Şimdi Ara

İşTeknik: Head Track IR nasıl yapılır? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
10
Favori
6.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Evet 3D yazıcı ile üretimini yapabilirim, PM yoluyla iletişime geçmeniz yeterli.
  • 30 ohm ile güzel bir clip yaptım ve ps3 kamera filtresini söküp kullandım. Fakat, kafayı sola çevirince hiç bir sıkıntı yokken sağa çevirince trackir kafayı yiyor. Kamera ve tracker ayaralrını değiştirdim, LED leri daha da dışarı çıkarttım, sağa veya sola doğru çevirdim ama hiç biri kar etmedi. Var mıdır bu meretin çözümüne yardımcı olabilecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: badboyyashiro

30 ohm ile güzel bir clip yaptım ve ps3 kamera filtresini söküp kullandım. Fakat, kafayı sola çevirince hiç bir sıkıntı yokken sağa çevirince trackir kafayı yiyor. Kamera ve tracker ayaralrını değiştirdim, LED leri daha da dışarı çıkarttım, sağa veya sola doğru çevirdim ama hiç biri kar etmedi. Var mıdır bu meretin çözümüne yardımcı olabilecek?
    hocam ps 3 eye kamerayı nerden aldınız? İki çeşidi var galiba bu kameraların. Birisinin IR filtresi sökülemiyor. Diğeri sökülebiliyor. Ben yurtdışından gelirken yanıma almıştım bir tane gitmişim uygun olmayan modeli almışım. Çöpe gitti kemara filtresini sökücem derken.

Siz nerden aldınız kamerayı?

Veya bu iş için uygun Ps 3 eye kamera kullanan arkadaşlar nereden temin ettiler ? Sipariş verecem düz lensli olan versiyon gelecek diye veremiyorum. Ref lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

Hayatımda ilk defa havya kullandım. Çok eğlendim yaparken. Rehber videosu için çok teşekkür ederim.
    3D printler konusunda @yusuforhan sağolsun yardım etti.
    Mor renk veren bu ledlerden kullandım, gayet güzel çalışıyor. Robotistan ve n11.com'da satılıyorlar.
    Euro Truck Simulator 2 ve DCS World'de çok güzel çalışıyor, herkese tavsiye ederim.
    Logitech C310 webcam'de zaten infrared filtresi yokmuş. Onunla uğraşmam gerekmedi.
    Hocam bende de lpgitech c310 model var. Dediğinize göre bu kameradan IR filterını çıkarmaya gerek yok mu? Kamerayı direkt olduğu gibi mi kullanıyoruz tam anlamadım?

• quote:

Orijinalden alıntı: Slanski48

hocam ps 3 eye kamerayı nerden aldınız? İki çeşidi var galiba bu kameraların. Birisinin IR filtresi sökülemiyor. Diğeri sökülebiliyor. Ben yurtdışından gelirken yanıma almıştım bir tane gitmişim uygun olmayan modeli almışım. Çöpe gitti kemara filtresini sökücem derken.

Siz nerden aldınız kamerayı?

Veya bu iş için uygun Ps 3 eye kamera kullanan arkadaşlar nereden temin ettiler ? Sipariş verecem düz lensli olan versiyon gelecek diye veremiyorum. Ref lazım.

Alıntıları Göster
    Özelden yazmıştım ama buradan da yazayım, yapmak isteyenlere fikir olur.

n11.com da satış yapan dükkandan tracker'a uygunluğunu sorup teyit ederek aldım kamerayı. Ben lensini Falçatayı ısıtıp, lensin etrafında ince bir plastik kalacak şekilde yavaş yavaş kestim-Çok sabır istiyor gerçekten, hemen kırılacak hissinde-.

-Lensin arkasına Disketimden bir parça kesip koydum ama pek memnun kalmadığım için çift kat fotoğraf filmi ile kapadım ve tekrar monteledim.

-Clip için thingverse sitesinden tracker modellerinden birini seçtim fakat model LED ler biribirine çok yakın olduğu için benim işimi görmedi ve basit bir şapkanın gaga kısmına 2 LED, başlıktaki üst kısma da 1 LED yerleştirip 2 tane cr2032 pil ile besledim ve öyle kullanıyorum.Pil Yuvası Açma Kapama tuşu da mevcut.

-FAKAT bunlarla uğraşmak istemezseniz, hintli bir arkadaşım lensin filtresine hiç müdahale etmeden sadece en ön tarafına 2 tane yuvarlak fotoğraf filmi kesip yerleştirdi. Şapka model ile kullanıyor ve yayın yapacak kalitede kullanabiliyor. Odasının ışık alma sorunu da olmadığı için gayet memnun.

