Şimdi Ara

İşTeknik: Head Track IR nasıl yapılır? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
10
Favori
6.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hiç mantıklı değil yaptığınız söyleyeyim üzerindeki en ufak pürüz ışığın kırılma yönünü değiştirir. Cam gibi pürüzsüz yapmalısınız bu da çok zor. Pilav isterken bulgurdan olursunuz. Bunun yerine yurt dışından alın gitsin ,geç yapın aceleniz ne... Yani misal merceği çıkartırken ben merceğe de zarar verdim ışık çok yayılıyor aynısı led de de olacak illa ki pürüz olacak. bu da hassasiyeti bozacak ayrıca 3 ünü de aynı hassaslıkta yapamazsınız. O tolerans da hassasiyete yansıyacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 9 Mart 2017; 17:54:47 >
  • tobepeople kullanıcısına yanıt
    İllaki bu IR Ledlerin Mantar ledmi olması lazım? Piyasada kaliteli normal IR Ledler de var Mantar led olmayan. Bunları kullanmak yanlışmı? Mesela ekte resimdeki de kaliteli bir Infrared LED (Kızıl Ötesi LED) illaki Ledin renginin şeffafmı olması gerekli? İşTeknik: Head Track IR nasıl yapılır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ta4chu

İllaki bu IR Ledlerin Mantar ledmi olması lazım? Piyasada kaliteli normal IR Ledler de var Mantar led olmayan. Bunları kullanmak yanlışmı? Mesela ekte resimdeki de kaliteli bir Infrared LED (Kızıl Ötesi LED) illaki Ledin renginin şeffafmı olması gerekli? İşTeknik: Head Track IR nasıl yapılır?

Renk fark etmez hatta belki de farklı renkler daha çok işe yarayabilir bile...Ancak kaliteli dediler diye ya da pahalı diye kaliteli olacağı anlamına gelmez bu biraz da şans işi belki de. Ancak osram alınca şans işinie gerek kalmıyor bu yüzden önemli olan osram olması. Osram otomobil farı olarak ünlenmişti xeon ayarındaydı neredeyse ayrıca çok fazla çeşiti ve kalitesi var. En uzun ömürlü lambalar oluyor bu da uzun süre parlaklığını yitirmemesi demek bu yüzden osram almalısınız ancak piyasada çok fazla çeşit var illa osram olması gerekmiyor tabii ki ama almışken niye riske giresiniz ki alın gitsin işte Çin'den osram. Belki de onlar da osram değildir sonuçta bildiğim kadaruyla alman firması bunlar yine de üretini Çin'de yapılıyor olması muhtemelen çok yüksek bir olasılık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 9 Mart 2017; 21:55:1 >

• Hayatımda ilk defa havya kullandım. Çok eğlendim yaparken. Rehber videosu için çok teşekkür ederim.
    3D printler konusunda @yusuforhan sağolsun yardım etti.
    Mor renk veren bu ledlerden kullandım, gayet güzel çalışıyor. Robotistan ve n11.com'da satılıyorlar.
    Euro Truck Simulator 2 ve DCS World'de çok güzel çalışıyor, herkese tavsiye ederim.
    Logitech C310 webcam'de zaten infrared filtresi yokmuş. Onunla uğraşmam gerekmedi.
    İşTeknik: Head Track IR nasıl yapılır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi holyjohn -- 11 Mart 2017; 20:28:3 >

• Sonunda bende tamamladım. Benim için zor olan PS3 EYE kameranın IR Filtresini çıkartmaktı. Program olarak Opentrack Ver. 2.3.1.4 kullandım. İlk başlarda ETS2 oynarken bir süre bocalıyorsunuz sonra alışıyorsunuz.
    İşTeknik: Head Track IR nasıl yapılır?İşTeknik: Head Track IR nasıl yapılır?

• quote:

Orijinalden alıntı: holyjohn

Hayatımda ilk defa havya kullandım. Çok eğlendim yaparken. Rehber videosu için çok teşekkür ederim.
    3D printler konusunda @yusuforhan sağolsun yardım etti.
    Mor renk veren bu ledlerden kullandım, gayet güzel çalışıyor. Robotistan ve n11.com'da satılıyorlar.
    Euro Truck Simulator 2 ve DCS World'de çok güzel çalışıyor, herkese tavsiye ederim.
    Logitech C310 webcam'de zaten infrared filtresi yokmuş. Onunla uğraşmam gerekmedi.

Buda holyjohn arkadaşımızın yaptığı gibi benimdehttp://www.robotistan.com getirttiğim mor IR ledler ile yaptığım Head Tracker. Beyaz Ir Lede göre daha iyi sonuç veriyor.http://www.dorukanstore.com sitesinde satılan '' 5mm 940nm 50° Infrared Led (TSAL6400 RoHS) '' Ir Led var. Görüş açısı daha iyi olduğundan ilk fırsatta bu Ir Led lerden alıp deneyeceğim. İşTeknik: Head Track IR nasıl yapılır?

