti - Seçim Vaatleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      2020 Mesaj
      14 Mayıs 2018 13:04:25 Konu Sahibi
      İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 3 Kasım 2019'dan 24 Haziran 2018'e çekilen cumhurbaşkanlığı ve genel milletvekili seçimleriyle ilgili olarak partisinin izleyeceği yol haritasını açıkladı.

YÖK kapatılacak
      o Akşener, cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda devletin devlet gibi çalışacağını, Yükseköğretim Kurulu'nu (YÖK) da tarihin karanlık sayfalarına göndereceklerini belirtti.

Köprüler ücretsiz olacak
      o "Biz de yollar, köprüler yapacağız" diyen Akşener, sözlerine "Ama o yolların, köprülerin sahibi müteahhitler değil, millet olacak. Bizim yaptığımız köprülerden, geçen de geçmeyen de para ödemek zorunda kalmayacak." diye devam etti.

Üniversiteler bölünmeyecek
      o Akşener, "gençlerin üzerine örtülen umutsuzluk örtüsünü bir an evvel kaldırmak zorunda olduklarını" vurguladı. İstanbul, Gazi ve İnönü üniversitelerinin de aralarında bulunduğu 13 üniversitenin bölünmesi suretiyle 20 yeni yükseköğretim kurumu kurulmasını düzenleyen tasarıya tepki gösteren Akşener, cumhurbaşkanı seçildiği gün bunu iptal edeceğini vaat etti.

Askeri liseler yeniden açılacak
      o Akşener, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki cunta yapılanması tarafından düzenlenen darbe girişimi sonrası kapatılan Kuleli ve Işıklar askeri liselerini yeniden açacaklarını söyledi.

Parlamenter sisteme geri dönülecek
      o "Parlamenter sisteme geri dönülecek. Kuvvetler ayrılığı güçlendirilecek" vurgularının yapılacağı beyannamede, milletvekili dokunulmazlıklarıyla ilişkili de ‘kürsü masuniyeti dışında tümüyle kaldırılmasının' da beyannamede gündeme gelmesi bekleniyor.

Türkiye Dayanışma Fonu
      o 4.5 milyon yurttaşın tüketici kredisi, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarından doğan borçların satın alınmasını öngören 'Türkiye Vatandaşlık Fonu' da ekonomi başlığı altında beyannamenin önemli konularından birini oluşturacak. Ayrıca şehit ve gazi ailelerinin bu durumdaki tüm borçlarını sileceğiz.

Çiftçi için mazotun 1.5 TL olmasi

Vatandaşlık Maaşı
      o Iş bulamayan genç için 'iş buluncaya dek ‘Vatandaşlık Maaşı' ödeyeceği' sözü de verecek.

Mülteciler evlerine gonderilecek
      o Bizler şeffaflıkla kazanmak isteyen bir dış politika uygulayacağız. Türkiye ekonomik coğrafya kavramı ile anılmalıdır. Devlet fibi davranırsanız mülteci dalgası altında kalmazsınız. 2019 Ramazan’ında Suriye’de iftar yapacağımız bir dış politika planıyla hareket ediyoruz. Türkiye büyük potansiyele sahiptir.

Hayvan hakları ile ilgili hukuki yaptırım

Yatirimciya teşvikler
      o Sanayide çürüyen satılan fabrikalar yerine mutlaka yeni fabrikalar açılmasını teşvik etmek, tarım ve hayvancılıkta yeniden dünyanın en gözde ülkesi olmak için projeler hazırladık. Yatırımcıya iki şart koyacağız. Yatırım yaptığı çevreye zarar vermemek ve o çevrede yaşayan insanların rızasını almak.

Enflasyonda yüzde 5 hedefi
      o İlk beş yıldaki hedefimiz 10 ülke arasına girebilecek, bu vizyon için enflasyonu yüzde 5’in altına düşürmek, gerekli yapısal reformlar ve altyapı reformlarının bütününü gerçekleştirmek olacaktır.

Vergi ve teşvik sistemini basit, sade hale getirmek
      o Artık dünya vergi ve teşvik sistemini basit, sade hale getirmiş durumda. Biz de bunu uygulayan yaklaşımlar benimsiyoruz. Önceliğimiz vergi tabanını genişleterek vergi yükünün düşürülmesine imkan sağlayacağız.

