Şimdi Ara

İşTeknik: Head Track IR nasıl yapılır? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
10
Favori
6.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce aşağıda konusunu verdiğimiz kardeşimizden, hem apartı yapılmış olarak, hem de pseye kamerayı oldukça uygun fiyata satın almıştır. Halen ilgineniyorsa size yardımcı olabilir.
    https://forum.donanimhaber.com/free-track-trackir-aparati--100254367#100300283

Bu sayfayıda tavsiye ederim:https://www.trackhat.org/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerospace -- 1 Mart 2017; 15:31:59 >
  • An itibariyle lensin içine etmiş bulunmaktayım 2-3 saat uğraştım açmak için sonunda fark ettim ki lens tek parça siz siz olun ikinci el almayın kalırsınız böyle benim gibi adam da uyarmadı ki çıkarttım filtresini diye, gerçi olsa anlardım muhtemelen filtresi yani tek parçaydı muhtmemelen filtresiz idi ancak kaliteliye de benziyordu yani kablosu falan çok kalın neyse çakma aldık sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 1 Mart 2017; 16:39:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

An itibariyle lensin içine etmiş bulunmaktayım 2-3 saat uğraştım açmak için sonunda fark ettim ki lens tek parça siz siz olun ikinci el almayın kalırsınız böyle benim gibi adam da uyarmadı ki çıkarttım filtresini diye, gerçi olsa anlardım muhtemelen filtresi yani tek parçaydı muhtmemelen filtresiz idi ancak kaliteliye de benziyordu yani kablosu falan çok kalın neyse çakma aldık sanırım...

çakma vs değil hocam, hemen birkaç mesaj yukarıda özellikle ülkemizde resmi ithalat yoluyla satılan ps3 eye kameraların ir lensinin tarif edilen şekilde sökülemediğini maalesef ben de böyle bir lens katliamına girişip zor yoldan öğrenmiştim. neyse ki birazdan size de tavsiye edeceğim şekilde, farklı bir lens gövdesi ve lens ile mevcut kamerasını modifiye eden ve elbette ki benden çok daha (fersah fersah) deneyimli bir sanal pilot arkadaşımız sayesinde (kamerasından çıkan mevcut orijinal lens ve lens gövdesini hiçbir karşılık beklemeden göndermişti sağolsun) bu badireyi minimum zararla atlatmıştım.

söz konusu arkadaştan öğrendiğim ve size tavsiye edeceğim yol ise genel olarak ir lensi değiştirilemeyen ps3 eye kameralar için yapabileceğiniz modifikasyon yolu ile birebir ilintilidir. son derece ucuza elde edebileceğiniz şu aşağıdaki parçalar ile;

Lot 5 CCTV Camera board Lens CCD Lens Mount for M12 x 0.5 18mm screw distance

ve

3.6mm 96 Degree Angle Board CCTV PC camera Lens M12x0.5 1/3" and 1/4" CCD chips

hem ir filtresi olmayan bir lense hem de bu lensi kamera boardı üzerine kolayca monte edebileceğiniz ayarlı bir lens gövdesine sahip olacaksınız.

yine illa ki ps3 eye kameranın orijinalliğini bozmadan sadece ir filtresini ilgili videolarda tarif ediliği şekilde sökmek/temizlemek isteyen arkadaşlar lensi sökülebilir ürünlerin seri numaralarını google üzerinde yapacakları basit aramalarla öğrenebilir ve sanal mağazalar üzerinde bu seri numaralarını da dahil ederek yapacakları aramalarla arzuladıkları ürünü bulabilirler.

son olarak bir üst mesajda Aerospace adlı üye arkadaşımızca https://www.trackhat.org için link verilmiş de... yani söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama, sadece kameraya bir miktar masraf yaparak gerisini bedavadan az pahalıya mal edebileceğiniz bir DiY çalışması için kalkıp şu saçma sapan raddede yüksek fiyatları (üstelik euro bile değil, pound yani ingiliz sterlini o fiyatlar! güncel kura bir açın bakın merkez bankasından gözünüzü seveyim, şaşırmayın!) ödeyecekseniz eğer hiç bunlarla uğraşmadan gidin TrackIR 5 alın. (MEH) ha ayrıca gümrük de ödeyeceksiniz bak, onu söylemeyi unutuyordum az daha.

