Şimdi Ara

İthal elektroniğe %10 vergi ps4 ve oyun fiyatları artabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
3
Favori
4.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ps 4 almayı düşünen arkadaşlar için açtım konuyu uygun degilse silinsin haberlerde gördüm ithal elektroniğe %10 luk vergi artışı geliyormuş cep telefonu tv felan dedim yüksek ihtimalle konsollara da gelir yakınlarda almayı düşünen arkadaşlar bence yılbaşından önce alın yüksek ihtimal yılbaşından sonra bu artış gerçekleşir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yapsınlar zaten pahalı fiyatlardan alıyoruz onu da yapsınlar tam olsun. 1 telefon 3000 tl olur mu ya. insafı yok devletin de satanında.
  • Yakinda oksijene de vergi koyacak Allahsizlar,sogan soyar gibi soydular yeter beHer sey luks anasini satayim,robot gibi yasamaya zorluyolar insani.

• Yazacak cok sey varda ban yemek istemiyorum...

• yapacak birşey yok 3.Dünya ülkesiyiz.Herşey pahalı.
  • %10dan fazla olacağının garantisini verebilirim. Yani bugün ortalama 1.500 e aldığınız cihaz minimum 1.750 tl olacaktır ki buda %10ları çok fazlasıyla aşar.

Digital oyun için sıkıntı olabileceğini sanmıyorum ama cihazlar için kesinlikle büyük bir zam geliyor.

Playstation, tv, cep telefonu almayarak düzlüğe çıkacağız hamdolsun.
  • Ps4 ün veya diğer elektroniklere gelmemesi gerekir.

Söz konusu vergiler YERLİ (!) üretim yapılan olan ürünlerden alınacak. Yani laptop, televizyon, cep telefonu gibi.

Yerli konsolumuz olmadığı için birşey olmayacak bence.

• Bu işin fıtratında var

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kufrettim

• Gecenlerde forumda tartisilmisti,vestel'in basinin altindan cikti bu is. Ben bundan sonra en iyisini uretse bile sinir oldugum icin bu tutumlarina,vestel almam aldirmamayada calisirim.

• what_tha kullanıcısına yanıt
    Digerleri yerli uretim mi oluyor yani ? Ne zamandir montaj yapmak uretim yapmaktan sayilmaya basladi?

• bence de yerli sermaye desteklenmeli ben razıyım vestel casper exper kullanmaya

• Dennis Jr kullanıcısına yanıt
    İsin trajikomik kismi da o zaten. Uzak dogudan parca ithal edip montaji burda yapip dandik bi plastik kasaya oturtunca yerli uretim oluyor güya.

Bu vergi olayi vestelin basindaki adamdan cikti. İthal mallarla rekabet etmek icin onerdiler bu vergi sacmaligini.

• quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

Ps4 ün veya diğer elektroniklere gelmemesi gerekir.

Söz konusu vergiler YERLİ (!) üretim yapılan olan ürünlerden alınacak. Yani laptop, televizyon, cep telefonu gibi.

Yerli konsolumuz olmadığı için birşey olmayacak bence.

yerli üretim diye bir şeymi var hocam.. örnek vestel venüs telefon %100 kendi üretimimi sanıyorsun. sadece %51 rini vestel üretiyor. oda hak sahibi olabilmek için. geri kanlan %49 un içinedede ekran işlemci vs var.

ayrıca bahsedilen yasa ithal ürünler için yani kullandığımız çoğu elektironık ürüne zam gelecek.
  • Bunları başımıza saran Zorlu grubuna ait Vestel firmasıdır bunu bile bile hala bu markanın ürünlerinden alan insanlar olduğu sürece bu ülkede çok keriz yerine koyarlar insanları o yüzden aklı olan çevresine tanıdığı herkese bu vestel markasının en küçük ürününü bile aldırmasın zerre para kazandıran kim olursa olsun haindir bunca insanın ahı da bu markaya para kazandıranların üzerinde olur.
  • Yılın son kazığı

• Türkiye'de elektronik eşya harcamaları %25 düşmüş . Nedeni bu getirilen taksit yasağı ve sınırlandırmalar." Yeni yıl " adı altında en çok harcama ayakkabı , yiyecek ve içecek kalemlerine yapılıyormuş. Getirileceği iddia edilen %10 ile bu talep giderek düşer. Ülke için güzel mi olur?

Önce küçük esnaf biter. Sonra yer yer zincir mağazalar kapanır . Mesela izmir mavişehir carrefour'da önce sony mağazası ardından da samsung mağazası kapandı. Çiğli kipa avm'de sony bayisi kapandı. Yerine LG açıldı.O da yakında gider.

Sonra kuyumcuların yaptığı gibi giderler onlar da ağlama duvarına ağlayıp ; elektronikte bu olayı kaldırtırlar .
  • Son kuruşuna kadar haram olsun !!!

• byvolcan kullanıcısına yanıt
    Yukarida da belirttim, oradaki yerli ifadesi bir ironi.

• quote:

Orijinalden alıntı: what_tha

Yukarida da belirttim, oradaki yerli ifadesi bir ironi.

aynı anda yazmışız hocam ondan yanlış anlaşilma olmuş.. aynı taraftayız yani
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.