Şimdi Ara

İşte Türkiye'nin yerli otomobili: İlk görüntüler (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.222
Cevap
14
Favori
68.131
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bir yerden tanıdık bu diyordum :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Gidişide güzel duruyor oturaklı.
    Ben arabanın tasarımını beğendim, inş umutlarımızı boşa çıkarmaz.
  • Beyler şu MUHALEFET zihniyetine sesleniyorum.Bekarken boşadıgınız KARI adeti 1000 geçti.Bırakın bu saçma sapan eleştirileri gerçekçi olun.Kolay mı sanıyosunuz Almanya Amerika ingiltere fransa varken rekabet emteyi...Şunu kafanıza sokun ki adamlar ölüm kalım savaşı olarak göruyor sanayileşme ve teknolijiyi.

AKP yapmasın Biz yapalım zihniyetinden kurtulun artık.Siz aynen böyle düşünüyosunuz!! reddetmeyin ! böyle düşündüğünüzü bile inkar edip sanki akıllıca eleştiri yaptıgınızı sandığınız için yine tartışyosunuz .

yaptıgınız neredeyse her eleştiri ön yargılarınızdan kaynaklı.Davranışlarınızı ne kadar akıllıca sansanızda bu tamamen kişisel egonuza yenik düşmenizdir.

50 sene sonra Kimse sizin bu saçma sapan davranışlarınızdan bahsetmeyecek.
    Türkiye büyük bir ülke olarak devam edecek ve hizmet edenler anılacak...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodTime -- 13 Ekim 2015; 13:05:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marxx

quote:

Orijinalden alıntı: hakancan44 bunu yapan teknoloji, kaliteli otomobilide gayet rahat yapabilir.İşte Türkiye'nin yerli otomobili: İlk görüntüler
    Evet ferrari falan yapiyorlar italyanlar. biz birkac aksesuar ve yazilimla adina atak dedik sadece.

Sizin meslek neydi? Bu kadar bu iş için atıp tutuyorsunuz.
    Atağı bu kadar hafife alıyorsunuz?
    Ben uçak teknisyeniyim ama gerçekten şu dünya'da şu lanet olası araçları üretmeyi tek başına motor yazılım fuselage olarak üretmeyi başaran birtane ÜLKE YOKKEN bu ne cahilliktir.
    Sizin mantığınızla bakarsak bir airbus neden EMPENANCE üretemezde gelip ANKARA'DAN ALIR.
    Neden Boeing -airbus motor üretemezde gidip hazır alır.ONLAR YAPTIKLARI ZAMAN YERLİ DİYORLARDA BİZDE AYNI ÜRETİM TARZIYLA ÜRETTİĞİMİZ ZAMAN NEDEN YERLİ DİYEMİYORUZ SİZİN SAYENİZDE DİYEMİYORUZ.Onlar yaptıkları işi överken biz ise kendimizi küçük düşürmek için elimizden geleni yapıyoruz.Ne derseniz deyin BİZ YAPIYORUZ VE YAPACAĞIZ!

• Güzele benziyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu bile çakma ve çalma :) yada abd gm'yi bize itelemeye kalkışıyor :) 2005 model aracı bize iteleyecekler yerli ve yeni üretim diye hey allahım
  • bu araç Cadillac BLS sadece üzerine biraz kamuflaj yapmışlar. Demek ki buna inanacak insanlar olduğunu düşündükleri çin yapıyorlar.

Bu haber devletin bakanı tarafından resmi olarak açıklandığı için GM dava etme hakkına sahiptir.
  • 2020 de yollara çıkması planlanıyormuş.
    İsteselerdi daha önceden de yaparlardı veya yaptırırlardı.
    Yerli otomobile örnekler vardı neden çıkartılmadı. Etox,Şamil vs gibi.
    Böyle şeylerin zamanlaması da manidar oluyor.
    2020 yi görürsek iddia ediyorum bu tip haberler lafta kalacak.
    Ülkede bu işi yapacak bir sürü insan var fakat imkan verilmiyor.
    En basitinden Tofaş serisine ağırlık verip makyajlayıp metalini güçlendirip güzel otomobiller üretilebilirdi.
    4 sene bekleyip sonra hayal olması üzücü olmazdı.
  • şasi nin vs hangi markadan alındığı önemli değil. önemli olan bir türk markasının yaratılması ve amaç olan elektrikli aksamın yerlileştirilmesi. %85-90 gibi bir yerlilik oranı yakalanırsa ve dediğin gibi elektrikli motor vs yerlileştirilirse bu iş tamamdır.

günümüz dünyasında hiçbir ama hiçbir marka %100 yerli dğeildir. tamamen yerli olma mantığı bundan bi 100 yıl öncesine ait. amaç ihracat yapıp ülkeye döviz girdisi sağlamaksa karlılık neredeyse oraya yönelmek gerek. marka türk olursa ürün türktür. üretimini çin de bile yapsalar olur (bknz: giydiğiniz yerli markalı giyim ürünlerinin çin de üretilmesi durumu )

bu proje olmuş derim ben. umarım denilen tarihlerde araç yollara çıkar

• İşte Türkiye'nin yerli otomobili: İlk görüntüler
  • Hahahaha ne bilsin la akp seçmeni cadillac falan. Gönder gitsin anasını satayım.

