Şimdi Ara

işte yeni corolla (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
281
Cevap
0
Favori
17.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben dediğim gibi bir toyota sever olarak hoşlandım. ama dürüst olmam gerekirse yeni kasa honda civic i gördüğümdeki gibide çarpılmadım
  • bu aracı alırsam sadece türkiyede üretiliyo yani kalitesi belli diye alırım.ama tipi rezalet.honda dan biraz ders alsa toyota iyi olur
  • Bir müjdem var. corolla sedan afrikadan gelmeye devam edecek. vee tipi süper cıvıc sedana baya benziyor. Fotograflarını gördüm. Yani bir arkadaşımızın dediği gibi corolla deyince akla sedan araba gelecek auris deyince hatcback
  • yakamoz 54 bahsini ettiğiniz corolla en son "corolla sedanda son nokta oh be" forum başlığı altında resimleri yayınlanan araç mıdır? Peki bu araç sa daha önce toyota'nın patronu ile resmi çıkan japonyada tanıtımı yapılan axio ile farklı araba mıdır? Farklılık amerika avrupa versiyonlarından mı kaynaklanmaktadır. Toyotayı bilen biri olarak bunu yanıtlar mısınız. Ayrrıca bahsini ettiğiniz aracın fotoğrafları var ise link hattını verir misiniz ya da fotoğraflarını gösterir misiniz. Son olarak araç ne zaman Türkiye de piyasaya çıkacak. Dizel 1.4 d_4D eski motoru mu taşıyacak. Özelliklerinde ne gibi farkılılıklar var ve fiyatı tahminen ne olacak?Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
  • Yakamoz54 auris ingiltere de şubat ayında satılmaya başlanacak ingiliz sitelerine göre. Türkiye'de ne zaman satışa sunulacak bilgin var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ORH

toyotanın ne corolla modelinden ve nede isminden vazgeçicegini sanmıyorum.
    auris corollanın hb modeli olmayacak çünkü auris in sedanıda üretilecek (üretimide japonyada olucak) corollada zamanla sadece ingileterede üretilir hale getirilcek. auris yaristen pahalı corolladan ucuz ara sınıf bir araç olur muhtemelen.
    corollada yeni çizgilerindede anlaşıldıgı gibi avensis kıvamında daha üst sınıf araç konumuna getirilicek.

arkadaşım,

yanlış biliyorsun bak sana en yetkili ağızdan ve hurriyette bugün çıkan bir yazı iyi oku biz boş konuşmuyoruz. aynen dediğimiz gibi corollanın HB modeli olmayacak ve Auris o amaçla üretilecek ve sedanı olmayacak bir model. Türkiyede corolla üretilmeyecek ve sadece verso ile auris üretilecek. OK?

Toyota, Avrupa için ’altın’ kozunu Türkiye’de üretecek
    6 Aralık 2006
    Alper YOLDAŞ
    Japon Toyota, başarısından memnun olduğu Adapazarı’ndaki fabrikada yeni hatcback modeli Auris’i de üretecek. Toyota Avrupa Başkan Yardımcısı Andrea Formica, "Avrupa için geliştirdiğimiz Auris, İngiltere ve Türkiye’de üretilecek. Auris, bizim için çok önemli" dedi. Auris, Latince "altın" anlamına geliyor.

DÜNYANIN en büyük otomotiv şirketi olma yolunda hızla ilerleyen Japon Toyota, Avrupa’daki imajını ve satışlarını yükseltecek yeni hatcback modeli Auris’i şubat ayından itibaren Türkiye’de üretecek. Toyota Avrupa Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrea Formica, tamamen Avrupa için geliştirilen Auris’in sadece İngiltere ve Türkiye’de üretileceğini belirtti. Formica, "Auris’i Türkiye’de üretmekten çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türkiye’deki üstün üretim kalitesi Auris üretimi için büyük rol oynamıştır" dedi.

DÜNYAYA TANITILDI: Toyota’nın Avrupa’da Corolla Hatchback’in yerine geliştirdiği ve adını Latince’de ’altın’ anlamına gelen kelimeden alan Auris’in dünya tanıtımı İtalya’da gerçekleşen Bolonya Otomobil fuarında gerçekleşti. Toyota Avrupa Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrea Formica, "Auris, Toyota Avrupa açısından çok büyük bir önem taşıyor" dedi. Formica, "Avrupa’da sadece İngiltere ve Türkiye’de üretilecek Toyota’nın bu yeni ve önemli modeli aynı zamanda Adapazarı fabrikası içinde yeni bir model anlamına geliyor. Avensis ile kalitesini kanıtlamış olan İngiltere ve Verso üretimindeki başarısıyla dikkat çeken Türkiye’de üretim yapacağız" diye konuştu.

