Şimdi Ara

İtalya Turuna Mı Katılsam Kendim Mi Gitsem?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, önce durumumu açıklıyorum sonra da tavsiyenizi bekliyorum.
    (1.5 yıllık devlet memuruyum aynı zamanda adnan menders üni. de öğreniciyim)
    15 mayısta abd ye gidebilmek için şubat ayında vize görüşmesine gittim. vize memuru "daha önce hiç yurt dışına çıktın mı?" dedi. -hayır deyince yapıştırdı reddi. benim moral bi bozuldu :D o gün bugündür yurt dışı hayalleri korkutuyor beni. bari avrupa yapayım diyorum. schengen için bankada para lazım diyorlar. açıkcası birikmişim de yok. interrail için vize görüşmesine gidip red yersem fıttırıcam :D
    bizim yerel bi turizm firması 1 haftalık italya turunu (ekstra turlar dahil) 2000 tl ye yapıyor. 100 tl ye de vize alacaklar (toplu) katılasam mı katılmasam mı kararsız kaldım. kendim gitsem avrupa vizesi alamamaktan iyice mimlenmekten tırsıyorum. diğer yandan da 2000 tl benim kendi başıma harcayacağım paranın neredeyse 2 katı sizce ne yapmalıyım.

• Bu konu forumda daha önce çok konuşuldu. Herkesin düşüncesi farklı. O konuları okursan baya fikir verir.
  • Akrabalarım gitti. Onlar turla gitmişlerdi. Turdan baya memnun kaldılar.Ama ülkenin mimarisi hariç geri kalanından memnun kalmadılar. İtalyayı gözünde pek büyütmeni tavsiye etmem. Bizim restaurantlarımız belediyeciliğimiz onların çok çok üstünde imiş. Ama sen ABD için vize almak adına yurtdışı yapıyorsan bilemem. Ama gerçekten amacın yeni yerler gezmek görmek ise bence ilk durağın İspanya olsun.
  • hocam aynı şeyleri bende düşündüm taşındım...Tur ile gitmek bence mantıksız onların yönelttiği yerlere gitmek zorunda kalıyorsun..Ben 6-12 temmuz dubai gideceğim meselaturlara baktığımda herşeye ekstra para istiyorlar...

Ağustos ayı içinde 5-11 arasında roma ve paris yapmak istiyorum tabiki tursuz..Bana en fazla 1700 e patlar buda şu yüzden pahalı 1 aydır niyetlendiğim için yoksa ocak ayında falan biletleri alsam ço kdaha ucuz olurdu..GÖzüne kestiriyorsan kendin gez derim
  • 1huso1
    hocam bene biraz tarih-sanat merakı var. italya ya gitme isteğim oradan geliyor. abd ye gidemeyince önce başka yerden vize alayım sonra abd ye giderim düşüncesi için gitmiyorum. abd olmayınca şimdilik başka yerleri göreyim, seneye de zaten daha önce çıkmış olma avantajı ile vize alırım diyorum. İspanya benimde aklımda var ancak tur bulamıyorum. bir sürü tur var aslında ancak ya dandik firma yada pahalı fiyat.

şopcu
    benimde ilk hedefim kendim gezmek. ancak vize alamam korkusu var. schengen de vermezlerse iyice üzülücem :D adamların turu bana en az 2600 tl ya patlıcak. ben aynı turu kendim 1500 e bitirir gelirim. şu canına yandığımın vizesi olmasa :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYSST -- 9 Haziran 2014; 8:46:50 >
  • Vallahi ben meb çalışanı olmama rağmen 1 haftadır kaymakamın bana yurtdışı çıkış izni vermesini bekliyorum :-)
  • bende meb çalışanıyım :D keşke karar versekte izin beklemesi kalsa :D
  • Bizim stratejimiz şöyledir: eğer ekstrasız tur paketi ucuzsa al ve git, ekstra turlara katılma. eğer bireysel gideceğim fiyat ekstralara katılmadan harcayacağım paradan azsa o zaman bireysel. İtalya turu derken birkaç şehir bir arada ise turla gitmekte fayda var. Hem transfer ücreti ödemezsin hem de ayrı ayrı otel ayarlamak zorunda kalmazsın. Ama tek şehirse dediğim gibi bi otel ve uçak fiyatlarına bak eğer daha aza geliyorsa kendin git. Turla gitmeye karar versen bile ekstra turlara katılma. Atıyorum ekstra turla bi tekne gezintisine gidilecek, turun gerçek bedeli 10 euro ise, rehber senden 25 euro alıyor. çünkü rehberler ekstra turlardan para kazanıyor.
  • Hocam merhaba
    herşeyden önce italyadan önce..
    içindeki kırıklıkları ve acaba vize verirlermi tek basıma alabılırmıyım gibi korkularını atmaya calıs...
    ondan sonra tatile turlamı gidicem tek mı gidicem dıye karar ver.. yazılarından anladıgım kadarıyla abd kesın gozuyle baktın sana red diyin.. ce acaba sımdı tek basıma gidersem avrupadanda red olursa.. tr dısına cıkmıyım dıyorsun.. hayır.. ben senın yerınde olsam .. bu vize işlerini yapan bircok sırket var boyle boyle de anlat..
    tur eger pahalı gelıyorsa tek git. ama tek gıtmen taraftarı degılım tatilde tek ne bılyım bana garip gelıyor ama gıdenede saygı duyuyorum yıne sen bılırsın...
    internette bir cok sırketın telefonu var ara görüş.. bir fikir verirler.. gerekırse tursuz git o sirketle anlas vizenı cıkarsın 100 tl gibi rakama mal olur sıkıntı yasamazsın.. ama arkadasları ndedıgı gıbı ekstrala katılma... cok da korkuyorsan acaba ceıncelerın varsa turla git.. 2.ci gidisşn tek olur

• çekincelerim yok hatta mümkünse tek başıma gitmek istiyorum zaten :D vize reddi yiye yiye kara listeleri falan varsa oraya düşerim diye tırsıyorum :D
    bu arada turu düzenleyenler ekstra para istedi bende vazgeçtim. daha ucuz bir tur denk gelmezse dediğiniz gibi bir vize acentası ile halletmeye çalışacağım vize işini. bu arada da interrail araştırıyorum. tabi önerilere hala açığım :D
  • İtalya turuna bireysel olarak gitmek isteyenler okusun

İtalya vizesi, otel ayarlama, tren bileti vs hazırlıklar hakkında herşey var:

http://hayatyollarda.blogspot.com.tr/2017/02/tursuz-italya-turu-on-hazrlk.html

http://hayatyollarda.blogspot.com.tr/2017/02/bireysel-italya-turu.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.