Şimdi Ara

İtalya Turu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
890
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Al Pantheon Con Thomas Mann otelini iptal ettim çok kötü yorumları vardı, zaten dediğiniz bölge neredeyse heryere en fazla 1 km

Yeni bir rezervasyon daha yaptım;

Anne & Mary

İtalya Turu

En popüler simge yapılar
    Kolezyum 0,5 km
    Trevi Çeşmesi 0,9 km
    Roma Termini Tren İstasyonu 1,3 km
    Campo de' Fiori 1,4 km
    Piazza Navona 1,4 km
    Piazza di Spagna 1,5 km
    San Francesco a Ripa 1,6 km
    Castel Sant'Angelo 2,1 km
    Aziz Petrus Kilisesi 2,9 km
    Vatikan Müzeleri 3,2 km

Pablonun yakınlarında, fiyatı pablodan 40 € daha ucuz, son kararı eşimle vereceğim.

Yardımların için çok teşekkürler.

• Hotel pabanın olduğu cadde. Konum gayet güzel. Otelin olduğu binanın alt katında tavukçu var. Sandviç de yapıyolar. Özledim be romayı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pike Fighter -- 9 Mayıs 2017; 12:19:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir şansımı denedim ve Hotel Paba ya mail attım, otelden Alberta bana bir güzellik yaptı, rezervasyonu yaptık büyük ihtimal orada kalacağım.
  • Çok iyi yapmışsınız. Yaşlı sevimli bi kadın işletiyor. Romaya geç saatlerde varacaksınız eğer haber verin otele. Kapı giriş şifrelerini verirler. Anahtarıda resepsiyonda ayarlar.

• Araya Verona sıkıştırabilirseniz düşünün derim.
    Onun dışında Milano'da bir şey yok amacınız alışveriş değilse.
  • hocam pasaportları naptınız, vizeyi aldınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoNFi

hocam pasaportları naptınız, vizeyi aldınız mı?

Yurtdışında olduğum için şimdi girebildim o yüzden geç de olsa yazıyorum .

Vizeyi tam 1 haftada aldık sıkıntı olmadı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. Bende eşimle 18-23 Ağustos'ta gideceğim.
    Roma-Floransa(Pisa)-Venedik-Milano olacak şekilde planladım. Tur ile değil bireysel olarak gideceğiz. Otel yerlerini terminiye yakın olacak şekilde ayarladım. Şehir içi ulaşımı otobüs ile mi yoksa tren ile yapsam daha uygun olur?
  • biz de eşimle daha kısa ama Roma içermeyen bir gezi yapmıştık. Roma yerine deniz kenarına indik.
    Çok kalabalık olacak ve ciddi sıcak olacak, hazırlıklı olun, müze biletlerini önceden almaya çalışın ki sıra bekleyerek gçmesin zamanınız.
    Bizim İtalya turu planı
    Pisa için vakit harcamamanı öneririm, benim gördüğüm kadarıyla kulede fotoğraf çekilmek dışında yapılacak birşey yok.
    Unesco bioreserve alanı larak belirlenen Cinque Terre bizim çok çok hoşumuza gitti, bir göz atmanı öneririm, belki planına dahil edersin.

• vanguarde kullanıcısına yanıt
    aynı programı yapmışız hatta neredeyse tarih bile aynı biz 17sinde başlıyoruz, yukarıdaki yazışmaları dikkate almanı öneririm bende terminiye yakın yapmıştım sonra değiştirdim.
  •  İtalya Turu

Beyler bu yanyana olan iki mekanda çok iyi pizza ve makarna var. Makarna önerim tagliatelle ai porcini. Pizzada domuz eti tercih etmediğimiz için sebzeli yüklendik. İlginç gelebilir kabak çiçekli, patlıcanlı, ton balıklı ve margherita. Hepsi çok lezzetliydi.

Vatikana çok yakın yerde. Adresi Via delle Grazie, 7/9, 00193

İtalya Turu

Veee tiramisu. Pompinin 1 şubesi daha var ancak biraz dışarda kalıyor. Burası ispanyol merdivenlerine çok yakın. Bakmayın öyle dışardan son derece b.ktan bi mekan olduğuna lezzet olarak 10 numara 5 yıldız. Adres Via della Croce, 82, 00187

Bir de buranın karşı çaprazında kalan bi makarnacı var. Yerliler bile tercih ediyor. Öğlen 1bucuktan sonra servise başlıyolar. Biz de denedik ancak son derece acısı bol ve çiğ şekildeydi makarna. Aslında taze yapıp hemen servis ediyorlar ama bizim damak tadına pek uymadı. Ücretsiz su ve şarap ikramı da mevcut. Adı pastaficio.

