Şimdi Ara

işte çalışmak istemiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
37.101
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar, sorunumun psikolojik olduğunu düşündüğümden dolayı konuyu buraya açtım.şuan aöf adalet okuyorum, okula gitme gibi bir derdim yok ve şuan bir işte de çalışmıyorum.maddi olarak şu sıralar çok sıkışığız.babamın maaşı 2600 tl ve bunun 1400'ü krediye ödeniyor, ayrıca birde kredi kartı kullanıyor kendisi.bu nedenle eve de fazla para kalmıyor.sürekli evdeyim ve babamdan da harçlık alamıyorum zoruma gidiyor.tanıdım kim görse çalışıp çalışmadığımı soruyor çalışmadığımı söylediğimde yadırgıyorlar, bu arada 20 yaşındayım.bundan 3-4 ay önce büyük bir matbaada kısa bir çalışmam olduğu ve 2 hafta sonra ordan çıktım.koskoca fabrikada en ağır işi ben yapıyordum ve çıkmamın sebebi işin ağırlığından değil işyerinin şehirden çok uzak olmasıydı, öğle arası olduğundan konuşacak kimse olmuyordu dağın başında bir yerdi ne insan vardı ne hayvan.bu arada istanbul'da yaşıyorum.babam bugün maddi olarak toparlanmak için iş başı yapmamı istedi.bir kaç arkadaşıyla görüşüp 1 hafta içerisinde bir işe sokacak büyük ihtimal.babamın ayarlayacağı iş kötü bir iş olmaz ama ne bileyim içimden hiç çalışma isteği gelmiyor heralde rahat alıştım.bir sürü eksiğim var ve sürekli evdeyim bu nedenle çalışmayı çok istiyorum bir yandanda hiç istemiyorum sebebini de anlamış değilim.bu konuda görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.bu arada cevap yazan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dostum sebebi tamamen psikolojik. belli bir süre evde durunca insan hem bu yatışa alışıyo. ama bir yandanda çok canı sıkılıyo. çünkü sabah kalk kahvaltını yap. bilgisayar ya da televizyon yemek ye sonra yat. sonuçta bu zaman zarfında sosyal bir aktivite yok. ama senin işte çalışman lazım. hem kendin hem ailen için. işte çalşınca insan ulan yine monoton diyor. sabah kalk kahvaltını yap. işe git. bi güzel yorul. arada fırça ye. sonra eve gel yemek ye. yat. bu da monoton deme. bu da seni korkutuyor. ama işte olduğunda insan beyni düşünmüyor. çünkü zamanı olmuyor. insanlarla iletişim halinde. ve birde sosyal aktivite buldun mu tamamdır. ama senin üzerine düşen ve işte çalışmanı zorunluluk haline getiren bir unsur ailenin ekonomisine katkıda bulunman. bu zorlukta geçer dicen. kendine kısa ve orta zamanlı plan yap. uzun demiyorum. her zaman uzun planlar tutmaz. birde senin durumundaki için ayrı.

• quote:

Orijinalden alıntı: haydarali88

dostum sebebi tamamen psikolojik. belli bir süre evde durunca insan hem bu yatışa alışıyo. ama bir yandanda çok canı sıkılıyo. çünkü sabah kalk kahvaltını yap. bilgisayar ya da televizyon yemek ye sonra yat. sonuçta bu zaman zarfında sosyal bir aktivite yok. ama senin işte çalışman lazım. hem kendin hem ailen için. işte çalşınca insan ulan yine monoton diyor. sabah kalk kahvaltını yap. işe git. bi güzel yorul. arada fırça ye. sonra eve gel yemek ye. yat. bu da monoton deme. bu da seni korkutuyor. ama işte olduğunda insan beyni düşünmüyor. çünkü zamanı olmuyor. insanlarla iletişim halinde. ve birde sosyal aktivite buldun mu tamamdır. ama senin üzerine düşen ve işte çalışmanı zorunluluk haline getiren bir unsur ailenin ekonomisine katkıda bulunman. bu zorlukta geçer dicen. kendine kısa ve orta zamanlı plan yap. uzun demiyorum. her zaman uzun planlar tutmaz. birde senin durumundaki için ayrı.

