Şimdi Ara

İtopya.com (sorun çözüldü)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
4.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • EDİT2:Görüşmelerim sonucunda distribütör firmadaki seri değişimi yüzünden direkt iade verildiğini ve karışıklığın buna bağlı olduğunu öğrendim. Yeni seri kasayı ilk aldığım fiyattan bile daha indirimli temin ederek sorunumu çözdüler. Kasa elime geçince ayrıca bilgilendirme yapacağım. Bu konuda forumda bana destek veren arkadaşlara teşekkür ederim.
    EDİT:
    Forum üzerinden itopya.com tarafından benimle irtibat kuruldu sorunumu çözeceklermiş.

01.10.2020 tarihinde itopyadan Thermaltake view 51 kasa aldım. Kargo dahil 1641 tl ye.
    İtopya.com  (sorun çözüldü)

Kasa elime ulaştığında kasa ayağının kırık olduğunu gördüm. Hemen itopyayı aradım durumu anlattım. Değişim istediğimi söyledim.Kurye ile kasayı aldıracaklarını söylediler.Yaklaşık 2 saat sonra ups kargo dan elemanlar geldi. Tutanak tutarak kasayı teslim aldı.

İtopya ya kasa geri 09.10.2020 tarihinde ulaştı. 3-4 gün sonra aradım değişim için servis raporu beklediklerini söylediler. Bugün aradım kasayı temin edemedikleri için değişim yapamadıklarını söyleyerek para iadesi yapacaklarını söylediler. (Halbuki o an sitelerindeydim ve sepete atıp satın alabildiğimi söyledim. Bana yeniden satın alsanız bile iptal olcağını stokta olmadığını ısrarla söyledi temsilci.)Şimdi kredi kartı extreme baktım iade gerçekleşmiş.

İşin ilginci kasa şu an stokta hatta sepete ekledim 5 adet alabiliyorum.

1641 kargo dahil aldığım kasa şu an 1799 +kargo İtopyanın ne kadar paragöz bir firma olduğunu öğrenmiş oldum adamlar 150 tl nin hesabını yapıp müşterini memnuniyetini ikinci plana atıyorlar. Kurumsal olmayan bu firmadan son alışverişim oldu. Siz siz olun sakın böyle kurumsallık tan uzak firmalara bulaşmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 21 Ekim 2020; 14:51:35 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Çok geçmiş olsun Şenel hocam. Bana 10dk mesafede olmalarına rağmen hiçbir ürünümü bu firmadan almadım. Sinerji ve İtopya kesinlikle uzak duracağım iki firma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SAVIAR kullanıcısına yanıt
    Evet Savaş hocam öğrenmiş oldum. 3-5 fazla verip amazon.com.tr den alacağım bundan sonra. En azından müşteri memnuniyeti ön planda olan kurumsal bir firma.

• Geçmiş olsun şenel hocam itopya bu konuda ayıp etmiş işallah bi an önce sorunun çözülür

• Geçmiş olsun. Daha itopyadan alışveriş yapmadım, yapmam.

• Geçmiş olsun hocam 2-3 alışverişim oldu problem yaşamadım hassas ürünler değildi ondanda olabilir. Kasa-Monitôr itopyada en çok şikayet alan ürünler gördüğüm kadarıyla

• Konu ile alakasiz ama en iyi pc toplama sihirbazi olupta hizli kargo musteri memnuniyeti iyi olan bir site var mi?

• Cevap veriyorum inventus.

Müşteri memnuniyeti olarak daha iyisini görmedim

• iade edip paranı alabildiğnie şükret

• Geçmiş olsun, itopya'ya yakışmamış. Thermaltake de gözümden de gönlümden de düşüyor giderek. Bende aynı kasayı düşünüyorum bu arada.

• İtopya ilgili konu açılmış bir sürü zamanın da hala alışveriş yapanlar var şaşırıyorum

• Türkiye'de pc malzemesi satan güvenilir bir firma varmı ki hepsi sorunlu...

• Geçmiş olsun hocam, firmalar daha öğrenemediler müşteri memnuniyetinin büyümenin tek ve sürdürülebilir yoldu olduğunu. Bu tip firmalardan ben de alisveris yapmiyorum. Amazon ve inventus şu an daha mantıklı gözüküyor. Eğer imkanım varsa direk amazon.de den aliyorum kafam rahat. Umarım bunu telafi edebilirler.

• 150 tl için kendilerini küçük duruma düşürüyorlar. Müşteri memnuniyeti yerine yayıncılara sponsor olmak daha mantıklı geliyor bunlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metality -- 21 Ekim 2020; 13:31:4 >
  • İyi parayı geri vermişler

• O kadar rezalet başlığına rağmen hala gidip bu firmadan alışveriş yapılması asıl rezalet bence, bu konular neden var ki yoksa ? Mesela siz bu konuyu neden açıyorsunuz ? Heryerde bu firmanın ne kadar kötü olduğu yazıyor zaten.

• SAVIAR kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam, sinerji ile nasil bir sorun yasadiniz? benim bildigim "kötü" hazir render sistemlerine burdan birinin yardim edelim demesine, icerlemeleri ve biz konuda yetkiniz demeleri ki halbuki alakalari yok. Onun disinda pek birsey görmedim forumdan, bir de sanirim sistem satin alma konusunda burdan biriyle "bana nasil boyle konusursun, sana pc falan satmiyorum" tarzi bir konusma hatirliyorum. Simdi su var, sinerji de elden gidince bir inventus kaliyor orda da hersey olmuyor. Siz alisverisinizi nerlerden yapiyorsunuz? (magaza olarakta merak ettim, eksen hala aktif mi?)

• Forumdaşlar; bizdehesaplı.com var. Bursa 'nın en büyük toptancısı Reser Bilişim in satış sitesidir. Ben çok alış-veriş yaptım bir sıkıntı yaşamadım. Ayrıca fiyatlar nispeten diğer firmalara göre aşağıda. Bir ürüne ihtiyacınız olursa bakmanızı tavsiye ederim. En azından fiyat karşılaştırması yapabilrisiniz.

• gently weeps G kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam

• İnternetten bilgisayar parçası almak için inventustan daha güvenilir yer yok benim için. Benzer durumu inventus ile yaşadım m2 fabrika arızalı geldi ellerinde kalmamış aynı model aradki 100 tlye yakın fiyat farkını almadan üst modeli yolladılar ben talep bile etmeden

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.