• quote:

Orijinalden alıntı: vanguarde

Merhaba arkadaşlar. Bende eşimle 18-23 Ağustos'ta gideceğim.
    Roma-Floransa(Pisa)-Venedik-Milano olacak şekilde planladım. Tur ile değil bireysel olarak gideceğiz. Otel yerlerini terminiye yakın olacak şekilde ayarladım. Şehir içi ulaşımı otobüs ile mi yoksa tren ile yapsam daha uygun olur?

Roma ve Milano uçak geliş-gidiş şehirleri mi ?.

Şehiriçi ulaşımı trenle yapabilirsiniz. offline roma metro uygulaması indirin telefonunuza.

Bence Pisa'ya Floransada sabah treni ile gidin,1buçuk-2saat sürer. Kule bölgesine sabah gitmek ideal zaten. Sabah Floransada ne yapacaksınız. Öğlen Floransaya dönüp gezersiniz. Akşamları da ayrı güzel FLoransa.
  • rukaplan R kullanıcısına yanıt
    Şehirler arası ulaşımı tren ile mi yoksa otobüs ile mi yapsam daha uygun olur. Offline metro tavsiyeniz için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: vanguarde

Şehirler arası ulaşımı tren ile mi yoksa otobüs ile mi yapsam daha uygun olur. Offline metro tavsiyeniz için teşekkür ederim

otobüsle uzun yolculuk yapmadım, bilemiyorum. Ancak 2 saatlik yol otobüsle 3 saati geçer, işkence, çünkü her ilçeye hatta köye girerler. Otobüsler de bizim 15 yıl önceki otobüslerden. Pazar günleri de çalışmaz diye hatırlıyorum.

trenler de seferlerine göre değişir. kaç istasyona uğrayacağına bağlı olarak süresi yazar. trenitali.it sayfasından seferleri kontrol edebilirsiniz. 2 katı fiyatlarına hızlı tren tercih edebilirsiniz. Ben buradan hiç bilet almadım. Genelde tren istasyonlarındaki bilet makinelerinden aldım. Zaten istediğin yere oturuyorsun. (trene binmeden tren yakınlarındaki sarı küçük makinelere biletinizi sokup işletmeniz lazım - bunu yapmazsanız, trende bilet kontrolü olursa ceza yersiniz. trenler dakiktir - dakikasında kapıları kapatır yola koyulur).

• rukaplan R kullanıcısına yanıt
    Şimdiden tren bileti almak pek istemiyorum. Oraya gittiğim tarihte tren bileti bulamama gibi bir durum söz konusu olur mu?

• vanguarde kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum. Koca tren. En kötüsü bir süre ayakta gitmek. Ayakta gitmeye de Romaya iş saatinde gidiş dışında rastlamışlığım yoktur.
  • Dostum naptın, nasıl geçti,güncel tavsiye edeceğin bir şeyler var mı, benim de tarihim yaklaşıyor.
  • KoNFi kullanıcısına yanıt
    Hocam hatunla boşanıyoruz . O yüzden çok hatırlamak istemiyorum ama en net tavsiye edeceğim şeyler ,

Roma da Romapass kart alın . (2 müze sıra beklemeden bedava-Vatikan hariç-+aldığınız saat kadar sınırsız metro biniş hakkı)

Vatikan'ı müzesinden başlayarak gezmeye başlayın Bazilika ve müze sıraları ayrı. İkisi de çok uzun . Eğer baştan bazilikaya girerseniz , oradan müzeye gidemiyorsunuz . Mecbur dışarı çıkıp tekrar müze sırası bekliyorsunuz. Müzeye girerseniz o hat sizi bazilikaya da sokuyor. Tek sıra beklemekle iş hallolmuş oluyor.

Milano metro hattı muhteşem . 48 saatlik sınırsız biniş kartı alırsanız (metro girişlerinden alınabiliyor) her yeri çok rahat gezersiniz. Bir biniş 1.50 € ilken 48 saatlik kart sanırım 6.50 € idi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum duyduğuma üzüldüm, hayırlısı neyse o olsun.

Tavsiyelerin için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.