ilgili sayfadaki ürünleri destekleyen yazılım ayağı ise birebir OpenTrack'dir, daha doğrusu hali hazırda OpenTrack'i geliştiren bağımsız geliştiricilerden biri tarafından söz konusu sayfada satışa sunduğu ürünlerin ölçülerine göre özelleştirilmiş ve ayarları değiştirilemeyen kısıtlı bir varyantıdır diyelim tam olsun hatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UnicornKnight -- 1 Mart 2017; 21:19:50 >

• UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    O sitenin tek güzel yanı, çok iyi bir yazılımı bedava indirmenize olanak sağlıyor. Yoksa konusunu verdiğim arkadaştan bu cihazın print halini ve pseye kamerayı çok ucuza temin etmiştim. Yani gidip pound üzerinden satın almayın

https://www.dropbox.com/s/di4a5ch06nacepd/trackhat-1.2p4-setup.exe?dl=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

O sitenin tek güzel yanı, çok iyi bir yazılımı bedava indirmenize olanak sağlıyor. Yoksa konusunu verdiğim arkadaştan bu cihazın print halini ve pseye kamerayı çok ucuza temin etmiştim. Yani gidip pound üzerinden satın almayın

https://www.dropbox.com/s/di4a5ch06nacepd/trackhat-1.2p4-setup.exe?dl=1

hocam ben de diyorum ki (hemen birkaç mesaj evvel gönderdiğim yorumda mevcut) o yazılım bilerek kadük bırakılmış (söz konusu sayfadaki hazır şablonlara/ürünlere uyarlanmış ve kilitlenmiş) bir varyasyon, söz konusu yazılımın orijinali -zibilyon farklı özelleştirme seçeneği ve topluluktan gelen geri bildirim ve taleplerle sürekli geliştirilen- OpenTrack'dır.

https://github.com/opentrack/opentrack

https://github.com/opentrack/opentrack/releases

• quote:

Orijinalden alıntı: UnicornKnight

quote:

Orijinalden alıntı: tobepeople

An itibariyle lensin içine etmiş bulunmaktayım 2-3 saat uğraştım açmak için sonunda fark ettim ki lens tek parça siz siz olun ikinci el almayın kalırsınız böyle benim gibi adam da uyarmadı ki çıkarttım filtresini diye, gerçi olsa anlardım muhtemelen filtresi yani tek parçaydı muhtmemelen filtresiz idi ancak kaliteliye de benziyordu yani kablosu falan çok kalın neyse çakma aldık sanırım...

çakma vs değil hocam, hemen birkaç mesaj yukarıda özellikle ülkemizde resmi ithalat yoluyla satılan ps3 eye kameraların ir lensinin tarif edilen şekilde sökülemediğini maalesef ben de böyle bir lens katliamına girişip zor yoldan öğrenmiştim. neyse ki birazdan size de tavsiye edeceğim şekilde, farklı bir lens gövdesi ve lens ile mevcut kamerasını modifiye eden ve elbette ki benden çok daha (fersah fersah) deneyimli bir sanal pilot arkadaşımız sayesinde (kamerasından çıkan mevcut orijinal lens ve lens gövdesini hiçbir karşılık beklemeden göndermişti sağolsun) bu badireyi minimum zararla atlatmıştım.

söz konusu arkadaştan öğrendiğim ve size tavsiye edeceğim yol ise genel olarak ir lensi değiştirilemeyen ps3 eye kameralar için yapabileceğiniz modifikasyon yolu ile birebir ilintilidir. son derece ucuza elde edebileceğiniz şu aşağıdaki parçalar ile;

Lot 5 CCTV Camera board Lens CCD Lens Mount for M12 x 0.5 18mm screw distance

ve

3.6mm 96 Degree Angle Board CCTV PC camera Lens M12x0.5 1/3" and 1/4" CCD chips

hem ir filtresi olmayan bir lense hem de bu lensi kamera boardı üzerine kolayca monte edebileceğiniz ayarlı bir lens gövdesine sahip olacaksınız.

yine illa ki ps3 eye kameranın orijinalliğini bozmadan sadece ir filtresini ilgili videolarda tarif ediliği şekilde sökmek/temizlemek isteyen arkadaşlar lensi sökülebilir ürünlerin seri numaralarını google üzerinde yapacakları basit aramalarla öğrenebilir ve sanal mağazalar üzerinde bu seri numaralarını da dahil ederek yapacakları aramalarla arzuladıkları ürünü bulabilirler.