ÜRETİMİ ŞUBATTA BAŞLIYOR: Auris’in Şubat 2007’den itibaren Adapazarı’ndaki bantlardan inmeye başlayacağını kaydeden Formica, şöyle konuştu: "2007’de toplamda 150 bin adetlik Auris üretimi planlıyoruz. Bu üretimin yüzde 40’ını yani 60 bin adedini Adapazarı fabrikasında gerçekleştireceğiz. 2008’de 200 bin adetlik satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Toplam Auris üretiminde Türkiye’nin payı yüzde 40, İngiltere’nin yüzde 60 olacak. Ancak üretilen miktarlar pazardaki talep ve bizim hedeflerimiz doğrultusunda artış gösterecektir."

AVRUPA’YA 100 BİN VERSO: Formica, Auris’i Türkiye’de üretmekten çok büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, "Bugün sadece Türkiye’de üretilen Verso, Avrupa’da 100 bin adetlik satış rakamına ulaşarak büyük bir başarı yakaladı" dedi.

COROLLA SEDAN ÜRETİLMEYECEK: Türkiye’de Corolla Sedan üretiminden vazgeçtiklerini de belirten Formica, şöyle konuştu: "Avrupa pazarında Sedan modelimiz Corolla, Hatchback ise Auris ismiyle yola devam edecek. Tabiki Türkiye’yle birlikte Avrupa’da Corolla satışlarımıza devam edeceğiz. Ama Corolla Sedan’lar bundan sonra Türkiye’den değil Japonya’dan gelecek. Bundan sonra Corolla Hatchback yerine Auris isminin kullanmamızın nedeni ise Avrupa’daki Toyota markasının algısının yükselterek satışlara olumlu etki sağlayacak yeni bir imaj oluşturmaktan kaynaklanıyor. Bundan sonra Hatchback ve Sedan farklı iki model olacak."

Orhon: Auris’le hatchback satışlarımız yüzde 40 artar

TOYOTASA Genel Müdürü İbrahim Orhon, Auris modelinin Türkiye pazarı için de çok önemli olduğunu belirterek, "Önümüzdeki 3 yıl içinde Hatchback sınıfındaki Auris satışlarımızı yüzde 40 oranında artırmayı hedefliyoruz" dedi. Orhon, Türkiye’de Auris satışlarına 2007’nin ilk yarısında başlayacaklarını da söyledi. "Auris üretiminin Türkiye’ye verilmesi bize verilen önemi açıkça ortaya koyuyor" diye konuşan Orhon, "Biz Corolla Sedan satışlarımıza ies devam edeceğiz. Hatta şunu söyleyebilirim. Filo satışları hariç Türkiye pazarında ilk 2 marka arasında yer alıyoruz" dedi.

5 farklı motorla 3 ve 5 kapılı üretilecek

TOYOTA Türkiye Genel Müdürü Kazuhiro Kobayashi, şunları söyledi: "Yüksek kalitede üreteceğimiz Auris modeli, Toyota’nın Avrupa’da 2008 yılı itibariyle 1.2 milyon adet olan araç satış hedefini gerçekleştirmesine katkıda bulunacaktır. Yüksek kalitesi, farklı dizaynı, geniş iç hacmi ve konforu ile Auris, Adapazarı fabrikasında, 3 dizel ve 2 benzinli motor seçenekleri ile 3 ve 5 kapılı olarak üretilecektir. Auris, aynı zamanda Euro IV emisyon standartları ile de uyumludur. Auris, tüm bu özellikleri ile Toyota’nın Avrupa’daki satışlarını artırma stratejisinin merkezinde yer alan bir model olacaktır."

• Fotograftaki sedana pek benzemiyor. 1.4 dizel mevcut modelle aynı. Fotofları sadece fabrikada var. İnternette varmı bilmiyorum. Fiyat ve türkiyeye satış takvimi belli degil belki avrupadan biraz daha geç başlayabilir. Şimdiye kadar hep böyle oldu.
  • ben asıl merak ettiğim euroncap tan corolla ve auris kaç puan alacaklar
  • basın açıklamalarına bende baktım ve hevesim kursağımda kaldı. D-4D nin 1600 cc versionu yine yok
  • corolla japonyadan gelmeyecek, güney afrikadan gelecek
  • corolla sedan'ın üretimi g.afrika'ya kaydırıldı. auris ise türkiye ve ingiltere'de üretilecek.

auris için olan göürüşlerime gelecek olursam, dünden beri netten araştırıyorum ve ben açıkçası beğendim. özellikle iç kısmı, ön göğüs çok hoş olmuş... civic yerine auris 1,4 D4D derim ben

