Şimdi Ara

İtalya Turu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2-14Temmuz tarihleri arasında Roma-Floransa-Venedik-Milano turu yapacağım eşimle. Turla değil bireysel gideceğiz. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bu tarihler arasında İtalya'da konser vs etkinlikleri bulabileceğim bir uygulama-site var mı ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ara ulaşımları nasıl yapacaksın? Bulduğun tavsiyeleri bu başlıkta paylaşır mısın? Bende eşimle balayına 17-24 Ağustos ta gideceğim.
    Roma => Floransa(Pisa) => Venedik => Milano yapacağım tren biletlerini aldım.

Roma da omnia card alternatiflerine bakıyorum, yada Roma Pass alıp almamakta kararsızım, zaten diğerlerinde pek passlık bir durum yok, venedikte oteli merkeze yakın ayarladım, vaporetto sanırım 1-2 defa kullanacağım o yüzden pass a ihtiyaç yok gibi.

Bu gibi şehirlerdeki pass/müze ziyaret vb durumları nasıl planladınız?

Bence tecrübelerimizi paylaşalım burada, gidecek olanlara da fikir olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoNFi

Ara ulaşımları nasıl yapacaksın? Bulduğun tavsiyeleri bu başlıkta paylaşır mısın? Bende eşimle balayına 17-24 Ağustos ta gideceğim.
    Roma => Floransa(Pisa) => Venedik => Milano yapacağım tren biletlerini aldım.

Roma da omnia card alternatiflerine bakıyorum, yada Roma Pass alıp almamakta kararsızım, zaten diğerlerinde pek passlık bir durum yok, venedikte oteli merkeze yakın ayarladım, vaporetto sanırım 1-2 defa kullanacağım o yüzden pass a ihtiyaç yok gibi.

Bu gibi şehirlerdeki pass/müze ziyaret vb durumları nasıl planladınız?

Bence tecrübelerimizi paylaşalım burada, gidecek olanlara da fikir olur.

Roma pass kart kesin alacağız. O kartta 2 tane de ücretsiz müze giriş hakkı var. Metroyu da düşünürsek çok daha hesaplıya geliyor.Diğer şehirlerde pass kart gibi bir şey bulamadık .
    Biz de ara geçişleri trenle yapmayı düşünüyoruz. 2 kişi toplam 115euro tutuyor hesaplarımıza göre .(rotalarımız aynı) Sizin ne kadar tuttu .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunNnN -- 6 Mayıs 2017; 22:13:22 >
  • Venedik'te de pass var ama zaten inince alabiliyorsun, Roma Pass yada Omina Card ( Omnia da ücretsiz hop on hop off var ) arasında kaldım yada hiç birini almayacağım roma pass zaten vatikanda geçerli değil, kolezyum için bilemiyorum ki ben zaten alırsam zaten 48 liği alırım onda da 1 müze var 28 € değmeyebilir biz eşimle daha ziyade yürüyerek tadını çıkaralım dedik ki herkeste bunu tavsiye diyor büyük ihtimal hiçbir pass almayacağız.

Tüm biletleri aldım ben toplam 136 € tuttu, sadece floransa-pisa arasını almadım o zaten regional sabit 8 € yada motor kiralar öyle giderim bilemiyorum şuan için.

Vizeye nereden başvuracaksınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: KoNFi

Venedik'te de pass var ama zaten inince alabiliyorsun, Roma Pass yada Omina Card ( Omnia da ücretsiz hop on hop off var ) arasında kaldım yada hiç birini almayacağım roma pass zaten vatikanda geçerli değil, kolezyum için bilemiyorum ki ben zaten alırsam zaten 48 liği alırım onda da 1 müze var 28 € değmeyebilir biz eşimle daha ziyade yürüyerek tadını çıkaralım dedik ki herkeste bunu tavsiye diyor büyük ihtimal hiçbir pass almayacağız.

Tüm biletleri aldım ben toplam 136 € tuttu, sadece floransa-pisa arasını almadım o zaten regional sabit 8 € yada motor kiralar öyle giderim bilemiyorum şuan için.

