Şimdi Ara

İthalatçı Garantili Telefon Satıcıları ve Çakallıkları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İthalatçı garantili telefonlar hakkında bilgilendirme amaçlı yazıyorum.

Garantili faturalı Xiaomi telefon almak için alış veriş sitelerine bakarken İthalatçı garantili ürünler diğerlerinden uygun olması sebebi ile tercih ettim.

Ürün tek sim kart imei resmi kayıtlı ve Xiaomi Türkiye dışında başka bir firma garantili olduğunu bilerek satın aldım. Fakat çakallıklar çok fazla olunca iade ettim.

Gelen telefon jelatini açılmış yeniden jelatinlenmiş GLOBAL üründü. Jelatini aman açmayın iade almayız alırsakta ikinci el muamelesi görür yazıları yapıştırılmış. Korkutulmak istenmiş

Kutu üstüne etiket ile gerçek bir Xiaomi model imei no yapıştırılmış. Kutuyu açmadan kontrol edince model sistemde kayıtlı çıkıyor. Muhtemelen o model satılılan tüm telefonlarda o imei sabittir. Müşteriyi kandırma amaçlı yapılmış.

Faturada telefona ait imei no yazılmamıştı. Sadece model belirtilmişti

Jelatini açınca telefonda ki imei başka ucuz bir marka telefona ait çıktı.

Özet ile Global kaçak ürünü almışlar telefonu aktif edip bir müddet sonra imei yazmışlar, sonra kullanılmış telefonu jelatinli kutuya yerleştirip fatura keserek bilindik alışveriş sitelerinden satış yapıyorlar.

Bu yöntem ile nasıl fatura kesebiliyorlar sistem yakalamıyor mu? Çözemedim

İthalatçı garantili satıcılardan uzak durun. Piyasa çakal dolu. Direk global ürün alın daha iyi

• İthalatci garantisi demek malesef garantisi yok demek aslinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.