son olarak bir üst mesajda Aerospace adlı üye arkadaşımızca https://www.trackhat.org için link verilmiş de... yani söylemeyeyim söylemeyeyim diyorum ama, sadece kameraya bir miktar masraf yaparak gerisini bedavadan az pahalıya mal edebileceğiniz bir DiY çalışması için kalkıp şu saçma sapan raddede yüksek fiyatları (üstelik euro bile değil, pound yani ingiliz sterlini o fiyatlar! güncel kura bir açın bakın merkez bankasından gözünüzü seveyim, şaşırmayın!) ödeyecekseniz eğer hiç bunlarla uğraşmadan gidin TrackIR 5 alın. (MEH) ha ayrıca gümrük de ödeyeceksiniz bak, onu söylemeyi unutuyordum az daha.

ilgili sayfadaki ürünleri destekleyen yazılım ayağı ise birebir OpenTrack'dir, daha doğrusu hali hazırda OpenTrack'i geliştiren bağımsız geliştiricilerden biri tarafından söz konusu sayfada satışa sunduğu ürünlerin ölçülerine göre özelleştirilmiş ve ayarları değiştirilemeyen kısıtlı bir varyantıdır diyelim tam olsun hatta.

Cidden open track hem bedava hem de sürekli güncelleştiriliyor gerçi artık sınırında hepsi o yüzden geliştirmeleri bitti denebilir hepsinin ancak boşa para vermeye gerek yok 5 dolar falan da olsa...

Ancak montaj kiti 3.6mm 96 Degree Angle Board CCTV PC camera Lens M12x0.5 1/3" and 1/4" CCD chips 4 dolar fiyatı bir o kadar da kargosu var 30 li,raya denk geliyor ayrıca kamerayı da hesap edince daha pahalıya mal oluyor :) zaten kargo dahil 40 lira sıfırı eye kameranın ikinci elleri de 30 lira civarı. Yani montaj aparatına gerek yok silikonlamak daha mantıklı. Teşekkürler yine de kamera işime yarar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 2 Mart 2017; 14:37:54 >

• Arkadaşlar an itibariyle IR fitresini çıkartırken 2 Adet PS3 EYE kamerayı hacamat ettim. 1.sinin fitresini sökerken Lense ve kasaya zarar verdim ve kullanılmaz hale geldi. 2.sinde ise bir sürprizle karşılaştım lensi sökülmeyen model çıktı. Kısacası elinde fazla IR filtresi düzgün bir şekilde sökülmüş PS3 EYE kamerası olupta satmak isteyen benimle irtibata geçerse çok memnun olurum. Teşekkür ederim.
  • UnicornKnight kullanıcısına yanıt
    Evet yazılım daha iyi olmuş, ben eskiden denediğimde opentrack sıkıntı çıkarmıştı, fakat son hali güzel olmuş.

Hızlı indirmek için:https://sourceforge.net/projects/opentrack.mirror/?source=typ_redirect

IR filitresi sökmeden, lens önüne kırmızı fotoğraf negatifi koymak yeterli olmuyor mu?

İPUCU: pointracker yanından özelliklere girip, threshold ve point büyüklüğüne ince ayar çekerseniz, alet düzgün çalışır.
  • her şey tamamda bu face track noır e paypal dan başka birşey yok para yatıramıyoruz o yüzden program yok başka bir para yatırma sistemi yok mu ?
  • Mesut kardeşim ve Arkadaşlar '' Product code :SLEH-00448 '' olan Ps3 Eye kamera buldum. Almak istiyorum faka IR Filresi çıkan olup olmadığını bilmiyorum. ( Daha önce aldığım iki tanesi hüsran yarattığı için ) Bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
  • Bu tarz videolar bekliyoruz Mesut ağabey en yakın zamanda yapacağım...

• ben yaptım beyaz ledlerden fakat az bir şey kafayı döndürdüğüm de ledlerin 1 i veya 2 si kayboluyor oyun içerisinde adamın kafası sağa sola dönmeye başlıyor :) birde şapkanın en üstünde ki led sönük yanıyor diğerleri gibi parlak değil bende bu mor ır ledlerden ali expressten sipariş geçip kulaklık aparatı ile yapmak istiyorum bu kulaklık aparatını satan varsa bana ulaşır ise sevinirim..
  • Rüzgar esmediği zaman nerede durur?
    GTA da gitmediğimiz mekanlardaki insanlar ne yapar...
    -----------------------
    Görmediğimiz alanı gpu işler mi.
    bu gpu nun yükü hafifler demek olmuyor mu

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: ManoMachine

Mesut Bey elinize sağlık, gayet özet ve bilgilendirici olmuş.
    Sormak istediğim konu ise şu, PS Eye kamera kullanmanızın özel bir sebebi yahut kullanırken kazandırdığı bir avantaj var mı? Extradan bir de sürücü konusu olduğu için soruyorum. Yıllar evvelden kenarda kalmış bir webcam kullansak bariz bir kaybımız olur mu?