2007 ikinci çeyrekte sanırım yollarda görcekmişiz, bekliyorum
  • yakamoz şu sedanın resimlerine ulaşmanın bir yolunu göstersen
  • arkadaşlar şuan ki sedan kasamı japonyadan getirilecek artık yoksa yeni çıkacak kasamı?çünkü yeni kasa afrikada üretilcek diye biliyorum
  • Japonyadan buraya corolla gelmez. hiçbir araba firması çok satılan modellerini deniz aşırı yerlerden getirmez mutlaka lojistik avantajı olan biryerden gelir. Avrupa veya afrika olabilir. dünyanın o kadar değişik yerlerinde fabrikası olan bir grup neden Japonyadan Türkiyeye araba getirsin ki? getirdiği araba çok fazla satılmayan özel modeller olabilir.
  • yeni corolla bu sanırım, japonyada üretlecekmş sadece.. ben karar veremedim tpi iyi midir diil midir ama camry ye benzediği kesn..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magisterial -- 13 Aralık 2006; 21:55:51 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: cagduygu

quote:

Orjinalden alıntı: ORH

toyotanın ne corolla modelinden ve nede isminden vazgeçicegini sanmıyorum.
    auris corollanın hb modeli olmayacak çünkü auris in sedanıda üretilecek (üretimide japonyada olucak) corollada zamanla sadece ingileterede üretilir hale getirilcek. auris yaristen pahalı corolladan ucuz ara sınıf bir araç olur muhtemelen.
    corollada yeni çizgilerindede anlaşıldıgı gibi avensis kıvamında daha üst sınıf araç konumuna getirilicek.

arkadaşım,

yanlış biliyorsun bak sana en yetkili ağızdan ve hurriyette bugün çıkan bir yazı iyi oku biz boş konuşmuyoruz. aynen dediğimiz gibi corollanın HB modeli olmayacak ve Auris o amaçla üretilecek ve sedanı olmayacak bir model. Türkiyede corolla üretilmeyecek ve sadece verso ile auris üretilecek. OK?

Toyota, Avrupa için ’altın’ kozunu Türkiye’de üretecek
    6 Aralık 2006
    Alper YOLDAŞ
    Japon Toyota, başarısından memnun olduğu Adapazarı’ndaki fabrikada yeni hatcback modeli Auris’i de üretecek. Toyota Avrupa Başkan Yardımcısı Andrea Formica, "Avrupa için geliştirdiğimiz Auris, İngiltere ve Türkiye’de üretilecek. Auris, bizim için çok önemli" dedi. Auris, Latince "altın" anlamına geliyor.

DÜNYANIN en büyük otomotiv şirketi olma yolunda hızla ilerleyen Japon Toyota, Avrupa’daki imajını ve satışlarını yükseltecek yeni hatcback modeli Auris’i şubat ayından itibaren Türkiye’de üretecek. Toyota Avrupa Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrea Formica, tamamen Avrupa için geliştirilen Auris’in sadece İngiltere ve Türkiye’de üretileceğini belirtti. Formica, "Auris’i Türkiye’de üretmekten çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Türkiye’deki üstün üretim kalitesi Auris üretimi için büyük rol oynamıştır" dedi.

DÜNYAYA TANITILDI: Toyota’nın Avrupa’da Corolla Hatchback’in yerine geliştirdiği ve adını Latince’de ’altın’ anlamına gelen kelimeden alan Auris’in dünya tanıtımı İtalya’da gerçekleşen Bolonya Otomobil fuarında gerçekleşti. Toyota Avrupa Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Andrea Formica, "Auris, Toyota Avrupa açısından çok büyük bir önem taşıyor" dedi. Formica, "Avrupa’da sadece İngiltere ve Türkiye’de üretilecek Toyota’nın bu yeni ve önemli modeli aynı zamanda Adapazarı fabrikası içinde yeni bir model anlamına geliyor. Avensis ile kalitesini kanıtlamış olan İngiltere ve Verso üretimindeki başarısıyla dikkat çeken Türkiye’de üretim yapacağız" diye konuştu.

ÜRETİMİ ŞUBATTA BAŞLIYOR: Auris’in Şubat 2007’den itibaren Adapazarı’ndaki bantlardan inmeye başlayacağını kaydeden Formica, şöyle konuştu: "2007’de toplamda 150 bin adetlik Auris üretimi planlıyoruz. Bu üretimin yüzde 40’ını yani 60 bin adedini Adapazarı fabrikasında gerçekleştireceğiz. 2008’de 200 bin adetlik satış gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Toplam Auris üretiminde Türkiye’nin payı yüzde 40, İngiltere’nin yüzde 60 olacak. Ancak üretilen miktarlar pazardaki talep ve bizim hedeflerimiz doğrultusunda artış gösterecektir."

AVRUPA’YA 100 BİN VERSO: Formica, Auris’i Türkiye’de üretmekten çok büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, "Bugün sadece Türkiye’de üretilen Verso, Avrupa’da 100 bin adetlik satış rakamına ulaşarak büyük bir başarı yakaladı" dedi.

