Şimdi Ara

İşten izin almak için bir bahaneye ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
109.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. Cumartesi'leri çalışıyorum normalde. Fakat yarın kız arkadaşım gelecek işe hiç gidesim yok ama daha geçen hafta 2 gün kurs için işe gitmedim o yüzden rahatça söyleyemiyorum. Şimdi "kesin izin verirler" dedirtecek orjinal fikirlerinize ihtiyacım var. Haydı konudışı size ihtiyacım var!!!!!

• Şehir dışından Nişanlım gelecek eşya bakıcağız dersen verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LegendaryTURK

Şehir dışından Nişanlım gelecek eşya bakıcağız dersen verirler.

Bir nişanlım yok ve bunu biliyorlar hocam malesef :/
  • Ise gitmeyince is aksamiyor mu meraktsn soruyorum ogrenciyim.
  • diş randevum var
  • Khal Woof kullanıcısına yanıt
    Misal senin yerine o gün görevi devam ettirebilecek bir kaç arkadaşın varsa görev aksamaz. Sana yapabilecekleri en güzel iyilik o gün kısmi olarak izin vermeleri ve eksik saatlerini daha sonra tamamlaman olur. Ya da bir tam gün ücretsiz izin verirler ve tamamen o gün izinli sayılırsın, ama bu ücretsiz izin olacağı için o günün yevmiyesi sana verilmez..
  • Kafamı üşüttüm diyip deli deli hareketler yap.
  • Dünya düz mü, elips mı, yuvarlak mı

Arkadaşlarla onu istişare edecez de
  • quote:

Orijinalden alıntı: reaktivasyon

Misal senin yerine o gün görevi devam ettirebilecek bir kaç arkadaşın varsa görev aksamaz. Sana yapabilecekleri en güzel iyilik o gün kısmi olarak izin vermeleri ve eksik saatlerini daha sonra tamamlaman olur. Ya da bir tam gün ücretsiz izin verirler ve tamamen o gün izinli sayılırsın, ama bu ücretsiz izin olacağı için o günün yevmiyesi sana verilmez..

Açıklama için teşekkürler. Makine mühendisiyim hocam. Doğalgaz projesi çiziyorum ofis ortamında. Günlük yevmiyeli olarak çalışmıyorum. Cumartesi yarım gün zaten işte gitmemem çok da işleri aksatmaz. Ama orjinal bir fikir lazım izin için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reaktivasyon

Hocam vebale girmek gibi olmasın ama ben böyle isteksizlik durumlarında hemen anne baba veya yakın bir akrabamın hastalandığını veya acil yardıma ihtiyacı olduğunu öne sürerek çok izin aldım, ama o an yöneticinin karşısına geçtiğinde de bunu inandırıcı bir şekilde oynamalısın. Benim aklıma hep izin alacağım zaman bu gelir, bana göre orjinaldir, istersen bunun üzerinde biraz düşün. İşine yarayabilir..

Bunun için yalan mı söylenir! Allah korusun gerçekten başınıza gelirse ne olacak. Kimsenin günahını almayın.
  • Böbrek taşı. Tanıdık doktor 5 günlük rapor. V2 kankimiz geçen hafta yaptı xd
  • ishal oldum de
  • Gerek yok izine. Zaten yarım gün idare edersin bişe olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sauron

Gerek yok izine. Zaten yarım gün idare edersin bişe olmaz.

İşe git öğlene kadar sabrediver diyorsun yani
  • Muayen gunumdeyim de
  • Patronuna selamımı söyle, izin verir.
  • "Erkek arkadaşım gelecek Hollanda için vize başvurusu yapacağız" de
  • Sabaj işe gelirken itoğlu it kıçımdan ısırdı kuduz oldum de jorkup 10 gün karantina iznini kopart
  • Evet mitingi var hazırlık yapacaz o yüzden cumartesi gelmiyorum diyerek haber ver.. kullan biraz
  • iş konusunda yalan söylemek sakıncalıdır. birincisi, yalanın ortaya çıktığında (ki genelde çıkar) yöneticilerinin güvenini kaybedersin. ikincisi ise yalan söylemek karakterinden götürür. günü kurtaracağım derken aslında bütün iş hayatını alırsın karşına. iş hayatı liseye benzemiyor -ki bunu sen de biliyorsun-, canın sıkıldığında duvardan atlayarak kaçamazsın.

ne bahaneler, ne yalanlar duydum inanamazsın. bir tanesi ileri gidip depodaki rafa kafa atmıştı izin almak için. verdim, ama ertesi gün çıkışını da verdim. :p yöneticiler enayi gibi gözükür ama her şeyden haberleri vardır emin ol. şu an bulunduğum yerde aldığım istihbaratlar mit'te yoktur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.