Şimdi Ara

İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya (188. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7.990
Cevap
85
Favori
1.103.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimde 2019/39xx :) . Kafadan 2 yıl bekleyelim o zaman.
  • andomarda kullanıcısına yanıt
    Selamlar arkadaşım. Var mı bir gelişme karara cıktı mı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam dostum malesef daha ses seda yok beklemedeyiz heyecan ile. Zaten aciklansin evim yakin bolge mahkemesine direk karari ogrenicem

• tdemirci T kullanıcısına yanıt
    Ben bekliyorum yıl sonuna kadar 2017 alacak davalarını bitirecek lerini söylemişlerdi ekim ayında. Sanırım bitmeyecek.

• andomarda kullanıcısına yanıt
    Hocam “karar çıkmış” ama hala yazılmamış ise kararı öğrenmenin bir yolu var mı?

• Sevdakc S kullanıcısına yanıt
    Peki mahkemeye verdiğiniz iş yerinden size onlarmı çıkış verdi,yoksa siz çıkışınız verilmeden mahkemeyemi verdiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gokhannn888 G kullanıcısına yanıt
    İşverenin kıdem ve ihbar tazminatlarını ödememek için farklı kodla SGK'ya bildirim yapması yüzünden işsizlik maaşını alamayanlar, işe iade davası açıp kazandıkları takdirde hem tazminatlarını alabilecek hem de işsizlik maaşlarını geride dönük olarak tahsil edebileceklerdir. İŞKUR burada işte çıkılan tarih ile mahkeme kararı arasındaki tarihte işsiz geçirilen dönemleri hesaplayarak ödeme yapmaktadır. Geriye dönük bu maaşlar tek seferde toplu olarak ödenmektedir ancak faiz işletilmemektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alpi2010

İşverenin kıdem ve ihbar tazminatlarını ödememek için farklı kodla SGK'ya bildirim yapması yüzünden işsizlik maaşını alamayanlar, işe iade davası açıp kazandıkları takdirde hem tazminatlarını alabilecek hem de işsizlik maaşlarını geride dönük olarak tahsil edebileceklerdir. İŞKUR burada işte çıkılan tarih ile mahkeme kararı arasındaki tarihte işsiz geçirilen dönemleri hesaplayarak ödeme yapmaktadır. Geriye dönük bu maaşlar tek seferde toplu olarak ödenmektedir ancak faiz işletilmemektedir.
    işten çıkarılış ve mahkeme bitimi zannetmiyorum göz önünde bulundurulabilsin.

zira işten çıkarılış mahkeme bitimi 5 seneyi bulabilmekte.
    işkur 5 senenin ödemesini yapmaz.
    gene sadece işten çıkarken hakedecek olduğunuz işsizlik maaşı tarafınıza ödenecektir.

• Istifa olarak çıkış yapmışlardı bana.. ben çıkıştan 1 ay sonra mahkemeye başvuru yaptım yerel mahkemeyi kazanınca gittim ben ama istinafta sonuçlansın dediler onun karar yazısıyla gelmen gerekiyor karardan sonra 1 ay içerisinde dediler.. zaten işkur en fazla 10 ay işsizlik maaşı ödeme yapıyor 5 sene de geçse 10 senede geçse alacağınız para 10 ay..

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevdakc

Istifa olarak çıkış yapmışlardı bana.. ben çıkıştan 1 ay sonra mahkemeye başvuru yaptım yerel mahkemeyi kazanınca gittim ben ama istinafta sonuçlansın dediler onun karar yazısıyla gelmen gerekiyor karardan sonra 1 ay içerisinde dediler.. zaten işkur en fazla 10 ay işsizlik maaşı ödeme yapıyor 5 sene de geçse 10 senede geçse alacağınız para 10 ay..
    ben 2015 yılında 6 ay asgari ücret almıştım.
    yanlış hatırlıyor olabilirim en fazla 1 sene oluyor galiba ödeme.
  • Merhaba benim dosya alacak davası kıdem ve ihbar tazminatı 28 Kasım 2017 tarihinden beri 29 Hukuk Bam bölge mahmkemesinde bekliyor dosya numara 4901 aradım 29 hukuk alacak davalrı 2017 dosyalarına 500 dosya kalmış size ocak şubat arası sıra gelir dedi, çok uzun sürüyor o paranın değeri kaldımı ki ne kadar faiz işler merak ediyorum bakalım
  • Yok dediğim gibi en fazla 10 ay alınıyor.. son 3 yıl içinde kesintisiz priminizin yatması lazım ondada..
    İstinaf mahkemesinde bekleyen dosya

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevdakc

Yok dediğim gibi en fazla 10 ay alınıyor.. son 3 yıl içinde kesintisiz priminizin yatması lazım ondada..
    kesintisiz değil son 3 yıl içinde 600 gün toplam son 4 ay kesintisiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokhannn888 -- 18 Aralık 2019; 17:48:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sabricann09

Merhaba benim dosya alacak davası kıdem ve ihbar tazminatı 28 Kasım 2017 tarihinden beri 29 Hukuk Bam bölge mahmkemesinde bekliyor dosya numara 4901 aradım 29 hukuk alacak davalrı 2017 dosyalarına 500 dosya kalmış size ocak şubat arası sıra gelir dedi, çok uzun sürüyor o paranın değeri kaldımı ki ne kadar faiz işler merak ediyorum bakalım
    Merhaba hocam, benim dosya 29. Hukukta 6 aralık 2017 de gitti. Alacak davası. Fakat dosya numaram 4764. Sizin dosya benden önce gittiyse nasıl 4900 lerde oluyor.
    Birde ne zaman aradınız.

• 10 ay alabilmenizden bahsediyorum.. 10 ay alabilmek için son 3 yil kesintisiz olmasi lazim 360*3= 1080 gün şartından ötürü..

• kutay2455 kullanıcısına yanıt
    Merhaba Kutay dostum benim sizinkinden önce 2017 34xx dosyam aradım bu ay bitmez dedi yani yine bekliyeceğiz 25 ayı geçti kader utansın...

• ankara bam 4. hukuk var mı??
  • Kardeşim dosyam 14 Aralıkta gitti 29 Hukuk İstanbul Bam mahkemesine avukatın verdiğğm diğer tarihle karıştırdım,
    2 seneyi geçti kısacası ben 5 gün önce aradım Bölge adliye 29 Hukuku öyle dediler ortalama 500 dosya ocak yada şubat ama ben inanmıyorum nisan mayısa kalır

• selamlar,
    29.Bam işe iadeler hangi dosyada bilgisi olan var mı?
  • gokhannn888 G kullanıcısına yanıt
    SA , BEN 29.MADDE DEN ÇIKARILDIM İŞSİZLİK MAAŞI ALAMADIĞIMI BİLDİĞİM İÇİN GİDİP BAŞVURMADIM.
    MAHKMEYE İŞE İADE DAVASI AÇTIM. KAZANIRSAM. 30 GÜN İÇİNDE İŞKURA BAŞVURU YAPMADIĞIM İÇİN TOPLU OLARAK
    ALAMIYO MUYUM ? YANİ ZATEN 29. MADDE FESİH SEBEBİ ŞARTLARI BELLİ BOŞ YERE BAŞVURUP NEDEN RED YİYİM Kİ?
  • 
Sayfa: önceki 186187188189190
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.