Wikipedia açılacak

Kaynaklar:
      https://tr.sputniknews.com/turkiye/201805131033419686-iyi-parti-secim-beyannamesi/

http://t24.com.tr/haber/aksener-kopruler-ucretsiz-olacak-yok-kapatilacak-askeri-liseler-yeniden-acilacak-universiteler-bolunmeyecek,627868
      http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/974871/Meral_Aksener__Devlet_gibi_davranirsaniz_Afrin_olmaz.html

http://www.gazete2023.com/gundem/meral-aksener-secim-beyannamesini-acikladi-h76158.html

Not:Eklemeyi unuttugum bir vaat varsa, lutfen yorum atarak belirtin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Septams -- 14 Mayıs 2018; 20:38:20 >

• Çavuş
      85 Mesaj
      14 Mayıs 2018 13:40:14
      Merak edenler buradan izleyebilirler

https://youtu.be/vBU8vJ4DKjs?t=1103
      |
      |

"Ben her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim. Böyle doğdum. Böyle öleceğim" Başbuğ Atatürk
    • Yarbay
      2682 Mesaj
      14 Mayıs 2018 13:43:18
      güzel vaatler verdim oyumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
      3617 Mesaj
      14 Mayıs 2018 13:52:04
      En önemli 2 şey.

1-Suriyelileri postalamak

2-Enflasyonu en aza indirmek

Çok mantıklı ve beklenen vaatler değişim olursa bunlar tek tek uygulanacak.

Ahmet Kaya Hayran Kulübü
    • Yarbay
      2386 Mesaj
      14 Mayıs 2018 13:55:42
      Bir ton vaat var.Bir tane haber kanalı göstermiyor.En kötü buradan yola çıkıp sosyal medyaya duyurmak için vaatleri TT yapacağız.Çevremizdekilere anlatacağız.Haber kanallarına sıkıştıracağız.Hepsini geçtim TRT vermek zorunda.Babalarının yeri değil orası.

• Yarbay
      6721 Mesaj
      14 Mayıs 2018 15:21:41
      Ulkeyi aydinlatmak icin gunes ampulden iyidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Türkiye Türklerindir
      Baba bana subaru al

PSN : Jeopol
    • Yarbay
      7222 Mesaj
      14 Mayıs 2018 15:52:27
      Çalışılmış düzgün vaatler. Hadi bakalım. 3 dakika toplam yayınlandı.

|
      |

• Yarbay
      21775 Mesaj
      14 Mayıs 2018 15:54:09
      Hayır hiçbir vaadi bile olmasa şu andan kötüye gidebilir miyiz ki ?

Suriyeli olayı bile oy vermek için yeter.

"Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur." Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK
    • Teğmen
      103 Mesaj
      [23 Ağustos 2018 18:20:19 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      14 Mayıs 2018 15:54:30
      ampul zaten elektrikle(abd-ab) çalışır.

güneş var olan bir yıldızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UchamayanAdamSabri -- 14 Mayıs 2018; 15:55:36 >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      575 Mesaj
      14 Mayıs 2018 15:57:57
      vaatler güzel fakat daha fazla olmasını isterdim, belki de haber kaynakları hepsini yazmamıştır.

artık aynı hareketi muharrem ince'den de bekliyoruz. meydanlarda dolaşmaya 1-2 gün ara verip, onun da manifestosunu açıklaması gerek.
      |
      |

Atatürkçü Düşünce Topluluğu

"Efendiler, biz tekke ve zaviyeleri din düşmanı olduğumuz için değil, bilakis bu gibi yapılar din ve devlet düşmanı oldukları , selçuklu ve osmanlı'yı bu yüzden batırdığı için yasakladık.

Çok değil yüzyıla kalmadan eğer bu sözlerime dikkat etmezseniz göreceksiniz ki, bazı kişiler bazı cemaatlerle bir araya gelerek bizlerin din düşmanı olduğunu öne sürecek, sizlerin oyunu alarak başa geçecek, ama sıra devleti bölüşmeye geldiğinde birbirlerine düşeceklerdir.

Ayrıca unutmayın ki, o gün geldiğinde , her bir taraf diğerini dinsizlikle ve vatan hainliği ile suçlamaktan geri kalmayacaktır."

• Yarbay
      2127 Mesaj
      [17 Eylül 2018 11:29:08 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
      14 Mayıs 2018 16:01:48
      Boş vaatler bunlar, geçmiş dönemde bu başbakan çillerle birlikte aynı vaatleri, ikide ev araba anahtarı verecekti, vermediler, iki anahtarı unutmuş

7LS
    • Yarbay
      2506 Mesaj
      14 Mayıs 2018 17:46:52
      Vaatler vaatler Meydan boş salla.

Diğerlerini de yazarım sonra, fakat ilk bununla başlayalım.

Parlamenter sisteme geri dönülecek. Nasıl?