COROLLA SEDAN ÜRETİLMEYECEK: Türkiye’de Corolla Sedan üretiminden vazgeçtiklerini de belirten Formica, şöyle konuştu: "Avrupa pazarında Sedan modelimiz Corolla, Hatchback ise Auris ismiyle yola devam edecek. Tabiki Türkiye’yle birlikte Avrupa’da Corolla satışlarımıza devam edeceğiz. Ama Corolla Sedan’lar bundan sonra Türkiye’den değil Japonya’dan gelecek. Bundan sonra Corolla Hatchback yerine Auris isminin kullanmamızın nedeni ise Avrupa’daki Toyota markasının algısının yükselterek satışlara olumlu etki sağlayacak yeni bir imaj oluşturmaktan kaynaklanıyor. Bundan sonra Hatchback ve Sedan farklı iki model olacak."

Orhon: Auris’le hatchback satışlarımız yüzde 40 artar

TOYOTASA Genel Müdürü İbrahim Orhon, Auris modelinin Türkiye pazarı için de çok önemli olduğunu belirterek, "Önümüzdeki 3 yıl içinde Hatchback sınıfındaki Auris satışlarımızı yüzde 40 oranında artırmayı hedefliyoruz" dedi. Orhon, Türkiye’de Auris satışlarına 2007’nin ilk yarısında başlayacaklarını da söyledi. "Auris üretiminin Türkiye’ye verilmesi bize verilen önemi açıkça ortaya koyuyor" diye konuşan Orhon, "Biz Corolla Sedan satışlarımıza ies devam edeceğiz. Hatta şunu söyleyebilirim. Filo satışları hariç Türkiye pazarında ilk 2 marka arasında yer alıyoruz" dedi.

5 farklı motorla 3 ve 5 kapılı üretilecek

TOYOTA Türkiye Genel Müdürü Kazuhiro Kobayashi, şunları söyledi: "Yüksek kalitede üreteceğimiz Auris modeli, Toyota’nın Avrupa’da 2008 yılı itibariyle 1.2 milyon adet olan araç satış hedefini gerçekleştirmesine katkıda bulunacaktır. Yüksek kalitesi, farklı dizaynı, geniş iç hacmi ve konforu ile Auris, Adapazarı fabrikasında, 3 dizel ve 2 benzinli motor seçenekleri ile 3 ve 5 kapılı olarak üretilecektir. Auris, aynı zamanda Euro IV emisyon standartları ile de uyumludur. Auris, tüm bu özellikleri ile Toyota’nın Avrupa’daki satışlarını artırma stratejisinin merkezinde yer alan bir model olacaktır."

bizde boş konuşmuyoruz
    versonun üretimi duracak yada corolla türkiyede üretilicek dedigimide hatırlamıyorum!!! iyi oku OK?

Otomobil sektör dergisi Automotive News Europe’a göre Toyota, Adapazarı’ndaki fabrikasını yeniden düzenleyerek yeni Toyota Auris Hatchback modeli üretmeye hazırlanıyor. Üretim Avrupa piyasasına yönelik olacak. Adapazarı fabrikası ağırlıklı olarak Corolla üretimine göre düzenlenmişti. Şimdi ise Toyota Adapazarı’nda Hatchback modele yöneliyor
    Avrupa pazarı için Toyota, Auris’in Sedan modellerini Japonya’dan getirecek. İngiltere’nin Burnaston kentindeki Toyota fabrikası, Corolla modelini üretmeyi sürdürecek.
    2007’den başlayarak İngiltere fabrikası 130 bin Auris üretecek. Türkiye’deki Auris üretimi ilk aşamada 50 bin olacak.
    Bu arada Corolla Verso’nun Türkiye’deki üretimi sürecek ve 2008 ortasında yeni bir Corolla Verso modeline geçilecek
    /ntvmsnbc.com/

bilgiler örtüşmüyor.
    6 aralıkta hürriyette çıkan haber daha güncel
    güncel haberde daha dogrudur.
    ama hala birçok karışıklık var.

• yeni corolla sedan bir süre japonyadan gelecek ancak daha sonra afrikadaki fabrika tam hazır olunca üretimin bi kısmı orada yapılacak ve türkiyeye de oradan gelecek. ancak ilk baştaki modeller japon olacak, elinizi çabuk tutup ilk gelenleri almakta fayda var!
  • peki millet kaç para olur dersiniz?baba bişiye benziyo sedan...
  • içinin resimleri yokmu
  • daha öncede verdigim sitede sedan yeni corolla var içi aurisle aynı zaten auris!in içi çok güzel mayıstada makyajlı versoyu yollada görecegiz. Oda üretime hazır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.