Şimdi Ara

İstemediğim meslek, Aşçılık ! 😐

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İstanbul' lardan kalktık Memleketim Samsun a geldik yerleştik. Elimde öyle bir vasfımda yok Bu zamana kadar ticaretle uğraştık öylede kaldık yaş 28

Sonra işlerimiz bozuldu.

Samsun dan bir akrabam bana, Sana Güzel bir muhasebe işi buluruz öğrenirsin yaparsın dedi Sözüne kanıp geldik buralara Hem elime iyi bir meslek alırım dedim Hemde Eşimle çocuğumla yaşarım... Amaaaa iş öyle olmadı Şimdide bana diyorlar ki Ortalıkda kriz var Herkes işçi çıkarıyor Sen en iyisi aşçı ol bir hastanenin mutfağında iş bulmuşlar

Yahuu ben diyorum ki benim aşçılıkla uzakdan yakından alakam yok Mutfak işlerinide hiç sevmem askerde bile kaçtım.. Yanii uzun lafın kısası yapamam... Sonra işte maaşı iyi 8 10 milyar maaş alırsın felan filan.. Ulan 10 milyar maaşı Anca çok üst noktalardaki aşçılar alıyordur Onlarada aşçı başı derler zaten. 28 yaşında adamım ben 1 senede yemek yapmayı öğrenip 8 milyar maaş mı verecekler bana... Canım çok sıkkın sevgili forum.. Böyle olacağını bilseydim En azından İstanbul da kalırdım en kötü bir fabrikada iş bulur yoluma bakardım Şimdi buraya taşındım düzen kurdum şu yaptıklarına bak.. Sırf maaşı için bile bu işe girsem Yapamam.. Yani sıkılırım bunalırım ben elimden gelmez o iş.. Genelde bu işe gönül verenler giriyor yemek yapmayı sevenler giriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __GeneraL__ -- 1 Aralık 2019; 23:44:7 >

• hocam çoluğun çocuğun yoksa dön istanbula para kas diğer şehirlerde para kasman için cidden mesleğin olması lazım.
  • istemem diye bir şey yok çoluk çocuğa da karışmışsın mike mike yapacaksın. bence aşçılık da güzel meslek biraz önyargılı düşünüyorum sanırım. geçmişindeki kötü anılara git ve onları yok et. yeni bir sayfa aç yemekler adına. güzel yemekler yapmayı öğren hanımına, çocuğuna yemek yap bana da yap harçlı tavuk kfc gibi yap gönder bana da. hadi hepimize afiyet olsun

HERKES SELAMLASIN YENİ AŞÇIYI

edit:pardon aşçı dedim, aşçıBAŞI
  • quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

Bu mesaj silindi.
    Sorma hocam. Eşimde çok pişman oldu Şimdiden, Bunu yapan kendisinin dayısı Ve Burda Mali Müşavirlik yapıyor ofisi var çalışanları var Hadi en kötü kendi yanına alır dedik onuda yapmıyor

Madem böyle olacaktı bari umut vermeselerdi Oralardan kalktık buralara geldik Eşim İstanbulda kaldı Kendisi bankacı tayin bekliyor ben çocuğumla geldim önden işime gücüme bakayım diye. Sonuç hüsran 3 haftadır burdayım mal mal bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Old Mac New Clip

istemem diye bir şey yok çoluk çocuğa da karışmışsın mike mike yapacaksın. bence aşçılık da güzel meslek biraz önyargılı düşünüyorum sanırım. geçmişindeki kötü anılara git ve onları yok et. yeni bir sayfa aç yemekler adına. güzel yemekler yapmayı öğren hanımına, çocuğuna yemek yap bana da yap harçlı tavuk kfc gibi yap gönder bana da. hadi hepimize afiyet olsun

HERKES SELAMLASIN YENİ AŞÇIYI

edit:pardon aşçı dedim, aşçıBAŞI
    Ya hocam yaş olmuş 28.. Bu yaşdan sonra ne aşçılığı, Bu mesleği yapanlar yıllarını veriyor okulunu okuyor

Ben en fazla menemen yaparım.. Aşçılık deyip geçme bikere çok dikkat isteyen bir iş Hem sevmen lazım hemde elinin o işe yatkın olması lazım. Bu işi ben yapamam Bana ilk başlarda market elemanı ol dediler ona bile razıyım ama aşçılık asla...

• quote:

Orijinalden alıntı: __GeneraL__

Ya hocam yaş olmuş 28.. Bu yaşdan sonra ne aşçılığı, Bu mesleği yapanlar yıllarını veriyor okulunu okuyor

Ben en fazla menemen yaparım.. Aşçılık deyip geçme bikere çok dikkat isteyen bir iş Hem sevmen lazım hemde elinin o işe yatkın olması lazım. Bu işi ben yapamam Bana ilk başlarda market elemanı ol dediler ona bile razıyım ama aşçılık asla...

Alıntıları Göster
    öğrenme isteği, merakı olduktan sonra öğrenme süreci çok çabuk ve zevkli oluyor. Asla deme, bak en basitinden internetten araştır biraz biraz, bir şeyler gör fikir edin, kendi kafandakilerle ön yargı oluşturma. belki seversen ve kovalamaya başlarsan olur, baktın olmuyor o zaman yok de geç. yani eline gelen fırsatı iyice değerlendirmeden tepme, sonra çok arayabilirsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.