çok doğru bir şey yazmışsın işe de gitsem aktiviteye zaman kalmayacak hayatım monoton geçecek, gitmesem param olmadığı için sürekli evde olucam bu sefer yine monoton geçecek.ikisinin arasındaki farkı gerçekten şimdi anladım.evde boş durup monoton geçeceğine işte çalışıp hem aileme yardımcı olup kendi eksiklerimi gideririm.monoton geçecekse çalışarak geçsin değil mi :) allah senden razı olsun kardeş, tek cevapla iş konusundaki tüm fikirlerimi değiştirdin gerçekten
    üşenmeyip yorum yazdığın için çok teşekkür ederim, iyi akşamlar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: docs

quote:

Orijinalden alıntı: haydarali88

dostum sebebi tamamen psikolojik. belli bir süre evde durunca insan hem bu yatışa alışıyo. ama bir yandanda çok canı sıkılıyo. çünkü sabah kalk kahvaltını yap. bilgisayar ya da televizyon yemek ye sonra yat. sonuçta bu zaman zarfında sosyal bir aktivite yok. ama senin işte çalışman lazım. hem kendin hem ailen için. işte çalşınca insan ulan yine monoton diyor. sabah kalk kahvaltını yap. işe git. bi güzel yorul. arada fırça ye. sonra eve gel yemek ye. yat. bu da monoton deme. bu da seni korkutuyor. ama işte olduğunda insan beyni düşünmüyor. çünkü zamanı olmuyor. insanlarla iletişim halinde. ve birde sosyal aktivite buldun mu tamamdır. ama senin üzerine düşen ve işte çalışmanı zorunluluk haline getiren bir unsur ailenin ekonomisine katkıda bulunman. bu zorlukta geçer dicen. kendine kısa ve orta zamanlı plan yap. uzun demiyorum. her zaman uzun planlar tutmaz. birde senin durumundaki için ayrı.

çok doğru bir şey yazmışsın işe de gitsem aktiviteye zaman kalmayacak hayatım monoton geçecek, gitmesem param olmadığı için sürekli evde olucam bu sefer yine monoton geçecek.ikisinin arasındaki farkı gerçekten şimdi anladım.evde boş durup monoton geçeceğine işte çalışıp hem aileme yardımcı olup kendi eksiklerimi gideririm.monoton geçecekse çalışarak geçsin değil mi :) allah senden razı olsun kardeş, tek cevapla iş konusundaki tüm fikirlerimi değiştirdin gerçekten
    üşenmeyip yorum yazdığın için çok teşekkür ederim, iyi akşamlar :)

ne demek dostum faydam olduysa ne ala. ama cidden insan yaşantısı böyle. ve insan evde durdukça yorulmuyorsun vücut olarak ama. hamlıuorsun bu da bir gerçek. hem bedensel hem de beyinsel. beyni kullanmıyorsun. insanlarla iletişim yok. evde durdukça psikoloji daha kötü olur. umarım hayırlısı olur

• (28.10.2014) Ben 16 yasıma geldim ve hic calısmadım tembel biriyim ama cok duygusalda biriyim herneyse. lisede kaldım 2 sene ve okul hayatım bitti. evden hic cıkmıyorum. calısmak istiyorum ama bi yandanda istemiyorum empati kuruyorum babamla veya ablamla işde calısma istegim geliyor ve sonra gidiyor. bugun işde 3. günüm oldu 4.gun sabahı işe girdim ve işe baslıcakken bi bunalım bi aglama istegi geldi ama belli etmiyordum ve dedimki aklımdan ben bu saate kadar dayanamam. ve tanıdıgm abinin yanına gidip abi ben calısamıcam yapamıyorum dedim ve patronla konusduk sabah calısmadan geldim. Ben Ne Yapa Bilirim Yardım Edin Lütfen. Arkadaslarım Nasıl Calısıyor Anlamıyorum Ben Habire PC Basında Oldugum İcin Böyle Oldum Yardım Edin.
  • emre3418 E kullanıcısına yanıt
    Sizinki 8/25 nette olmaya bağllı.....RESTART deyip nette geçen sürenizi azaltın.......Düzelir.........
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.