Vizeye nereden başvuracaksınız?

Vizeye kendimiz uğraşıp başvurduk. Yarın pasaport teslim günü . Muhtemelen çıkmış olacak yarın.(Ankara)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunNnN -- 8 Mayıs 2017; 12:09:28 >
  • Roma otelinizi merkezde ayarlayın. Biraz fazla verin yine de merkezde kalın. Heryere rahatlıkla yürüyerek ulaşırsınız. Gece çıkar dolaşırsınız rahatlıkla. Romapass le, otobüs, metroyla uğraşmazsınız. Hop on hop offa hiç bulaşmayın. Zaten şehir küçük. Sanat ve sanat tarihi ilginizi çekmiyorsa boşuna vatikan müzesine gitmenize gerek yok. Mesela benim hiç ilgimi çekmez sanat. O yüzden vatikan müzesinde sadece çıplak heykel bir iki tablo olduğunu söylerim.

Venedikte de yürüyün arkadaş. Ara sokaklarda kaybolun. Tadı öyle çıkar bu şehrin. Yanlış hatırlamıyorsam Vaporettolar kişi başı 6,5euro idi. Bu kadar para gömmeye gerek yok bence. Tren garına yakın otellere bakın. Ucuz yollu casa sant andrea vardı.
    Pisada da bi halt yok. Eğik kule görmek istiyorsanız bologna ya gidin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pike Fighter -- 8 Mayıs 2017; 15:42:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Roma da Termini'ye yakın bir otel merkezde kolezyuma 1 km de,
    Floransa S.M. Novella istasyona yakın merkezde,
    Venedik, St. Marco meydanına yakın otelleri seçtim, son olarak Milan da kalacağım merkez istasyona yakın seçtim dönüş uçağı Ryanair ile Rodos'a o yüzden oradan gece otobüsle Bergomaya gideceğim.

Venedikte Vaporetto fazla kullanmayalım diye oteli meydana yakın seçtim aslında bir otel rezi daha var o istasyona yakın, buna tam karar veremedim istasyon mu olsun meydan mı olsun diye. @Pike Fighter hocam gara yakın otelde kalsak vaporettoya binmeden merkeze yürüyerek gidebiliyor muyuz?
  • Kesinlikle venedikte gara yakın yer olsun. Daracık ara sokaklardan, ufacık bir dolu köprüden geçeceksiniz. Çok eğlenceli. Kaybolduğunuzu düşünüp sokağın sonuna indiğinizde meydana falan çıkıyosunuz. Şehir bomba.

Fırsatınız varsa terminiden uzak durun. Etrafında düzgün tipler yok. Merkeze daha yakın yerlere bakın. Floransa smn istasyonu isabet olmuş.

Romada bu bölgede bakın otellere. Biraz tuzlu olabilir ama pişman olmazsınız. Otobüsle metroyla vakit kaybetmezsiniz.

İtalya Turu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pike Fighter -- 8 Mayıs 2017; 16:34:16 >
  • Hocam tam termini değil, sanırım bölgeye hakimsiniz otelin tam konumu aşağıdaki gibi ne dersiniz? Uzak mı durmalıyım yada tavsiye edeceğiniz başka bölge var mı?

İtalya Turu
  • Hocam ben eşimle bir yere gitmeden önce kalacağım mekana bakarım. Kriterlerim 1. güvenilir mekan, 2. temizlik, 3. uygun fiyat.

Terminiye yakın olmasını herkes önerir ancak ben güvenli, temiz bir ortam görmedim. O yüzden ben önermiyorum.

Gittim geceliğine 20euro fazla verip hotel paba da kaldım. Çok memnun ayrıldım. Şimdi sana önerecektim orayı ancak fiyatı uçmuş. Ben 4 geceliğine 120 euro vermiştim. Şimdi baktım gecelik 110euro olmuş. Artık sen kıyasla.