Referandum yapman lazım, ben yaptım olduya getiremezsin bu işi, eğer böyle bir hata yaparsan ülkeye en büyük kötülüğü yaparsın. Anladınız heralde, açık yazmayalım.

Ha yaparsın referandumunu, millet karar verir, eyvallah.

Tüm maddeler için asıl soru;

NASIL? Çıksın Fox tv de açıklasın.

• Yüzbaşı
      322 Mesaj
      14 Mayıs 2018 18:29:06
      Aktroller yine ağlıyor,varoluşsal krizlerini floodlar ile bastirmaya calisiyorlar

14 Mayıs 2018 18:31:45
      Şu TVL kanalları mülteci konusunu yayınlasa SADECE o bile yeter. Bakın sadece o vaadi verilsin tvde , duyulsun.
      |
      |

• Yarbay
      7222 Mesaj
      14 Mayıs 2018 18:34:54
      quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Tam komedi ya, neresinden tutayım, önemli olanlarını seçiyorum ama, tam komedi yani.

• Vatandaşlık Maaşı
      o Iş bulamayan genç için 'iş buluncaya dek ‘Vatandaşlık Maaşı' ödeyeceği' sözü de verecek.

Sözü kim verecek? Vay canına sayın seyirciler, ülkede demek ki, ne kadar tinerci, gogocu, boş gezen aylak bakkal vs vs vs var ise hepsine cebimizden maaş vereceğiz.
      O iş öyle olmuyor genç. İş bulunduğu anda çalışmak zorundasın, kurslara devam ediyorsun, yoksa kesiliyor.

• Yarbay
      2506 Mesaj
      14 Mayıs 2018 18:37:09
      Şuan ki sistemden mi bahsediyorsun. Öyle yazmışsın.Şuan var ise , daha ne.
      |
      |

• Yarbay
      7222 Mesaj
      14 Mayıs 2018 18:37:11
      quote:

Türkiye dayanışma Fonu, borçlar satın alınacak, silinecek :) Şurada konu açmıştım zaten tekrara düşmeyelim

https://forum.donanimhaber.com/aksener-5-milyon-vatandasimizin-borclarini-satin-alacagiz--132825477-5#132854138
      Bankalar bu borçları zaten fonlara satar, hayvani faiz uygulamasını zarar yazıp vergiden düşer, kaynak zaten bankaların kendisi oluyor. Vergiden düşünmedikleri miktar kaynak olarak yeterli.

• Yarbay
      2506 Mesaj
      14 Mayıs 2018 18:39:48
      Diğer konuda çok tartıştım, burada başka yazmayacağım bu konuda. Başkasının faizi, borcu, beni zerre alakadar etmez.

Bankanın, yok şirketlerin, şu kadar faizi, şişirmesi, falan filan umurumda değil. Borçlar siliniyor mu? Siliniyor.

• Yarbay
      7222 Mesaj
      14 Mayıs 2018 18:39:48
      quote:

Vaatler vaatler Meydan boş salla.

Diğerlerini de yazarım sonra, fakat ilk bununla başlayalım.

Parlamenter sisteme geri dönülecek. Nasıl?

Referandum yapman lazım, ben yaptım olduya getiremezsin bu işi, eğer böyle bir hata yaparsan ülkeye en büyük kötülüğü yaparsın. Anladınız heralde, açık yazmayalım.

Ha yaparsın referandumunu, millet karar verir, eyvallah.

Tüm maddeler için asıl soru;

NASIL? Çıksın Fox tv de açıklasın.
      Parlamenter sisteme dönüş için referandum yapılacak, yargı bağımsızlığı ve özgürleşme ile ilgili maddeler de konulacak.

Ak parti gittiği anda rahatlıkla geçer.

Evet bugünkü ayarlar bu kadar hadi naş bakalım. Kenarda ağla, saçmala muhaha diye gül falan.

Yarın tekrar bir iki saçmalığını yediririm sana.

• Yarbay
      7222 Mesaj
      14 Mayıs 2018 18:41:13
      quote:

Diğer konuda çok tartıştım, burada başka yazmayacağım bu konuda. Başkasının faizi, borcu, beni zerre alakadar etmez.

Bankanın, yok şirketlerin, şu kadar faizi, şişirmesi, falan filan umurumda değil. Borçlar siliniyor mu? Siliniyor.
      Ağlama evladım son demiştim bir tane daha vereyim ayar.

Borçlar silinmiyor, ekstra konan faiz silinip taksite bağlanacak.

HızlıCevap

Reklamlar
SEO
türksohbet.net
modasor
Yeni Abonelik d-smart
chat.gen.tr
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,750
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.