Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (187. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.989
Cevap
85
Favori
1.103.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, 1. mahkeme yani yerel davam bitti, hakim 1 ay 10 gündür kararı açıklamadı, daha istinafa gidecekler. Hakim zaten 5 celsede karar verdi, 1 yıl 3 ay sürdü açılış tarihinden itibaren. Pişkin herif , o kadar geç yaptı ki, uzattukça uzattı ve gerekçeli kararı da kanunda 1 ay demesine rağmen yazmadı. Bu hakimi şikayet etmek istiyorum ama avukat istemiyor(çünkü kendi bir daha o hakime düşerim diye korkuyor bence, çakal bi de bana hakim lehimize karar verdi, hoşgörelim diyor) Ne halt edecem, bu hakimden illalah geldi , bu adamları mahkemeye verilmez mi, bunlar belleşten para kazanıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozziem -- 16 Aralık 2019; 3:28:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 27 hd

bayram geçtikten sonra kınayı istediğin yere yak demişler....bu eksik iş yapanın (hakimin) cezası olmayacak ve maaş almaya, hatta emekli olup yine maaş almaya devam edecek olması kabül edilebilir bir şey değil...sen işini eksik yapıyorsun ve sana gelenleri mağduretmişsin, ediyorsun...böyle kişilerin meslekten atılması, zararları da ödemesi gerekli...şimdi bu adam 2 yıl ilk mahkemede beklemiş, 1 yılda istinafta beklemiş..3 yıl beklemiş..hakim diye koyduğun adam, adaletsizlik yapmış, eksik iş yapmış..yine yapmayacağının garantisi nedir...3 yılın sorumlusu belli, cezası yok...böyle adalet olmaz olsun... böyle hakimliği herkes yapar...
    Malesef yıllarca mahkemenin bitmesini bekledik,mahkeme bitti kazandık bu seferde itiraz nediyle Bama gidecek dediler ama yerel mahkeme 7 ay dosyayı istinafa göndermedi buna rağmen eksik olarak göndermiş yazıklar olsun...
    1 yılda bamda sıra beklemiştik şimdi tekrar başa döndük artık yerel mahkame eksşklikleri tamamlayıp ne zaman bama gönderecek muamma sonrası yine sıra bekleme
    Yapılan eksiklikler o kadar basit o kadar temelki meslekten el çektirilmeli bu eksikliği yapan.
    -Dosya kapsamında olan birine gerekçeli kararı ve savcının istinaf başvurusunu tebliğ etmemişler
    -Savcının istinaf başvurusu usulune uygun yapılmamış,düzeltmesi isteniyor
    -Dosyanın tamamı gönderilmemiş ve tarih sırasına göre firstlenmemiş

Bu sebeplerden iade

• Ank.bam 7.hd alacak davasi 2018/36xx dosya durumu açık .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sevdakc S kullanıcısına yanıt
    Çok şükür sonuçlandı.gerekçeli kararın yazılması 22 gün sürdü.1 hafta içinde parayı alırız dedi avukatım.tam 4 yıl 9 ayın sonunda bitti.darısı sizlere inşallah...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbul 25.hd alacak la ilgili bilgisi olan var mı

• Öncelik tanınan bir arkadaş vardı bu sitede kötü durumda olduğunu calışmadığını borçlarını ödeyemediğini falan bildirmiş kanıtlamış öne almışlardı diye hatırlıyorum.Cimere bende yazdım saçma sapan açıklamayla red gelmişti

• Çok şükür darısı bizlere.. istinafa ne zaman gelmişti dosyanız? Yani yerel mahkeme dışında istinafta ne kadar bekldiniz?

Tam 1 buçuk yıl bekledi istinafta.

• Faizi 4.5 yıllık işledi ama değil mi?

Faiz ,mahkemeye verdiğiniz tarihten itibaren dava sonuçlanana kadar işliyor..birde şöyle bir durum varmış; mahkemeye verdiğiniz tarihten, sonuçlanana kadar geçen zaman içerisinde ,nekadar gün işsiz kaldıysanız,mahkeme karar evrağı ile işkur'a gittiğinizde işsizlik maaşı olarak ödeme yapıyorlarmış.bundan net emin değilim ama birazdan avukatımı arayıp öğrencem.sizede bilgi veririm.