Kesinlikle merkeze yaklaş derim. Çünkü ben eşimle sabah 9gibi çıktık dolaştık. Yorulduğumuzda yine hemen yürüyerek otelimize gittik. Dinlenip tekrar dışarı çıktık. Merkezde olmasaydı otel, üşenip ikinci kez dışarı çıkmazdım ben.

Biraz fazla ver merkeze yaklaş. Bu bölgeye bak. Pişman olmayacaksın.

İtalya Turu

• İlk otelin adı Roma sogno infinito, değerlendirmesi 9,2 dediklerinizden sonra;

Al Pantheon Con Thomas Mann / değerlendirme 7,2 bulunduğu yer;

İtalya Turu

En popüler simge yapılar
    Trevi Çeşmesi 0,6 km
    Campo de' Fiori 0,6 km
    Piazza di Spagna 0,8 km
    Castel Sant'Angelo 1 km
    Roma Forumu 1 km
    Kolezyum 1,6 km
    San Francesco a Ripa 1,7 km
    Aziz Petrus Kilisesi 1,8 km
    Roma Termini Tren İstasyonu 1,9 km
    Vatikan Müzeleri 2,1 km

sanırım bu otel daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KoNFi -- 8 Mayıs 2017; 17:50:34 >
  • İşte tam bunu demek istedim. Konum harika. Pişman olmazsınız.

Pompi tiramusuya 950m

• quote:

Orijinalden alıntı: Pike Fighter

İşte tam bunu demek istedim. Konum harika. Pişman olmazsınız.

Pompi tiramusuya 950m

Biz de Lepanto durağının yanında Vatican Garden Inn'de kalacağız . Konum olarak foto atıyorum . Nasıl dersin ?
     İtalya Turu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogunNnN -- 8 Mayıs 2017; 18:29:17 >
  • Hocam sana 800m mesafede güzel pizza ve makarna yapan yer var

Asıl mekanlar tiber nehrinin diğer tarafında kalıyor. Otelinizi değiştirme imkanınız varsa biraz daha merkeze yönelin derim ama çok ta uzak sayılmaz.

• quote:

Hocam sana 800m mesafede güzel pizza ve makarna yapan yer var

Asıl mekanlar tiber nehrinin diğer tarafında kalıyor. Otelinizi değiştirme imkanınız varsa biraz daha merkeze yönelin derim ama çok ta uzak sayılmaz.

Metro saat kaça kadar çalışıyor ?

• Hiç metro kullanmadım. Saat 10 deyince hayat bitiyor romada. Bir kaç turist görürsün etrafta. 12den sonra metro olacağını zannetmem

• quote:

Hiç metro kullanmadım. Saat 10 deyince hayat bitiyor romada. Bir kaç turist görürsün etrafta. 12den sonra metro olacağını zannetmem

Son olarak önerebileceğin gece klübü var mı ? veya konserleri takip edebileceğimiz bir site ?

• Via del corsoya çıkan ara sokaklarda ve campo de fioride çok güzel çalan sokak sanatçıları var.

Başka bilmem.

• @Pike Fighter

Hocam Hotel Paba ya da rezervasyon yaptım arada 32 € var üstte belirttiğim otel ile ( daha pahalı ). Sizce yukarıda belirttiğimin yerimi daha iyi, yoksa Paba yı mı seçeyim?

Teşekkürler.
  • Hocam sizinkinin konumu daha güzel ancak hotel paba da çok iyi. Maddi durumda sıkıntı varsa hotel paba şahane. Konumu çok iyi, terminiye ve merkezdeki tarihi konumlara yürüyerek ulaşabilirsiniz. Vittorio anıtının yanında otobüs durakları var. Oradan 64 (ya da 56 idi tam hatırlamıyorum) vatikana gidebilirsiniz. Yürüyerek de gidebilirsiniz. Biz otobüsle gidip dönüşte yürümüştük. Benim son haritadaki ekran görüntüsü içinde kalan her kısım olabilir. Gecelik kişi başı 3euro vergi var unutmayın. Nakit istiyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.