Dünyanın en şanslı politikacıları akp li politikacılar olm.Böyle bir kitle herkese nasip olmaz.

• Kendi arabamızı kendi fikirlerimizle, kendi yöntemlerimizle yapalım; bırakın araba çalışmasın. Ama yine de biz yapmış olalım, oradan buradan alınmış kopya tasarımlarla değil!..
  • İşte karşınızda yerli 2. el caddillac vs 2007 model 100000km'de! *tatatatatatadammmmmmmmmm!* boya taqıntısı olan aramasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biktimmk -- 13 Ekim 2015; 13:14:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

ülke kendi tankını, obüsünü, ihasını, piyade tüfeğini, korvetini, savaş gemisini, savaş helikopterini, uydusunu, güdümlü füzesini, zırhlı taşıyıcılarını, akıllı füzesini yapar hale geldi. bölgesel uçak projesinin ardından yerli araca da sıra geldi. hala "Neden %100 yerli değil" diye ergence mevzulara yaklaşanlara apple, samsung, hyundai, lg, sony vs ne kadar yerli diye sorsan cevap veremezler. üstelik devlet projelerinin yerlilik oranları en az %85'in üzerinde, özellikle yazılımları.

Abartmışsınız cidden abartmışsınız.

Devlet projeleri nasıl en az %85 yerli oluyor?Ne zamandan beri mikroişlemci,bellek,kondasatör,direnç,bios,işletim sistemi üretiyoruz?Daha benim bilmediğim bir çok ithal kullanım birim,teknoloji var.

Savunma ve otomotiv de %85 yerli bir örnek var mı merak ediyorum.Yerli diye üretilen tank ve savaş uçaklarının yazılım ve teknolojik ünitelerinin hepsi ithal.Bir arayüz hazırlıyoruz Türkiye bilmem ne bilmem ne o da o heriflerin kontrol sistemlerine bağlanabilmek için geliştirdikleri alt yapı sayesinde.

• %100 yerli olmasini beklemek sacmaliktir. Burada asil onemli olan bir Türk markasinin ortaya cikmasidir. Bunun yaninda ozellikle motor ve gelistirilmis teknolojik- elektiriksel ozellik anlaminda bizim uretimimiz ve argemizin olmasi asil onemli olan konu yoksa bu devirde arabanin kapi kolunu ha Türkiye'de uretmissin ha Çin'den getirmissin ne onemi var.

Ki bana kalirsa Saab satilirken devlet destegiyle Saab alinmaliydi. Cunku hem piyasaya yerlesmis hem de arge anlaminda cok sayida gelistirilmis projeye sahip olurduk ve emeklememize gerek kalmazdi.

• Yalnız arka taraf Cadillac BLS'den değil aynı platformu kullanan Saab 9-3 modeline ait.

İşte Türkiye'nin yerli otomobili: İlk görüntüler
  • hahahahahahha burada halen bu aracı ve "yerli üretim arttı qanqa" modeli insanlar var, bu ülke harbiden batık.. Yarın öbür gün bölünecez bu zeka seviyesiyle
  • Emeklemeden yurunmez, guzel gelisme..

• quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

quote:

Orijinalden alıntı: fz18

devlet KOÇ a yalvardı yalvardı, baktı bunların montajdan ilerisine kafaları basmıyo kendi kollarını sıvamış.
    İyide yapmış inşAllah her yıl gelişim gösterir de tercihimizi yerliden yana kullanırız..

Koç mu nontaj yapıyor???Otokar Cobraları felan da uzaylılar üretiyor sanırım

Koç'un yapmamasının sebebi piyasada bir yığın köklü marka var onlarla yarışamama korkusudur...

BMC'de Megastar serisi altında araçlar yaptı sonuç?Fort,Fiat,Renault piyasaya hakimdi ve BMC'nin araçları ellerinde patladı ve en son sahibi şirketi satmak zorunda kaldı...

Yav hepsi danışıklı dövüş.Şu numaralara gelmeyin Allah aşkına.Koç kim ülkeye fayda sağlayacak?Veya diğer tüm zenginler.Yer mi la yer mi?Adamı duman ederler.Koç'un şirket yönetim listesine bakın 3-5 tane ingiliz,amerikalı var.Ki Koç bir aile şirketi.Aile dışından kimseyi de almazlar en üst kurula ama hiç alakası olmayan 3-5 Amerikalı adamlarının şirketleri içerisinde en tepe de.

Resmen birileri alın şunları kumda oynayın diyor Türkiye'deki zenginlere.Bunlarda global abilerinden aldıkları izin ve imkanlar içerisinde 3-5 bir şeyler kazanıyorlar.

• Dört gözle bekliyoruz hadi hayırlısı bakalım .

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.