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

İyi forumlamalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badboyyashiro -- 5 Mart 2020; 10:40:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: badboyyashiro

Özelden yazmıştım ama buradan da yazayım, yapmak isteyenlere fikir olur.

n11.com da satış yapan dükkandan tracker'a uygunluğunu sorup teyit ederek aldım kamerayı. Ben lensini Falçatayı ısıtıp, lensin etrafında ince bir plastik kalacak şekilde yavaş yavaş kestim-Çok sabır istiyor gerçekten, hemen kırılacak hissinde-.

-Lensin arkasına Disketimden bir parça kesip koydum ama pek memnun kalmadığım için çift kat fotoğraf filmi ile kapadım ve tekrar monteledim.

-Clip için thingverse sitesinden tracker modellerinden birini seçtim fakat model LED ler biribirine çok yakın olduğu için benim işimi görmedi ve basit bir şapkanın gaga kısmına 2 LED, başlıktaki üst kısma da 1 LED yerleştirip 2 tane cr2032 pil ile besledim ve öyle kullanıyorum.Pil Yuvası Açma Kapama tuşu da mevcut.

-FAKAT bunlarla uğraşmak istemezseniz, hintli bir arkadaşım lensin filtresine hiç müdahale etmeden sadece en ön tarafına 2 tane yuvarlak fotoğraf filmi kesip yerleştirdi. Şapka model ile kullanıyor ve yayın yapacak kalitede kullanabiliyor. Odasının ışık alma sorunu da olmadığı için gayet memnun.

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

İyi forumlamalar.

Alıntıları Göster
    bende özelden yazdım ama burdan ekstra bir soru daha sorayım
    Hintli arkadaşın yayın yapmış olduğu bir videosu var mı? Performansı merak ettim doğrusu.

• Reklam için izin var mı bilmiyorum fakat Yayın açan şu :https://www.twitch.tv/ages_captain vatandaşın trackerını ve yapan ve bana da yardımcı olan Raavan, yayın chatinde adminlik yapıyor ayrıca captain in Discord serverına kayıt olursanız oradan da ulaşabilirsiniz. Bana bir çok foto ve video gönderdi, uzak bağlantı ile kamera ayarlarımı bile yaptı sağolsun. Gerçi yapa yapa sizde işi kavrıyorsunuz hemen =)
  • Arkadaşlar malzemeler her şey tamam da bu kameranın filtresini çıkardıktan sonra takacağımız negatif film yerine ne koyabiliriz?

-Dün çarşıda disket aradım bulamadım.
    -Fotoğraf filmi kullanılmış bulamadım sıfırını 30 liraya satıyorlar. Parmak kadar şey için 30 lira vermek saçma geldi.

Başka ne tür bir malzeme kullanabilirim film alternatifi olarak, çabuk erişilebilir? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

Evet yazılım daha iyi olmuş, ben eskiden denediğimde opentrack sıkıntı çıkarmıştı, fakat son hali güzel olmuş.

Hızlı indirmek için:https://sourceforge.net/projects/opentrack.mirror/?source=typ_redirect

IR filitresi sökmeden, lens önüne kırmızı fotoğraf negatifi koymak yeterli olmuyor mu?

İPUCU: pointracker yanından özelliklere girip, threshold ve point büyüklüğüne ince ayar çekerseniz, alet düzgün çalışır.
    IR filtresini sökmeden denediğinizde nasıl bir performans aldınız hocam?

• Fotoğraf filmi yerine disket kullanmış herkes ama asıl amaç kızılötesi hariç diğer ışıkların girişini engellemek.

IR filtresini söküp kullanıyorum ama bana kamera ve ayarları konusunda yardmcı olan RAAVAN nikli arkadaş gündüz bile harika sonuç alıyor. Odasının ışık alma durumu ile de ilgilidir tabi ki. Sökme işini yapmadan kullanan youtuberlar var ve ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz. Farm Simulation gibi bir şeyler oynuyordu yanılmıyorsam.

İlla sökeceğim derseniz de zor değil, sadece falçatanızı çakmak ile ısıtıp öyle kesin ve lensin etarfında ince bir parça plastik kalmasına dikakt edin. Lensi kırıp hoş olmayan şeyler yaşamamanız için önemli.
  • Mesut bey iyi çalışmalar,
    geç de olsa track IR programıızı seyrederek uygulama şansım oldu ama bir noktada takıldım ve sizin desteğinize ihtiyacım var. playstation 3 webeye driveri bulamıyorum. bulacağım bir adres mevcut mu?
    son nokta olarak driver ve webcam yüklenmesi aşaması kaldı.
    yardımcı olursanız teşekkür ederim..
    sağlıcakla kalın..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.