Şimdi Ara

# İTÜ 2013 Girişliler # (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.275
Cevap
45
Favori
158.881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • itü uzay
  • İTÜ Matematik Müh

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erk1905

itü endüstri. yurtlar felan o işleri nerden halledicez acaba ?

İTÜ yurtları için: Zamanı geldiğinde (okul kaydından da sonra) yurtkayit.itu.edu.tr adresinde yurt başvuruları olacak. Oradan.

Yurtlar hakkında genel bilgiler için yurtburs.itu.edu.tr adresini inceleyebilirsiniz. Soldaki bölmede yurt listesi, yurt ücretleri vb. mevcut.

KYK'ya bağlı devlet yurtlarına başvuru ise ayrı. Ağustosun ikinci yarısındawww.kyk.gov.tr adresinde bir başvuru formu yayınlanacak. Onu doldurup gönderiyorsunuz.

• itü inşaat
  • İtü gmim
  • Hazırlık atlama sınavı, yani muafiyet sınavı olan "Proficiency" hakkında sorular geliyor. Buradan biraz bilgi vereyim sınav hakkında.

Bu sınav eylülde, ocakta, haziranda ve temmuzda yapılıyor. Eylüldeki sınava hazırlık sınıfını atlayamamış olanlar ile İTÜ'yü yeni kazananlar giriyor.

Sınav 2 aşamalı. Akademik takvime göre bu yıl 1. aşama 5 Eylül'de, 2. aşama da 7 Eylül'de olacak.

İlk aşama sırf test. Restatement (verilen cümleye en yakın anlama sahip cümleyi bulma) ve Reading soruları mevcut. Restatement soruları yanlış hatırlamıyorsam 15 taneydi. Reading bölümünde de 4 tane kısadan uzuna, kolaydan zora metin var. Bu aşama 60 puan üzerinden değerlendiriliyor.

İkinci aşamada Writing ve Listening var. Listening test. Writing'te de size verilen konulardan birini seçip, Cause/Effect ya da Compare/Contrast türünde Essay yazıyorsunuz. Bu aşama 40 puan üzerinden değerlendiriliyor.

İkinci aşamaya girebilmek için ilk aşamada en az 30 puan almanız şart. İkinci aşamada da en az 20 puan almanız şart.

Hazırlık sınıfını atlayabilmek için iki aşamada toplam en az 60 puan almanız gerekiyor. İTÜ'yü yeni kazananlar eylülde girecekleri Proficiency'de yeterli puanı toplarlarsa, hazırlık sınıfını hiç okumadan atlıyorlar ve doğrudan lisans eğitimine başlıyorlar.

Sınavın zorluğu değişir. Her dönem aynı zorlukta olmuyor. Ama genel olarak ne zor ne de çok kolay. ODTÜ'nün, Boğaziçi Üniversitesinin, Bilkent Üniversitesinin sınavlarına göre daha kolay olduğu söylenebilir. Bir de soruların eskiye göre biraz daha zorlaştığını duyuyorum girenlerden. İngilizceniz en azından Upper-Intermediate düzeyindeyse ve Essay yazmayı biliyorsanız ya da öğrenirseniz, atlayabilirsiniz.

Yeni kazananların bu eylüldeki ilk Proficiency'e girmeleri zorunlu değil. Hazırlık sınıfına kalacaksanız girmeyebilirsiniz.

• Puanlama dengesi falan biraz oynamış gibi. Elektronik ile Uçak neredeyse aynı vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huddleston

Puanlama dengesi falan biraz oynamış gibi. Elektronik ile Uçak neredeyse aynı vs.

ingilizce bilgisayar elektronikten daha iyi :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OneMoreChance -- 26 Temmuz 2013; 3:31:57 >
  • Adam gibi bir grup var mı facebook'ta 2013 girişliler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneMoreChance

quote:

Orijinalden alıntı: Huddleston

Puanlama dengesi falan biraz oynamış gibi. Elektronik ile Uçak neredeyse aynı vs.

ingilizce bilgisayar elektronikten daha iyi :P

Alıntıları Göster
    sadfdsf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laugh till you cry -- 20 Aralık 2014; 21:26:09 >
  • İTÜ Makine MÜhendisliği baska makınacı warsa tanısalım kız olursa daha cok makbule gecer
  • peki gramer çalışmak için önerebileceğin bi kitap var mı?

bir de itü nün yurt sayfasındahttp://www.yurtburs.itu.edu.tr/Icerik.aspx?sid=9828 böyle bişey var eski bi duyuru yurt başvuruları için 24 ağustos-3 eylül diyor dikkate almalı mı?
  • İTÜ inşaat'e giden şimdilik 7 tanıdığım var. Ben YTÜ'deyim.
  • Beyler bi istegim olacak gumussuyu ve maslak kampusunum fotogrsflarini paylasabilir misiniz? ici nasil merak ediyorum

ve onrmli bir sorum yurtta kalmak istesem lisedeki.uzaklastirma cezalarim ve istanbulda oturuyor olmam bu.durumu etkiler mi?

itu imalat muh. bu arada

• quote:

Orijinalden alıntı: Tired Soul

Beyler bi istegim olacak gumussuyu ve maslak kampusunum fotogrsflarini paylasabilir misiniz? ici nasil merak ediyorum

ve onrmli bir sorum yurtta kalmak istesem lisedeki.uzaklastirma cezalarim ve istanbulda oturuyor olmam bu.durumu etkiler mi?

itu imalat muh. bu arada

İTÜ ile alakalı gördüğün resimlerin çoğu Maslak kampüsündendir zaten Lisedeki uzaklaştırma cezalarının bir etkisi yok diye biliyorum ama İstanbul ikametgahlı olmak yurt konusunda sıkıntı yaratır öncelik il dışından gelenlerindir
  • quote:

Orijinalden alıntı: CacA762

quote:

Orijinalden alıntı: Tired Soul

Beyler bi istegim olacak gumussuyu ve maslak kampusunum fotogrsflarini paylasabilir misiniz? ici nasil merak ediyorum

itu imalat muh. bu arada

İTÜ ile alakalı gördüğün resimlerin çoğu Maslak kampüsündendir zaten Lisedeki uzaklaştırma cezalarının bir etkisi yok diye biliyorum ama İstanbul ikametgahlı olmak yurt konusunda sıkıntı yaratır öncelik il dışından gelenlerindir

Gumussuyunun peki var mi? kutuphanesi halisahasi bahcesi falan filan

• itü makine benimde
  • 1. tercihim olan İTÜ-Uçak Mühendisliğine yerleştim mutluyum :D
  • inşaat
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.