Faiz uyap a düştükten sonra işliyo diye biliyorum

• Alpi2010 A kullanıcısına yanıt
    Nasıl ya faiz işlemesi için hacize düşmesi gerekiyor olması lazım benim sadece dava süreci 4 yıl sürdü 1 yıldırda istinafda şuan sadece bir yıl işlenmiş faiz görüyorum ben

• Ben yerel mahkemede kazandığımda,bilirkişi raporunu avukatım ile inceledim.mahkeme süresince işleyen faiz ekstra belirtilmiş...bunun üzerine ödeme yapılması için icraya verdik karşı tarafı.bankaya teminat mektubu verip itiraz ettiler ve dosya istinafa gitti.istinaf süresince de faiz işlemeye devam etti.yani mahkemeye verdiğin ilk günden,sonuçlanana kadar faiz işliyor. Avukatınızdan bilgi alabilirsiniz.

Sevda dosya numaran kaçtı. Benimde Ankara 9.Hukuk 2019/800
  • Arkadaşlar ist 29 BAM da dosya bekleyen varsa şimdi aradım 2017 dosyalarına bakıyorlarmış hala :C
    Bu gidişle 2025 e dava dosyam sonuçlanır.
    Mahkeme kamlumbağadan daha yavaş işlem yapıyor.16/12/2019 14:59
  • Evet ben işkura gittim onun için dava tamamen bitince o karar kağıdıyla beraber gittiğinizde geçmişe dönük işsizlik maaşını toplu ödüyorlar.. faizde mahkeme açıldığından itibaren diye biliyorum bende..

• Benim dosya numaram 2019/3647 daha süreç uzun.. birşeyler olması lazım artık ya..

• 2014/870 dava 2018 Mart'ta sonuçlandı..2018/2271 temuuzdan beri istinaf 32. Hukuk İstanbul..hala atama bekliyor..tabii avukatta ilgisiz bizde alakasız olunca.. öne alım dilekcesi verdik 2 günde kabul gördü ama 2 haftadır..inceleyecek hakime gelemedi..2020 tarihi kesinde..bari Ocak da sonuç panda :)) velhasıl..beterin beteri var hâline şükret dostum....

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpi2010

Faiz ,mahkemeye verdiğiniz tarihten itibaren dava sonuçlanana kadar işliyor..birde şöyle bir durum varmış; mahkemeye verdiğiniz tarihten, sonuçlanana kadar geçen zaman içerisinde ,nekadar gün işsiz kaldıysanız,mahkeme karar evrağı ile işkur'a gittiğinizde işsizlik maaşı olarak ödeme yapıyorlarmış.bundan net emin değilim ama birazdan avukatımı arayıp öğrencem.sizede bilgi veririm.
    işsizlik maaşı alabilmek için işsizlik maaşı şartlarını taşımanız gerekir. bunu internetten bakarak öğrenebilirsin.

işkurdan:
    Kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmak,
    Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün hizmet akdine tabi olmak,
    Hizmet akdinin feshinden önceki son üç yıl içinde en az 600 gün süre ile işsizlik sigortası primi ödemiş olmak,
    Hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine şahsen ya da elektronik ortamda başvurmak

şimdi mesela yukarıdaki 2. ve 3. maddeyi sağlıyordun diyelim. ve seni işveren haksız yere çıkardı ve dedi ki işyerini terketmiştir ve kendi isteği ile çıkmıştır.
    sen mahkemeye verdin ve işverenin seni haksız yere çıkardığını ispatladın. o zaman belgelerinle işkura gidiyosun ve işsizlik maaşı için başvuru yapıyosun. yani sen sadece işten çıkarken hakedeceğin işsizlik maaşınıa geri hak kazanıyorsun. dava süresi boyunca ekstra bir işsizlik maaşı vs diye bişey yok.
    ancak 30 gün kritik. işten çıkarıldıktan hemen sonra resmi yazı ile işkura başvurup "işkur tarafından alınmıştır ibaresi" ve dilekçe no almak önemli hakkaybına uğramamak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhannn888 -- 16 Aralık 2019; 20:33:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpi2010

Ben yerel mahkemede kazandığımda,bilirkişi raporunu avukatım ile inceledim.mahkeme süresince işleyen faiz ekstra belirtilmiş...bunun üzerine ödeme yapılması için icraya verdik karşı tarafı.bankaya teminat mektubu verip itiraz ettiler ve dosya istinafa gitti.istinaf süresince de faiz işlemeye devam etti.yani mahkemeye verdiğin ilk günden,sonuçlanana kadar faiz işliyor. Avukatınızdan bilgi alabilirsiniz.
    vaktiniz olduğunuzda kararların resimlerini koyabilir misiniz.
    icra fotoları bile olabilir
    isim hesap no gizlemek kaydı ile
  • 
Sayfa: önceki 185186187188189
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.