PSEYE kameranın IR filtresini sökmek nispeten kolay. Görüş açısı yeterli ve işi ışık takibi olduğu için sürücüleri optimize edilmiş.

Fakat her PsEye kamera bu işleme uygun değil Lensin düz değil küresel geldiğine dikkat edin.

mesut bey bence yanlışınız var aslında ps3 eye kameranın lensini sökmek nispeten zor
    ps3 kameranın tavsiye edilme nedeni 320x240 a çözünürlükte 60fps verebilmesi. bu programda kullandığınız kamera ne kadar yüksek framerate verirse o kadar gecikmesiz ve akıcı bir deneyim yaşatıyor
    bir diğer olayda osram led ler tr de satılıyormu ? ben hiç bulamadım. elektronikçilerden ır led alıp kafasını törpülüyordum ben. bu şekilde ışığı her açıdan daha dengeli alıyor. zaten osram ların öerilme sebebide bu

• quote:

Orijinalden alıntı: yuppie06

ben yaptım beyaz ledlerden fakat az bir şey kafayı döndürdüğüm de ledlerin 1 i veya 2 si kayboluyor oyun içerisinde adamın kafası sağa sola dönmeye başlıyor :) birde şapkanın en üstünde ki led sönük yanıyor diğerleri gibi parlak değil bende bu mor ır ledlerden ali expressten sipariş geçip kulaklık aparatı ile yapmak istiyorum bu kulaklık aparatını satan varsa bana ulaşır ise sevinirim..

Kardeşim. Şayet PS3 EYE kamera kullanıyorsan bu videoda ki kişinin yaptığını muhakkak izle.https://www.youtube.com/watch?v=CbMqsrm2TTs Lensi çıkardığı yere eskiden kullandığımız 3,5 inchlik Disketler vardı. Bilgisayarcılar da veya kırtasiyede 2.-TL civarında bulursun. Videodaki gibi kesip oraya koy. Zaten videoda aradaki farkı da göreceksin. Kolay gelsin.

• ta4chu T kullanıcısına yanıt
    ben normal röntgen filmi yaptım simsiyah oldu ledleri görüyor fakat çok düşük sanırım film fazla geldi ben filmi söküp kamera ışığını düşürerek deneme yapacağım birde ledlerin ucunu törpileyeceğim eğer yine olmaz ise pilleri büyütüp şapka üzerinde sağ sol ledlerin arasını biraz kısaltıcam yine olmaz ise artık 2.el trackIR bakıcaz
  • video yok, ne izlicez?
  • quote:

ben normal röntgen filmi yaptım simsiyah oldu ledleri görüyor fakat çok düşük sanırım film fazla geldi ben filmi söküp kamera ışığını düşürerek deneme yapacağım birde ledlerin ucunu törpileyeceğim eğer yine olmaz ise pilleri büyütüp şapka üzerinde sağ sol ledlerin arasını biraz kısaltıcam yine olmaz ise artık 2.el trackIR bakıcaz

yuppie06 kardeşim bu '' Ledlerin ucunu törpüleme '' olayı nasıl yapılıyor? Bu iş için ne kullanmalıyız? Faydası nedir ? Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarda paylaşırlarsa çok memnun olurum.
  • ta4chu T kullanıcısına yanıt
    şimdi bizim almış olduğumuz beyaz ır ledlerin önünde mercek var buda o ır ın yayılmasını tek noktaya topluyor. daha önce töpileme işlemi hiç denemedim ilk defa deneyeceğim fakat deneyenler faydasını görenler mevcut normal ağaç işlerinde kullanılan taşlama ile yapanlar olmuş ben normal tırnak törpüsü yeterli gelmez ise eğe ile deniyeceğim.
  • quote:

şimdi bizim almış olduğumuz beyaz ır ledlerin önünde mercek var buda o ır ın yayılmasını tek noktaya topluyor. daha önce töpileme işlemi hiç denemedim ilk defa deneyeceğim fakat deneyenler faydasını görenler mevcut normal ağaç işlerinde kullanılan taşlama ile yapanlar olmuş ben normal tırnak törpüsü yeterli gelmez ise eğe ile deniyeceğim.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.