• sistem hazır cok basıt zaten 3d den cıktı aldıktan sonra.benım laptop kameram da IR fıltresı yok o yuzden harıcı bır kamera almadım dırek laptop kamerası ıle deneme yapıyorum sadece opentrack uygulaması ıle oyuna nasıl adapte edecem onu bılmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

sistem hazır cok basıt zaten 3d den cıktı aldıktan sonra.benım laptop kameram da IR fıltresı yok o yuzden harıcı bır kamera almadım dırek laptop kamerası ıle deneme yapıyorum sadece opentrack uygulaması ıle oyuna nasıl adapte edecem onu bılmıyorum

Bu sitede OpenTrack hakkında baya bilgi var. Site Türkçe eminim faydası olur.https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/301408-trackir-yapmak-isteyenlere-tavsiyeler/

• Mesut Bey ; Arkadaşlar bu ''FaceTrack NoIR'' programını Paypal olmadan nasıl satın alacağız? Malum Türkiye de Paypal olayı yok malesef.
  • ManoMachine kullanıcısına yanıt
    Ölçüler cm mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pil yerine usb kablo kullanabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JAX

Pil yerine usb kablo kullanabilir miyiz?

USB 4 kablodan oluşuyor 2si elektirik 2si data.

Kırmızı 5V, Siyah Toprak. Data kabloları ile işimiz olmayacağı için bunları kesebilirsiniz. ( Dikkathttps://forum.warthunder.com/index.php?/topic/301408-trackir-yapmak-isteyenlere-tavsiyeler/ sitesinden Alıntıdır.)İşTeknik: Head Track IR nasıl yapılır?

• Herşey hazır bi vakit yok

• quote:

Orijinalden alıntı: LiveForSpeed

Herşey hazır bi vakit yok

Çeyiz sağlam. Un, şeker, tuz ve su var artık ekmek yapma zamanı. :-D

• Kaliteli köşeli Osram ledli ve kaliteli pil kullanıl kullanılmış SuperPower ayrıca açma kapama butonu ve cırt banlı şekilde kendime yaptım. Resimleri siteye ekleyemedim sorun oluyor sanırım 3D yazıcıdan çıkartma ücreti 30 TL istediler pazarlıkla 15TL'ye bağladım kaliteyi düşürmüşler biraz ancak sıkıntı yok iş görüyor. Önemli olan doğru mesafeleri olması bence...1 ay bekledim Çinden malzemelerin gelmesini işçilik hariç zaten 30 lira maliyetim oluyor 50 liraya yaparım isteyen olursa 2 tane ekstra yapacak malzemem var 3d aparatı yine aynı yerden 1-2 gün gecikmeli alıyorum. Hemen yapmıyorlar yoğunluktan heralde...Düşünen olursa 50 liraya yaparım...https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-aksesuar-head-track-simulasyon-basligi-419224121/detay/

Bu arada herşey iyi güzel de opentrack ile gta5 nasıl oynayacaz biri açıklayabilir mi acaba programda sorun yok gibi kamerada sağa sola kafamı çeviriyorum falan çalışıyor sorunsuz ancak oyuna nasıl uyarlıyoruz o kısmı bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tobepeople -- 5 Nisan 2017; 23:58:47 >

• Usb kablo ile bağlarsak kaçlık direnç kullanmamız gerekir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: JAX

Usb kablo ile bağlarsak kaçlık direnç kullanmamız gerekir?

Fark etmiyor. Şu haliyle denedim çalışıyor USB kablo ile de.
  • PS3 eye camerayı nerden aldınız arkadaşlar
    kameranın iki çeşidi varmış
    yuvarlak lensli olanı ve düz lensli olanı
    yuvarlak lensli olanın ir filterı çıkıyor ama diğerininki çıkmıyormuş

aşağıdaki videoda bahsediliyor

hepsiburada.com da uygun fiyata var acaba hangi çeşit kamera
    ordan alıp deneyen varsa lütfen yorum yapsın

videodaki kişi buradan almış 4$
    gamestop.com/ps3/accessories/ps3-playstation-eye-camera-any-used/68447#productDetails

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hatta -- 8 Nisan 2017; 18:16:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hatta

PS3 eye camerayı nerden aldınız arkadaşlar
    kameranın iki çeşidi varmış
    yuvarlak lensli olanı ve düz lensli olanı
    yuvarlak lensli olanın ir filterı çıkıyor ama diğerininki çıkmıyormuş

aşağıdaki videoda bahsediliyor

hepsiburada.com da uygun fiyata var acaba hangi çeşit kamera
    ordan alıp deneyen varsa lütfen yorum yapsın

videodaki kişi buradan almış 4$
    gamestop.com/ps3/accessories/ps3-playstation-eye-camera-any-used/68447#productDetails

Ben bu adresten aldım. http://urun.n11.com/sony-playstation-3/playstation-eye-ps3-kamera-orjinal-urun-P145120163 satıcıyla baya bir mail trafiği yaptım. Lensi oval olanla ilgili resimler gönderdim. Satıcıda elinde benim istediğim özelliklere uygun olandan gönderdi. Şu an kullanıyorum hiçbir sıkıntısı yok. Benim kullandığım PS3 EYE kameranın modeli '' B4.04.27.1 ''

• Benim ki düz olandı yani inanmazsın ama en azından 1 cm oydum ama bana mısın demedi dedim bunda filtre namına bir şey kalmadı :D En son da parçaladım komple :D
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.